Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Kod mene je odmah sve radilo (montaža pre 6 dana) osim Iris go, koji je proradio sutradan.
 
Takođe sve sem HBO max i Iris go.
 
U jbt, nisam ni znao da imamo nalog za hbo max. Box 3 max je u pitanju. Bolje reći, zaboravio sam totalno na to.
 
Pa ja sam mu rekao "sedi majstore minut da ja proverim brzinu i televitore" čim je završio i modem pokazao da ima signal.
Ima on neki direktan kontakt sa njima i mislim da je imao neki pristup nekoj aplikaciji, to nisam baš dobro video pa možda fantaziram.
Popališ stb-ove, čekiraš preko wifi brzinu, onda potpišeš ugovor i doviđenja. Svi zadovoljni.
Zato kažem da je neobično ovo što čitam. Ako nešto fali, npr. stb ili nema brzine. Pa nije moje da se zezam oko toga ili idem po to.
Jedino, kao što sam rekao neki deo programskog paketa ili slično može da ne radi dok ne proknjiže ugovor.
 
Pa ja sam mu rekao "sedi majstore minut da ja proverim brzinu i televitore" čim je završio i modem pokazao da ima signal.
Ima on neki direktan kontakt sa njima i mislim da je imao neki pristup nekoj aplikaciji, to nisam baš dobro video pa možda fantaziram.
Popališ stb-ove, čekiraš preko wifi brzinu, onda potpišeš ugovor i doviđenja. Svi zadovoljni.
Zato kažem da je neobično ovo što čitam. Ako nešto fali, npr. stb ili nema brzine. Pa nije moje da se zezam oko toga ili idem po to.
Jedino, kao što sam rekao neki deo programskog paketa ili slično može da ne radi dok ne proknjiže ugovor.
Ne znam brat kaže da je odmah dobio tu brzinu od 20mbs dl 4mbs ul ali oni su čekali dve nedelje nakon zahteva da se pređe na optiku mi smo dva dana posle vikenda dobili termin.
Ovo su mi juče odgovorili nakon što sam im javio da nemam tu brzinu. Možda su ocu ovu brzinu dogovorili? Ne znam gde da proverim paket koji imamo.
1691146923067.png
 
Jedino u MojMTS aplikaciji. Imaš u ugovoru podatke za logovanje, bar bi trebalo, kako je krenulo nisam ni sam siguran više :)
 
Ne znam brat kaže da je odmah dobio tu brzinu od 20mbs dl 4mbs ul ali oni su čekali dve nedelje nakon zahteva da se pređe na optiku mi smo dva dana posle vikenda dobili termin.
Ovo su mi juče odgovorili nakon što sam im javio da nemam tu brzinu. Možda su ocu ovu brzinu dogovorili? Ne znam gde da proverim paket koji imamo.
Pogledajte prilog 399154
Zar nemaš naveden paket u svom primerku ugovora?
 
Samo da pitam posto sam nov na optici. Da li je normalna ova brzina za ono sto imam 400/200 i primetio sam da mi nekad zakove recimo neki live u 2k na yt sto mi se pre nije desavalo?


Screenshot 2023-08-04 at 15-09-06 Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.png
 
Zar nemaš naveden paket u svom primerku ugovora?
Pitao sam oca pokazao mi je taj papir za ugradnju opreme nigde ne piše nova brzina. Samo znam da ćemo plaćati malo više. Da znam da je ovo ta nova brzina ne bi pravio problem. Mada da je ova ta nova brzina oni bi mi rekli da već dobijamo maks brzinu ali rekli su da će pustiti punu brzinu. Za 7 dana ču opet pitati šta se dešava kao i dogovorenoj brzini.
 
Samo da pitam posto sam nov na optici. Da li je normalna ova brzina za ono sto imam 400/200 i primetio sam da mi nekad zakove recimo neki live u 2k na yt sto mi se pre nije desavalo?


Pogledajte prilog 399170
Jeste. Ako ti se opet desi pad brzine uradi reset sve opreme jer kada se potvrdi paket nekada zabode oprema pa se prostim resetom sve vrati u normalu. AKo i tad imaš problem slobodno factory reset . Svakako bi to uradio u kolcentar prvo
 
Pitao sam oca pokazao mi je taj papir za ugradnju opreme nigde ne piše nova brzina. Samo znam da ćemo plaćati malo više. Da znam da je ovo ta nova brzina ne bi pravio problem. Mada da je ova ta nova brzina oni bi mi rekli da već dobijamo maks brzinu ali rekli su da će pustiti punu brzinu. Za 7 dana ču opet pitati šta se dešava kao i dogovorenoj brzini.
Jeste čudno. Obaveštavaj nas šta je na kraju bilo, može biti od koristi nekome
 
Jeste. Ako ti se opet desi pad brzine uradi reset sve opreme jer kada se potvrdi paket nekada zabode oprema pa se prostim resetom sve vrati u normalu. AKo i tad imaš problem slobodno factory reset . Svakako bi to uradio u kolcentar prvo
Reset iz modema ili neki drugaciji nacin? U sustini ja nisam primetio da mi pada brizina samo se desi ponekad da mi Live strimovi koji idu preko 1080p jednostavno stanu i onda loading traje dugo dok se vrati ...
 
