Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Kako se bese pristupa stb huawei q11 onim skrivenim podesavanjima? I kako se bese sada dodaju numericke precice kanalima?
 
Na daljincu kucaj *104030* pa onda pritisni dugme "settings" a zatim 8288 kao sifru.
 
Da li se i vama updejtovali stb uredjaji na iristv, novi interfejs prakticnije za sada, jos da dodaju opciju na svim kanalima 7 dana unazad.

Ja se juce jedno 15min drndao da vratim na staro. Pomislio sam da mi je cale drndao neke opcije. ispritiskao dugmice pa se promenilo. Ne dopada mi se uopste ovaj izgled.
 
Ja se juce jedno 15min drndao da vratim na staro. Pomislio sam da mi je cale drndao neke opcije. ispritiskao dugmice pa se promenilo. Ne dopada mi se uopste ovaj izgled.
Kako si vratio na staro? Nikako da nadjem opciju da dodam prečice kanalima od 0 do 9. Moj ćale ne vidi i to mu je dobro došlo, sad ludi jer ne može da ubode kanal.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Beograd dobija update na IrisTV od ponedeljka (30. nov.) do nedelje (6. decembra), podeljeno u dve grupe. Dobice se poruka da ce uslediti update.
*vracanje unazad bi trebalo da bude do 30 dana, nazalost, ne na svim kanalima.
 
Poslednja izmena:
Kako si vratio na staro? Nikako da nadjem opciju da dodam prečice kanalima od 0 do 9. Moj ćale ne vidi i to mu je dobro došlo, sad ludi jer ne može da ubode kanal.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Prvo sa žutim dodaš kanale koje planiraš u omiljene, a posle u podešavanjima naloga imaš omiljene kanale, gde možeš da im dodeliš brojeve od 0 do 9.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kako si vratio na staro? Nikako da nadjem opciju da dodam prečice kanalima od 0 do 9. Moj ćale ne vidi i to mu je dobro došlo, sad ludi jer ne može da ubode kanal.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Nisam vratio. Trazio 15ak min i odustao.
 
Prvo sa žutim dodaš kanale koje planiraš u omiljene, a posle u podešavanjima naloga imaš omiljene kanale, gde možeš da im dodeliš brojeve od 0 do 9.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Da to je moglo tako dok nisu prebacili na ovaj IRIS. Sada uopste ne mozes da ih numerises. Zvao sam ih, ne postoji ta opcija uopste vise.Ne mozes ni posebnu listu kanala da napravis vec mozes samo da dodajes u omiljene i da menjas. Bas je glupo to sto ne moze da se numerisu kanali, taj sto je pravio sigurno nije imao ljude sa hendikepom u vidu.

Nisam vratio. Trazio 15ak min i odustao.

Meni nije problem nego matori navikao da mu rts 1 bude na 1 i tako dalje. Nezgodno je da sada slep covek kuca 710, baulja po daljinskom. Zvao sam i rekao tehnickoj sluzbi i kao zabelezice primedbu.
 
Aaa, Iris platforma... Videćemo od ponedeljka, onda.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa bice update-a na Irisu polako ja verujem da ce biti i to dodato sa nekim novim azuriranjem Irisa, za pocetak je ovako.
Samo kad su maknuli sa stare ocajne platforme.
 
Da li jos neko ima problema sa twitch.tv, 1080p60p stalno secka, nikad nisam imao problema na ikom-sbb sa 75/2.... Neki dan mi se desilo i na youtube 1080p, isto ovo vreme, 1h..
 
O cemu vi pricate?
Pa, boks je flesovan sa novim softverom. Kako mozes da vratis!? :wall:

Nisam imao pojma da je box flesovan. Mislio sam da je cale drndao nesto posto on to ume da radi a ovo jos nova stvar u kuci i da je zeznuo nesto.
 
Pozdrav,

Vec vise od godinu i po dana koristim mts box paket (tv + net50 + fiksni). Naime tek danas sam poceo citati o optickom internetu itd, gde vidim da po istoj ceni koju placam trenutno, mogu imati i do cetiri puta brži i stabilniji protok.
Živim u novijoj zgradi, i sada kad sam proverio sanduče u kojoj mi stoji mtsov ruter, deluje mi kao da ja vec imam sproveden optički internet do mog stana odnosno rutera. Imam neki žuti tanki kablić koji ulazi u ruter. Izgleda identicno kao na slici ispod, koju sam pronasao na internetu.


Ako je to zaista to, zašto mi nije aktiviran opticki internet, i sta je potrebno da uradim kako bih koristio tu uslugu?

Ps. Proverom preko speedtesta utvrdio sam da postizem maksimalnu download brzinu od 35mbita i nesto vrlo malo uploada.

Unapred hvala
24042358c77b037604e2d546211de721.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pozoves 0800 100 100 pa pitas da li ti imas optiku na raspolaganju i prijavis se na uslugu ako imas uslove...

Slike su slabe, ajde slikaj to lepo telefonom, pa okaci takve 2 slike da i mi vidimo valjano.

Ti od usluga imas telefon i net (wifi samo)?

Odakle dolazi taj "zuti" kablic sto odozdo ulazi u "ruter"?
Da li iz neke kutije na zidu u blizini?
Sta pise na kutiji?
Da li odnekud iz zida kodazi neki kabl do te kutije?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Vec vise od godinu i po dana koristim mts box paket (tv + net50 + fiksni). Naime tek danas sam poceo citati o optickom internetu itd, gde vidim da po istoj ceni koju placam trenutno, mogu imati i do cetiri puta brži i stabilniji protok.
Živim u novijoj zgradi, i sada kad sam proverio sanduče u kojoj mi stoji mtsov ruter, deluje mi kao da ja vec imam sproveden optički internet do mog stana odnosno rutera. Imam neki žuti tanki kablić koji ulazi u ruter. Izgleda identicno kao na slici ispod, koju sam pronasao na internetu.


Ako je to zaista to, zašto mi nije aktiviran opticki internet, i sta je potrebno da uradim kako bih koristio tu uslugu?

Ps. Proverom preko speedtesta utvrdio sam da postizem maksimalnu download brzinu od 35mbita i nesto vrlo malo uploada.

Unapred hvala
24042358c77b037604e2d546211de721.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Pazi po slikama koje si postavio ti si 100% na otici i jasno se vidi da imaš HUAWEI ONT, e sada samo trebaš da ih ganjaš da ti puste brzinu koju si potpisao u ugovoru!
Brzinu meri isključivo preko LAN kabla pošto sa slika vidim da ti LAN kabl nije ni uključen, već verovatno meriš samo preko Wi-Fi-a...
 
Poslednja izmena:
To sto sam poslao bile su random slike sa neta, evo sad saljem kako to izgleda kod mene. Malo su se slike izrotirale prilikom uploada...

PS.Probao sam pozvati sad kontakt centar njihov, nazalost ne rade nedeljom. Malo sam nestrpljiv razmisljam vredi li otici do njihove poslovnice, vidim da rade danas...
 

Prilozi

  • IMG_20201129_104359.jpg
    IMG_20201129_104359.jpg
    254.4 KB · Pregleda: 195
  • IMG_20201129_104128.jpg
    IMG_20201129_104128.jpg
    1,021.9 KB · Pregleda: 208
  • IMG_20201129_104151.jpg
    IMG_20201129_104151.jpg
    681.7 KB · Pregleda: 199
  • IMG_20201129_104256.jpg
    IMG_20201129_104256.jpg
    917 KB · Pregleda: 192
Poslednja izmena:
To sto sam poslao bile su random slike sa neta, evo sad saljem kako to izgleda kod mene. Malo su se slike izrotirale prilikom uploada...

PS.Probao sam pozvati sad kontakt centar njihov, nazalost ne rade nedeljom. Malo sam nestrpljiv razmisljam vredi li otici do njihove poslovnice, vidim da rade danas...

Takođe i sa tvojih slika se vidi da si definitivno na optici, ali idi svakako do poslovnice i traži da ti provere koju su ti brzinu pustili i koji paket imaš...
 
Zar nemaš u ugovoru? U njemu mora da piše koju uslugu imaš.

Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka
 
U ugovoru kaže box3 paket fixni+net50+tv. Za internet brzinu piše 50/8 mbps...

Ugovor sklapan u februaru 2019. godine.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Proveri pozivom na vec pomenuti broj sta se desava. Mozda tad nije optika pustena, mozda danas jeste...
 
Odes najkasnije krajem decembra (manje od 3 meseca pre isteka ugovorne obaveze) i trazis jos nekoliko meseci po 1RSD.
Ako nisu aktivirali opricku uslugu vec vode kao ADSL ili kako god a da nije opticka usluga, trazi mesece za dinar (proverikoliko sad a koliko krajem decembra bi dobio) i da te prebace zvanicno na optiku. Trazi drugi ONT onaj Huawei Q2 (Huawei HG8235Q2) jer on podrzava 2,4GHz i 5GHz mrežu. Na 5GHz ceš i preko wifi moći postići skoro punu brzinu neta (koji god da je).
Svi koji su zvanicno na optickoj mrezi su dobijali vece brzine neta nego klasicni adsl preko bakarne parice, npr. 50/8 ima 100/10 cini mi se.
Zato proveri kako ti vode prikljucak, ne zuri da ti odma daju optiku, prvo pitaj pa AKO NISI zaveden da si na optici a IMAS USLOVE za optiku ti trazi box paket (npr Box3 ili box4 neki, zavisno od brzine koju hoces i da li imas i mts mobilni) pa ces odma dobiti i mesece pod dinar (proveri kakvi su uslovi za box pakete), isplati se pitati i imati strpljenja... ;)
Ne srljaj, PITAJ, PROVERI i onda lepo trazi box paket neki ako ti odgovara, mesece po dinar ...

Box 3 (tv, net, fix) https://mts.rs/Privatni/BOX/BOX-3/FIKSNA-TV-NET (jer imas sve mts usluge sem mobilnog, to nisi nave)
Box 4 (tv, net, fix, mob) https://mts.rs/Privatni/BOX/BOX-4/FIKSNA-NET-TV-MOB

Zasto "insistiram" na proveri da li te vode da si na optici, pa ko nije na optici dobija vise meseci po dinar ako predje...
Sa Box 4 paketom dobijes 100GB neta dodatno ako u box paket ubacis jos jedan mts broj (vidi uslove), sa box 3 samo mobilnog 20Gb neta (ako koristi net, fix, mob, verovatno ne ako je box3 sa net, fix, tv, a bez mob)
 
Poslednja izmena:
Najpre hvala na savetovanju.

Telefonski broj koristim u telenoru, ne verujem da cu to menjati.

Elem, bio sam u poslovnici, momak koji radi mi je rekao da se vidi u njihovom sistemu da imam optiku prikljucenu u stanu, ali kad sam mu objasnio da ja ne dobijam opticki internet on mi je rekao da u momentu potpisivanja starog ugovora ogranicili su me na "redovan" internet tj. redovan protok od max 50mbita.
Rekao mi je da ne mogu da dobijam opticke brzine sve dok ne napravim tj produzim novi ugovor.
Za ruter mi je rekao da ce ga menjati jedino ako ovaj stari ne moze postici izabranu brzinu protoka.

Sa obzirom da mi se blizi kraj ovog ugovora 13. februara 2021. godine, ja sam najverovatnije zainteresovan za box 3 srednji paket, a razmisljam cak mozda da uzmem samo box 2 srednji paket 'fixni + net', pa da televiziju koristim preko pozajmljenog EON smart appa.

Pitao sam ga i da li moze biti nekih besplatnih meseci ili neceg kako bi me motivisali da produzavam ugovor, na sta me je on drugarski uputio da posaljem mejl njihovom korisnickom servisu i da vidim koje su pogodnosti spremni da mi daju kako bi me zadrzali.
 
Poslednja izmena:
Za nove korisnike koje uvode optiku daju 12 meseci trenutno po dinar. Snadji se, nadji novog korisnika. Dobijes godinu dana gratis, dobijes optiku. Novi korisnik naglasavam.
 
Na devojku se vodi usluga, zivimo zajedno. Kako da izvedem to da ja postanem nov korisnik na istoj adresi i da dobijem te gratis mesece. Moram prvo cekati da istekne ovaj ugovor do februara, prekinuti sve usluge na kratko sa njenog imena, pa pokrenuti iznova proceduru na moje ime na isstoj adresi? Zna li se do kad traje ta akcija?
 
Ako ona na tom paketu nije imala benefite, može da raskine UO
 
Nazad
Vrh Dno