Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Ovi iz MTSa su stvarno ne popravljivi lopovi . Sada su mi nakačili da sam aktivirao uslugu gledaj pre svih - serija PAD .
Ovo je već treći put kako mi aktiviraju dodatne usluge , kao da sam ih ja ili neko od ukućana aktivirao i treba da ih platim .
Sada sam im poslao mail , a cekam njihov odgovor . Pin za kupovinu je promenjen i samo ja ga znam .
Pisaću i ratelu , a ne reše li kako treba , sve usluge ću raskačiti i vratiti im opremu i preći kod drugog provajdera.
Bezobrazluk i LOPOVSKA posla od strane MTSa🤬🤬🤬
Žena gleda eon . baba zadrugu i neki filmski kanal koji joj ja uključim , a ja uglavnom sport i filmske kanale .
ako nisi ti, onda neko potajno gleda guzu Milana Marica sa tvog profila 😂
 
0646504948

Brate veruj mi da se niko time ne bavi. Prvo Sistem je tako krut i nefleksibilan da ne može selektivno da se targetiraju korisnici ili svi ili nijedan. Drugo da bi se nešto i aktiviralo moraš ti da ukucaš šigru ne možeš čak ni preko KC-a baš iz tog razloga da ne bude da smo mi sami aktivirali. Pošalji im reklamaciju i zahhtevaj vreme aktivacije usluga i način aktivacije i da ti ne koristip video klub jer nemaš potrebu za tim izaćiće ti u susret svima izađu. pogledaj da nisi preko iris go aplikacije aktivirao moguće je i tako
Stigla mi je poruka od njih da je prigovor osnovan i da će račun biti korigovan
Toliko o tome da sam ja aktiviro dodatke
 
Stigla mi je poruka od njih da je prigovor osnovan i da će račun biti korigovan
Toliko o tome da sam ja aktiviro dodatke
To je zarad dobrog korisničkog iskustva, nije poenta u zaradi tako se uvek desi čak i kad korisnik napravi zbog rominga prekoračenje telekom otpiše deo dugao ili ceo zavisi. Ali bitno da je rešeno u tvoju korist
Koliko ono mora da prođe vremena od raskida ugovora, da bi se računao kao novi korisnik?
30 dana
 
To je zarad dobrog korisničkog iskustva, nije poenta u zaradi tako se uvek desi čak i kad korisnik napravi zbog rominga prekoračenje telekom otpiše deo dugao ili ceo zavisi. Ali bitno da je rešeno u tvoju korist

30 dana
Druže , u tri meseca tri puta mi šalju uvećane račune za usluge koje ja nisam ni tražio ni aktivirao . Tako da mi tvoja priča ne pije vodu .
Ali opet ako radiš za MTS onda tvoje pisanje je u redu .
Ja ne želim svaki mesec da se nerviram i plaćam ili tražim da mi smanje račun , kada stigne korigovan račun sve ću videti i žalba Ratelu i tražiti raskid ugovora - normalno na njihovu štetu i uzeću nekog provajdera sa Arenama , a neka velika brzina neta mi ne treba , optika je bitna , a tu su Zlorion i Yetel i normalno i SBB koji nema Arene .
 
Imam Huawei ruter HG8245Q2 ugovor nam je prvobitno bio sa exenetom dok nismo presli na supernovu (imam isti protok isti ugovor je ostao sa exeneta 150/60). Internet fino radi nikad se ne gubi ali u csgo ponekad imam spikove u var-u, ne ping znaci nego var, uglavnom secne mi na milisekund i to bas kad trebam da se pucam pa sam kontao da je problem do kompa, probao sa drugovim kompom prikacenim na moj ruter isto se desava a njegov komp je dosta superiorniji od mog. Ja imam i5 3570k i gtx 970, on ryzen 5 5600x i rtx 2060. Zatim sam proveravao, kad nema igrača ne secka mi ništa i dok nema pucnjave. Čim server treba meni da da informaciju da je metak ispaljen tad mi secne. Probao sam da promenim nesto sto je pisano na ovom forumu na ruteru neki dialing method sa trigger na automatic, ali ne mogu ne radi default sifra za ruter 20HWont17., samo admin admin, ali tada nemam pristup da menjam ta podesavanja. Ako neko može da mi pomogne bio bih mu zahvalan, zvao sam supernovu kažu ne mogu oni da znaju sifru koju su postavljale kolege iz exeneta.
 
E ovako stoje stvari... 1 februara provučen kabel kroz zemlju, oko 15 marta urađeno sve da je onaj spliter na banderi povezan i ostalo... Kutije nedavno obeležene, kaže da je sve spremno lokacija Salajka/Podbara Novi Sad, samo kaže treba ta njihova komisija da prođe i da se pusti signal... Ljudi koji rade na optici i kablovima itd, rekli su da je samo pitanje dana... Da li neko ima saznanja koliko tih dana može da potraje kada je već došlo do toga da je ostalo samo komisija da to proveri i da se pusti signal? I koji ruter odabrati ako mi se ukaže mogućnost da "biram" nekako, kakav je taj Huawei sa 6 antena, jel to najbolji ili ima neki bolji i koji je to model tačno, kako muje ime.... Hvala.
 
6 meseci minimum od polaganja kablova, nisam video da su negde bili brzi, neka me ispravi neko ako gresim... Ruter ne mozes da biras.
 
Gresis... bukvalno nema pravila, zavisi od toga kako idu kontrole ( koje su smanjene ali je paradoxalno se povecalo vreme do pustanja) i dinamike radova, nekad bude iste nedelje ako se poklopi, a nekad se ceka i godinu dana... Tacno ne moze niko reci sem Telekoma... Generalno je oko mesec, dva u proseku...

Za ruter je tacno, ne moze da se bira...
 
Samo pazi da ti ne aktiviraju dodatne pakete , pa se nerviras i moras sa njima da preganjas , isto tako i sa njihovim botovima
 
Zvali me iz Teledirekta ,recitujući sve moje podatke,ne bi li mi dali neku ponudu.
Odakle pravo Telekomu ,da moje podatke daje trećim licima?

Pošto sam ih otkačio,sutra me zvali direktno iz Telekoma,da mi kako kažu,učine uslugu i da me besplatno prebace, sa vdsl-a, na optiku.Obradovah se,dok mi nisu pojasnili da je to besplatno, uz produžetak ugovora.
Kada sam ih pitao za benefite produžetka ugovora,navijena blebetalica se osmehnu,i reče,pa kako koje benefite tražite,pa imate benefit od priključenja na optiku.
Spustio sam joj slušalicu mometalno.Šreća po nju, što parica nije dovoljno široka,da je lakše zadavim golim rukama :D
 
Teledirekt je deo Telekoma. To su njihovi terenski/teleoperaterski misionari.
 
Nedavno su mi uveli optiku u zgradu kod majke pa imam 2 pitanja.
1) Na njihovom sajtu, kada odaberem opticki internet, ne mogu da kombinujem neki boks sa tim, boks je samo za kablovsku i obavezno ide uz fiksni. Da li uopste postoji neki paket optika+tv ili ne?
2) Trenutno je kod majke na njeno ime Supernova kablovski internet, da li ce moci da ostvari promociju sa placanjem kao ‘novi korisnik’ i sa MTS-om buduci da je to sad jedna ista firma?
 
Teledirekt je deo Telekoma. To su njihovi terenski/teleoperaterski misionari.
Teledirekt je privatna firma koja nije deo Telekom Srbija (pogledati APR), već od njega dobija novac za svaki "novi" ugovor. Od Telekoma dobijaju sve podatke o klijentima i njihova prava svrha je ispumpavanje novca iz TS.
 
Nedavno su mi uveli optiku u zgradu kod majke pa imam 2 pitanja.
1) Na njihovom sajtu, kada odaberem opticki internet, ne mogu da kombinujem neki boks sa tim, boks je samo za kablovsku i obavezno ide uz fiksni. Da li uopste postoji neki paket optika+tv ili ne?
2) Trenutno je kod majke na njeno ime Supernova kablovski internet, da li ce moci da ostvari promociju sa placanjem kao ‘novi korisnik’ i sa MTS-om buduci da je to sad jedna ista firma?
Taj poseban net mozes da računas da ne postoji jer je lošiji nego da uzmeš box2 net+fiksni (nema nikakve popuste/akcije i veće cene)
Ako hoćeš TV uzimaš box3 net+tv+fiksni
Supernova je druga firma i ne računa se da si mts korisnik ako si kod njih pa ćeš imati promociju
 
Kome si se obratio da tražiž IDP broj? Da li si naveo neki razlog i da li si naveo gde i na šta želiš da pređeš?
Danas mi je istekao BOX4 crveni i ne želim tamo da ostajem pod ovim uslovima koji su zvanični.
Odes u poslovnicu i zatražiš IDP broj ,i navedeš da ćeš sve usluge da raskačiš od njih - znači mob i tv , internet i fiksni . Znaš a i oni znaju da tu optiku koristi i Yeteli čim tražiš IDP broj da oćeš da odeš kod njih . Reći će da oni u poslovnici ne mogu ništa i da će te zvati neko iz direkcije . U roku par dana će te i zvati i pitati oćeš li stvarno da rskidaš ili možete li se dogovoriti , a tada već znaš odgovor . Zvanje može potrajati ako te uhvati vikend .
Pošto ti je istekao BOX idi danas u poslovnicu i zatraži im IDP broj .
 
Odes u poslovnicu i zatražiš IDP broj ,i navedeš da ćeš sve usluge da raskačiš od njih - znači mob i tv , internet i fiksni . Znaš a i oni znaju da tu optiku koristi i Yeteli čim tražiš IDP broj da oćeš da odeš kod njih . Reći će da oni u poslovnici ne mogu ništa i da će te zvati neko iz direkcije . U roku par dana će te i zvati i pitati oćeš li stvarno da rskidaš ili možete li se dogovoriti , a tada već znaš odgovor . Zvanje može potrajati ako te uhvati vikend .
Pošto ti je istekao BOX idi danas u poslovnicu i zatraži im IDP broj .
Tako je. Upravo kako je opisano. Na samom zahtevu za IDP po defaultu i pise Yettel kao pruzalac usluge,jer niko drugi i ne moze da bude.
Par dana pre isteka su me zvali,nudili mesec dana, onda kao nekoga pita pa 6 meseci. Nakon podnosenja zahteva za IDP broj, zove neka "posebna sluzba" i nudi 24 meseca 50%. Pri potpisivanju ugovora imas kao poseban papir, odluku gde pise 23 meseca i onaj 1 mesec je na nek posebnom papiru.
 
Sve u svemu, kada se saberes i oduzmes,vise se isplati ostati na telekomu sa ovom ponudom 50%. Svakako imas i brzi net nego kod Yettela. Najbolje sto Yettel nudi je ovo:
( 12 meseci,gratis, povoljniji internet za postojece Yettel korisnike u smislu cene i brzine i 19.000 vaucer za telefon).
Eventualno nekome daju i 14 meseci,ali je to retko. Dodatni STB je 350 din mesecno.
 
ističe mi ugovorna obaveza početkom juna, tv kod njih nemam. imam uslova za yettel optiku.
da li će mi ponuditi 50% ako odlučim da raskačim mob, a net i fiksni zadržim kod njih i dodam tv?
 
Poslednja izmena:
ističe mi ugovorna obaveza početkom juna, tv kod njih nemam. imam uslova za yettel optiku.
da li će mi ponuditi 50% ako odlučim da raskačim mob, a net i fiksni zadržim kod njih i dodam tv?
Mislim da ces saznati tek kada ti istekne ugovorna obaveza. Presaberi se,sta ti se isplati. Posla isteka prvih 12 meseci Duo Net L ti je kod Yettela 4k plus mobilni minimum 2000 (total 10), a Box Plavi ti je sa 50% 3150 din
 
Мене занима код подношења IDP да ли да наведем Јетел или СББ?
Ако бих прелазио прво бих прешао у СББ.
 
Мене занима код подношења IDP да ли да наведем Јетел или СББ?
Ако бих прелазио прво бих прешао у СББ.
Ne navodis nista, po default-u pise Yettel i samo na Yettel mozes da predjes,kada je u pitanju Mts opticka infrastruktura. Ako ides u SBB,klasican raskid ugovora.
 
Teledirekt je privatna firma koja nije deo Telekom Srbija (pogledati APR), već od njega dobija novac za svaki "novi" ugovor. Od Telekoma dobijaju sve podatke o klijentima i njihova prava svrha je ispumpavanje novca iz TS.
Odakle pravo Telekomu,da njima daje moje podatke?
 
Obicno poture uz ugovor saglasnost da se koriste podaci u obradi itd... Ukoliko neko nije tako nesto potpisao nemaju pravo. Ali tu isterati pravdu je teska muka, ako je uopste moguce bez ozbiljnog procesa i tuzbe...

Inace, nije Teledirekt jedini, ima jos firmi koje rade prodaju i montazu za Telekom, doduse jeste najveci... Svi oni dobijaju procenat od ugovora ali samo za one koji oni realizuju...
 
Odakle pravo Telekomu,da njima daje moje podatke?
Odakle pravo MUPu onda da kom. miliciji recimo daje podatke o vlasniku vozila, odakle EPSu pravo da da podatke da ja imam brojilo i da mi naplacuju RTS itd ima jos bezbroj primera...
Ovo sto tebe pogadja je realno najmanji(mada je svakom njegov problem najveci)od ovih problema jel ti realno ne nanosi fin. stetu, a u druga dva alucaja koja pomenuh ima fin. momenat na tvoju stetu.
A nigde nisi ni dao saglasnost ni MUPu ni EPSu da trecim licima odaju tvoje podatke, al Srbija.....
Ali ima nas raznih i to stoji(ne mislim na tebe, prepoznace se on sam)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno