Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

A ako osoba na adresi A ima samo MTS postpaid mobilni ugovor (fixni na toj adresi je Telekomov ali se vodi na drugu osobu) a sad hoće da na adresi B da uzme Box 3 (bez IPTV, i da taj postojeći mobilni broj koji je pod UO još uvek ubaci u Box ka9 osnovnu "liniju") jel novi korisnik / jel 12 meseci ili 6 meseci za "džabe"? Na adresi B nema ni fixni, koristi SBB Duo Gold.
 
Poslednja izmena:
^
Dobiješ fixni preko optike uz BOX, i 12 meseci gratis, kako ja tumačim.
 
Ne može iptv kroz cam, tako da nikada ništa od toga

I ne zelim iptv, zelim da tv signal ide iz ONT kroz koaksialni kao sto je imao Targo telekom, odma dekodiran i slobodan za gledanje na neogranicenom broju tv aparata u stanu.

Tako ili nesto slicno vec im RV (sada SN) na svojoj optici... ?
 
Ma[emoji2400 je napisao(la):
e;6186007]12 meseci gratis nećeš sigurno dobiti kao stari korisnik. Razumem te ali nažalost je tako, jer sam i sam stari korisnik.

Imaš mogućnosti da odradiš to i dobiješ ovu akciju, uz već pomenute primere, od kukanja nema vajde.
Ne trazim ja 12 meseci to znam da nece dati starim a trebali bi, ali je glupo da novi dobiju 12 a mi koji smo deceniju i vise kod njih od adsl i 64kbps mi dobijemo 12 PUTA manje od onih koji ne dadose ni dinar Mtsu.
Ne kukam bas me briga samo kazem kako nepostovanje starih korisnika.
Nista vise.
 
I ne zelim iptv, zelim da tv signal ide iz ONT kroz koaksialni kao sto je imao Targo telekom, odma dekodiran i slobodan za gledanje na neogranicenom broju tv aparata u stanu.

Tako ili nesto slicno vec im RV (sada SN) na svojoj optici... ?

pa zašto bi to oni radili?
plus ne bi imao ništa od naprednih mogućnosti, ne generalno ti, nego niko
 
MTS-u fali samo CAM, sto se mene tice, dok SN fali optika (uglavnom, uz klasicne probleme lose organizacije, spore tehnicke podrske, neznanja operatera u kontakt centru...).
Da samo MTS hoce poceti davati tv kroz CAM pa da se moze koristiti svoj daljinski od svog televizora a ne da moramo jos jedan uredjaj imati (fuuuj) i njegov daljinski (FUUUUUUJ)...

Kakvi camovi kakvi bakraci, njima treba aplikacija za smart televizore. Jedan daljinac za sve pri tom mozes da biras koji daljinac jer za Android TV mozes kupiti one kineske sto su kao magic remote i koristiti umesto osnovnog sto dobijes sa TV sto je misaona imenica za dumb televizore. Ova kutijica sto daju jeste bezveze. Koga zanima, da bolja je slika preko EON aplikacije nego preko MTS boxa. Zato sto preko aplikacije TV skalira rezoluciju dok MTS box jedva da moze da se snadje sa 4K televizorom. Iako je overscan iskljucen u servisnom meniju meni po defaultu nije preko celog ekrana MTS IPTV meni, to dobijem tek kada kao namestim 4K30 ali svaki reset to ponistava. Svako gasenje uredjaja iz struje znaci reset a ja imam naviku da gasim sve uticnice dok spavam.
 
Јел има неко информацију кад ће оптика за физичка лица у Пироту?
 
Jel zna neko kakva je situacija u Sopotu, jel samo ADSL ili ima negde i optike?
 
Ceo Telekom, tri puta vise zaposlenih, i ne zna da napravi smart app za TV.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne pravi Telekom, vec Huawei.
 
Zna se ko plaća i donosi odluke,
ali,,,,,,
Tvrd je EON, aplikacija čudnovata, ne prekopira ga, al' mozak polomi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kada bi neko sto ima fiksni i 3 mobilna broja kod mts, od kojih bi jedan broj stavio u box3, pokrenuo proces pralaska na box3 (opticki net,fix,mob) i gde je taj mobilni borj jos pod UO barem 1,5g, sta bi se moglo dobiti od ovih meseci promocije za 1rsd, da li svih 12m ili samo 6m ili tek 3m ?
Nema se tv ni net sada kod mts-a, samo svi telefoni.
 
Kada bi neko sto ima fiksni i 3 mobilna broja kod mts, od kojih bi jedan broj stavio u box3, pokrenuo proces pralaska na box3 (opticki net,fix,mob) i gde je taj mobilni borj jos pod UO barem 1,5g, sta bi se moglo dobiti od ovih meseci promocije za 1rsd, da li svih 12m ili samo 6m ili tek 3m ?
Nema se tv ni net sada kod mts-a, samo svi telefoni.

Spadaš u ovu kategoriju gde bi dobio 6 meseci pošto uvodiš jednu novu uslugu.
• prvih 6 meseci po 1 dinar – za korisnike koji imaju optičku infrastrukturu a odluče se za uvođenje jedne nove usluge, kao i za korisnike koji nemaju optičku infrastrukturu a odluče se za uvođenje dve nove usluge (Fiksna + Net + MOB ili Fiksna + mts TV + MOB), uz ugovornu obavezu na 24 meseca za BOX 3 paket,
 
I ne zelim iptv, zelim da tv signal ide iz ONT kroz koaksialni kao sto je imao Targo telekom, odma dekodiran i slobodan za gledanje na neogranicenom broju tv aparata u stanu.

