Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica


Ja sam uzeo optiku + fiksni tel. TV mi je ostao SBB. Vidim da sam dobio e-mail. To bi trebalo ovde da se logujem? Ali sa podacima sa ugovora ne mogu da se ulogujem.
Takodje dok sam imao mobilni na MTS-u mogu i dalje da se ulogujem na moj.mts.rs ali nemam nista vidljivo tamo. Za Pregled i Podaci mi vrti u beskonacnost spiner za ucitavanje, za Racuni trazi JMBG i sifru korisnika dok za Podrska ne pise nista od ponudjenih opcija.
Mislio sam da imam negde gde se mogu logovati, videti da imam paket, da li je placen ili ne racun, dokupiti opcije ili bilo sta slicno.
 
Dobro došao u čudesni svet MTS korisničkih portala...
Pozdrav
 
Mislio sam da imam negde gde se mogu logovati, videti da imam paket, da li je placen ili ne racun, dokupiti opcije ili bilo sta slicno.

Naravno da ima, ali ako si uveo optiku danas ili juče naravno da nije odmah aktivno. Dok se vrate papiri, udje u sistem...

Sve što si naveo postoji na portalu.
 
Ja sam uzeo optiku + fiksni tel. TV mi je ostao SBB. Vidim da sam dobio e-mail. To bi trebalo ovde da se logujem? Ali sa podacima sa ugovora ne mogu da se ulogujem.
Takodje dok sam imao mobilni na MTS-u mogu i dalje da se ulogujem na moj.mts.rs ali nemam nista vidljivo tamo. Za Pregled i Podaci mi vrti u beskonacnost spiner za ucitavanje, za Racuni trazi JMBG i sifru korisnika dok za Podrska ne pise nista od ponudjenih opcija.
Mislio sam da imam negde gde se mogu logovati, videti da imam paket, da li je placen ili ne racun, dokupiti opcije ili bilo sta slicno.

Da, jeste, malo je konfuzno.

Dakle, " ovde da se logujem? " suluzi samo za pristup imejlu. Dobio si i mts imejl nalog. Cestitamo. :d

A putem ovog linka ulazis u sve te mogucnosti koje si naveo, pregled racuna, placanje online, ulaganje zalbi, itd. Stari nalog zaboravi!

Malo bolje pogledaj koji su parametri za pristup, a koji su navedeni u ugovoru. To radi. Svima je radilo, ne vidim zasto ne radi tebi. ;)
 
Poslednja izmena:
Au, ovo je gore nego sto sam mislio. Za NOKIA G-240W-C koji telekom daje u poslednje vreme, ne moze da se nadje cak ni sifra za admin pristup i bukvalno ne mogu nista sa ostatkom mrezne infrastrukture - ne mogu da iskljucim njihov DHCP, ili podesim default DNS... Da li neko zna mozda pristupne podatke ili moram da zovem podrsku za ovaj problem?
 
Au, ovo je gore nego sto sam mislio. Za NOKIA G-240W-C koji telekom daje u poslednje vreme, ne moze da se nadje cak ni sifra za admin pristup i bukvalno ne mogu nista sa ostatkom mrezne infrastrukture - ne mogu da iskljucim njihov DHCP, ili podesim default DNS... Da li neko zna mozda pristupne podatke ili moram da zovem podrsku za ovaj problem?
Nisam ni ja za godinu dana uspeo da nadjem admin login za taj ruter.
 

Hvala za uputstvo, nisam znao za PIP opciju, dobra dok se ceka da prodju reklame. 30 dana unazad, odlicno, jos da prosire ponudu kanala sa tom opcijim. Evo po vama koje bi vi kanale dodali za vracanje unazad? Evo meni ta opcija fali na History i History2 HD. I kad smo vec kod toga jel zna neko bilo koji razlog zbog cega postoje sd i hd verzije istih kanala jer se usluga i onako ostvaruje preko stb-a a ne preko televizora.
 
Zbog korisnika koji su na ADSL-u i nemaju mogućnost za HD kanale
 
Zbog korisnika koji su na ADSL-u i nemaju mogućnost za HD kanale

Aha zbog manjeg protoka. A jel radi nekome opcija prebacivanje na drugi uredjaj, plavo dugme. Kod mene izbacuje nisu pronadjeni dostupni uredjaji. Jel radi nekom ta opcija kao i opcija glasovna pretraga?
 
Ma sve je zasenceno, mogu samo u network opcijama da podesim Connection Trigger da bude AlwaysOn.

Hvala, ostaje mi samo da se zalim direktno MTS-u. Ako ne budu hteli da srede situaciju, trazicu raskid ugovora, posto mislim da ovakve stvari ne stoje u njihovom ugovoru - zakljucana mrezna podesavanja itd...
 
Hvala, ostaje mi samo da se zalim direktno MTS-u. Ako ne budu hteli da srede situaciju, trazicu raskid ugovora, posto mislim da ovakve stvari ne stoje u njihovom ugovoru - zakljucana mrezna podesavanja itd...
Ako kojim slucajem dodjes do podataka za logovanje, postavi ih na forum.
 
Da li ste primetili da je sa iris-om daleko lošiji kvalitet slike na sd kanalima?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Pozdrav kolege. Treba mi savet. Naime ističe mi ugovor kod SBB za mesec dana. Gledao sam druge operatere i slično i uspeo sam da izboksujem nešto u MTS. Do sada sam imao paket 250/25 (EON Full). Uspeo sam da dobijem godinu dana za 1 dinar i narednih godinu dana za 3500 dinara. Što je jeftinija varijanta nego sad što plaćam kod SBBa. Imam mogućnost optike i brzina preko optike bi mi bila 200/80. Video sam i da u tom paketu imam vraćanje TVa unazad 7 dana. To mi je neophodno. Kako to funkcioniše? Da li ste zadovoljni generalno sa MTSom. Inače ako znači šta informacija na Voždovcu sam. Ono što me zanima da kažem najviše je internet i televizor (za roditelje). Mislim da neću osetiti neku razliku za tih 50mb manje ali koliko sam čitao i gledao čak je i optički bolji. Hvala unapred :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Što se tiče cene, odlično.
Po mom mišljenju, dobićeš internet za 10 i televiziju za mršavu 3ku.

Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka
 
@Vladimir2101
Kad razbijes na 24 meseca, izadje 1700 din. mesecno za fiber net 200/80, plus TV, plus fiksni (ako se uopste koristi).
Trenutno najpovoljniji paket kod nas za optiku plus TV, da imam mogucnosti da uvedem, bez razmisljanja...
Sto se TV tice, mozes da uzmes dodatno neki EON van mreze ako su roditelji navikli npr na njihove kanale + SK.
 
Pih znao sam... Internet je bolji ali se izgleda ne isplati zbog televizije. Moram da razmislim još malo. Meni je isto vala imao 250/25 ili 200/80 optičkih. Njima znači taj tv.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
MTS Box2 (tel+net) i EON van mreže.
Svako dobije šta želi.

Sa popustima to izađe dosta povoljno.

ubr, kad porediš kabl vs optika. Ne gledaj samo max brzine. Odziv svega na optici je neuporedivo brži.
 
Dobro gledaš, to je ponuda. I ja sam uzeo Box 2, 200/80. Nisam uzimao mts TV. Uzeo u početku EON van mreže, a onda kupio ovde na forumu preprodani EON smart TV nalog, i milina. Izgleda da trenutno VPN nije potreban, ali može da se desi da zatreba.
Važno je kako roditelji gledaju TV, da im ne ukineš komfor na koji su navikli do sada. Ako imaju SmartTV, probaj sa pozajmljenom EON smart TV aplikacijom, pa ako ne ide, kupi EON van mreže od SBB.
U krajnjoj linij, sa Box 2 uvek možeš da pređeš na bilo koji veći (skuplji) paket.
Ako mts i kroz 2 god bude ovoliko lud kao sada, daće opet 12meseci po 1 din za nobe korisnike. Tretiraće me tako, ako tada dodam TV :)
 
Auu paa bravoo. To je onaj jedan kod sto se dobije uz paket za smart tv je l tako? I onda moram samo preko ,,aplikacije" da kazem da ulazim... Hoce li biti problema ako se ulazi preko mreze drugog operatera,pricali su nesto tako kad su mi ugradjivali njihov internet

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ma koji su to paketi. Gledam ovaj sajt i sve sa jednog paketa na neki treci me prebaci. Moze link? Ili je problem sto gledam preko telefona

Ovo?
https://mts.rs/Privatni/BOX/BOX-2/FIKSNA-NET
Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Da. Baš to što gledaš.

Ubr, za 250 din više mesečno između 400/160 i 200/80 ja se ne bih razmišljao ni sekunde.


Nema nikakvog uticaja čiji je internet pošto su ti paketi i namenjeni da se gledaju van SBB mreže.

Ima smisla uzeti njihov EON Box (ako je prepaid, uz postpaid se dobije ) pošto on "ne troši" Smart TV slot.
 
Poslednja izmena:
Aham. Ma to,meni stvarno neki super mega giga internet nije potreban. Za igrice i ovo ostalo sto mi treba mi ovaj odradjuje posao savršeno. Naravno ne bih se dvoumio ni ja izmedju 400/160 i 200/80,skuplji je 500 dinara a ne 250. Videcu sad na forumu negde da se raspitam da l hoce neko da proda taj kod za smart tv.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Čekaj, bb, on pita za pozajmljeni nalog.
Dakle, ovako stoje stvari:
Opcija 1: kupiš za ~500 din, ovde na forumu, Eon Full nalog, slot za smart TV, aktiviraš kodom. Treba da očekuješ da United grupa ne dopušta pristup svojim kanalima (N1, Nova, SK) sa MTS optike. Uglavno to jeste tako, ali poslednjih 20ak dana te blokade nema (ne znam razlog, možda se opamete pa otvore barem N1). Ako budepš ima taj problem, možeš da ga rešiš VPN-om (što je jeftinije nego EON pretplata). Tu imaš tehničko pitanje - da li možeš samo TV da staviš na VPN (ako tako želiš).
SVakako ti savtujem da probaš ovu opciju.

Opcija 2: kupiš EON van mreže. Ima raznih pakeda, to je prepaid opcija, plaćaš za mesec unapred, kada ne platiš ne radi, pa nastaviš kad poželiš.

Ja koristim opciju 1, trenutno VPN nije potreban. Imam i IPTV liste, ali tu nemam premotavanja, a to je opcija koju gotovo isključivo koristim.
 
Treba naglasiti da ima eon u sbb mrezi i eon van sbb mreze.
"EON u mrezi" nema mogucnost gledanja UM kanala (N1, NovaS, svi SK i ne znam dal ima jos neki manje bitan( gde je N1 najmanje bitan od svih nebitnih;))...) jer SBB je to onemogucio, dok "EON van mreze" radi kod svih internet provajdera.

Kao korisnik i mts tv, samo cu reci da je meni naveci problem sto mts tv ne mogu da gledam bez stb. Sam kvalitet slike tv kanala je kako za koga dobar ili ne bas dobar. Ja kad iz ko zna kog razloga gledam tv preko mts koristim daljinski od stb-a, ne volim dodatne uredjaje za gledanje tv, ne svidja mi se kako izgleda prikaz opcija, kretanje kroz meni i svasta nesto. Koristim za sebe mts-ov tv i stb kad "gledam unazad" emisije. "Gledanje unazad" meni radi dobro.

Pitanje je za nove korisnike, a pogotovo one koji dolaze sa sbb, je sta su gledali do sada na sbb i kako su gledali.
Ako su gledali N1 i NovaS, ako ne mogu bez sadrzaja koji je na SK onda neka dobro razmisle da li im treba mts, ako im je svejdno koje sportske kanale ce imati i ne zanima ih sta se prica sve na N1 i NovaS, onda nema mnogo razloga da se i ne predje na MTS tv uslugu, sem sto se na sbb mogao tv gledati direktno preko tv sa koristenjem CAM, dok to ne moze na mts tv.
Ako ste gledali tv preko sbb-ovog stb onda ce vam sem vizuelnog izgleda i funkcionalnosti (donekle) biti skoro svejedno dal je sbb il mts tv.
 
Poslednja izmena:
Aham. Pa pazi za sad smo iskljucili iz plana TV (kao što su predložili) pa bih uzeo samo Fiksni + NET. Kod bih placao kod nekoga ovde sa foruma. Verovatno ja sa tim kodom za Smart TV aplikaciju ispadam kao ,,Eon van mreže" ili se to vodi na vlasnika ugovora ,,onda bih bio u mreži". N1 vala gledaju baš dosta,što se tiče sportskih kanala nisam siguran tačno koje gledaju ali čini mi se da nemaju ArenuSport i ostale (jače malo) kanale

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kako ste ga zakomplikovali da je to strašno. :)
Ovo su kanali koji su ekskluzivno SBB

sbbkanali-2.png


Ako su ti oni baš potrebni možeš da uzmeš neki IPTV (gotit ili tvviet) ili instaliraš eon aplikaciju na TV. Možeš i da uzmeš i od SBB-a EON van mreže.
Sve već opisano gore.

Softver nije loš i pruža čak i više u nekim segmentima od SBB-a. iris TV uputstvo: https://mts.rs/iristv-uputstvo

Optički internet je brži i bolji u svakom pogledu, o ceni da ne pričamo. SBB je nepošten prema starim korisnicima, a pritom je skuplji 50000+ din u mom konkretnom slučaju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno