Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Neka šalje mail prodaji da se seli i da želi da promeni adresu priključka. Ne znam da li će da traže neki dokaz o promeni prebivališta.

Ja sam trenutno u procesu selidbe jednog priključka koji se vodi na pravno lice, gde zvanično postoje uslove i o tome su me obavestili pre selidbe, ali u praksi/na terenu uslovi ne postoje. Kaže, nije problem da raskinem ugovor, ali pošto mi je i jedna mobilna linija vezana za taj paket, raskida se i taj ugovor. Sad čekam info kako da izdvojimo mobilnu liniju, jer mi ne odgovara da ostanem bez tog broja.
 
Ugovor moze da se raskine, ali mora da izmiri sve racune, i da plati sve mesece promocije ako je imao, 3,6,12,free, ili sta je vec imao ako je uopšte imao neku promociju.
 
Strucni ljudi koji rade za mts su juce na banderi preko koje dobijam opticki signal prikljucili komsinicu a moj opticki kabl ostavili nepovezan - ovo je utvrdio njihov tehnicar pre 20tak min.nakon sto sam juce oko 12h prijavio da nemam signal. Trazicu od mts-a za svaki sat, dan nemanja usluge skracivanje roka vaznosti ugovora u istom preiodu.
 
Best case scenario: Umanjice ti racun tog meseca za taj dan sto nisi imao uslugu

Cesto ljudi kazu da se to desava, a kada su meni instalirali i skidali splice cilindar sa bandere ja sam ih bash pitao "a sta onda, svaki put kada kacite nekog meni ce nestati net tih sat vremena dok radite?" a oni me ubedili da definitivno nece :) (jos uvek je to istina, kacili su jos 3 komsije na istu banderu od tada i nije bilo prekida meni)
 
Naravno da nece nestajati net kada se prikljucuju novi korisnici, sem ako nesto ne zeznu... A treba bas biti umetnik pa tu nesto zeznuti :ROFLMAO:

Skracivanje ugovora neces dobiti, umanjenje racuna mozes...
 
Dobro je pa imaju strucne ekipe :) Verujem da ce sezavristi na umanjenu racuna ali eto treba se iskazati protest mada verujem da njih tj.mendzment to mnogo ne tangira a tehnicari i ovi iz reklamacija su tu njihovo topovsko meso - zato sa njima treba biti fin i "ubediti" ih da nekako prenesu gore sta traze korisnici.
 
Nikad nisam razumeo te majstore kod nas. Sasvim je normalno da kada negde rade struju ili u ovom slučaju optiku, lepo ugase pola grada 🙂 meni su gasili fabriku i dva sela okolo bez najave 🙂
Preko, ne mogu da se setim kada sam isključio struju na jednoj liniji a ne nešto toliko bezbednije za rad.
Nije samo do njih, bukvalno u svakoj sredini je pravilo ugasi sve bez obzira šta će i ko će da pocrka 🙂
Da se razumemo. Negde postoje opravdane situacije ali moraš to planski, obaveštavanje i slično.
 
Strucni ljudi koji rade za mts su juce na banderi preko koje dobijam opticki signal prikljucili komsinicu a moj opticki kabl ostavili nepovezan - ovo je utvrdio njihov tehnicar pre 20tak min.nakon sto sam juce oko 12h prijavio da nemam signal. Trazicu od mts-a za svaki sat, dan nemanja usluge skracivanje roka vaznosti ugovora u istom preiodu.
Bukvalno ovo isto su kod mene uradili pre mesec-dva
 
Vec su bezobrazni, prozvao ih na instagramu javno nakon njihovog posta obrisali su komentar ali badava brisu, jer internet pamti :)
 
MTS spineri odgovorise juce u mailu da ako duze od 2 dana nisam koristio usluhu mogu traziti umanjenje racuna a nisam je koristio jer je evo vec dva dana ne pruzaju.
 
MTS spineri odgovorise juce u mailu da ako duze od 2 dana nisam koristio usluhu mogu traziti umanjenje racuna a nisam je koristio jer je evo vec dva dana ne pruzaju.
-Opšti uslovi za pružanje usluga u mreži Telekoma Srbija

"Održavanje i raspoloživost mreže, prigovor na kvalitet usluga

5.7. Smetnju u Mreži za čije održavanje je nadležan Telekom, Telekom će otkloniti u
roku od 2 dana, a u izuzetnim slučajevima do najviše 5 dana, uključujući i
neradne dane, osim u slučaju složene smetnje, čije otklanjanje traži duži rok, a
smetnje u tom delu Mreže otklanjaju se bez naknade.
5.9. Bez obzira na rok za otklanjanje smetnji iz tačke 5.7., ukoliko usluga nije bila
raspoloživa duže od 48 sati iz razloga koji se nalaze na strani Telekoma,
mesečna naknada za uslugu se, po zahtevu korisnika obračunava srazmerno
vremenu dostupnosti, osim ukoliko kvalitet pružanja usluge nije drugačije
regulisan Ugovorom."
 
@nemanja.10 Prema komentaru bih vas putao - Radite za mts ili jos bolje u njihovoj službi u kontroli kvaliteta izvedenih radova kod istih? Ako je vaš odgovor potvrdan zamolite kolege da provere uzrok nestanka signala i da isti što pre otklone, hvala vam na pomoći.
 
@nemanja.10 Prema komentaru bih vas putao - Radite za mts ili jos bolje u njihovoj službi u kontroli kvaliteta izvedenih radova kod istih? Ako je vaš odgovor potvrdan zamolite kolege da provere uzrok nestanka signala i da isti što pre otklone, hvala vam na pomoći.
Хвала пуно, али нема потребе да ми персираш.😀
Ово сам цитирао део Општих услова за пружање услуга.
Јесу безобразни, али не спинију.
Ништа те нису обманули, само се држе задатих рокова које су прописали за решавање сметњи.
Можеш тражити умањење рачуна за дати период када нису функционисале услуге, а скраћење уговора за минут/сат/дан, то не постоји.
Моја порука није била да те испровоцира, него да ти се објасни/помогне за твој проблем.
Какав ти сада имаш проблем, тако сам ја имао у јулу месецу ове године.
Само локација за прикључење нових корисника на оптичку мрежу није била бандера, већ зграда (подрум у ком се налази кутија).
При додавању нових корисника, техничари (приватне фирме) су ме искључили са мреже.
Осам дана нисам имао услуге, а моја породица креће на годишњи одмор.
Због нечијег немара, искидао сам живце што нисам имао услуге.
Није Телеком крив, пошто не зна шта могу да згреше подизвођачи на терену.
Морам признати, да су ми сами умањили рачун за јул месец.
Нисам писао приговор, али претпостављам да без мог знања су прибележили да се умањи рачун.
Звао сам кориснички центар по десет пута дневно, мислећи да ћу извршити притисак на њих, па убрзати отклањање сметње.
Осмог дана, техничари из Телекома су дошли, па су били убеђени да је дошло до прекида оптичког кабла у стану, али се испоставило да није.
Отишли смо до подрума (кутије) и видели смо шта је проблем.😀
Проблем је решен за минут.
Техничари нису могли да верују, али шта је-ту је.
Техничар ми је рекао да 85% сметњи на оптици, потиче од физичких кварова.
Што се тиче преосталих 15% сметњи, оне се углавном решавају даљинским путем.

П.С. Извињавам се што сам оволико писао, али се надам да сам успео некоме да помогнем и уједно да поделим своју причу.😀
 
Spinuju jer imam mail prepiske na osnovu kojih sam to zakljucio.

Izvini delovalo mi je da si mts bot jer ima raznih u ovim vremenima da tvoja prica mi deluje bas bezobzirno sa njihove strane i prosto ne mogu da verujem da im treba toliko da poprave stvari koji sami pokvare. Najironicnije je da vidim na banderi taj kabl da visi kao i pre oko godinu dana kada ga je navodno kamion ostetio pa 2 dana nisam imao optiku. Treba uvek podeliti price ovakve da bi drugi mogli znati sta se sve desava.
 
Drugari, problematika je sledeca. U zgradi su unutar zidova postavljeni Lan kablovi kategorije 5, a posto je u pitanju poslovna zgrada nema busenja zidova osim izvlacenja LAN kabla iz ONT-a preko kanalica, a posto je veliki poslovni prostor sa vise kancelarija, to moze da se pretvori u nocnu moru. Jel ima neka bezbolnija solucija ili eventualno postavljanje vise wi-fi rutera kako bi se ostvarila puna brzina optickog linka.
 
Drugari, problematika je sledeca. U zgradi su unutar zidova postavljeni Lan kablovi kategorije 5, a posto je u pitanju poslovna zgrada nema busenja zidova osim izvlacenja LAN kabla iz ONT-a preko kanalica, a posto je veliki poslovni prostor sa vise kancelarija, to moze da se pretvori u nocnu moru. Jel ima neka bezbolnija solucija ili eventualno postavljanje vise wi-fi rutera kako bi se ostvarila puna brzina optickog linka.
Mozda neki Mesh sistem ili power line adapteri. Ne znam koliko uredjaja treba da bude povezano na mrezu.
 
Drugari, problematika je sledeca. U zgradi su unutar zidova postavljeni Lan kablovi kategorije 5, a posto je u pitanju poslovna zgrada nema busenja zidova osim izvlacenja LAN kabla iz ONT-a preko kanalica, a posto je veliki poslovni prostor sa vise kancelarija, to moze da se pretvori u nocnu moru. Jel ima neka bezbolnija solucija ili eventualno postavljanje vise wi-fi rutera kako bi se ostvarila puna brzina optickog linka.
Cat5 obično tera gigabit (ne mora baš cat5e osim ako nije svih 100m dužine).... Da li si proverio da su sve 8 žice u kablu u tačnom redosledu u konektoru sa obe strane ? Jer ne radi gigabit ako ima manje od 8 žica (npr neko je iskoristio jedan kabl za 2 konektora ili Ethernet + telefon). Može se kupiti onaj najjeftiniji kabl tester od < 1000 dinara što samo blinka lampice u redosledu 1-8 da se proveri, ili vizuelno
 
Poslednja izmena:
Jutros oko 10h su iz mts sredili problem znaci:
cetvrtak 8.12. 12:40 do ponedeljka 12.12. oko 10h.
 
Box2 optika 250/80, UO tek krenula pre 2 meseca, novi korisnik (12 meseci 50%). Sada zovu, nude Iris TV besplatno, do kraja UO.
Nakon isteka UO, automatski se vraćam na Box2.
Pitao sam da li mogu samo Iris smart TV aplikacije, bez Set top box-eva, kažu može, i to 3 komada. Mogu se koristiti i sa različitih lokacija.
Uzećemo.
 
Dok sam cistio jedan zid u stanu pored koga ide opticki kabal, nehotice sam nezgodno zakacio kabal i izgleda da sam ga uspio nekako "polomiti" na tom mjestu jer od tada nemam interneta. Pokusavao sam ga pomjerati i namjestati, ali bezuspjesno. Prijavio sam smetnju/kvar mts-u. Zanima me koliko im otprilike dana treba da dodju i zamjene opticki provodnik i da li ce mi naplatiti taj proces jer je tehnicki moja krivica?
 
Box2 optika 250/80, UO tek krenula pre 2 meseca, novi korisnik (12 meseci 50%). Sada zovu, nude Iris TV besplatno, do kraja UO.
Nakon isteka UO, automatski se vraćam na Box2.
Pitao sam da li mogu samo Iris smart TV aplikacije, bez Set top box-eva, kažu može, i to 3 komada. Mogu se koristiti i sa različitih lokacija.
Uzećemo.
Pazi samo da ti ne prekinu promociju 12m/50%, to obavezno proveri, meni na sličnu ponudu zamalo to prećutali :)
 
Pozz drugari. Pre par dana uz opticki kabl iz mts su mi dali i ruter Huawei

HG8245W5-6t.​

Zanima me dal znace one 4 antene na ruteru i jaci signal wi-fi mreze? ja i dalje u nekim delovima stana imam slab wi fi signal. Dal ima u podesavanjima da se to pojaca?
 
Ja kada sam probao taj imao je malo slabiji signal nego stariji HG8245Q2 koji ima interne antene.
Btw to nisu 4 antene nego 6, ima po 2 zice u nekim od "antena", (i Q2 isto ima 6 antene, 3 za 2.4ghz i 3 za 5ghz, ali su sve razdvojene na panelima interno, jer je uredjaj fizicki veci)
 
Box2 optika 250/80, UO tek krenula pre 2 meseca, novi korisnik (12 meseci 50%). Sada zovu, nude Iris TV besplatno, do kraja UO.
Nakon isteka UO, automatski se vraćam na Box2.
Pitao sam da li mogu samo Iris smart TV aplikacije, bez Set top box-eva, kažu može, i to 3 komada. Mogu se koristiti i sa različitih lokacija.
Uzećemo.
Prekida ti se promocija sa popustom, tj odmah počinješ sa plaćanjem punog iznosa pretplate umesto tih preostalih 10 meseci po 50%.
 
meni je zato sluzbenik iz mts poslovnice rekao da sacekam da mi prodje 1god promo pre nego sto trazim to (ostalo 2 meseca tada kada su nudili telefonom)
u tom novom ugovoru mi pise da se posle UO placa BOX3 puna cena + 250, ne da se automatski vraca nazad na BOX2 (ali posle UO mogu sam da trazim promenu paketa)
mozda je kod tebe drugacije, mozda ti i vazi i dalje 10 meseci promo ako tako pise u novom ugovoru (koji naravno ne vidis dok ne donese instalater sa IPTV opremom),
mora sve to sa njima da se proveri prvo, bolje u poslovnici jer mozda oni sto zovu telefonom izostave nesto da bi pristao
 
Poslednja izmena:
Na box4 moze li se posle isteka UO otkazati sve osim mob usluge?
 
Moze naravno, izaberes neki od aktuelnih postpaid paketa, pređeš na prepaid ili ostaneš bez UO samo na postpaidu i onda odeš u drugu mrežu da preneseš broj.
To su uglavnom opcije.
 
Nazad
Vrh Dno