Reset iz modema ili neki drugaciji nacin? U sustini ja nisam primetio da mi pada brizina samo se desi ponekad da mi Live strimovi koji idu preko 1080p jednostavno stanu i onda loading traje dugo dok se vrati ...
Prvo fizicki dugme za paljenje i gašenje model pa stb da se sve konektuje ponovo sa serverom telekoma. Ako to ne uspe Factory reset. Ali proveri ako je pad na nekim serverima za strimovanje koji nisu youtube i slično možda je kod njih zagušenje
Da stari ADSL2 ruter su odneli optika je sad. Slika sa 200 mbits tojest 20mb/s je od brata

Pogledajte prilog 399174
Dakle optika je, uradi prvo factory reset udji u ruter takođe ugasi i uplali STBove ako i tad brzina bude mala moraš KC da pozoveš nije ti dobro urađena instalacija verovatno je loše splajsovan(povezan) optički kabal
 
Prvo fizicki dugme za paljenje i gašenje model pa stb da se sve konektuje ponovo sa serverom telekoma. Ako to ne uspe Factory reset. Ali proveri ako je pad na nekim serverima za strimovanje koji nisu youtube i slično možda je kod njih zagušenje

Dakle optika je, uradi prvo factory reset udji u ruter takođe ugasi i uplali STBove ako i tad brzina bude mala moraš KC da pozoveš nije ti dobro urađena instalacija verovatno je loše splajsovan(povezan) optički kabal
Mogu factory reset ali ne znam za STB (fizicki tv resiva?) mi imamo samo fisknu i net bez TV usluga..
 
Megabit u sekindi i megabajt u sekundi nije isto.
20Mb/s=2.5MB/s u idealnim uslovima
 
nije ti dobro urađena instalacija verovatno je loše splajsovan(povezan) optički kabal
Ne znam zašto ovo ponavljaš ljudima kada je već pokazao signal koji mu je odličan, njegov problem je što mu još nisu promenili paket sa vDSL 20mbps na optički 200mbps zbog nekog razloga (brzina od samo 20mbps na optici i ne postoji, min je bilo 100 a sada je to 200)

Neka otvori moj.mts.rs nalog sa svojim br. Ugovora i pogleda šta mu tamo stvarno piše kao paket koji ima, takodje piše i na papiru ugovora u tabeli koja će mu brzina biti download/upload U kilobitima tačno, ne bi trebalo ovde biti zabune ili da traži koji paket ima na box sajtu pa odprilike to je taj
2023-08-04_16-16-52_TPrbFl6BQ.png
 
Poslednja izmena:

Ne znam zašto ovo ponavljaš ljudima kada je već pokazao signal koji mu je odličan, njegov problem je što mu još nisu promenili paket sa vDSL 20mbps na optički 200mbps zbog nekog razloga

A da nije problem kategorija UTP LAN kabla kojom je optički ruter povezan sa računarom? Ne može biti isti kao onaj za vDSL konekciju. Mora biti CAT.5E ili više. Ovako, na primer. Ne košta mnogo: 5 metara= 700 dinara.
 
Ne znam zašto ovo ponavljaš ljudima kada je već pokazao signal koji mu je odličan, njegov problem je što mu još nisu promenili paket sa vDSL 20mbps na optički 200mbps zbog nekog razloga (brzina od samo 20mbps na optici i ne postoji, min je bilo 100 a sada je to 200)

Neka otvori moj.mts.rs nalog sa svojim br. Ugovora i pogleda šta mu tamo stvarno piše kao paket koji ima, takodje piše i na ugovoru u tabeli koja će mu brzina biti download/upload U kilobitima tačno, ne bi trebalo ovde biti zabune ili da traži koji paket ima na box sajtu pa odprilike to je taj
Hvala na info rajkosto. Imali smo ADSL2+ nešto tako 1Mb/s. Bratu je odmah imao 200mbps (20mb/s) prvog dana...
 
A da nije problem kategorija LAN kabla kojom je optički ruter povezan sa račumarom? Ne može biti isti kao onaj za vDSL konekciju. Mora biti CAT.5E ili više. Ovako, na primer. Ne košta mnogo: 5 metara= 700 dinara.

ako je povezao sa kablom koji ima samo 4 zice za 100mbps onda bi mu islo 96mbps na speedtest, ne 20
nego cat5e kabl za gigabit kosta mnogo manje od toga, 50din po metru + 20din po konektoru, a i uz Nokia G2425-B u kutiji dolaze valjda 2 zuta gigabitna kabla od po 3 metra koje verovatno i koristi
 



A da nije problem kategorija UTP LAN kabla kojom je optički ruter povezan sa računarom? Ne može biti isti kao onaj za vDSL konekciju. Mora biti CAT.5E ili više. Ovako, na primer. Ne košta mnogo: 5 metara= 700 dinara.
Koristim svoj kabl nisam probao sa kablom koji sam dobio sa ruterom. Ali i na wifi mrezi bi trebalo da ima blizu te dogovorene brzine ako je sam blizu rutera. Mada ću probati laptop i taj njihov lan kabl(jedan žuti xD)
 
Nazad
Vrh Dno