Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

@HDMI
Bio sam u poslovnici oko pre 5-6 dana da obnovim ugovor i pitah za optiku. Rekose mi da je cena 150/20 oko 3300 sa ugovorom i oko 3500 bez. A to su one druge cene koje su bile na sajtu.

Jel to onda zvanično u ponudi ili kako? Nije mi baš jasno s tim cenovnikom koji se pojavljuje i nestaje. :D
 
svidja mi se sto je bez UO, pa uvek se mozes saltati kako ti volja. Ali cenovnik katastrofa.
 
Jel to onda zvanično u ponudi ili kako? Nije mi baš jasno s tim cenovnikom koji se pojavljuje i nestaje. :D

Kako da ti kazem imaju u ponudi, ali nista zvanicno na sajtu. Citala mi je cene, pretpostavljam, iz excel fajla ili neceg slicnog, jer joj je trebalo malo vremena da pogodi kolonu :D

Situacija izgleda slicno kao kada je pocinjao VDSL. Najbolje da posaljes mail mts-u.
 
Bolje niko da ne pita nista, ako vide da ima interesovanja samo ce da dizu cenu.:D
 
Da ceo Bench pita, ni to se ne bi zvalo interesovanje :)
 
Bogami bas su vredni kabl se priblizava jos pola ulice. :)
 
Mirijevo 4 okretnica 27e 79 25P. Pa ulica iznad.
 
Poslednja izmena:
Sad vise nisam siguran jer je ogradjeno elektrokabl crvenom trakom (mozda samo to imaju) al crni debeli kabl bez plasticnih cevi oko nego direkt u zemlju i to plitko dosta. ali izvodjaci nisu EDB nego neki peti. Pitacu radnike ako vidim nekog.
 
Čudo da nisi primetio optiku na javnoj rasveti.
Ide od pijace pa uzbrdo prvi semafor kod škole.Onda skreće desno ,zatim druga ulica desno pa se spušta nizbrdo sve do dimnjaka od toplane.
Bio sam u proputovanju za kaluđericu pa sam je primetio.
 
Poslednja izmena:
Telekom je obisao zgrade zbog potpisa u blokovima oko TC Piramida pre neki dan.
 
Da li neko može da napiše koji su paketi bili u ponudi pre nego što su ih sklonili sa sajta? I njihove cene, ako nije problem.
 
Jel dobio neku ponudu u vidu postera koji se lepi na ulaz zgrade ? Ali bas za ftth.
 
Pričao sam sa osobom iz Telekoma zaduženom za radove u Novom Sadu:

- u Novom Sadu kreću radovi u avgustu, čeka se spisak svih zgrada i dozvole za ulazak u njih
- mreža će biti pasivna, samo razvodni orman se postavlja u ulaz zgrade
- cena za 150 Mbps će biti ona prvobitna sa sajta (2+ hiljade dinara) a možda i niža
- do kraja godine će "poteći" signal do CPE uređaja u stanovima
- moći će da se uzme internet bez telefona
 
Poslednja izmena:
Kod nas u BIH ima ponuda kod mtel-a za optiku 20/10, 30/15 i 60/30 su paketi. Vec su i druge firme pocele uvoditi optiku. Jos kod mtel - a imaju sada svi sport klubovi i arene. Samo su malo preskupi za nas standard.
 
nightshift, kada ce to moci, ima li ideju? Mislim za te delove koji ce se raditi avgusta.
 
Generalno svuda gde je planirana mts optika radovi kreću u avgustu.
 
Generalno svuda gde je planirana mts optika radovi kreću u avgustu.

Negde su radovi vec krenuli. Na NBg vec vise od mesec dana razvlace optiku kroz instalacione sahtove i uvlace kabl u zgrade. Pri tome se trude da iskoriste postojecu infrastrukturu. Napr, u mojoj zgradi postoji vertikalni kanal sa TT i cable TV instalacijama, kroz koji ce sad provuci i optiku, tako da ce busenje i rusenje biti minimalno.

Nemam informaciju o terminima povezivanja krajnjih korisnika.

Pozdrav
 
Janka Veselinovica, Novi Sad

 
sad kad pogledam ovu zadnju stavku "znatna usteda uz box", to mi tacno znaci da nisu ni formirali pravilno cenovnik.
Ovako 1gbps 6-7000 din, a uz box sigurno do 3000.
Sto znaci, ne treba prenaglivati i odlaziti u trosak, nego da se oni odluce da stabilizuju cenovnik.
Inace cestitam na uvodjenju optike :)
 
Da li postoji neki info za Nis?
 
Ja vido' ovakvu reklamu na jednoj zgradi u Rentgenovoj. Ovde na Bulevaru po susedstvu nisam primetio.
 
Taj plakat je tek najava da ce u narednom periodu skupljati potpise za dozvolu za ulazak u zgradu i radove. Kad skupe potpise, ide izrada projekta, pa uvodjenje vertikale, a tek na kraju prikljucenje korisnika.
Na zalost, mesecima tu jos nece biti optike...
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno