Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Ali upravo tih 4-5% kanala koje ima sbb su meni jedino i bitni jer jedino to i gledam... Tako da meni licno je tih 4% kao 204%... Dok mojim roditeljima je npr potpuno svejedno, kao sto si i sam zakljucio...
 
trasa sa MTS do 193.104.68.41 sa sve ovim usput izmedju MTS -a i ORION -a

80.249.210.43 (Amsterdam, Netherlands)
fra-eq5-02gw.voxility.net [5.254.73.90]
vie-in1-01gw.voxility.net [93.115.89.10]
vie-in1-01c.voxility.net [5.254.80.2]

Evo kako kod mene izgleda tracert sa MTS optikom 400/160

Tracing route to 193.104.68.41 over a maximum of 30 hops

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1 [192.168.1.1]
2 3 ms 3 ms 2 ms 212.200.177.8
3 3 ms 2 ms 2 ms 212.200.177.11
4 4 ms 5 ms 4 ms 212.200.7.78
5 13 ms 13 ms 13 ms 212.200.5.34
6 32 ms 31 ms 31 ms 80.249.210.43
7 30 ms 30 ms 30 ms fra-eq5-02gw.voxility.net [5.254.73.90]
8 31 ms 30 ms 31 ms vie-in1-01gw.voxility.net [93.115.89.10]
9 32 ms 35 ms 31 ms vie-in1-01c.voxility.net [5.254.80.2]
10 * * * Request timed out.
11 * * * Request timed out.
12 * * * Request timed out.
13 * * * Request timed out.
14 * * * Request timed out.
15 34 ms 33 ms 34 ms 77.105.3.242
16 34 ms 34 ms 33 ms 193.104.68.41

Trace complete.
 
To je zbog hostinga, sto rece lik ide preko holandije negde. Inace u srbiji, ne bi trebalo da prelazi 7-8 ping.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Dok sam koristio SBB (150/10 Mbps) pingovi su mi bili manji (5-10 ms) nego sad na MTS optici.
I to na LOL-u, Fornite i WOT-u.
 
E to je vec problem.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Evo kad pogledas ovaj tracert videces da izmedju dve telekomove adrese (tacke 4 i 5) ping se poveca za 10ms a ne bi smeo vise od 1-2ms.
Sve je to braon ladja.

Tracing route to google.com [172.217.20.14]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1 [192.168.1.1]
2 3 ms 3 ms 11 ms 212.200.177.8
3 2 ms 2 ms 2 ms 212.200.177.9
4 4 ms 4 ms 4 ms 212.200.7.68
5 14 ms 14 ms 14 ms 79.101.106.2
6 23 ms 24 ms 24 ms 74.125.242.241
7 24 ms 24 ms 24 ms 216.239.35.251
8 37 ms 30 ms 29 ms bud02s28-in-f14.1e100.net [172.217.20.14]

Trace complete.
 
Zasto je TV ponuda tuga?

Uradio sam detaljnu analizu tv kanala SBB i MTS (trenutno radim Orion). Evo kako stoje stvari.

1. Broj kanala je isti (nesto preko 230)

2. 96% kanala je identicno

3. Glavna razlika (ne racunajuci SK vs. Arena) je u kanalima koji su vlasnistvu United Group: N1, Nove, Cinemania i jos par minornih kanala; HRT i Cinestar Premier. MTS ima, s druge strane 7 dodatnih filmskih kanala u odnosu na SBB (Film Klub 2x, Film box 4x), Discovery Showcase i NBA TV - dakle sustinska razlika je u 4% kanala, ako i toliko.

4. SBB ima samo jednu malu prednost: ima veci broj kanala koji emituje u HD rezoluciji - kanali su isti, ali kod SBB je HD a kod MTS nije. Zvanicno 73 HD (63 HD ne racunajuci UG kanale) vs. 44 HD. Ta razlika ce se sigurno veoma brzo smanjiti.

Dakle, broj kanala i izbor kanala je skoro identican, sa neznatim razlikama. Prica da SBB i dalje ima "najbolji programski paket" vise ne stoji. Planiram da na vikipediji otvorim stranu o programskim paketima najvecih provajdera u Srbiji sa detaljnim uporednim podacima.
Apsolutno se slazem sa tobom, sve si u pravu dobra analiza.
Doduse imam i jedne i druge u stanu i zaista te UG kanale nikad nisam ukljucio na svojim aparatima ne racunajuci SK.
I da podrzavam te da na Wiki dodas to sto si planirao.
 
Sta ko gleda, je lican izbor..
Za nekoga nisu to minorni kanali.. pogotovu nova. nova s, n1..cinestar premier..
JEr onda sta reci za kvalitet filmova na Film box-u... ili kvalitet slike mts-ovog HD premium kanala SUperstar
A po meni nije uopste mala prednost kada neki provajder ima skoro duplo vise HD kanala..

Isto tako daleko da je MTS tv ponuda tuga..imaju dobru ponudu
 
Poslednja izmena:
I u ovoj temi "detaljna analiza" sabiranja baba i žaba... :) :)

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Sto je babi milo, to joj se i snilo. A za one kojima se previdjaju babe i zabe - ima i za to leka. :d
 
Poslednja izmena:
Ako može dodatno pojašnjenje po pitanju ranije pomenutog switcha. Planiram optiku 200/80. Sada na bakru koristim 2 stb-a koji su povezani u u portovima 2 i 3 adsl-a. Pošto planiram da uzmem jos jedan tv moje pitanje glasi da li će na optici pomoću switcha koji bi bio npr u portu 2 mogu sva tri (ili eventualno 2 tv-a a treći na portu 3) normalno da rade tj da li ću moći da gledam hd kanale na sva tri tv-a istovremeno bez problema. Znači koliko taj switch podržava broj tv-a istovremeno?
 
Moći ćeš tri. To je max, ne daju više
 
Meni se čini da su mi rekli maksimalno 4 STB uređaja (pitao sam za VDSL tada), tako nešto im i dalje stoji na sajtu uz čuvenu proveru mogućnosti.
Sigurno ćeš moći, kod mene su na vdsl-u 2 stb na switch-u od jednog porta a treći na drugom portu. Radi HD na VDSL-u bez većih problema na svim televizorima (probao), ne vidim zašto tek na optici ne bi radilo.
 
Posle 12+ godina provedinih uz SBB juce potpisao zahtev za optiku. Danas vec zvali da najave za sutra postavljanje opreme.
Dobio sam 6+2 meseca po 1 dinar, s tim sto sam ja ubacio i moj post pejd koji je vec pod ugovorom uz telefon pa cu imati dodatnih hiljadu dinara ali samo dok isplatim rate.
Znaci svakakve kombinacije su moguce ako ih malo pritisnete razgovorom.
Ovih dva meseca mahom se dobijaju ili ako prelazis sa SBB mrze ili uvodis fiksnu telefoniju.
Zao mi je sto ostajem bez Sport kluba jer sam to jedino gledao, ali dobro...kakvi su majmuni postali istrpecu.
 
Ako može dodatno pojašnjenje po pitanju ranije pomenutog switcha. Planiram optiku 200/80. Sada na bakru koristim 2 stb-a koji su povezani u u portovima 2 i 3 adsl-a. Pošto planiram da uzmem jos jedan tv moje pitanje glasi da li će na optici pomoću switcha koji bi bio npr u portu 2 mogu sva tri (ili eventualno 2 tv-a a treći na portu 3) normalno da rade tj da li ću moći da gledam hd kanale na sva tri tv-a istovremeno bez problema. Znači koliko taj switch podržava broj tv-a istovremeno?

Može switch, ali isto tako može i neki od preostalih portova da se remapira za IPTV, ako nemaš potrebu da ih koristiš za net.
 
Proslo je mojih 6 meseci po dinar i evo krenuli su da naplacuju u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* i ako su mi obecali 8 meseci po dinar. Vredili se zaliti, jel ima neko iskustva sa ovom bandom lazovskom? Kada sam trebao da potpisem rekli su u ugovoru pise 6 meseci jer navodno po zakonu ne smeju da daju 8 i da se ne sekiram da ce sve da bude cool, aha...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Zali se, sto se ne bi zalio ako su obecali...
E sad dal su obecali telefonom pa da se mozda moze proveiti ili ti je lazljivi ugovarac usmeno obecao a nigde na papiru (ugovoru) nije zabelezeno?
U svakom lsucaju se ti zali, sto ne bi...
 
Kakva je procedura za optiku jel njihova optika ide ispod zemlje?
Imam u MTSu Box 3 i postpaijd ali na jednoj adresi a zivim na drugoj adresi gde razmisljam da otkacim Supernovu koja se vodi na devojkino ime i vidim ko sta ima da ponudi. MTS sam do pre sat vremena potpuno izbacio jer telefon nemamo, iskljucen odavno a i nemamo nameru da ga uvodimo ali mi kolega rece da sada ne treba telefon za optiku. Od svih provajdera MTS je opet najozbiljniji, SBB sam kontaktirao i rekli mi da moze Total TV i EON ali treba da imam net a za njhov internet moram da imam fiksni i ta kombinacija TV kod jednog a net kod drugog mi se ne isplati.
 
Loše ti je kolega rekao. Telekom/MTS i uz optički net uvaljuje uslugu fixne telefonije (= ne možeš da uzmeš samo FTTH net, moraš i fixni da "uvedeš" ako nemaš). Kod Orion, ExeNet... može da se uzme samo otički net bez uslovljavanja drugim uslugama.
 
Poslednja izmena:
Da nazalost kome ne treba fiksni ne moze optika bez iste, prosto uvaljuju.
Inace dosta problema prilikom instalacije optike...kod mene su dosli podizvodjaci iz Kragujevca u Krusevcu. Nemaju dovoljno ekipa.
Neki dzebalebarosi koji jedva cekaju da odrade posao, ali ocigledno da se to nikada kod nas nece promeniti.
Pored svih muka pusteno i stvarno lepo sljaka. Televiziju ne gledam puno pa nisam merodavan, ali mi nedostaje EON prosto ima vise funkcija zalosno sto nemaju nesto slicno u ponudi. Ali dobro, net/mobilni mi je jako bitan tak da televiziju zanemarujem.
 
Ajde molim te malo detaljnije o TV-u, koliko je losije u odnosu na Eon? Ima li pregled kanala nedelju dana unazad (i na koliko kanala), kakav je kvalitet slike, kakva je brzina rada stb-a u odnosu na Eon box?
 
Pisao kolega o tome, sve u procentima, pa ga proglasili botom
 
I mene zanima kakav je mts-ov tv sada uz optiku. Kakav je kvalitet hd kanala u odnosu na eon. Mnogo mi se svidja mts-ova optika ali mi je televizija jako bitna koja kod eona nije losa uopste
 
Kvalitet je isti, ili neznatno bolji na mts-u.
Box je brz, ali ne dozvoljava instaliranje aplikacija.
Premotavanje na svim sd kanalima 7 dana. I na pojedimim HD, Arene mogu da se premotavaju
 
Od kad sam uveo optiku tv nisam upalio, bas cu sad da vidim. Za sad jedino sto mi smeta je uglavnom na speed testovima vidim da 10% brzine zakidaju, nekad ne al uglavnom da, i da mi torrent upload mnogo vise guši net generalno, npr youtube video sporije loaduje ili zasteka pa ograničim na 80% i radi ok.
 
Ako neko zna nekog agenta koji može 8 meseci po dinar da napravi neka mi piše u inbox. Hvala unapred
 
400 / 160 Mb/s ?

Samo 5.81 Mb/s DL ? Ozbiljno ne valja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno