Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

? - Pa mora da postoji neki mehanizam, a nećeš ove hapsiti i prisilno ih dovoditi na skupštinu, zvati Interpol za one koji žive u inostranstvu itd. Oni se proglase nedostupnim, a skupštinu onda čine ovih 40... pa je kvorum npr. 20, a 11 može doneti odluku.

Zakon o stanovanju, Član 43.
Pravo glasa u skupštini stambene zajednice
Ukoliko je vlasnik posebnog dela nedostupan, njegov glas se ne uračunava u kvorum, odnosno ukupan broj glasova u postupku odlučivanja. Smatra se da je vlasnik posebnog dela nedostupan ukoliko se tri puta uzastopno ne odazove na sednicu skupštine stambene zajednice na koju je uredno pozvan, a da pri tome nije obavestio upravnika, odnosno stambenu zajednicu o razlozima svog neodazivanja.
 
To sam radio odmah kad sam uocio problem
Pokusaj rucno da podesis mreznu karticu, restartuj opremu i pokusaj da pratis.
Obrati paznju da li ti se to desava na wlan-u jer ako se ne desava na wlan-u verovatno je ili do porta, kabla ili mrezne kartice.
Ako je sve to u redu, zovi mts da provere
 
Ok, da pitam jos jednom...

1) Moze li se menjati default username i pass na 192.168.... ? U pitanju je Nokijin ruter. Ne vidim nigde tu opciju...
2) Kada odradim reboot rutera, zasto nece da mi se uspostavi konekcija nakon nekog vremena? Tek kada resetujem komp, onda bude sve ok, lol.
 
3) I wi-fi takodje zeza nakon restarta, pa moram opet da kucam sifru za wi-fi kad se ulogujem kao admin, onda nekako proradi ponovo?
4) Da li je bolje drzati wi-fi na 2.4 Ghz, ili 5 Ghz? Znam da je veci domet na prvom, ali da je drugi brzi, no generalno, sta je najbolje, i da li oba treba da budu stiklirana ili da kliknem na disable na jedan od ta dva?
 
Kod mene je isla konverzija ipan u ftth. Sve proslo lagano i glatko.
Poslao sam im pitanje na MTS email, da li, i kada planiraju optiku, obzirom da imamo ipan u zgradi.
Kažu, za sada nista,kada i ako bude, bicu obavesten.
Ipan je poslednja generacija, Huawei mislim, pre 5 godina instaliran, povezan optikom.
 
Došli jutros tehničari da urade instalaciju u stanu, doneli kompletnu opremu, krenuli da rade i kad je jedan od njih dvoje otišao do podruma ustanovio je da signal nije pušten. Na onoj stranici za proveru dostupnosti optike piše da je signal pušten, isto mi je rekao i akviziter još u petak (proverio preko neke njihove aplikacije), žena koja me ja zvala u subotu da zakaže instalaciju za danas je isto rekla da je signal pušten. Očigledno je došlo do propusta nekog, je l se dešavalo ovo još nekome, i šta da radim? Skinuo sam opremu i kablove od SBB-a, misleći da će danas sve da završe, kad ono ništa.
 
Da li ima neko iskustva sa raskidom ugovora kod supernove i prelaskom na mts?

Kod mojih u zgradi postavljeni ormari za optiku i za mesec dana bi optika trebala biti u funkciji. Monter im je rekao da ako žele, mogu preći na mts optiku bez obzira što su vezani još godinu dana za supernovu jer je to "ista" firma. Mislim se, jeste ista ali ne ide to baš tako. Nisu dobili nikakve gratis mesece od supernove. Inače sam razmišljao da strpljivo sačekaju do kraja uo kod supernove, pa da ih prebacim na box2 (tv+fiksni) i iskoristim ponudu od 12m gratis.
 
Na SBB-u sam vec dugi niz godina, sada razmisljam da predjem na MTS optiku, jer SBB nikad nece uvesti optiku u mom kraju.
Dal se isplati prelazak samo zbog optike, koliko je poboljsanje sto se tice interneta, ako je neko bio na SBB-u, pa presao na MTS optiku, bilo bi najidealnije da mi odgovori.
 
Na SBB-u sam vec dugi niz godina, sada razmisljam da predjem na MTS optiku, jer SBB nikad nece uvesti optiku u mom kraju.
Dal se isplati prelazak samo zbog optike, koliko je poboljsanje sto se tice interneta, ako je neko bio na SBB-u, pa presao na MTS optiku, bilo bi najidealnije da mi odgovori.
Poboljšanje je nebo i zemlja. Ja sam prešao sa SBB kabla i EON-a na MTS optiku prošle godine i radi besprekorno. 400/160 mbp/s, konstantna brzina i nijedan prekid. Ozbiljno, mnooogo bolje.
 
Mogu da potvrdim, radi optika dobro.
Doduše, i SBB je radio dugi niz godina sjajno, nemam zamerke, ali ovde sam dobio napredniju tehnologiju i veću brzinu za manje para.
 
  • Like
Reagovanja: Arc
Na SBB-u sam vec dugi niz godina, sada razmisljam da predjem na MTS optiku, jer SBB nikad nece uvesti optiku u mom kraju.
Dal se isplati prelazak samo zbog optike, koliko je poboljsanje sto se tice interneta, ako je neko bio na SBB-u, pa presao na MTS optiku, bilo bi najidealnije da mi odgovori.
MTS-ov VDSL, je pojam stabilnosti za SBB, da ne pričam o optici.
 
Da li ima neko iskustva sa raskidom ugovora kod supernove i prelaskom na mts?

Kod mojih u zgradi postavljeni ormari za optiku i za mesec dana bi optika trebala biti u funkciji. Monter im je rekao da ako žele, mogu preći na mts optiku bez obzira što su vezani još godinu dana za supernovu jer je to "ista" firma. Mislim se, jeste ista ali ne ide to baš tako. Nisu dobili nikakve gratis mesece od supernove. Inače sam razmišljao da strpljivo sačekaju do kraja uo kod supernove, pa da ih prebacim na box2 (tv+fiksni) i iskoristim ponudu od 12m gratis.
Zdravo, mogu preci sa supernove na mts optiku bez obzira sto imaju i dalje uo. Ukoliko dodaju novi servis dobijaju 3 meseca po 1 din, za dva nova servisa 6 meseci po 1 din. Pisi mi u pp ukoliko su ti potrebne jos neke informacije :)
 
Pošto mi je uvedena optika u zgradu interesuje me da li monteri proveravaju da li je pušten signal ili se ta informacija može dobiti od tehničke podrške? Pošto bih razvlačio lan kablove da li to ja kupujem ili oni imaju i koje su im kategorije kablovi? Ako je neko skoro uvodio interesuje me iskustvo po tom pitanju.
 
Monteri dodju da povezu. Mozes proveriti pozivom korisnickog, licno u poslovnici ili na sajtu. Link


Lan prave na licu mesta, ljudi su bili super i napravili mi ko zna koliko metara. Veliki stan...
 
^^ Kad proveravaš putem linka ne znam koliko je pouzdano, proveravao sam isto putem linka i piše da je dostupna optika na mojoj lokaciji, došli juče tehničari sa nalogom za instalaciju i krenuli da rade i ustanovili da nije pušten signal. Kod mene su doneli cat 5e kabl, i prave na licu mesta koliko god treba. Tako da proveri na više mesta za svaki slučaj, da ne bude posle kao u mom slučaju.
 
Isto je tako i kod mene bilo, ali je bio problem u nekoj spojnici ispred zgrade, a zvanicno signal pusten. Par dana je trebalo da se sredi.
 
Proverio nisu još pustili signal.
 
Poslednja izmena:
je na owom Huwai q moze da se port promeni( bez nekog ozbiljnog hacka) da ne bude za iptv, znam da sam na onom starom vdsl mogo to da radim iz guia ?
 
moze skreenshot posto sam ja corav, upravo sam konektovao rpi i ne mogu da ga pingujem ni nista, a evo pregleadao sam sve tabove na ruteru ne vidim tu opciju
ili to ili je kabal defektan al pise up up a i kad promenim na drugi kabal na kome je pc onda mogu da ga pingujem sa treceg kompa tako da nije do rpija
 
IMG_20210420_211513.jpg
IMG_20210420_213656.jpg

Znači na IPTV WAN konekciji isključiš binding za LAN2 i LAN3 (ili samo za 1 ako koristiš jedan IPTV STB) > Apply.

Pa za Internet WAN uključiš za ta 2 LAN porta > Apply.

To je cela filozofija.
 
Poslednja izmena:
Ok, da pitam jos jednom...

1) Moze li se menjati default username i pass na 192.168.... ? U pitanju je Nokijin ruter. Ne vidim nigde tu opciju...
2) Kada odradim reboot rutera, zasto nece da mi se uspostavi konekcija nakon nekog vremena? Tek kada resetujem komp, onda bude sve ok, lol.
1 Mozes da menjas pass ali ne i username (odes u maintenance/password) username:telekom pass: koji hoces
2 Otvori WAN/Connection Trigger i podesi na "AlwaysOn" (nakon reseta rutera, zadnja dioda (internet) mora da svetli ako stoji na AlwaysOn)
Post automatically merged:

3) I wi-fi takodje zeza nakon restarta, pa moram opet da kucam sifru za wi-fi kad se ulogujem kao admin, onda nekako proradi ponovo?
4) Da li je bolje drzati wi-fi na 2.4 Ghz, ili 5 Ghz? Znam da je veci domet na prvom, ali da je drugi brzi, no generalno, sta je najbolje, i da li oba treba da budu stiklirana ili da kliknem na disable na jedan od ta dva?
3 kad podesis iz tacke dva i wifi ce raditi
4 ja drzim oba banda aktivna i nemam nikakvih problema i kad je spojeno 7- 10 telefona u isto vreme. Neki su na 2.4 a neki na 5 Ghz
 
1 Mozes da menjas pass ali ne i username (odes u maintenance/password) username:telekom pass: koji hoces
2 Otvori WAN/Connection Trigger i podesi na "AlwaysOn" (nakon reseta rutera, zadnja dioda (internet) mora da svetli ako stoji na AlwaysOn)
Post automatically merged:


3 kad podesis iz tacke dva i wifi ce raditi
4 ja drzim oba banda aktivna i nemam nikakvih problema i kad je spojeno 7- 10 telefona u isto vreme. Neki su na 2.4 a neki na 5 Ghz
Hvala na odgovorima, stavio sam connection trigger na always on umesto on demand kako je bilo. E sad, nije mi jasno sto su bili odstiklirani wi-fi 2.4 Ghz i 5 Ghz nakon reboot-a? Sad kad sam stiklirao opet 2.4 Ghz i pritisnuo save, zapamtio je, a na 5 Ghz nece...stikliram, i kad kliknem na save, ne reaguje, a oba su mi bila stiklirana. I je l' treba da bude ista sifra i na 2.4 Ghz i 5 Ghz, ili ne mora? Jer kad mi je i nalazio na smartfonu, nalazio je samo 2.4 Ghz a ne i 5 Ghz.
Da li je ispravno odraditi reboot na dugmence za on/off na ruteru ili od onih nekih drugih dugmica treba kliknuti za reboot?
Post automatically merged:

Na SBB-u sam vec dugi niz godina, sada razmisljam da predjem na MTS optiku, jer SBB nikad nece uvesti optiku u mom kraju.
Dal se isplati prelazak samo zbog optike, koliko je poboljsanje sto se tice interneta, ako je neko bio na SBB-u, pa presao na MTS optiku, bilo bi najidealnije da mi odgovori.
Ma kakav SBB, poslednje dve godine mi je stalno zapucavao, a vidim i mnogi da se zale da je usporavao net bas, i ja sam imao taj problem. A najsmesnije mi je kako u ponudama kriju brzinu upload-a, jer znaju da je shit, haha. Sad sam mesec dana na optici 400/160, i razlika je nebo i zemlja...mnogo brzi i odziv, brzina, a o upload-u tek da ne pricam...no brainer je preci na optiku.
 
Zdravo, mogu preci sa supernove na mts optiku bez obzira sto imaju i dalje uo. Ukoliko dodaju novi servis dobijaju 3 meseca po 1 din, za dva nova servisa 6 meseci po 1 din. Pisi mi u pp ukoliko su ti potrebne jos neke informacije :)
Bojana, reci ti nama sta se desava sa spajanjem MTS-a i SN (Supernova)?
Koliko brzo ce se to desiti?
Šta ce se desiti sa korisnicima koji imaju obe usluge na jednoj adresi?
Sta ce biti sa CAM i gledanjem tv bez iptv uredjaja kad sve bude mts?
Da li ce MTS uvoditi i cam podrsku?
Ja imam MTS box4 i SN tv najjaci (onda najjaci) paket (bas zbog CAM) i kad se pripoji SN u MTS, da li cu ja moci traziti gasenje SN usluge i prebacivanje tv sa CAM podrskom u box paket?
Cilj mi je nemati 2 racuna i imati cam podrsku za gledanje tv...
 
Hvala na odgovorima, stavio sam connection trigger na always on umesto on demand kako je bilo. E sad, nije mi jasno sto su bili odstiklirani wi-fi 2.4 Ghz i 5 Ghz nakon reboot-a? Sad kad sam stiklirao opet 2.4 Ghz i pritisnuo save, zapamtio je, a na 5 Ghz nece...stikliram, i kad kliknem na save, ne reaguje, a oba su mi bila stiklirana. I je l' treba da bude ista sifra i na 2.4 Ghz i 5 Ghz, ili ne mora? Jer kad mi je i nalazio na smartfonu, nalazio je samo 2.4 Ghz a ne i 5 Ghz.
Da li je ispravno odraditi reboot na dugmence za on/off na ruteru ili od onih nekih drugih dugmica treba kliknuti za reboot?
Moj savet ti je da uradis reset na fabricka podesavanja pa onda podesavas iz pocetka.
Ta opcija je u Maintenance>Factory Default ili na samom ruteru imas rupicu ispod koje pise reset (cackalicom drzis 5-10 sekundi pritisnut taster)
Reboot mozes da uradis i na On/Off dugme na uredjaju.
Na slikama mozes da vidis kako je kod mene podesen WIFI. Oba password-a su ista, mada mislim da nemoraju biti da bi sve radilo normalno.
 

Prilozi

  • 2.4 Ghz.jpg
    2.4 Ghz.jpg
    139.3 KB · Pregleda: 48
  • 5 Ghz.jpg
    5 Ghz.jpg
    130.1 KB · Pregleda: 70
Nazad
Vrh Dno