Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

kod moje tetke su joj bas usrali stan, znaci razvlacili duplo kablove pa onda busili na sred zida ko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i, ma ubi boze
 
Da li se neko igrao sa port forwarding podesavanjima na Q2 ruteru ? Da li radi kako treba ?

Inace namestili su mi optiku pre koji dan, progledao sam :D Presao sam sa bednih ~9mbit na 200, ko kada sam presao sa dial up na adsl se ocecam :D

https://i.imgur.com/otNi7bn.png
 
Poslednja izmena:
Radi super.
 
Hmm sad sam na brzinu napravio i https://www.canyouseeme.org/ kaze da je port i dalje zatvoren. Davno sam se zezao sa ovim, koliko se secam Internal host kucas IPv4 adresu svog kompa i Internal port number/External port number polja popunis sa portom i to bi trebalo da je to to ?
 
Imas na yt tutorijal za HG630 cini mi se. Isto je sve, snacices se. Par klikova i gotovo.
 
@Gimp suit
Aj pogledacu, znam da bi trebalo da je prosto, mislio sam da se dobro secam od ranije :)

@nemanja123
Pa ima i veci upload, to su Box paketi. Ovo je Box3. Jeftinije izadje zbog akcije nego da uzmem cist Net paket... Ali dobro barem je upload jaci konacno mogu da krenem sa mojom Twitch karijerom :D

EDIT

Nece port forwarding nikako :( Probao sam 2-3 porta, pratim tutorial iako je sve ekstra prosto, ali kada proveravam posle i dalje su zatvoreni :(
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
@Gimp suit
Aj pogledacu, znam da bi trebalo da je prosto, mislio sam da se dobro secam od ranije :)

@nemanja123
Pa ima i veci upload, to su Box paketi. Ovo je Box3. Jeftinije izadje zbog akcije nego da uzmem cist Net paket... Ali dobro barem je upload jaci konacno mogu da krenem sa mojom Twitch karijerom :D

EDIT

Nece port forwarding nikako :( Probao sam 2-3 porta, pratim tutorial iako je sve ekstra prosto, ali kada proveravam posle i dalje su zatvoreni :(

Ja mislim da je neko pisao da moras da pitas tehnicare/support da ti otvore port sa njihove strane
 
  • Like
Reagovanja: M J
Sto znaci corak, na adslu sam bio iza cg nat-a, pisao im mejlove, zvao podrsku i samo me kulirali :D
Sad sam na drugoj adresi, al izgleda opet ista prica :/
 
zar se IP adressa ne menja svaki put kad restartujes ruter, e to samo zavisi u koju si grupo zapo, iza nata ili ne?
koji su opsegi za NAT a koji za ne NAT
 
Menja se, ako nisi na CG-NAT. Kad ti ga uvale to ti je, nebitno da li se javna IP na koju "izlaziš" menja malo ili ne malo. Oni PPPoE login set zveknu u "CG-NAT" grupu i to ti je, džabe da restartuješ ruter 158x :D

100.xxx.xxx.xxx je CG-NAT. Osim ako i oni kao pojedini drugi operateri furaju 192.168.xxx.xxx ili 10.xxx.xxx.xxx kao za IPTV.
 
Menja se, ako nisi na CG-NAT. Kad ti ga uvale to ti je, nebitno da li se javna IP na koju "izlaziš" menja malo ili ne malo. Oni PPPoE login set zveknu u "CG-NAT" grupu i to ti je, džabe da restartuješ ruter 158x :D

100.xxx.xxx.xxx je CG-NAT. Osim ako i oni kao pojedini drugi operateri furaju 192.168.xxx.xxx ili 10.xxx.xxx.xxx kao za IPTV.

A e mogu oni preko PPPoE da tamo stiklira da mi otvori 20 portova :), da kukam ovim instalaterima da mi otvore neke portove kad budu uvodili optiku ili mi dzabe to plakanje, mu kupim punjenu kod krleta da mi izboksuje to :)
 
A e mogu oni preko PPPoE da tamo stiklira da mi otvori 20 portova :), da kukam ovim instalaterima da mi otvore neke portove kad budu uvodili optiku ili mi dzabe to plakanje, mu kupim punjenu kod krleta da mi izboksuje to :)

Golema je punjena kod krleta, da ne prezupci? [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni public IP pocinje na 79.xxx e sad, da li bas mora na 100.xxx da krece za CG Nat ? Ne vidim sta bi drugo moglo da bude problem.
 
Meni public IP pocinje na 79.xxx e sad, da li bas mora na 100.xxx da krece za CG Nat ? Ne vidim sta bi drugo moglo da bude problem.
Ako se IP koji je dodeljen ruteru ne poklapa sa public IP = CGNAT. Skoro sam pisao u SBB temi, kako otvoriti VPN server na CGNAT mreži. Ako ti je to cilj...
 
Poslednja izmena:
Zar nije sva MTS optika sa javnim IP adresama?
 
TRebalo bi da jeste
 
Prelazim na mts optiku za desetak dana, pa me zanima da li postoji nešto na šta trebam da obratim pažnju kada dođu da montiraju? Gigaset bežični telefoni rade na toj mreži? Oprema je koliko sam razumeo ista za sve, nema mogućnosti odabira modema, STB uređaja itd. Isto tako ako neko zna da li eventualno stavljanje iza CGNAT-a onemogućava korišćenje EON, HBO GO, Netflix, Amazon aplikacija ili to nema veze sa tim. Hvala.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Radi bilo koji fixni telefon, tu nemaš brige, i rade naravno svi streaming servisi
 
  • Like
Reagovanja: M J
Super, hvala na odgovoru.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Prelazim na MTS Telekom optički paket BOX4 crveni 100/20 Mb/s,
pa me interesuje na šta da obratim pažnju kad ga budu instalirali (ruter i sl)?
 
Gde se u podesavanjima q2 rutera menja admin user i pass?
 
Koliko ja znam ne postoji ta opcija
 
mene i sad zezaju 2 stb uredjaj od 3
jedan radi odlicno
drugi nekada na prebacivanju kanala javlja gresku
Trecui koci i secka sliku
 
Jesi li prijavio kvarove?
 
Nazad
Vrh Dno