Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Nece tek tako da ti daju zato sto ti hoces novi STB.
Prijavi kvar istog.
 
Kako bih mogao da izdejstvujem novi STB?Koristim mts optiku vec skoro pola godine, ali i dalje imam stari STB, koji toliko koci i non stop izbacuje onu Medijsku gresku.
To je ovaj sa slike

05a3eef844cc5d79ff90b441d9f24993.jpg


Dok je gpon

1b62f2ba28a704cc0dff2d898fe2a7a6.jpg


Mogu li samo da zahtevam novi STB od korisnicke podrske?

Nazoves i kazes da ti u radu odjedared stane i da nece da radi dok ga ne resetujes, ali jos kazes da problem se ne manifestuje uvek isto nego nekada gledas dva sata i ne desi se a nekada u 20 min 2 puta se zaglupi stb. Moras biti lisica po tom pitanju ako hoces da dobijes novi stb.
 
Ako ima optiku kao ja 50/8 nema šanse drugi da dobije sem tog 8245H..barem su meni tako rekli.
Ja sam prijavio kvar da mi je posle grmljavine crkao LAN port 1, oni došli posle 1,5 mesec da kao
menjaju drugi. Pitam koji dobijam kažu mi isti, a u međuvremenu sam otključao LAN portove 2 i 3
tako da sam im se zahvalio i rekao neka stoji ovako na 3 porta.
 
Čovek se žali na STB ili ti IPTV risiver i to bi da zameni. Matoru cigletinu sa smešno malo RAM memorije za ovaj mali HUawei Q11 ili kako već beše ime.
 
Ja sam stari beli STB zamenio dva dana po potpisivanju i prelasku na optiku.

Pozvao u cetvrtak 0800100100, kazao im da se greje, da je usporen... U subotu došao lik da namesti Q11.

Kada sam ih zvao, rekao sam im i da ako ne prihvate zamenu, ja ću lepo treći dodatni u okviru boksa da zahtevam, kao i da po prelasku na optiku treba nova oprema da se dobije, a ne ona od pre 10 godina.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Znaju da si ti mnogo opasan pa ti uvek u svemu idu niz dlaku :p
 
pa uvek mozes kazes da ne radi ako treba izdrmas ga malo elektrosokerom da budes 100% siguran, ili uspricas malo vode i trazis zamenu. Ja iskreno imam isto taj beli na i nisam primetio neku veliku razliku izmedju nejga i onog malog crnog sto ima rodjak, inace sem sto je ceo User Interface retardiran ja sam uspeo jos vise da ga unistim, hteo da napravim kao listu favorita i naguro jedno 140 kanala i sad ako ocu da menjam redosled ili da izbacim treba mu 3 min po kliku, ko ga isporgramira tako retardirano...
 
Ako ima optiku kao ja 50/8 nema šanse drugi da dobije sem tog 8245H..barem su meni tako rekli.
Ja sam prijavio kvar da mi je posle grmljavine crkao LAN port 1, oni došli posle 1,5 mesec da kao

Ti si se zalio na ONT on hoce da se zali na STB dva razlicita uredjaja.
Tebi u principu nece da daju Q2 jer nema potrebe imas 50/8 a stb je vezan za iptv i nema veze sa brzinom ukoliko se zali i usvoje gotovo 100% dobija novi(u odnosu na taj onaj mali crni).
 
Moze i Q2 da se dobije ako imate 50/8 samo treba da zovete i da kazete da vam se gubi signal i da imate problema sa konekcijom. Kazete da oko vas imam puno signala koji su na 2.4 ghz i da je to problem jer ima puno drugih wifi uredjaja i dolazi do problema sa signalom na vasim uredjajima i da zato zelite 5 ghz model ont-a da bi smanjili probleme na wifi mrezi.

Drugar je tako uradio i dobio je Q2 ruter a ja sam isto zamenuo svoj obican Huawei HG8245 za Q2 na istu pricu mada su meni i brzinu podigli ali to nije bio razlog jer i ovaj obican ruter je podrzava brzinu preko 100.

Sada kada je postavljen Q2 ONT sa signalom nema vise problema jer su svi uredjaji prebaceni na 5 ghz i signal je sada super u svakom delu kuce.
 
Hvala svima na savetima, nije mi problem za GPON terminal, radi okej za sada. Ali STB je blagi horor, kad promenim bilo koji kanal par sekundi je sve ukoceno, kao kad se snimak ucitava na jutjubu i onda se vrati u normalu. Ali u poredjenju sa Eonom kog imam u dnevnoj sobi slika je 4 klase ispod.
 
Ja sam za IPTV dobio Huawei Q11 i mogu ti reci da kanale prebacuje instantno, ako mozes trazi im to da ti donesu i zamenene postojeci. Mislim da sada samo njih imaju.
 
Ja sam za IPTV dobio Huawei Q11 i mogu ti reci da kanale prebacuje instantno, ako mozes trazi im to da ti donesu i zamenene postojeci. Mislim da sada samo njih imaju.
Pa taj mali crni ce i dobiti ako mu uvaze prigovor.
 
Primetih na optici da mi od skoro prijevljuje proxy adresu pored ip adrese rutera. Moze li neko da pojasni da li telekom koristi NAT ili ne, zvao se on cg ili proxy ili sta vec. Premi nikada nije izlazila ta druga adresa, samo ip sa rutera. Evo link za ostale koji zele da provere, bas me zanima da li ce vam prijaviti pored ip adrese i proxy adresu.... https : // www . iplocation . net /
 
Primetih na optici da mi od skoro prijevljuje proxy adresu pored ip adrese rutera. Moze li neko da pojasni da li telekom koristi NAT ili ne, zvao se on cg ili proxy ili sta vec. Premi nikada nije izlazila ta druga adresa, samo ip sa rutera. Evo link za ostale koji zele da provere, bas me zanima da li ce vam prijaviti pored ip adrese i proxy adresu.... https : // www . iplocation . net /

A sta ti kaze ovde https://www.whatismyip.com/proxy-check/ ? Ima li, ili nema?
 
Koji modeli rutera i STB se dobijaju prilikom prelaska na optiku (box 4 plavi ili beli)?
 
Imam box4 sa Q2 ruterom, juče je ja mislim po prvi put posle 9 meseci nestao net na 2, 3 minuta. WiFi se uredno povratio, ali ethernet je počeo da zeza. Radi STB uredno i treperi lampica iznad odgovarajućeg LAN ulaza na koji je povezan, ali neće PC uređaji da se povežu, niti tu svetli lampica. Samo sam ga klasično restartovao i opet je isto. Pošto je ovo ONT, ne znam da li ima neke razlike u odnosu na one klasične rutere, vratio bih ga na fabrička. Hoće li odmah imati konekciju nakon vraćanja na fabrička, bitno mi je bar neki vid konekcije (kao WiFi sada) da imam uvek. Da li je neko imao sličan problem?
 
Poslednja izmena:
da probas kontaktirati podrsku? mozda je neki prekid negde..

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Potrebna pomoc.

Mozda je glupo pitanje...ali moram da pitam ako ne potpisujem ugovor sa MTS ja moram da platim prikljucak od 6000 i ako imam u zdragi njihovu optiku.
 
Tako to funkcioniše. Ne samo kod MTS-a, već i kod ostalih.
Ugovor potpisuješ, te potpisuješ, ti verovatno nećeš ugovornu obavezu od 12/24 meseca?
 
Imaš optiku u zgradi, ili u stanu?
Svejedno, ako nećeš da se obavežeš da ćeš neko vreme plaćati usluge, oni će da unapred pokriju svoje troškove...
Pozdrav
 
Jel može neko ko je skoro uveo optiku da mi odgovori, koji model stb i rutera je dobio?
 
A jel od huaweia HG8245Q2 i Q11 stb postoji nesto novije pa nemaju trenutno ili...
 
Ne. To im je najnovije, tj nisu imali još ništa novije
 
Ma nemam optiku proverio sa njima, ne zele da daju bilo kakve ugovore manje od 24 meseca.
Pitao sam ih da vezem na svoj broj koji je MTS ugovor tipa 6 meseci...moram srecu da trazim u Orionu ili negde drugde.
 
Nazad
Vrh Dno