Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Prvi put imam problem s optikom posle godinu i više dana. Nije toliko ni problem sa optikom, koliko je do 5ghz wifi mreže.

Preko kabla je uredna brzina, dok na wifi ide 50/100, a trebalo bi znatno više s obzirom na to da je internet paket 400/160.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Za godinu dana je još susednih stanova dobilo ruter sa 5 GHz i sad nema lufta da ti furaš 80 MHz bandwidth.

Ne mere to bez kabla :p
 
Nema 5 ghz okolo, čak ne vatam nijedan net okolo. Kuća je u pitanju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nema 5 ghz okolo, čak ne vatam nijedan net okolo. Kuća je u pitanju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Prvo probaj da restartujes uredjaj s kojim se kacis na ruter, a ako to ne pomogne, restartuj ruter. Nesto od ta dva mora da resi problem, pogotovo ako je na kablu sve ok.
 
Hoce li neko da podeli info kako da na HG8245Q2 promenim LAN port konfiguraciju?
Trenutno je podeseno: LAN1-net LAN2&LAN3-ipTV LAN4 nista...
hocu da namestim i LAN4 za ipTV (Jedan iptv box selim iz sobe u sobu, a tako je napravljeno kabliranje)

PS: za sada ne zelim da pored HG8245Q2 montriram i switch, ako vec moze da se promeni lan konfiguracija :)

Hvala unapred
 
A sačekaj u čemu je problem da kabal koji kad skineš box ničemu ne služi, da u ruteru na njegovo mesto ubodeš kabal na kom je tad priklučen taj iptv box koji šetaš.
 
Hoce li neko da podeli info kako da na HG8245Q2 promenim LAN port konfiguraciju?
Trenutno je podeseno: LAN1-net LAN2&LAN3-ipTV LAN4 nista...
hocu da namestim i LAN4 za ipTV (Jedan iptv box selim iz sobe u sobu, a tako je napravljeno kabliranje)

PS: za sada ne zelim da pored HG8245Q2 montriram i switch, ako vec moze da se promeni lan konfiguracija :)

Hvala unapred

Trebalo bi da je jednostavno. LAN1 i LAN4 po difoltu su internet portovi.

Odes u podesavanja za WAN, odaberes internet konekciju i otkacis LAN4 port, odaberes apply
Potom, odaberes IPTV koneckiju i zakacis LAN4 port, odaberes apply.
 
Pa, ruter se nalazi u ormaricu na 2.7m visine iznad ulaznih vrata, nije bas prakticno da se cimaju merdevine svako malo :D
 
TNX! Pronadjoh, radi!
PS: Znaci glupog li interfejsa, gledao juce vishe od pola sata, i nisam pronasao Edit. a ono klik on line item... :D
 
jel uspeo neko da dobije media converter/bridge za MTS optiku (ne zanimaju me tv/wifi/tel)? Mada dobro pitanje je da li postoji uopste i kao opcija
 
Ne, ne postoji u ponudi
 
Е овако, треба ми мала помоћ пошто сам тотални дудук за ово. Не знам ни да ли сам потрефио тему али није ни битно толико.

Прешао сам са адсл нета на ту неку оптику.. Е сад модем ми је у једном стану а комп у другом (који је одмах до првог) па би требало да се накачим са компа на вифи некако. И капирао сам да је то једноставна ствар, међутим сад немам појма како то да изведем.

Фон ми се накачио лагано, сигнал није најсјајнији и губи се неретко али капирам да то може да се регулише оним неким појачивачем како год, али немам представу како комп да накачим, да л’ то може уопште без кабла :D

Ако неко мени благо ретардираном може да појасни то мало, био бих му веома захвалан.
 
Е овако, треба ми мала помоћ пошто сам тотални дудук за ово. Не знам ни да ли сам потрефио тему али није ни битно толико.

Прешао сам са адсл нета на ту неку оптику.. Е сад модем ми је у једном стану а комп у другом (који је одмах до првог) па би требало да се накачим са компа на вифи некако. И капирао сам да је то једноставна ствар, међутим сад немам појма како то да изведем.

Фон ми се накачио лагано, сигнал није најсјајнији и губи се неретко али капирам да то може да се регулише оним неким појачивачем како год, али немам представу како комп да накачим, да л’ то може уопште без кабла :D

Ако неко мени благо ретардираном може да појасни то мало, био бих му веома захвалан.

Ti sigurno imas desktop i nemas wi-fi na njemu.
Ako je tako onda tebi treba nesto kao ovo https://www.tehnomanija.rs/it-shop/wi-fi-bluetooth-i-usb-adapteri/asus-router-usb-n14.html Usteks to u usb port, i vozi! ;)
 
Аха па има логике капирам да је то случај :D

Е сад гајбе јесу једна до друге али има ту типа 15ак метара и неколико зидова између... Хоће ли то чудо да хвата нормалан сигнал или ћу ипак морати да узимам и тај неки појачивач?

У сваком случају пробаћу с овако нечим па ако буде неких проблема ето ме опет овде :D
 
Izbuši rupu za kabl između dva stana, negde u ćošku, najbolje rešenje :)
 
Izbuši rupu za kabl između dva stana, negde u ćošku, najbolje rešenje :)

ovo je zaista najbolje rešenje, sve je super wifi i to, ali ništa bez kabla ako hoćeš performanse i velike brzine! To i komšije ne mogu da ti hakuju i kradu internet preko wifi, hahahaha
 
Ма некако бих да избегнем каблове, већ сам се млатио с тим док сам имао адсл, провлачио сам га преко терасе и шљакао је ок али бих ипак да избегнем ту зајебанцију ако је могуће. Није ми битна брзина превише, више нека стабилност и то.
 
Ма некако бих да избегнем каблове, већ сам се млатио с тим док сам имао адсл, провлачио сам га преко терасе и шљакао је ок али бих ипак да избегнем ту зајебанцију ако је могуће. Није ми битна брзина превише, више нека стабилност и то.

Nekako mi uvek bude žao kada vidim da se čari i mogućnosti optike na desktopu osakate Wi-Fi-em! ;):p
 
@nocrlibe tako sam i ja mislio, drndao se sa wifijem, ekstendarima, pojačivačima i ništa od toga - na kraju uzeo hilti, rupa u ćošak dole, rupa u ćošak gore, malo zavučeš iza lajsne, malo sakriješ iza zavese (ja sam provlačio kabl u potkrovlje) i to je to :)

 
  • Like
Reagovanja: M J
Хвала у сваком случају, размислићу још шта да радим, бацили сте ме у недоумицу. :D
 
a kako se to osakate?
Pa na primer signalom koji prolazi kroz dva zida i sa uređajem na 2.4Ghz, gde postoji još 10-ak Wi-Fi rutera u zgradi koji rade na 2.4Ghz.
Uvek sam pre za gigabitni kabl, ali svako bira sta mu volja!
 
  • Like
Reagovanja: M J
A što na 2.4 kad sada svako dobije 5
 
Nema šanse da mu 5 GHz dobaci kroz par zidova u drugi stan
 
Nakon 2 meseca od potpisivanja ugovora sa Telekomom za uvođenje optike kao skupština stanara, uz moje dodatno cimanje, konačno su juče došli momci iz podizvođačke firme "TeleMont" i razvukli kablove od bandere vazdušnom linijom do glavnog ulaza u zgradu i stavili kutiju.

Mene zanima da li ovakva treba da bude kutija kao što su oni stavili, a koja se vidi na slici:

mts optika kutija.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Obično kao glavna kutija ide ona veća. Ova sa fotografije je spratna kutija koja treba biti po jedna na svakom spratu.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Obično kao glavna kutija ide ona veća. Ova sa fotografije je spratna kutija koja treba biti po jedna na svakom spratu.

Mi nismo klasična zgrada, imamo samo stanove u prizemlju, ukupno 12 stanova.

Možda zbog toga neće stavljati veću kutiju ?
 
Onda je to to, ako nije potrebno više priključaka
Velike kutije idu za 64 i 128 priključnih mesta
 
Nazad
Vrh Dno