Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

@pj nisu ostavili povezan jer mi treba net tako da je stari ruter jos aktivan, radim od kuce...

Meni su ostavili ADSL ruter dok ne reše neke probleme sa čvorištem na koje sam povezan (imali pogrešan nalog) i tri dana kasnije kada je ADSL prestao da nam radi, samo sam prekopcao UTP kablove i prebacio se na optiku.
Oni došli sutradan, kao da me povežu, ja im rekao da sam spojio kablove, da sve radi, ali da nemam bridge mod I staticku IP adresu, ljudi pobegli glavom bez obzira, nisu ni odneli ADSL ruter I splitter.
 
Pa ovi su menu rekli odma da pojma nemaju, ovo im je prvi Q2 uredjaj da montiraju, nisu ni znali da ima 5hgz :)
 
Pa ovi su menu rekli odma da pojma nemaju, ovo im je prvi Q2 uredjaj da montiraju, nisu ni znali da ima 5hgz :)
Eh Telekom u Šapcu.
To jeste jedina zgrada u kojoj je puštena optika.
Za ostale se ništa ne zna još uvek navodno su problemi neki.
Ta zgrada je puštena nevezano za to.
Kod mene je dovučena optika još 2012 a već 2 godine imaju potpisanu saglasnost za uvođenje i kada sam proveravao ništa se ne zna do daljnjeg.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
login preko telenta na port 23 mi kaze da
root --username ne postoji

postoji samo admin al nemam sifru :( , <<< HAHHA uspeo sam za ovaj stariji ruter na telent radi ztonpk sad cu probam izvucem sifru sa onom komandom :)
inace probo sam i ovo 20HWont17 ne radi

ZXHN H168N V3.1 V3.1.0T6_SRB

Hmm sad samo jos moram da provalim kako ovo cudo jede komande

Username:admin
Password:
CLI>display
^
% Invalid input detected at '^' marker.
CLI>ls
^
% Invalid input detected at '^' marker.
CLI>help
^
% Invalid input detected at '^' marker.
CLI>--help


% Invalid input detected at '^' marker.
CLI>enable <<< HMM RADI AL MI OPET TREBA NOVA SIFRA AL NIJE VISE ZTONPK :(
Password:
% Bad password!
Password:
% Bad password!
Password:
% Bad password!

Lol koja sam ja *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* za ovaj ruter je i radio admin/ztonpk sam sam ja davno promenio sifru, sad sam se setio da sam zalepio na papiricu drugu, al kako god i dalje me zanima koja je sfira za ovo enable cudo?
 
Poslednja izmena od urednika:
@poopBot: Naravno da neće da može tako kako radiš, kad se razlikuje procedura i CLI komande za ZTE i za Huawei modele!

Ovde imaš kako se "vade" PPPoE podaci za tvoj ZTE:
https://forum.benchmark.rs/showthre...(FAQ-1-post)&p=3039663&viewfull=1#post3039663

@Ultimo: Koliko vidim po screenshot ti kombinuješ username "telekom" sa tim "20HWont1_" lozinkama... a ono što treba da radiš je da koristiš username "admin" + ako prva ne radi da variraš/inkrementuješ/nagađaš password zadnjih 2 karaktera...

Dakle, u "Account" bolje ide "admin" a ne "telekom"
 
Poslednja izmena:
Stavljao sam admin uvek, ali kada pogresis 3 puta on te zakuca na ove dok ne prodje 60sec.

Inace Q2 je duplo veci od ovog obicnog, znaci skoro kao sveska a4 formata :)

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Probajte sa tačkom na kraju, kod mene radi ta kombinacija na HG8245Q2
admin
20HWont17.
 
Radi i kod mene!
@paranoja svaka čast [emoji481]

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Znaci ista je sifra za oba modema :d
 
Nije
Tamo je bez tačke
 
Onda sam ja bio glup ili ćorav pa pokušavao bez tačke
Moja greška onda
 
Ubacio dns u q2, fercera
 
Pa naravno radi sa tačkom kad password sadrži tačku :)

Trebao sam naglasiti u onom ranijem postu da ima tačka na kraju :)
 
Nisam trenutno u blizini rutera. Ako sa ovim adminom promenim neko podešavanje nestane struje, kada dodje struja i ruter se poveže na Telekom, on će opet da povuče svoj config file?
 
Već smo više puta pisali o tome. Verovatno će biti omogućeno u nekom trenutku, ali neće biti ništa jeftinije nego bez telefona. Bukvalno će da bude, to je cena, a telefonski broj gratis.
 
Neko u mts je mnogo drzak i bezobrazan. Dobio pri uvođenju 100 Mbit kabl, tražio zamenu.Odbijen, kažu kupi kabl. Kupim kabl i tražim da dođu da postave jer treba napraviti konektore. Zatvoren zahtev. Tri poslednja zahteva zatvorena bez pitanja. Ja i dalje nemam ugovorenu brzinu.

Šta činiti, kome se žaliti?
 
Odakle im 100mbps kabal?!
Od 2000.ili 2001. se koristi cat 5, koji gura 1gbps. Jedino da je kabal iskrimpovan nekim drnč konekotirima ili da su stavljene četiri umesto osam žica. Ali mi je to prosto nemoguće.
 
Mislim da su toliko jeftini da stavljaju sa 4 provodnika. Nisam siguran, ali zvuči najverovatnije.
 
Već je neko ranije pisao da je imao isti problem posle uvođenja MTS optike. Ispada da neke "ekipe" podizvođača ne znaju da terminišu UTP kabl? :d
 
Помињани су неки жути који имају по две парице тј 4 жице. Где их набављају немам појма, могуће да је неко "стручан" видео нижу цену а не зна разлику па накуповао.
 
Ima li razloga da ne prelazim sa SBB-a, sta su minusi kod MTS-a?

Tehnička podrška je poprilično lošija. Ako sve u startu podese kako dolikuje teh. pod. neće biti ni potrebna. Jako je bitno da iscimaš podizvođače za svaku sitnicu i ne dozvoliš im da odu dok nisi 100% zadovoljan. Ako kažu da nešto ne mogu ili ne znaju ne padaj na foru nego ih vrati i neka telekom šalje drugu ekipu.

Ali je zato 160 mbps upload posebna priča. Prvi put koristim cloud servise kao čovek, sa 10 mbps to nije bilo upotrebljivo. Vredi svake pare ovaj upload što nude. Optički net je mnogo stabilniji od kablovskog. Iptv je mnogo bolji nego što se priča ali Premijer lige nema. U BOX3 MAX paketu su uključeni Pickbox i HBOOnDemand dok se to kod Sbba plaćali. Nema HBOgo uz paket.

Net je super, Telekom ko telekom državna firma koja ne zna kako treba sa korisnicima postupati. Da su monopolisti ništa od ovoga ne bi imali tako da hvala Sbb što postoje iako više nisam njihov korisnik.
 
Nazad
Vrh Dno