Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

ima li neke nove promocije box3 na nove korisnike? neko nešto da ponudi?
 
Obaveštavamo korisnike da je Telekom Srbija, sa ciljem usklađivanja poslovanja sa odredbama važećeg Zakona o elektronskim komunikacijama, na zvaničnoj internet stranici, u delu Korisnička zona, Uslovi korišćenja, objavio nove Opšte uslove za pružanje usluga u javnoj fiksnoj mreži Telekoma Srbija i Opšte uslove za pružanje usluga u javnoj mobilnoj mreži Telekoma Srbija koji će biti u primeni od 7. maja 2024. godine.

Kako su novi Opšti uslovi posledica zakonskih i regulatornih promena, shodno Zakonu o elektronskim komunikacijama krajnji korisnici nemaju po ovom osnovu prava na raskid ugovora bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom.
Znači mogu da rade šta im je volja a krajnji korisnik ima samo pravo da ćuti i trpi bezobrazluk.

Moji su dobili uvećan račun za BOX 3 za 500-nak din., za skoro 19 godina korišćenja njihovih usluga nikada u toku ugovorne obaveze nisu menjali cene.

A ovo je odgovor telekoma na moj prigovor:
У циљу побољшања наше комерцијалне понуде, као и омогућавања корисницима да
користе све предности најбоље мобилне и фиксне мреже на најоптималнији могући начин,
обавештавамо Вас да је у току марта 2024. године реализован процес преласка на унапређене
пакете услуга из наше актуелне понуде. Наведени поступак, спроведен је у складу са важећим
актима.
У складу са напред наведеним, у нашој актуелној понуди омогућен је велики број нових
тарифних пакета, коришћење нових и надограђених сервиса. Коришћење интернет услуге
омогућено је са увећаним брзинама приступа интернету, док је садржај TV услуге обогаћен
новим телевизијским каналима и додатним TV пакетима и услугама. У оквиру услуга мобилне
телефоније омогућено је коришћење нових садржајних тарифних профила, који су посебно
прилагођени потребама корисника.
Након извршених провера у нашем информационом систему утврдили смо да је за Ваш
пакет услуга, 08. марта 2024. године извршена миграција у тренутно актуелни пакет
2023v2_Box3, као и да је износ месечне накнаде фактурисан
на исправан начин и у складу са важећим Ценовником. Сходно наведеном, Ваш приговор не
можемо прихватити као основан.
Искрено захваљујемо на поверењу које исказујете коришћењем наших услуга.
Сагласно одредбама Закона о заштити потрошача, за решавање потрошачког спора
вансудским путем можете се обратити Министарству унутрашње и спољне трговине
 
Znači mogu da rade šta im je volja a krajnji korisnik ima samo pravo da ćuti i trpi bezobrazluk.

Moji su dobili uvećan račun za BOX 3 za 500-nak din., za skoro 19 godina korišćenja njihovih usluga nikada u toku ugovorne obaveze nisu menjali cene.

A ovo je odgovor telekoma na moj prigovor:
ne mogu ako i dalje dignu cene koja nije u ugovoru korisnik moze da raskine ugovor bez penala pa nisu oni valjda jaci od zakona XD
 
e pa nisu haha Zakona o elektronskim komunikacijama clan 131 jos uvek nije promenjen
 
Pa pročitaj nove uslove, tačka 2.2 ako se ne varam. Bilo je pisano u temi za MTS box.
Sada su se distancirali od toga da kada prođe rok od 30 dana kako su te obavestili, o promeni cene nrp., možeš da raskineš minimalnu ugovornu obavezu bez troškova raskida.
U roku od 30 dana možeš da raskineš bez dodatnih troškova.
Pa piši prigovor opet, prijavi ih, imaš ratel, efektivu, advokate... ko ti brani. Meni su usvojena oba prigovora, još samo da shvatim kako je sada cena 100 dinara manja.
 
Od skoro su mi doveli optiku do moje ulice, samo onaj glavni vod, niko se još nije priključio. Sada kucam na njihovom sajtu proveru dostupnosti, vidim da je dostupna optika na mojoj adresi. Ono sto mene zanima je da li mogu da podnesem zahtev za novi ugovor da optikom, box 3, posto sam pre par meseci produžio ugovor u kojem imam box sa ADSL i msat televizijom ili moram da čekam da taj ugovor istekne? Da li isto dobijam ove popuste prvih nekoliko meseci kao sto navode na sajtu?
 
Konacno stize optika pa da se na vreme spremim za instalaciju uz nekoliko pitanja:

1) Da li postoji mogucnost postavljanja dva ZOK (jedan po spratu) na mestu bivsih telefonskih uticnica, s obzirom da se provlaci istim putem kao stari bakarni kabl?

2) Ako sam dobro shvatio, uredjaji ne mogu da se biraju (Huawei, Nokia, ZTE) vec zavise od lokalne centrale?

3) Procitao sam da neki (HP****) STB uredjaji mogu da rade bezicno (uz poseban SSID ili Huawei extender) i da imaju 2 dodeljena porta na ruteru/modemu (mozda i na extender-u?), ali koliki je maksimum podrzanih i da li mogu da se naknadno dodaju samostalno ili su nekako upareni sa ostalom opremom? I sta znaci ovo
• Besplatno jedan dodatni STB uređaj,
da se uz Box 3 Net 400 + TV Plus dobijaju 2 STB-a i 1 extender ili 1 STB i 1 extender?

4) Koliko slotova dolazi uz Iris app (i da li ima razlike izmedju smart i mobile)? Ne pise u opisu Box paketa, dok se za Iris TV pominju 3. I sta ovo znaci?
*Korisnici koji imaju iris TV uslugu ne mogu da koriste iris GO koji je namenjen za korisnike koji nemaju iris TV.
 
Ne, samo jedan zok
Ali pošto Iris stb zahteva žičanu vezu, do njih će ti vući Ethernet kablove
U box paketu idu 2 Iris stb-a (jedan od njih se zove dodatni, možda treba da ga pomenes tokom potpisivanja/dogovaranja da ga ne zaborave)
Posle 2, extra stb moraju se plaćati extra mesečno i ne mogu se samostalno instalirati nego oni ti ga donesu i ubace
Ako si na Huawei centrali (znači da si dobio Huawei ONT) onda postoji Huawei extender koji nosi i internet i IPTV preko wifi pa ih onda stavlja dostupnim na svoja 2 Ethernet porta, to je dodatan uredjaj koji je nekad bio 1 din uz neke jače pakete, više ne znam
 
@verdict pa nazovi ih i traži da ti uvedu optiku. Prelaz na optiku je bio besplatan.
Samo vodi računa kada ti stigne račun, meni su neosnovano naplatili prilično puno para "raskid ugovora". Naravno, prihvaćen prigovor i poništen račun ali pripazi za svaki slučaj.
To za popuste već ne znam. moraš to njih da pitaš, ili da nađeš nekog agenta pa da vidiš da li može neka bolja ponuda.

@indian Piše da ide 1 dodatni STB (ukupno 2) i extender za 1 dinar. Meni je isto sledovao extender za dinar i smatra se da si ga kupio, tvoje. Proveri za svaki slučaj.
Ja sam treći STB uzeo u poslovnici, obavezno se traži spliter koji sleduje besplatno za treći i četvrti STB. Sam provukao, sam zakačio, odmah proradilo. Dodatni STB je trenutno 150 dinara/mesečno.
Ako koristiš MTS TV onda ti sleduje besplatno Iris GO ili Iris Smart, na 3 uređaja u isto vreme. Možeš da se prijaviš na ukupno tri uređaja. Ako imaš više od toga, neki moraš da obrišeš prvo. Ne znam da li se menjalo, nisam neko vreme čačkao.
Imaju neki sistem za tarifiranje mobilnih pretplatnika, nemam pojma šta su hteli tu da kažu, mrzi me da čitam sve uslove :) Za tebe su uslovi za MTS TV korisnike.
Edit: čitaj Iris TV korisnike :)
 
