Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Svaki ipan ti i jeste povezan optikom, a od ipana do stana je bakar, tako da je tu laksi deo posla.
 
Ma znam ja za optiku do ipana i bakar posle njega za vdsl. Mislio sam bas od ipana da razvuku optiku krajnjem korisniku.
 
Ma znam ja za optiku do ipana i bakar posle njega za vdsl. Mislio sam bas od ipana da razvuku optiku krajnjem korisniku.
To ustvari i jeste najtezi deo posla gde treba da se nanovo kopa ako je IPAN izvan zgrade ili idu dve/tri zgrade na jedan IPAN.Problem je sto te stare bakarne parice idu ispod zemlje i nemaju burzire pa da se optika samo provuce pored/kroz njih.
 
Ali to je epic win za manja naselja sa isturenim stepenima. Hehe meni dobro doslo, ali fiksni me smara.
 
Ne verujem da ce telekom natovati, mada zivi bili pa videli. Telekom uzima 1500 evra na 100/100 zbog SLA ugovora, ne zbog upload/downloada.
Sla je samo debeli izgovor,tražio sam uslugu bez SLA ,kažu ne može.
15 eura po megabajtu je više od pljačke sa ili bez SLA.
 
Poslednja izmena:
Daleko da je SLA debeli izgovor, a SLA 99.9% ne ide za fizicka lica samo za firme.
 
Da je po megabajtu bilo bi dobro, ali nije nego po megabitu (ne znam da li su tačne cene, ali ovo što je napisano gore je 100/100 megabita u sekundi).
 
Ma znam ja za optiku do ipana i bakar posle njega za vdsl. Mislio sam bas od ipana da razvuku optiku krajnjem korisniku.
Još nismo dobili stručan odgovor na to pitanje,odnosno:
Da li za Ftth od vdsl ipana pa do stana mora da se menja ipan ili ostaje već instaliran vdsl ipan.Od ogovora na ovo pitanje zavisi da li će Ftth biti moguć bar za one kod kojih je ipan u samoj zgradi u varijanti da se instalacija može obaviti u nekom kraćem roku.Tu ne računam vreme za razvlačenje optike po zgradi, nego samo vreme potrebno telekomu da osposobi vdsl ipan da iz njega može da krene optika za razvlačenje po zgradi.
 
Poslednja izmena:
Daleko da je SLA debeli izgovor, a SLA 99.9% ne ide za fizicka lica samo za firme.
Tražio sam bez SLA za pravno lice,zato što imam kablovski, adsl i mobilni net kao rezervu i uopšte mi nije potreban SLA,ali uopšte,pogotovo ne za 1500 eura mesečno.
 
Poslednja izmena:
SLA je svima standardna ponuda za pravna lica, zasigurno ne mogu cinculirati kome da daju, kome da ne daju.
Opet, oni ne mogu znati da li ces ti optiku koristiti kao obican net za zaposlene (mailovi, browsing itd), ili ces imati servis gde je zaista bitno da imas SLA.

To sto ti imas failover na kablovski i adsl to je druga stvar.
 
Jednostavno da skratim,1500 eura ne dam i zato čekam ove nove optičke pakete za fizička lica bez SLA.
Umesto da za firme sve bude povoljno i pristupačno, jer država od tih isti firmi ubira pdv,doprinos na plate,porez na dobit i jos milion taksi i nameta,ne firme služe da im se nametne još nameta i troškova.
Da ne pišem o tome da su na primer kazne u saobraćaju do 100 puta veće u odnosu ako taj isti prekršaj napravi fizičko lice.
 
Poslednja izmena:
Pa i oni krate stvari - ako ti treba upload, mozemo da te cimamo da platis :(
Svi.

A dok ljudi prihvataju, moze im se.
 
Sad ako si planirao za sebe licno da koristis, naravno da 1500 eur nije isplativo da bi imao opticki net.
Evo sad ces dobiti priliku za net od 20 - 50 eur.
 
Koristiće firma ,ali na fizičko lice,odnosno na ime vlasnika stana.Ušteda od nekih 1430 eura mesečno će otići na daleko korisnije i potrebnije stvari.
 
Poslednja izmena:
Svakako, razumem!!!!!!!!!!!!! Kao sto sam rekao obicno koriscenje (browsing, mail itd itd) bolje je dati i 100 eur nego 1500 eur.
Ali samo opet da napomenem - zamisli da si firma koja poseduje servis za naplatu, i svaka sekunda je dragocena da se ne izgubi transakcija.
Svakako bi kesirao 1500 eur. Onda tu SLA ima poente, Telekom ne moze da razazna za sta ces ti koristiti.

Ali dobro, shvatam poentu da tebi nije kraj sveta ako nestane net na sat vremena, te je razumljivo da zakljucis ugovor kao fizicko lice.
 
Raspitah se danas u mts-u za optičku ponudu kod vdsl korisnika gde je ipan u zgradi.Nažalost dobio sam loše informacije.Optički net je samo za segmentirane gpon korisnike i oni će dobiti ponudu za nove optičke pakete na kućnu adresu.To je naselje stepa i njemu slična,a to su oni trebali da imaju još jako davno.
Postojeći vdsl korisnici izgleda mora da čekaju na zamenu ipana i velike radove,a to neće biti u skorije vreme.

San je kratko trajao.
 
Poslednja izmena:
Raspitah se danas u mts-u za optičku ponudu kod vdsl korisnika gde je ipan u zgradi.Nažalost dobio sam loše informacije.Optički net je samo za segmentirane gpon korisnike i oni će dobiti ponudu za nove optičke pakete na kućnu adresu.To je naselje stepa i njemu slična,a to su oni trebali da imaju još jako davno.
Postojeći vdsl korisnici izgleda mora da čekaju na zamenu ipana i velike radove,a to neće biti u skorije vreme.

San je kratko trajao.

Znači za sada Stepa, Belville, Mislođin i ono selo kod Kladova iz teme ALL IP će moći da imaju ove optika pakete. Lepo sam ja rekao da im VDSL korisnici nisu prioritet, jer većina može 50/2 a neki i 100/2. Njima je cilj tj Rasim je rekao da svako ima bar 30 Mbps net, a to većina za sada ostvaruje. Osećam da će oni kojima je vdsl u zgradi itd doći poslednji na red što se tiče FTTH. Tako blizu a tako daleko što bi se reklo. Imam par ortaka koji su po zgradama imali mogućnost samo za adsl, i njima uveliko rade FTTH. Bolje da su svuda tako uradili, nego prvo vdsl, pa onda optika. Kada je već stigla optika do zgrade, neko je mogao da razmišlja kao npr u Stepi pa da odmah stave FTTH. E sada paketi tj brzine isto je moglo da se čeka kao što se i do sada čekalo.
 
Ma fino ako imate mogućnost, uzmete na godinu dana ugovora od malog fiber provajdera net pa za godun dve vidite da li je Telekom nešto rešio ili ne. Sporo će to ići.

Da mogu, svakako bih se odlučio za Telekom, ipak su veliko ime i kablovi im ne vise divljački sa bandera.
 
@jorgovan, kakvi divljaci zive u Japanu c-c-c
4837627_large.jpg
4880748992_4d38b9fd5e_z.jpg
 
Poslednja izmena:
I ja se malo raspitah. I meni su rekli da to važi samo za one koji imaju gpon u zgradi. Takođe su mi potvrdili da je neophodno da plaćaš i fiksni telefon. Tako da, ćao MTS, čim istekne ugovor.
 
Raspitah se danas u mts-u za optičku ponudu kod vdsl korisnika gde je ipan u zgradi.Nažalost dobio sam loše informacije.Optički net je samo za segmentirane gpon korisnike i oni će dobiti ponudu za nove optičke pakete na kućnu adresu.To je naselje stepa i njemu slična,a to su oni trebali da imaju još jako davno.
Postojeći vdsl korisnici izgleda mora da čekaju na zamenu ipana i velike radove,a to neće biti u skorije vreme.

San je kratko trajao.
Pa ja sam lepo pricao da nece da moze, nazalost bio sam u pravu.
Strpljivo doci ce dan kad ce i kod tebe doci optika TS.
Opusteno.
 
Na žalost i ja mogu da potvrdim isto...ta optika je bar za sada samo šarena laža koja je dostupna šačici....možda se nešto i promeni za 2-3 godine...
 
...Takođe su mi potvrdili da je neophodno da plaćaš i fiksni telefon...
A koji je tacno razlog obaveze fiksnog telefona?
Kapiram kod kablovskih operatera placas i TV zato sto nisu svi kanali zakljucan ali sta je Telekomov izgovor?
 
Telekomov izgovor, je naime, "identifikacija" linije, a u stvari to je siguran izvor prihoda svakog meseca.
 
Da ti izbiju 600 din iz džepa.
Tehničkog razloga nema.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jedini smisao boks paketa je da se taj mesečni harač smanji ili totalno umanji.Nisam skoro računao da li se i u stvarnosti nešto uštedi.
 
Poslednja izmena:
A koji je tacno razlog obaveze fiksnog telefona?
Kapiram kod kablovskih operatera placas i TV zato sto nisu svi kanali zakljucan ali sta je Telekomov izgovor?

Da ti izbiju 600 din iz džepa.
Tehničkog razloga nema.
Trenutno to jeste tehnicki razlog. Ovo sto si naveo je razlog da ne menjaju tehniku :) Softver je takav da se ID radi preko fixnog, a posto MNOGO vise njih ima fixni samo a ne net (vrlo je malo broj onih koji bi samo net), sto bi menjali? Da daju novac da bi od nekih jos manje uzimali? Shvatili su i oni kapitalizam :)

KTV moze da poveca cenu neta bez kablovske, pa bi se svelo na isto. Ovako mogu da se vade da RATEL povecava cene odrzavanja, a u stvari RATEL radi sta im SBB kaze ;)

U sustini, manite se fixnog. Da moze bez njega, cena bi bila veca - svelo bi se na isto.
 
@alfaunits: Gde postoji volja postoji i način. Šta ih sprečava na neki od 2 scenarija:

1) da uvedu virtualne brojeve fixnog za korisnike koji ne plaćaju tu uslugu. Pa da flag-uju te korisnike da imaju 100% popusta na fixni. Nije njihov "sistem" uklesan u kamen i ne može više nikad ništa da se menja...

2) ono što "sistem" uradi kad ne platiš račun na vreme pa ti blokira odlazni saobraćaj, eto to nek trajno aktiviraju za korisnike koji plaćaju samo optiku.

Nema to apsolutno nikakve veze za tehničkim stvarima, to je prosto "zašto bi sebi izbijali pare iz džepa" filozofija. Neće da se odreknu onog "tele" u "telekomunikacioni"... a istovremeno nemaju nameru da ti ponude nešto konkretno i upotrebljivo za tih 660 din. Još će posle modernizacije da dižu cenu fixnog a upotrebljiva vrednost za ne-penzionerski deo populacije će da ostane ista...
 
Obe stvari koji si preporucio kostaju. Ili da se menja sistem, ili da za svakog korisnika moraju to rucno da urade - a zasto bi?
Da bi ti manje placao, oni da imaju vise posla ili da uloze? Da li bi vi tako vodili firmu?

I ja bi da me manje kosta, ali ne gledam sve iz svog ugla ;)
 
Nazad
Vrh Dno