Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Nije ni cudo da tako variraju brzine, kad malo detaljnije pogledate kako izvode radove po Beogradu po ulicama. Jedva cekam zimu i snegove da vidim sta ce tada da se desava. Garantujem da ce biti jos vise reklamacija


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^Kako onda zimi radi Orion FTTH koji fura samonoseće kablove po banderama?
 
Ko ima iskustva sa MTS Optikom u naselju Stepa Stepanović u Beogradu? Uvedena je optika u mojoj zgradi, a prešao bih sa SBB-a. Jako mi je bitna stabilna net veza.
 
Ko ima iskustva sa MTS Optikom u naselju Stepa Stepanović u Beogradu? Uvedena je optika u mojoj zgradi, a prešao bih sa SBB-a. Jako mi je bitna stabilna net veza.

Razna su iskustva. Kod mene je par meseci radilo perfektno ceo dan (Novi Sad). Pre mesec dana je krenuo problem sa download-om u vecernjim satima i to MTS jos uvek resava. U mom slucaju internet je ok za posao jer preko dana normalno radi, nije pogodan za vecernju zabavu, igranje igrica, pustanje youtube-a, gledanje filmova i download. Vreme ce pokazati koji je kvalitet MTS optike.

Upload je fantastican i to mu je po meni najveci plus, naravno kada radi.
 
Ko ima iskustva sa MTS Optikom u naselju Stepa Stepanović u Beogradu? Uvedena je optika u mojoj zgradi, a prešao bih sa SBB-a. Jako mi je bitna stabilna net veza.
Nemam iskustva sa Stepom ali kod mene savrseno radi tokom celog dana skoro godinu dana sada.
 
Drugovi dragi, vi verovatno smatrate da ste pruzili coveku korisne informacije, misleci da on nema pojma kako radi optika i sl. a on jasno i nedvosmisleno pitao: "Ko ima iskustva sa MTS Optikom u naselju Stepa Stepanović u Beogradu?" Jos je dodao:"Jako mi je bitna stabilna net veza." Znaci zna covek nesto, zanima ga konkretno naselje Stepa i optika telekomova u naselju, Ne u NS, ne u Moštanici niti u Zemunu...

Kako bi ste se vi osećali kad bi ste došli u prodavnicu i pitali prodavca da li ima toaletnog papira jer vi ga ne vidite nigde a on odgovori da nema trenutno toaletnog papira ali ima šmirgl papira pa možete da kupite...
Na to od prilike liče vaši odgovri...

E tako se zagađuju teme nepotrebnim pisanjem i sva trojica zasluzujemo da dobijemo neki "zuti karton", iako se nadam da nećemo... :d
 
Ja koliko znam optika je u stepi od kada je izgradjeno naselje i par drugara imam tamo i ne zale se na Telekom. Nemaju prekida.

Poslato sa NEM-L21 pomoću Tapatoka
 
Da li je neko uz optiku dobio ONT ruter NOKIA G-240W-C?
Prikljucili me 10.10 i jos uvek nemam internet a stb(TV) radi.
Zvao zilion puta telekom i teledirekt (podizvodjac) ali svi nesto muljaju tj. lupetaju gluposti i prebacuju problem jedni na druge.
Ako neko ima nekavih saznanja i iskustva sa ovim ruterom, molio bih ga da napise svoje iskustvo.

Hvala.
 
Verovatno.
Imam utisak da neznaju da podese optiku da radi na tom ruteru.
Ja sam ti takve srece, uvek mi zapadne nesto sto je novo i samim tim postajem zamorce.
Uzeo sam paket BOX3 sa 400/160 Mbps

Sva sreca da imam jos koji dan SBB na raspolaganju.
 
Poslednja izmena:
Radi i na 2.4 i na 5 ghz.
 
Javila se tehnicka podrska iz Novog Sada, kazu da su resili problem. Rekli su mi da pratim kako radi pa da se cujemo posle nekoliko dana.

Kada se ulogujem na mojmts vidim da su zatvorili smetnju. Nadam se da su stvarno popravili.
 
Poslednja izmena:
Neko mozda iz Sapca? Kako ide optika tamo? Ja sam okolno selo ali rekoh da prvo moraju da kompletiraju grad pa onda ce po selima da krenu....Ubija me 10/1 a ne mogu na veci paket zbog tehnickih mogucnosti, tako da ce mi optika biti spas pogotovo sto radim poslove preko interneta i treba mi stabilna veza. Ali ne zelim da ostale ukucane uskracujem uslugom interneta dok ja radim ( u smislu ugasite wifi dok ja ne zavrsim casove pa se posle prikacite). :d
 
Kod mene kako rece komsija vec kopaju za optiku...vidim ispred zdrage 2 mala bagercica,ona veliki kolut kabla,imajuci u vidi one kutije po zgradi i sad to (ako je komsija upravu) kontam da ce do nove godine da je puste...ja sam kod Olimpa na Zvezdari

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Javila se tehnicka podrska iz Novog Sada, kazu da su resili problem. Rekli su mi da pratim kako radi pa da se cujemo posle nekoliko dana.

Kada se ulogujem na mojmts vidim da su zatvorili smetnju. Nadam se da su stvarno popravili.

Pisi veceras jel radi, meni zadnjih 10ak dana sve normalno. I private tracker torenti povuku svih 400M, bas u to kriticno vreme.
 
Pokusah sad da ih dobijem da se informisem za optiku na 0800 100 150 i teta automatik kaze "procenjeno vreme cekanja na operatera je duze od 2 minuta" i tako nakon 30min cekanja sam digao ruke, ko zna sa kim pricaju i koliko ih sada ima... pokusacu ponovo sutra... :/
 
Ma kontakt centar im je puko, uvek je tako.
 
Pisi veceras jel radi, meni zadnjih 10ak dana sve normalno. I private tracker torenti povuku svih 400M, bas u to kriticno vreme.

Radi kako treba. Preko dana i navece imam prakticno punu brzinu 200/80 bez variranja. Problem je bio lokalnog karaktera za deo Novog Sada, jedan link u MTS mrezi je bio zagusen u vecernjim satima.

 
Poslednja izmena:
Lepe vesti!

To je sada prava priča! [emoji1305][emoji1303]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E ovo je smesno.. Pa kako je moguce da su dozvolili zagusenje opticke mreze? Srbadija prokleta.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Oho, evo ih, montiraju optiku u zgradi :)
 
Trazio sam na prethodnim stranicama ali nisam mogao da nadjem- da li je neko menjao DNS na HG8245Q2 i ako jeste kako? Na speedtestu izvlacim regularnih 100/20 mog paketa ali nesto nisam preterano zadovoljan brzinom otvaranja stranica.
 
Menjao sam ja, treba ti admin pristup da bi mogao da promeniš DNS. Pod LAN tabom ti je DHCP Static IP configuration tu je opcija da promeniš DNS server!
admin/20HWont17. su za admin pristup
Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pre par dana sam se zalio na brzinu optickog neta. Treba da imam 400/160, speed test kaze da imam 280/149, to je najbolji rezultat koji sam izmerio. Zove me danas tehnicar i kaze da speed test nije merodavan za optiku, da on ne moze da izmeri tako velike brzine jer je kratak? Kaze da oni nemaju cime da izmere brzinu, da je to ta brzina, naravno zatvorio je nalog posle naseg razgovora. Ko je u pravu, sta da uradim dalje? Smesno je sve ovo.....
 
Šta kaže fast.com?
 
Neko mozda iz Sapca? Kako ide optika tamo? Ja sam okolno selo ali rekoh da prvo moraju da kompletiraju grad pa onda ce po selima da krenu....Ubija me 10/1 a ne mogu na veci paket zbog tehnickih mogucnosti, tako da ce mi optika biti spas pogotovo sto radim poslove preko interneta i treba mi stabilna veza. Ali ne zelim da ostale ukucane uskracujem uslugom interneta dok ja radim ( u smislu ugasite wifi dok ja ne zavrsim casove pa se posle prikacite). :d
Ja sam :) Koliko znam optika u Sapcu za sada samo u nasoj zgradi, nova Setova pored Ekonomske, ja sam 400/160 ali mi zbog necega upload limitiran na 40, kod komsija je ok tako da je do nekog podesavanja, na 5ghz imam 400/40 tako se nisam jos ni zalio, ali bas cu pozvati sutra da reklamiram.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno