Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

I kod mene full na 5 GHz
 
Kod mene je na 2.4 full brzina, ali ne bas uvek. oko 95 od 100, na Q2
 
Moja saga sa instalacijom optike je konačno i uspešno završena :d

Optika konačno instalirana :banana:

Nego me sad interesuje sledeće:

2 laptopa,2 telefona i tablet povezani na 5ghz wifi.

1 laptop ne vidi tu mrežu od 5ghz i vidi samo ovu od 2.4ghz?

Kako da ga nateram da se nakači na ovu od 5ghz?
 
Kupi 5GHz wifi karticu na tom laptopu sto ne vidi mrezu. Ocigledno je stariji model laptopa.
 
Blok 28 televizorka u M. Milankovica, je li konacno stigla optika?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nema to veze. Možda taj iz 2014. nema 5ghz adapter, već samo 2.4ghz. Vidi koji mu je tačan naziv (naprimer iz device manager-a) pa ćeš guglanjem znati šta on podržava.
 
Hmmm...na q2 modemu i preko lan kabla brzina mi ne ide ni do 100mb iako je paket 200/80.
Lan mi podražava 1gbps

Jel treba nešto podešavati na ruteru?

Upload je 80mb...

WiFi na 5ghz 180-190mb.
 
Poslednja izmena:
LAN kabl promeni ;) Osim ako si testirao to na praistorijskom kompu koji NEMA Gigabit LAN, ili ako si testitao na random "Android box"-u koji takođe nema gigabit LAN... ako nisi problem je sigurnost kabl.

Pogotovo što je već nekoliko ljudi pisali o istom problemu sa LAN kablovima koje su ti podizvođači radova razvlačili i "pravili" (= radili terminaciju kabla sa RJ-45 konektorima) kad su im uvodili optiku.
 
Poslednja izmena:
Mozda i da obratis paznju ako ide net preko switch-a. Njihov koji daju je maks 100mb, tako da treba da se kupi jaci i bolji switch.
 
Ne ide preko switcha. Direktno iz Q2 rutera je lan kabal uštekan u komp,
Vidim da i ostali na mintu imaju problema sa ovim mrežnim driverima
 
Instalirana optika i kod mene
Dobio sam Zte modem
Imam paket box3 sa 200/80
Zanimljivo sto daju switch sa 100mb maks..tako da sam morao svoji novi switch da kupim sa vecim protokom da bih podelio punu brzinu i ostalim kompovima preko LAN-a
Brzina mi dogura do 192 dwn,,
medjutim Wifi cak i kada priblizim na 50cm lap top od modema..ne moze da izgura vise od 130..
Jel to znaci da za bolji wifi prenos da ih jurim za Q2 modem ?
Kakav vam je wifi sa timQ2 modemom?

Kod mene je ista situacija. Rekli su mi da je ZTE oprema stavljana kao pilot projekat samo u Mirijevu i da zbog centrale tj. Kombinacije OLT ONT može samo ZTE i ne može Huawei oprema. I nemaju 5GHz ZTE optički modem... Javi ako se nešto u međuvremenu promenio
 
Ladno preko MTS optike internet na PC-u EON sbb ne rade N1 nov i sportklubovi...samo ti kanali..koji uzas:mad:
 
Pisali smo o tome mali milion puta. Opštepoznata stvar. Ako je nalog sa SBB-a ne radi, ako je totalov, d3i... onda radi
 
Bas sam mislio da uzmem EON zbog N1. Imam optiku MTS. Koje kriminalne radnje se desavaju u ovoj truloj drzavi-vlasti.
 
Preko Orion Adsl-a rade svi kanali sa Eon-a.
Tako da npr ja dok traje ovaj promo period mts optike BOX3 od 6 meseci, placa cu Adsl taj period:wall: koje *de bi lsko resenje:wall:
 
Radi i ako imaš EON preko total TVa (doduše ne radi smart TV APP).
 
Jel ima mogucnost da se podesi malo bolje DHCP na Huawei Q2 uredjaju. Trenutno imam samo televiziju a internet picim preko Astra Telekoma. Bolji mi je wifi na na Q2 pa sam mislio da ga povezem preko lana sa ovim drugim ruterom i da dhcp i wifi prepustm Q2 da radi Medjutim ne mogu nigde u podesavanju da namestim koji default GW da stavi, uvek metne GW od Huawei Q2 uredjaja.
 
I kod mene konacno razvalise trotoare da prokopaju. Pa da su kopali toplovod ne bi onoliku rupu busili. A negde su samo onaj mali rov (10cm max) kopali, ne razumem od cega to zavisi? Ovo su kopali 60-80cm da bi postavili prokleti plavi buzir gde ce tek optika da se gura, pa to je moglo i 10cm da se iskopa rupa 5cm sirine!?
 
Bas sam mislio da uzmem EON zbog N1. Imam optiku MTS. Koje kriminalne radnje se desavaju u ovoj truloj drzavi-vlasti.

Mozes da uzmes EON van mreze. on je otkljucan za sve ISP.

Nego cesto provejava nedoumica ko zapravo blokira ove kanale - pa se cesto pogresno veruje da je to MTS ili koji god ISP. Ne, upravo SBB sam blokira te kanale sa non-SBB mreza. Zasto - pitanje je za njih.

Konkretno za sportske i ostale mogu da razumem, ali za informativni N1 ne mogu nikako.
 
Nazad
Vrh Dno