Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Zdravo, ima li neko informaciju koliko se otprilike ceka na dolazak ekipe za prikljucenje na optiku nakon podnosenja zahteva? Bio sam u prosli petak u MTS poslovnici, rece mi covek da salje neki upit da li mogu da zadrzim benefite (5+1 mesec u pola cene jer sam produzio ugovor u januaru) i da ce me verovatno zvati u narednih dan, dva, ali to se nije desilo. Sada ne znam da li je normalno cekati ovoliko ili nesto nije u redu :D
 
Ja čekam još jedan mesec kada mi ističe 6 meseci sa tih upola cene pa da vidim šta i kako. Tako mi i oni rekoše pre par dana kada došli na vrata a sve povodom uvođenja optike. Valjda ide novi ugovor i rekoše da teško može više od tih nekih novih 3-4 meseca po 50%. Nzm, videću šta ću i kako ću.

Tebi bi trebalo da ostanu ti benefiti a ako ide novi ugovor valjda da ti daju bar do kraja tih šest meseci koliko si imao, nemoj nikako na manje da pristaješ, ako si već dobio na VDSL popust kao i ja pa sad da ti to nestane uvođenjem optike.
 
Ja čekam još jedan mesec kada mi ističe 6 meseci sa tih upola cene pa da vidim šta i kako. Tako mi i oni rekoše pre par dana kada došli na vrata a sve povodom uvođenja optike. Valjda ide novi ugovor i rekoše da teško može više od tih nekih novih 3-4 meseca po 50%. Nzm, videću šta ću i kako ću.

Tebi bi trebalo da ostanu ti benefiti a ako ide novi ugovor valjda da ti daju bar do kraja tih šest meseci koliko si imao, nemoj nikako na manje da pristaješ, ako si već dobio na VDSL popust kao i ja pa sad da ti to nestane uvođenjem optike.
To svakako, nego me buni sto se niko nije oglasavao u prethodnih 7 dana. Kod dva drugara su dosli dan, dva nakon sto su im ponudili prelaz na optiku, ja evo cekam vec 7 i nisu se jos ni najavili da ce doci 😂
 
To svakako, nego me buni sto se niko nije oglasavao u prethodnih 7 dana. Kod dva drugara su dosli dan, dva nakon sto su im ponudili prelaz na optiku, ja evo cekam vec 7 i nisu se jos ni najavili da ce doci 😂
Mozda neko bude u slicnoj situaciji pa rekoh da napisem i sledece. Bio sam u poslovnici i rekose da je razlog "nejavljanja" to sto ovi iz MTS jos uvek nisu odgovorili na upit koji je poslao jedan od radnika s kojim sam razgovarao, a koji se tice zadrzavanja benefita koje sam dobio prilikom obnavljanja ugovora u januaru... Tako da sada cekam da gospoda iz MTS odobre prenos benefita na novi ugovor s optikom ili ne, pa nakon toga ide montaza optike, nadam se uskoro.
 
Jel ima neko pojma šta se dešava, od kad su mi instalirali optiku, 2 puta za redom u 3-4 dana eksplodiraju sijalice prvo u wc-u, sad u kuhinji, znaci ne riknu nego eksplodiraju (obe pri paljenju, ne u toku rada) imali smo mali požar jer se zapalio papirni abazur, nikad mi se nije desilo pre toga 15 godina, tako da nema šanse da nema veze sa ovim.
Bio je neki problem kod instalacije i drkali su nešto po zgradi sat vremena dok nisu uspeli da nameste, ali ne znam šta su mogli da zajebu sa strujom? I koga da zovem, kome da se žalim :)
 
Posao za električara, da izmeri napone na grlima/utičnicama, mada mislim da bi ti crklo još nešto od osetljivijih uređaja. Što kaže Shaman nema nikakve veze sa samom optikom, može isključivo imati sa nekim lošim spojem, ili oštećenim kablom pri bušenju i slično, mada i to mi je malo verovatno jer većina njih nosi detektore provodnika pri montaži. Takođe može biti i sa naponom koji dolazi u kuću/zgradu, osnova je unimer, i videti koliki napon je trenutno, treba biti 230V +-10%, previsok napon i loše "obične" sijalice se ne vole.
 
Možda su zeznuli nešto sa nulom i uzemljenjem, spojili ti sve na uzemljenje umesto na nulu? Mada, ne znam koliki prenapon može da se javi tako...
Teško je to i izmeriti, može da se javi prenapon samo u nekom trenutku.
 
Optika je potpuno pasivna, nema veze sa strujom, ili nema veze sa njima ili su probušili neki kabl u zidu.
 
Optika je potpuno pasivna, nema veze sa strujom, ili nema veze sa njima ili su probušili neki kabl u zidu.
Kod mene su pre par godina busili za kanalice ispred stana… na 15cm od plafona… probusili instalacije za dva stana… dosao gipsar, malo razdvojio kablove i zakrpio gipsom… ja se prekrstio ne verujuci sta se desava… evo i dan danas stoji tako…
 
Ne pipaju struju niti, ima veze sa strujom optika. Jedino modem ubadaš u struju.
Metrima su daleko od elektroinstalacije kod mene u zgradi.
Ako ti eksplodiraju LED sijalice, negde ti nula u prekidu. Meni se desilo kod sestre ali u pitanju je elektrodistribucija i menjano brojilo, pisao sam u temi za bojlere. Loše vratili nulu, polako izgorela i eksplozija malih potrošača. Možda je da su nešto zeznuli kod bušenja a možda ti se tako poklopilo. Proveri obavezno kod tvog brojila žice.
Najbolje to sada odmah da uradiš, može svašta da ti rikne po kući ako je prekid nule. Prilično opasna situacija, posebno za male potrošače.

Kod mene su baš pošteno ispitali zidove kuda je išla instalacija, bez obzira što sam bio prisutan i pokazao im gde je šta.
 
Ok, možda je slučajnost da je tačno posle njih, i da nikad pre toga nisam imao nešto ovako, mada mi je i dalje sumnjivo, malo je prevelika slučajnost, možda je losa serija sijalica, ili nešto sa naponom, ostalo ništa nije riknulo..moram da nadjem nekog električara da dodje, ovo sad ne mogu ni da odvrnem, obe su ostale u fasungu onaj gornji deo, već me jednom dobro udarila struja pa se ne bi zezao.
 
Ne pipaj to bez isključivanja osigurača (ako ne znaš koji je, gasi sve osigurače pa onda radi bilo šta oko struje)! Imao si sreće ako te je samo protreslo to, možeš poginuti.
 
I kad isključiš sve osigurače, pre nego što kreneš rukom (a savet je gumena rukavica), prvo glinericom ispitaj za svaki slučaj ima li struje ili ne.
 
Da li neko zna kakva je procedura ukoliko neko pozeli u nekom trenutku da predje na vecu brzinu optike unutar istog BOX paketa? Recimo sa 200/100 na 400/200. Da li je proces komplikovan i da li se menja oprema? Ostao sam na 200/100, sutra dolaze da prikljuce optiku pa razmatram sta i kako ukoliko procenim da mi treba brzi internet
 
Kakva su vasa iskustva kolko ste cekali vremena od postavljanja kablova i kutija na bandere kad su vam ukljucili optiku u kucu?
 
Oko 7-8 meseci.
 
Kakva su vasa iskustva kolko ste cekali vremena od postavljanja kablova i kutija na bandere kad su vam ukljucili optiku u kucu?
Kod mene tacno 4 meseca ali to bese sredinom 2018 te godine znaci pre 6 godina, u prvom cugu kad je optika i krenula u Srbiji od strane MTSa.
 
Za sada još uvek radi 24x50% uz traženje idp broja nakon isteka UO. Da li će tako biti 26.3. niko ne zna
Nakon traženja IDP broja, sutradan su zvali i ponudili 24x50%. Prihvatio sam, jer se sestra isto tako tražila pre mesec dana, ali prešla je u Yettel, pa se malo malo zaglupi box, ruter, znaci minimum jednom na dan mora restart, em spor odziv na komandu... pa sam odustao od prelaska i ostao.
 
Nazad
Vrh Dno