Ne, samo jedan zok
Ali pošto Iris stb zahteva žičanu vezu, do njih će ti vući Ethernet kablove
U box paketu idu 2 Iris stb-a (jedan od njih se zove dodatni, možda treba da ga pomenes tokom potpisivanja/dogovaranja da ga ne zaborave)
Posle 2, extra stb moraju se plaćati extra mesečno i ne mogu se samostalno instalirati nego oni ti ga donesu i ubace
Ako si na Huawei centrali (znači da si dobio Huawei ONT) onda postoji Huawei extender koji nosi i internet i IPTV preko wifi pa ih onda stavlja dostupnim na svoja 2 Ethernet porta, to je dodatan uredjaj koji je nekad bio 1 din uz neke jače pakete, više ne znam
Da li može hp4024 box da se nakači na huawei ont preko wifi? Kontam da ako već prenosi iptv preko wifi, onda može i bez extendera jer hp4024 ima wifi
 
Ne, samo jedan zok
Ali pošto Iris stb zahteva žičanu vezu, do njih će ti vući Ethernet kablove
U box paketu idu 2 Iris stb-a (jedan od njih se zove dodatni, možda treba da ga pomenes tokom potpisivanja/dogovaranja da ga ne zaborave)
Posle 2, extra stb moraju se plaćati extra mesečno i ne mogu se samostalno instalirati nego oni ti ga donesu i ubace
Ako si na Huawei centrali (znači da si dobio Huawei ONT) onda postoji Huawei extender koji nosi i internet i IPTV preko wifi pa ih onda stavlja dostupnim na svoja 2 Ethernet porta, to je dodatan uredjaj koji je nekad bio 1 din uz neke jače pakete, više ne znam
Nece nista vuci, imam ja nesto vec provuceno, nego pitam jer kolega u novom stanu npr. ima dva ZOK-a. Pitacu svakako i montere, ako budu voljni da splajsuju sto da ne. I da, sad vidim u uputstvu da extender ima 1 LAN za IPTV i 2 za net.
@verdict pa nazovi ih i traži da ti uvedu optiku. Prelaz na optiku je bio besplatan.
Samo vodi računa kada ti stigne račun, meni su neosnovano naplatili prilično puno para "raskid ugovora". Naravno, prihvaćen prigovor i poništen račun ali pripazi za svaki slučaj.
To za popuste već ne znam. moraš to njih da pitaš, ili da nađeš nekog agenta pa da vidiš da li može neka bolja ponuda.

@indian Piše da ide 1 dodatni STB (ukupno 2) i extender za 1 dinar. Meni je isto sledovao extender za dinar i smatra se da si ga kupio, tvoje. Proveri za svaki slučaj.
Ja sam treći STB uzeo u poslovnici, obavezno se traži spliter koji sleduje besplatno za treći i četvrti STB. Sam provukao, sam zakačio, odmah proradilo. Dodatni STB je trenutno 150 dinara/mesečno.
Ako koristiš MTS TV onda ti sleduje besplatno Iris GO ili Iris Smart, na 3 uređaja u isto vreme. Možeš da se prijaviš na ukupno tri uređaja. Ako imaš više od toga, neki moraš da obrišeš prvo. Ne znam da li se menjalo, nisam neko vreme čačkao.
Imaju neki sistem za tarifiranje mobilnih pretplatnika, nemam pojma šta su hteli tu da kažu, mrzi me da čitam sve uslove :) Za tebe su uslovi za MTS TV korisnike.
Edit: čitaj Iris TV korisnike :)
Znaci 1 STB je standardni, a pored toga se dobija jos 1 STB ili extender a u vecem paketu i STB i extender, jasno. Svakako mi ne treba vise od 2 samo sto ce mozda 1 zicno, drugi mora bezicno, pa da li na ruter/modem ili extender. A sta znaci to da vaze uslovi za Iris TV korisnike, da aplikacije ne rade na A1 i Yettel mrezi?
 
Iskreno, ja ne znam kako tačno i gde provlače ako je kuća u pitanju. Kod mene u stanu je potpuno nezavisno provučena optička instalacija. Neprimetna je.

Evo ti pa pregledaj sam kako su dali za extender. Dole ti je pdf uputstvo.

Ne znam stvarno u čemu je razlika, ja sam ubeđen da je ista stvar u pitanju, samo nešto kod njih zbog naplate, nemaju besplatno svi bez Iris TV paketa.... dosta stvari napišu da nije baš jasno što su napisali :)
Mogu samo da kažem da mora VPN van MTS mreže. Ima tema za Iris GO. Meni je kod sestre Iris na SBB mreži preko VPN (ja isto tako koristim njen eon na mts mreži). Besplatan je pošto imam box4 paket.
 

Prilozi

  • WiFi extender, opis i instalacija.pdf
    406 KB · Pregleda: 22
Danas mi je stigao račun od 61000 dinara u kome stoji "ugovorena naknada štete zbog raskida ugovora" od 60000. Pretpostavljam da je neka greška u pitanju i da će to stornirati sutra kada budem išao da se žalim, pošto sam samo prešao na optiku, pa onda na veći paket optike i nikakvog raskida ugovora nije bilo. Treba li da brinem ili je uobičajeno, pošto sam pročitao par primera ljudi kojima su stizali isti "troškovi"?
 
Ne treba da brineš, meni su tako nešto naplatili u februaru pre dve godine pri prelazu na optiku, i sada u januaru pri produženju jer je bilo pre isteka ugovora.
Ne moraš uopšte u poslovnicu, napiši prigovor kroz mojmts aplikaciju, stavka raskid ugovora. I nemoj ništa da platiš dok ne vidiš taj storniran i izdat novi.
Napisao sam koji post iznad da se obrati pažnja. Navodno imaju tu grešku u sistemu i mora tako. Kao i inače sve kod njih ume da se vuče to generacijama :)
 
Iskreno, ja ne znam kako tačno i gde provlače ako je kuća u pitanju. Kod mene u stanu je potpuno nezavisno provučena optička instalacija. Neprimetna je.

Evo ti pa pregledaj sam kako su dali za extender. Dole ti je pdf uputstvo.

Ne znam stvarno u čemu je razlika, ja sam ubeđen da je ista stvar u pitanju, samo nešto kod njih zbog naplate, nemaju besplatno svi bez Iris TV paketa.... dosta stvari napišu da nije baš jasno što su napisali :)
Mogu samo da kažem da mora VPN van MTS mreže. Ima tema za Iris GO. Meni je kod sestre Iris na SBB mreži preko VPN (ja isto tako koristim njen eon na mts mreži). Besplatan je pošto imam box4 paket.
Video sam to uputstvo, jedva je upotrebljivo tj. ima samo najosnovnije stvari, sigurno da uredjaji imaju mnogo vise mogucnosti. Eto npr. za extender vazi da s nekim ruterom radi, s drugim polovicno a s trecim nikako ili da moze da prenosi i net i IPTV dok ovako mora novi SSID ili odredjeni port je prilicno neverovatno.
 
Ne treba da brineš, meni su tako nešto naplatili u februaru pre dve godine pri prelazu na optiku, i sada u januaru pri produženju jer je bilo pre isteka ugovora.
Ne moraš uopšte u poslovnicu, napiši prigovor kroz mojmts aplikaciju, stavka raskid ugovora. I nemoj ništa da platiš dok ne vidiš taj storniran i izdat novi.
Napisao sam koji post iznad da se obrati pažnja. Navodno imaju tu grešku u sistemu i mora tako. Kao i inače sve kod njih ume da se vuče to generacijama :)
Ja nikad za 15 god nisam imao takvih fantomskih cifara iako sam svojevremeno pre 6-7 god u toku UO dok sam bio na VDSLu presao na optiku, pre toga sa manjih na vece pakete i nikad tu stavku sa 60000 din nisam imao.
To nesto novo?
 
Nije bilo baš za tu stavku 60000 ali ukpno na računu jeste. Nekih 6 meseci na VDSL-u i prelaz na optiku:
Maxthon Snap20240418182156.jpg
Za januar 2024 je bilo kratko , nešto malo dana i oko 3000 za Ugovorenu naknadu štete bez raskida.
Ne znam koliko sam dugo kod njih, imam neke reklamcaije i iz 2018. :)
 
Nazad
Vrh Dno