Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Danas su ljudi uradili instalaciju Box 2 paketa fix tel. plus 400/160.

Kada uradim speed test preko giga lana dobijam ping 9ms i brzinu ne veću od 260 download i 156 upload, a večeras je stanje još gore, ping je 12ms a brzina 110/100. Čudno mi je to.

Da li je još neko imao sličnu situaciju, da li će ovo da se stabilizuje ili da ih zovem da reklamiram?

HG8245Q2 je u pitanju, otvorio sam sva 4 lan porta za internet, ne znam da li ima veze što mi je promoter rekao da je prvih 15 dana usluga besplatna, nekakav probni period je u pitanju, a tek nakon toga kreće ugovor.
Možda ga nisu odvrnuli skroz?
Na koji nacin testiras brzinu? OOkla ili?
Upload ne mozes da dobijes nikako 156 jer je ogranican na 150. ;) Mislim da takav problem niko ovde na forumu nije imao. Ako je sve tako kao sto kazes, naravno reklamiraj.
 
Ne znam kod mene su instalirali optiku pre 2.5 godina i od prvog dana radi full brzinom ul and dl pozovi ti njih i objasni situaciju, ja bih ti to predlozio.
 
Ping mi je tu malo cudan, a dobijas svakako malo vise uploada koji nikome ne prelazi 151 :)))Capture.PNG
 
Ne znam šta se dešavalo juče, ali od jutros je stanje kako bi trebalo da bude, a valjda će se i ovaj ping popraviti.
 
Meni je prva 2 dana varakala znatno brzina, posle 390/150 mereno peko speedtest-a
 
Imam isti paket i sigurno nije dobro.

Probaj, ako možeš, drugi uređaj/kabl.
Sačekaj par dana, ume da se to stabilizuje kad prođe ceo setup kroz njihov sistem.
Ako ne bude bolje od ponedeljka, cimaj ih.


1614160518236.png
 
Pocelo kopanje centra Kule.

Nadam se da ce stici i do mene do kraja godine.
 
zasto spliter ne moze da resi taj problem? njime mozes da razdvojis pun kabl (da prosto kazemo 8 zica) na dva (4 zice). Samo treba imati na umu da su ovo kablovi sa maksimalnom propusnom moci od 100Mbps.

spliter ide samo u uticnicu, ne moze da ide direktno u router/svic... (doduse video sam da radi i direktno u svicu, nisam pitao kako, mozda neki port autosensing, zgrozio sam se i samo ga izvukao i bacio)...

nesto ovako: https://www.nebo.co.rs/prodavnica-h...splitter-jednog-utp-porta-na-dva-porta-detail ?

U teoriji bi trebalo da radi, ja narucih pre mesec dana, pa cim mi stigne javljam kako radi. Naravno da znam da sa ovakvim setup-om max ce da bude 100Mbs.
Stigli mi konacno ovi spliteri, oni no name.... Nisam ni testirao sa kablom, dovoljno mi je bilo da uzmem multimetar, svih 8 kontakata su povezani, nije kao sto smo kolega @mirop i ja mislili da razdvajaju 4+4 :mad: Tako da nemojte da bacate pare kao i ja. Mozda onaj Baseus splitter valja, ali ovaj no-name je za zaobilazenje.
 
Ako hoces, mogu da pogledam u ponedeljak da li imam nekih starih splitera, dacu ti. Ja sam pobacao milion, alergican sam na njih :)
 
Stigli mi konacno ovi spliteri, oni no name.... Nisam ni testirao sa kablom, dovoljno mi je bilo da uzmem multimetar, svih 8 kontakata su povezani, nije kao sto smo kolega @mirop i ja mislili da razdvajaju 4+4 :mad: Tako da nemojte da bacate pare kao i ja. Mozda onaj Baseus splitter valja, ali ovaj no-name je za zaobilazenje.
Ja sam iso bez splitera, sam sam razdvojio kablove.
 
Videh, znam da tako moze, problem je sto sam uzeo cat 6 stp puna zica za koju idu posebni konektori i namucio sam se sa tim, tako da mi nije lako da sada razdvajam zbog toga resih da uzmem ove splitter-e.

@mirop hvala na ponudi, narucih 5GHz usb adapter tako da mislim da sam sredio povezivanje rpi u dnevnoj.
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko problem da su uredjaji na wifi mrezi izolovani? Nedavno su kod mojih zamenili uredjaj, sada je NOKIA G-240W-C, ali su svi uredjaji u mrezi izolovani - npr, gaming u lokalu ne radi, ne moze da se pinguje sa jednog racunara na drugi, nista. Isolation u WiFi podesavanjima iskljucen.

Zvao podrsku, naravno, ne znaju nista. Kaze, internet vam radi, to je to. I sta sad?
 
Jel imao neko problem da su uredjaji na wifi mrezi izolovani? Nedavno su kod mojih zamenili uredjaj, sada je NOKIA G-240W-C, ali su svi uredjaji u mrezi izolovani - npr, gaming u lokalu ne radi, ne moze da se pinguje sa jednog racunara na drugi, nista. Isolation u WiFi podesavanjima iskljucen.

Zvao podrsku, naravno, ne znaju nista. Kaze, internet vam radi, to je to. I sta sad?
Da ti nije ukljucen guest wi-fi pa se kacis na njega (on je izolovan i ne moze da mu se to ukloni)?
 
Nije, to sam prvo proveravao. Evo podesavanja za 5GHz mrezu:

Pogledajte prilog 299351
Citat iz uputstva:
"
Enable MU-MIMO Choose Enable or disable MU-MIMO from this drop-down menu
The default is Enable, which enables users and wireless terminals to
communicate with each other.

MU-MIMO may decrease Wi-Fi performance for clients who do not support it,
in which case Nokia recommends that you choose Disable."
 
Samo da javim da sam uspesno proveo i TV i internet VLAN-ove kroz jedan kabl, koristeci 2 LAN splittera. Hvala vam za ideju :)

Ti splitteri mogu da se kod nas kupe za par EUR komad; oni jeftini za dolar-dva sa Aliexpressa nisu odgovarajuci - to nisu pravi splitteri, vec samo dupliraju svih 8 zica sa ulaza na dva izlaza, tako da ne mogu da istovremeno rade dva uredjaja na izlazu (ne znam koje im je onda uopste svrha, mozda da se razvuku 2 instalacije ali da se samo jedna koristi u odredjenom trenutku).
 
Samo da javim da sam uspesno proveo i TV i internet VLAN-ove kroz jedan kabl, koristeci 2 LAN splittera. Hvala vam za ideju :)

Ti splitteri mogu da se kod nas kupe za par EUR komad; oni jeftini za dolar-dva sa Aliexpressa nisu odgovarajuci - to nisu pravi splitteri, vec samo dupliraju svih 8 zica sa ulaza na dva izlaza, tako da ne mogu da istovremeno rade dva uredjaja na izlazu (ne znam koje im je onda uopste svrha, mozda da se razvuku 2 instalacije ali da se samo jedna koristi u odredjenom trenutku).
Samo treba da naglasis da tako brzina interneta ne moze da bude veca od 100Mb/s. To znaci da ova varjanta otpada za one koji imaju bilo koji ozbiljniji opticki paket.
 
Tako je; ovo je zgodno ako treba da se deli kabl izmedju npr. IPTV i konzole, gde brzine vece od 100 Mbit/s nisu mnogo bitne.
 
Imam Box 4 optiku paket i dva kompa povezana preko kabla
Na jednom brzina je oko 300 a na drugom oko 200 i manja i upload se razlikuje
Prijavio sam smetnju ali veceras je i gore
Zvali me pitali da li je to na kablu i da li je u pitanju linija 1 ili 4 i od tada nista
Zna li neko ili mozda moze da pretpostavi u cemu je caka
hvala
blok 63
ps bio mi iz mts serviser i proverio modem i to je to daje 395 i sve ok po njima a moj drugi komp sada vuce 200 a vukao je 400 i zamenio sam i portove - isprebacivao kablove iz 1 u 4 i obrnuto i opet nista
ima li ko kakav predlog da da
hvala
 
Imam Box 4 optiku paket i dva kompa povezana preko kabla
Na jednom brzina je oko 300 a na drugom oko 200 i manja i upload se razlikuje
Prijavio sam smetnju ali veceras je i gore
Zvali me pitali da li je to na kablu i da li je u pitanju linija 1 ili 4 i od tada nista
Zna li neko ili mozda moze da pretpostavi u cemu je caka
hvala
blok 63
ps bio mi iz mts serviser i proverio modem i to je to daje 395 i sve ok po njima a moj drugi komp sada vuce 200 a vukao je 400 i zamenio sam i portove - isprebacivao kablove iz 1 u 4 i obrnuto i opet nista
ima li ko kakav predlog da da
hvala
Poiskljucuj antivirus programe i skini speedtest aplikaciju i tako testiraj. Kako su povezani kompjuteri? Da li imas mozda Mac ili iMac? BigSur 11.2.2 i ESET se bas ne vole, usporava koncekciju.
 
Poslednja izmena:
Jel se desilo nekom da su monteri sproveli sve u zgradi i izmerili, kao i rekli mi da sto se tice instalacija sve je gotovo i povezano sa centralom, da samo treba da se javim da neko dodje da sprovede do stana. To je bilo pre tacno 2 nedelje, i jos uvek se nista ne desava, kao nije pusten signal. Zvao sam 2 puta, poslednji put u ponedeljak i podnet je "urgentan" zahtev da mi jave sta se desava, i evo i dalje nista.
 
Desilo se gotovo svakome. Može da traje i nekoliko meseci od postavljanja instalacija u ulazu do povezivanja sa stanom.
 
Desilo se gotovo svakome. Može da traje i nekoliko meseci od postavljanja instalacija u ulazu do povezivanja sa stanom.
Dobro da znam onda sta da ocekujem. Poremetilo me jer sam ih pitao tada u petak sta ide dalje, i oni kao u toku sl ned se sve pusta. Jos ih sretnem u ulici kod zgrade preko puta, i pitam jos jednom, I oni mi opet potvrde isto, kao zar vec nisu? Da napomenem, nije u pitanju dovodjenje do stana, nego samo pustanje signala iz centrale.
 
Kod mene je bilo da su uveli u celom naselju pa tek onda pustili signal, pa kad se ko zakacio...
 
Planiram da uvedem Box 3 paket sa 400Mbit.
Koliko traje instalacija i bušenje, jel ostaje neki nered iza njih i jel se pušta singal isti dan kada se ugradi?
 
Oko sat vremena, do dva traje instalacija. Što isprljaju to i počiste. Odmah se pušta signal, ne idu dok ne bude pušten
 
Planiram da uvedem Box 3 paket sa 400Mbit.
Koliko traje instalacija i bušenje, jel ostaje neki nered iza njih i jel se pušta singal isti dan kada se ugradi?
Oko 45 min, sve se ocisti a i nema puno nereda i signal odmah pusten, tako je meni bilo pre cca 3 god, medju prvima u Srbiji sam uveo optiku.
Sad je mozda i brze, bar bi trebalo logicno a logika i Srbija bas i ne idu u istoj recenici al ajde.
 
Jel moze pomoc?
 
Nazad
Vrh Dno