Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Piše ti na portalu @mojmts kad otvoriš nalog i povežeš ga sa tvojim telefonskim brojem.
 
Pozdrav drugari,

Uveo mi je mts optiku i pustili su uslugu. Sve lepo radi, ali imam problem sa torrentima, upload skoro pa ne radi (do 100KB/s).
Odradio sam testove, utorrent pokazuje da je sve ok, pusten je uPnP i port radi, ruter je ZTE F660 i nisam na CGNATu.
Download inace radi ok.
Ima li jos neko mozda slican problem?
 
Šta kaže speed test?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Što se torrenta tiče ne mora protok uvek da bude maksimalan...pogotovo kod uploada. Jer zavisi kolika je potražnja za datim torrentom, koliko ima sidera i ličera... Ja bih ti preporučio da odeš na neki super popularan torrent gde ima mnogo sidera i ličera i tamo da probaš (neki linux distro ili slično...). Isto tako nije dobro da ti upload bude suviše velik za torrente jer po nekada može da zaguši download...neko pravilo je koje ok radi je da ti download bude setovan na maksimum a upload na pola od maksimuma.

Eto toliko :)...
 
To sam i uradio, uzeo torrent sa max seederima i leecherima i isto je oko 100KB/s. A na optiku sam presao sa PostaNET kablovskog interneta i tu je up radio na max brzini (zaboravio sam da dodam u prethodnoj poruci).
Seed pustam samo kada nisam kuci, tako da mi ne smeta :)
Speedtest i sve ostalo (steam, origin...) radi na max brzini 200 down/38 up

Videcu vec, mozda je neka glupost oko utorrenta. Hvala na pomoci!
 
Poslednja izmena:
Dobro vece svima,
zamolio bih Vas za savet,korisnik sam Box 2+mobilni broj paketa u Mts (adsl 20 m/s +fiksni telefon+mobilni br u tarifi Morava 3) u ceni od 3000 dinara,ugovorna obaveza istice sledece godine u avgustu,znaci jos godinu dana.
Danas su mi bili o poseti radnici mts sa ponudom Box 3 paketa (fiksni +opticki internet 100m/s +Omorika 1) u ceni od 3550 dinara s tim sto je prvih 6 meseci besplatno.Sta mislite o toj ponudi?ja nisam zahtevan korisnik I ovaj net sto imam mi je dovoljan.Covek iz mts mi kaze da bakarni izlazi iz uptrebe,da je uvodjenje optickog sada besplatno u promotivnom periodu a da ce se kasnije naplacivati I da nece biti zanemarljiva cena.Isplati li se uzeti ovaj box po promotivnoj ceni od 6meseci po 1 dinar?Po Vasem iskustvu da li ovakvih promotivnihakcija ima cesto,da sacekam ako ima ili da ipak uzmem?
hvala unapred na odgovoru
 
Ja sam uzeo tu ponudu, sa 6 meseci po 1 din platices manje.
 
Kakav kabal bih trebao da kupim i povezem ont uredjaj i kompjuter? Monteri optike su mi rekli da kupim ftp cat 6, prodavac mi rece da ce isti posao da mi vrsi i utp cat 5??? Brzina mi je 400/160.
 
Moze i petica, ali CAT5e. Nadji negde CAT6 i ne razmisljas, zanemarljivo je skuplji.
 
Ljudi jel ovo MTS optika? Od nedavno mi to postavljeno u zgradi,a juce zvao korisnicki oni kazu da nema jos optike u mojoj ulici? Ko tu gresi?
80adde894cfc0adb6cc557a80401379c.jpg


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ovo jeste kanalica u koju polažu optički kabal i vidi se spratna kutija. Još samo treba da povežu optičku vertikalu sa ostatkom mreže i da ti "ožive" izvod u njihovoj bazi podataka pa da ti podneseš zahtev, veći deo posla je odrađen.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Koliko im otprilike za to treba?
Ja juce zvao korisnicki i zaveli me kao da sam zainteresovan.
Ako sam dobro razumeo optika sa brzinom neta 200 i nesto mnogo tv kanala kosta 3200 sto ce biti sasvim ok.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Mislim da se to nikad ne zna, u mojoj zgradi je prošlo bar 3-4 meseca od momenta kada su završili sve radove do početka priključivanja korisnika.

I još jedna stvar, to što su oni zabeležili da si ti "zainteresovan" ne znači apsolutno ništa, ja sam 2 ili 3 puta u rasponu od 6 meseci raznim operaterima govorio da sam zainteresovan za optiku i da me stave na listu, a kada je došlo vreme za priključivanje korisnika meni dođe MTS promoterka na vrata da me pita da li želim da uvedem optiku... :trust: Kada sam joj rekao da sam se već prijavio i ispričao sve detalje ona kaže "čudno, nema vas u sistemu..." :D
 
Ako si zainteresovan može biti i godina, dve ... ako nisu počeli da postavljaju kablove. Ja sam zainteresovan za adresu na selu, a optiku ću tu dobiti 2050., verovatno, na jubilarni 50-i rođendan. Da unučići imaju da gledaju holograme bez da koči. (pošto ni VDSL IPAN nisu dovukli nego ide kabl/parica iz susednog grada).
 
Kod nas u kraju je bio period oktobar-februar od završetka radova do pušnjana sistema u rad.
 
Kod mene na Karaburmi juče montirali kanalice i one spratne kutije, dakle čekamo februar :)
 
Par stranica unazad pisao sam o problemima korisnika sa brzinom interneta koji imaju internet na optici u Novom Sadu u vecenjim satima. Problemi su trajali vise od 10 dana.
Nisam podneo nikakvu reklamaciju niti zahtev za umanjenje racuna ali danas mi je stigao racun sa pismom da su sluzbe telefnora izvrsile analizu te da mi je
racun zbog smetnji za prethodni mesec umanjen za 0,38 dinara od ukupnog racuna od 1 dinara (prvih sest meseci racun je jedan dinar). :)
 
^^ Da li su problemi otklonjeni?

Jesu. Sve radi prihvatljivo. Trebalo im je vise od 10 dana. Nekoliko puta su zatvarali prijavu a da nisu resili problem. Pretpostavljam da ako su testirali
da je test pokazivao da je sve ok pre prodne sto je bilo tacno, zagusenje se javljalo svako vece od 20-23 casa. U mrezi su na nekom mestu imali zagusenje,
kada su to resili sve je radilo isto kao i u trenutku uvodjenja.

Povremeno se desava download padne na 1/3 deklarisane brzine, imam paket 200/80 ali se vise ne desava na padne ispod 10 Mbit/s ili da ne radi obican youtube.
Sa youtube-om nikad nisam imao problema na paketu od 10Mbit/s jer sam uvek imao maksimalan protok.

Trenutno merenje, znaci oko 21.00

2019-10-09_21-00-39.png
2019-10-09_21-03-32.png
2019-10-09_21-05-02.png

Posle 23 casa opet imam maksimalnu brzinu.

Ako pretpostavim da su serveri za merenje brzine preoptereceni i testiram visestruk download sa mirror etf, dobijem sledece rezultate.
Grafikom protoka mi ukazuje da je ukljuceno zestoko sejpovanje protoka koje se moze primetiti.

2019-10-09_21-07-38.png
 
Uh i dalje tu nešto nije u redu!
Ovaj rezultat od 117 mbps pod uslovom da ti nije neki torrent uključen u pozadini jednostavno na tehnologiji kakva je Optika nije prihvatljiv....
Prevelik gubitak, agregacije ne bi trebalo da bude jer je korisnika još uvek malo. Tako da je ovo zaista ispod nivoa usluge.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam optiku 7 dana, paket 400/160. Brzina mi ide najvise 305/151. Pricali su da na optici nema gubitaka? Ako nema onda namerno MTS krade korisnike na ovaj nacin, zakidajuci brzinu nekom manje, nekom malo vise.
 
Uh i dalje tu nešto nije u redu!
Ovaj rezultat od 117 mbps pod uslovom da ti nije neki torrent uključen u pozadini jednostavno na tehnologiji kakva je Optika nije prihvatljiv....
Prevelik gubitak, agregacije ne bi trebalo da bude jer je korisnika još uvek malo. Tako da je ovo zaista ispod nivoa usluge.

Nije bilo nikakve aktivnosti u pozadini, ni preko lan-a ni preko wifi-a. Test je radjen preko lan-a. U ovom trenutku je sasvim druga slika.

2019-10-10_00-07-53.png
 
Nazad
Vrh Dno