Tako ili nesto slicno vec im RV (sada SN) na svojoj optici... ?

Za sada na optici tako nešto imaju Exe Net i Supernova!
Kod Supernove si ograničen na tri uređaje i svi kanali su zaključani, dok su kod Exe Net-a svi kanali otključani i može na "više" televizora!
 
Poslednja izmena:
Jel ono i Exe net je kupila SN?
Samo kako imaju ocito napredniju ponudu nisu menjali.
 
Jel ono i Exe net je kupila SN?
Samo kako imaju ocito napredniju ponudu nisu menjali.

Da, ali dokle će Exe Net imati takvu ponudu pitanje je samo vremena, jer kako je ovde na forumu bilo reči da sledi fuzija i da će svima biti ista ponuda programa i paketa.
Kako mi drugar reče Exe Net ima odlične brzine neta u paketima i svi njihovi korisnici su u strahu da će im spajanjem u jedinstvenu ponudu smanjiti te brzine...
 
Sta mislite, sta je bolje, 200/80 u Boxu ili 400/80 samostalno?
 
Bolje za šta? Za kiseljenje kupusa ili za uvoz bubašvaba iz Japana?
Ako ti je upload pitanje života il' smrti, onda je 400/160 bolje, ako ti je mrežna kartica na računaru samo Fast Ethernet, onda je i 200/80 (pre)puna kapa.
Ako je nešto treće, onda možda...
Pozdrav
 
Odlican odgovor, s obzirom kako je pitanje postavljeno.
 
Monteri su vam koje kablove stavljali, utp ili ftp (CAT 5e ili CAT 6, CAT 6a) ?
Buse zidove i provlace utp kablove, krimpuju na licu mesta, materijala imaju dovoljno?
Da li imaju i postavljaju kanalice za utp kablove?
Samo bele kanalice ili imaju i u boji drveta?

Koja kanalica je dovoljna za 3x utp kabl, sto manja to bolja?
Da li je 16x16 dovoljno?
 
Imam ruter na 5ghz, a telefon ne podržava, već se konektuje na onu drugu frekvenciju, dal 4g ili kako, i ka radim UL sa telefona ide jako sporo par 10 kb, tek kad resetujem ruter, pusti preko 1mb.
I tako svaki put.
 
Da li neko zna da li se u Box paketu (optika) može dobiti neki media converter (uređaj koji ima samo jedan lan izlaz, bez wifi ili bilo čega drugog) tako da nastavim da koristim svoju opremu koju trenutno imam? Poslao pitanje preko sajta ali ne očekujem da znaju...
 
Ne može
Samo ONT
 
A može li u bridge da se stavi?

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Monteri su vam koje kablove stavljali, utp ili ftp (CAT 5e ili CAT 6, CAT 6a) ?
Buse zidove i provlace utp kablove, krimpuju na licu mesta, materijala imaju dovoljno?
Da li imaju i postavljaju kanalice za utp kablove?
Samo bele kanalice ili imaju i u boji drveta?

Koja kanalica je dovoljna za 3x utp kabl, sto manja to bolja?
Da li je 16x16 dovoljno?

To je i moja dilema, da li su i koliko voljni da se pomuče...
 
Monteri su vam koje kablove stavljali, utp ili ftp (CAT 5e ili CAT 6, CAT 6a) ?
Buse zidove i provlace utp kablove, krimpuju na licu mesta, materijala imaju dovoljno?
Da li imaju i postavljaju kanalice za utp kablove?
Samo bele kanalice ili imaju i u boji drveta?

Koja kanalica je dovoljna za 3x utp kabl, sto manja to bolja?
Da li je 16x16 dovoljno?

Stavljaju Cat 5e. Buse sta god treba, krimpuju odmah, materijala valjda svi imaju. Meni su provukli oko 40m kabla, rade kako im kazes bez problema, mada neki su prijavljivali da su monteri bili voljni da im ostave samo po par metara kablova.

Kanalice nece da postavljaju po stanovima nikako, samo u hodniku zgrade do stana (bele). Ja imam 16x16 plasticnu kanalicu i mislim da mogu da stanu 4 utp kabla (3 staje sigurno).

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Sveže današnje iskustvo kod komšije ne razvlače više utp kablove mts im nije priznavo troškove za njih tako bar kažu majstori.
 
Ja sam pisao da nisu hteli da mi daju UTP kablove, vec da kupim sam. Kad sam zvao korisnicki, rekose da mts daje samo do 3m, sto po kucama bas ima smisla. Na kraju je radio malo bezobrazniji ton, pa su doneli koliko je bilo potrebno, s tim da sam sve sam ugradjivao, jer monter nije hteo da se penje na tavan. Doduse, na ovo se nisam zalio, jer sam svakako hteo sam to da odradim.
 
Da li može neko da proveri i da napiše dimenzije ont-a? Treba da spakujem sve u jedan orman i imam vrlo ograničen prostor, pa ako ne može da stane ne mogu uzeti optiku.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno