Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Uspeo sam, sve kablove sam zamenio i sada radi kako treba

kablovi koje je doneo MTS su 100 Mbit/s sa 4 zice, sto je ok za IPTV, ali ne i za Net.

Evo testa i kako sam odradio setup, btw kroz stan mi je razvucen gigabitni LAN, tako da sam bukvalno ispod TV-a (najbolja pozicija u stanu) izvukao LAN 1 sa Huaweia i odatle vezao Asus. Disable-ovao WiFI od telekoma i to je to, nisam radio bridge mode.
 

Prilozi

  • finalsetup.jpg
    finalsetup.jpg
    95.7 KB · Pregleda: 113
  • done.png
    done.png
    288.9 KB · Pregleda: 91
  • Done1.png
    Done1.png
    1.2 MB · Pregleda: 110
To sam te odmah i pitao kad sam video njihov žuti LAN kabl. Da prebrojiš žice :D

Znas sta je stos, izgleda moj ruter mora u Lan 1 port, a ja ga stavio u Lan 2 ili 3, nisam znao, sve sam isto kao i sada povezao.

Sinoc sam se silno iznervirao, kao neko ko ima OK znanje oko tehnickih stvari, do 2 ujutru sam pokusavao, a cela kuca mi SMART, ne mozes svetlo ga ugasis bez neta bukvalno :giggle:

Hvala svima na pomoci.
 
@Zuba1970
Postoji drug, kada sam prešao sa vdsl 50/8 i potpisao za optiku ostala mi je ista brzina...
Inače ovo ni njihov promoter koji je bio da nam nudi neke "pogodnosti" u Boxu nije znao :)
Još mi dečkić onako zbunjeno kaže, ne nemamo mi tu brzinu na optici, ja reko ajd dobro...
Da sam uzeo jači net onaj npr. od 100 dobio bi i drugi modem umesto ovog HG8245H.
(naravno onaj od vdsl sam vratio mts u). Sa optikom sam prezadovoljan, na wifi izvlačim
ove brzine sve kako je deklarisano, ping 3-4 ms stabilno radi i nema prekida što je najbitnije.
 
Ja ne mogu još jer nisu pustili signal i ako su još pre 3 nedelje vršili merenje u zgradi. A hteo sam Box 2. Pa mi je do optike VDSL prelazno rešenje. Pogotovo da se više ne ponavljam što mi je IPAN centrala u prizemlju zgrade.
 
razmišljam o potpisivanju ugovora sa mtsom, samo tv i net (bez fiksnog i mobilog), optika uvedena.
da li može neki savet, predlog?
koje su cene, uslovi, na koliko ide ugovor?
znam da imaju 12 meseci za 1din
 
Bez fiksnog svakako ne može
 
Mislim da ne možeš da uzmeš Box 2 net i tv. Koliko se sećam kada sam ja uzimao Box da je bilo za Box 2 fiksna pa ili tv ili net. Zato sam i uzeo Box 3.
 
okej, box 3 telefon tv i net
koja je cena? ugovor ide na 2 god?
12 meseci je promo 1din ?
koja je brzina neta? (uvedena je optika)
 
3400din mesečno? (ima li dodatnih troškova)
što se tiče plaćanja, da li bih ja mogao npr samovoljno da plaćam tipa prvih godinu dana 1400din i drugu godinu resto 2000din?
 
Nema dodatnih troskova, bar ja nemam.
Placanje je pominjano ranije, menja se poziv na broj i ne rasknjizavaju lepo tako da ne.
Ukoliko neko ima nova, drugacija iskustva, moze da podeli.
 
Nas su zvali danas da ponude optiku sa 50/8 na 200/80 i fixni za ~2.500 din. mesečno (1 mesec za dinar).
Do petka ih očekujem da donesu novi ruter i uključe na novu brzinu. (y)
 
Moje iskustvo sa njima je očaj. Prebacio sam telefon iz Telenor u MTS i to mi je najveći zez koji sam uradio (imam box 4 beli).

Nisu mi dali da otkažem mobilni i vratim se u Telenor, iako sam zahtev podne odmah. Mislim da je sramota da u centru Beograda u zgradi imam 1-2 crtice signala.

Optika radi top, ali što se tiče televizije primećuje se razlika u kvalitetu slike Iris vs EON (SBB je mnogo boji plus imaju app pa ne mora dva daljinska)
 
razmišljam o potpisivanju ugovora sa mtsom, samo tv i net (bez fiksnog i mobilog), optika uvedena.
da li može neki savet, predlog?
koje su cene, uslovi, na koliko ide ugovor?
znam da imaju 12 meseci za 1din
Javite se na ovaj broj za dodatne informacije ako ste zainteresovani zza usluge Mts-a, 0648161935.
 
Da li se dobija nesto vise ako se ide preko promotera, npr. 14 meseci po dinar? Ako to nije slucaj, ne vidim zasto bih isao preko promotera, ako mogu preko njihovog sajta ili call centra.
 
Brze uvodjenje usluge kada promoter izda nalog.
Bar je to do sad na par primera bio slucaj :)
 
Da li se dobija nesto vise ako se ide preko promotera, npr. 14 meseci po dinar? Ako to nije slucaj, ne vidim zasto bih isao preko promotera, ako mogu preko njihovog sajta ili call centra.
Колико сам упућен, једини који имају право на 14 месеци по 1 динар, јесу припадници МУП-а.
Приликом потписивања уговора, мора се приложити потврда о сталном запослењу.
 
Tako je,zapade mi neki katalog boxa u poštu i broj promotera iza,nazvah ga preključe,sutra već najavili doći da uvedu.Cini mi se jos neke firme imaju pogodnost na 14 meseci.Ja sam jos 3 meseca na sbb ali na vise mesta i od prijatelja čuh da će krate promociju koja vazi do kraja meseca jer je ogroman odziv pa onda prelomih da uvedem box a polako gasim sbb.
 
Moje iskustvo sa njima je očaj. Prebacio sam telefon iz Telenor u MTS i to mi je najveći zez koji sam uradio (imam box 4 beli).

Nisu mi dali da otkažem mobilni i vratim se u Telenor, iako sam zahtev podne odmah. Mislim da je sramota da u centru Beograda u zgradi imam 1-2 crtice signala.

Optika radi top, ali što se tiče televizije primećuje se razlika u kvalitetu slike Iris vs EON (SBB je mnogo boji plus imaju app pa ne mora dva daljinska)
Jesi dobio 12m po 1rsd?
Ako si dobio to onda ti se ne isplati nikako da raskidas.
Ako nisi dobio nista po 1rsd, onda mozes da raskines, isplatis punu cenu za prosli mesec i verovatno za nardnih 30 dana (mesec) pa cim raskines onda ponovo sklopis novi ugovor za box3 bez mobilnog...
Samo AKO je 12m po 1din onda nemoj. :unsure:
 
Hoće li se ova promocija sa 12 meseci po 1rsd za optiku produžavati iza 31. maja? Treba da se selim u julu u novi stan pa gledam da li ima potrebe da ranije pravim ugovor da to ne bih propustio...
 
Jesi dobio 12m po 1rsd?
Ako si dobio to onda ti se ne isplati nikako da raskidas.
Ako nisi dobio nista po 1rsd, onda mozes da raskines, isplatis punu cenu za prosli mesec i verovatno za nardnih 30 dana (mesec) pa cim raskines onda ponovo sklopis novi ugovor za box3 bez mobilnog...
Samo AKO je 12m po 1din onda nemoj. :unsure:
Jesam 12 meseci po dinar, to je sve ok. Samo sam želeo da raskinem mobilni sa Omorike, znači da sa Box 4 beli pređem na Box 3 beli.

Net i TV mi odgovaraju, ali kvalitet MTS mreže nikako.
 
Hoće li se ova promocija sa 12 meseci po 1rsd za optiku produžavati iza 31. maja? Treba da se selim u julu u novi stan pa gledam da li ima potrebe da ranije pravim ugovor da to ne bih propustio...
Promocija traje do 31.05. Ako ste zainteresovani mozete se javiti na ovaj broj 0648160935.
Pozdrav
 
@stoske Pa ne možeš da raskidaš telefon iz BOX 4 paketa bez da raskidaš ceo BOX paket, po definiciji je paket. Raskid BOX paketa povlači sa sobom sve naknade štete za sve usluge sabrano. Ranije je mogla da se piše "urgencija za storniranje penala" od strane ili direktora izvršne jedinice ili šefa poslovnice, u zavisnosti od toga gde si bio i ko je imao koja ovlašćenja. Ali sad ne znam kako to ide. Teoretski, ako bi hteli da pišu tu "urgenciju za storniranje penala", sklopili bi ti ugovor sa 0 meseci po dinar i po punoj ceni usluga + platio bi naknadu štete samo za omoriku što je ako nisi uzeo telefon broj dana korišćenja usluge proporcionalno obračunat po ceni tarife bez ugovorne obaveze van paketa, a ako si uzeo telefon onda je naknada štete iznos maloprodajne cene telefona na dan kupovine sa svim ratama za uređaj, umanjen za plaćene rate. Ukratko - batali sve to, i da si 0 meseci po dinar dobio opet ti se ne bi isplatilo da raskidaš BOX 4 paket ako planiraš da zadržiš bilo koju od usluga iz njega, jer će novi ugovor imati veoma loše uslove. Isplatilo bi ti se samo da raskidaš FIX+NET+TV zbog smetnji (da si na ADSL-u npr.) bez penala pa onda da platiš naknadu štete za mobilni pa onda neko drugi da ugovara taj ugovor ponovo, ali ovako to jednostavno nije moguće.
 
Moje iskustvo sa njima je očaj. Prebacio sam telefon iz Telenor u MTS i to mi je najveći zez koji sam uradio (imam box 4 beli).

Nisu mi dali da otkažem mobilni i vratim se u Telenor, iako sam zahtev podne odmah. Mislim da je sramota da u centru Beograda u zgradi imam 1-2 crtice signala.

Optika radi top, ali što se tiče televizije primećuje se razlika u kvalitetu slike Iris vs EON (SBB je mnogo boji plus imaju app pa ne mora dva daljinska)
MTS godinama na istim lokacijama ima uzasan prijem, i takoreci nista ne rade po tom ptanju.
Nije da nema signala, ali je signal slab.Svakako su losiji provajder od Telenora, ali ruku na srce, nemam razgovore koji mi donose milione, tako da sam dostupan, i sa samo jednom crtom, dovoljno da me zena pita, da li sam ugasio sporet 🤪
 
U pravu ste obojica, nema druge nego da čekam još 22 meseca 😂
 
ILI ako dodje do povecanje cena, promene neke uslove i sl. MADA taj obicaj nema mts (TS) vec SN i ostali kablovski operateri.
U tom slucaju bi mogao cak raskinuti i u 12-om mesecu iako nisi platio nista do tada, na njihovu stetu i bez ikakvih penala, naknada i sl. :)
 
Nazad
Vrh Dno