Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

U zemlji Srbiji je zabranjeno misliti i planirati, mora se za svaku instalaciju ili popravku ponaosob kopati (ulica, trotoar...), ko pokusa odjednom dva posla uraditi jednim kopanjem se smatra neprijateljem drzave i naroda... (sarkazam, nije flejmovanje, da znaju moderatori :))
 
Mojoj rodjaci ugradili juce optiku kad sam video danas bukvalno horor, da ih ostavim na 5min i da se vratim kuci i vidim to ja bi iznabado ove izvodjace lagano, prvo umesto da stave ruter optiku izmedju 2 sobe u hodnik oni su razvukli opticko vlakno korz hodnik pa u drugu sobu i tamo u cosku sobe stavili kutiju i onda tu stavili ruter pa opet kontra mrezin kablom do druge sobe , bukvalno su razvlacili duple kablove ko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i... o urednoscu ni da prciam ishiltovali i zid i to ko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i izbusili rupu 10cm od lajsne umesto da izbuse dole uz lajsnu da se ne vidi, polomili lampu jednu i sto je najgore posto su im verovatno smetali produzni kablovi dok su postvaljali mrezni oni iscupali to iz uticnice ali retard kad je posle vraco umesto da vrati produzni nazad on gurnuo kabal od grejalice, i sva sreca grejalica bila okrenuta na 0stepi tj off inace bi mi izgorela baba... Suma sumarum 3sata sam proveo cisteci i razmrsivajuci kablove... Jedina pozitivna stvar koju mogu da kazem je da su ostavljali viska mreznog kabla...

Kako god meni kad dodju za metar 2 ce ih saceka sve spremno :)
 
Spremi i neke tačke i zareze. Teško je čitati tako napisan tekst.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ne uči se u školi gde se piše tačka i kad se stavlja zarez...
 
Dakle da spremim oklagiju kada (i ako) dodju. Prvo da im objasnim kako ce da rade i kuda ce da ide sta. Isto sam radio i za SBB. Zlo i naopako koja je to ekipa....
 
Krenuli i kod mene sa optikom počeli da nude po kućama još u novembru su bili razvukli preko bandera.Komšiji kom su juče dovukli optičko vlakno do kuće, kroz samu kuću nisu ništa razvlačili nego su na tavanu samo nekom spojnicom optičko vlakno povezali na postojeću bakarnu instalaciju.Sad imam pitanje da li su još nekom za box 3 50/8 tako odradili ili je to tako samo po kućama.
 
50/8? To neka gay optika
 
Ne treba čoveku više a posle vdsl koji je imo gde je uz 3 stb imo 9/2 brzinu to mu je veliki napredak.Nego mi je čudno kako su to odradili da su bakar samo do kuće zamenili optičkim vlaknom.
 
Uveo sam optiku pre par dana,na mom mts nalogu piše da je brzina 150/20 ali kada pustim speed test kaže da je 50/20 da li je to greška na sajtu ili loše radi? Inače imao sam ADSL 20/4 i rekli su da će cena ostati ista za kao stare korisnike.

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
Ako si merio preko wifi-ja, to je problem. Meri preko kabla.

Wifi je takav i veće brzine možeš da ostvariš boljim ruterima ili manjom zagušenosti etra.
 
Ako si merio preko wifi-ja, to je problem. Meri preko kabla.

Wifi je takav i veće brzine možeš da ostvariš boljim ruterima ili manjom zagušenosti etra.
Da preko wifi-ja,nije mi računar trenutno tu. Nemoguće da net od 150mbps pokazuje max 50mbps na speed testu,samo telefon sa kog sam merio konektovan preko wifi-ja na njega.

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
To je do optike ili ? Pošto je ADSL pokazivao isto preko wifi-ja 2-3mbps manje od brzine paketa,što je normalno.

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
do wifi-ja je. kupi neki 5ghz ruter pa ces imati vece brzine. a najbolje spoj racunar kablom.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
5ghz ruter podrazumeva da ti uređaji koji se kače na njega podržavaju taj standard. Plus, vodi računa i da 5ghz mreža manje prodire (oko 50% manje nego 2.4ghz), tako da možda u nekim krajevima stana/kuće nećeš ni imati 5ghz mrežu.
 
Koja je fora sa 2.4GHz i malom brzinom? Ako je 150 ili cak 300Mbit standard, zasto uz sam uredjaj imamo samo 50Mbit/s? Isto je i na CBN-u koji ima i 5GHz ali se na 2.4 ponasa isto.
 
Zagušenost etra u većini slučajeva. Ponekad lažno reklamiranje proizvođača rutera. Napišu 300mbps, a cpu rutera posle realnih 70-80mbps 'oće se raspadne. :)

Ne koštaju džabe kvalitetni ruteri preko 70-80e minimum.
 
Poslednja izmena:
Pa kod mene bar etar nije zagusen, kuca van centra, ima par od komsija ali su svi daleko, ne mogu da se kacim iz kuce. Nemoguce da mu smeta kad stavim mobilni uz ruter. Do procesora nije jer isti CBN modem radi ok na 5GHz.
 
Bežični fixni telefoni, bluetooth uređaji, mikrotalasne... sve na ~2.4 GHz.
 
Dok sam imao jeftini tp link ruter na 2.4Ghz brzina nije išla preko 35mbs. Kako sam stavio kvalitetan Asus ruter svi uređaji izvlače maksimalnu brzinu. Nema razlike između 2.4 i 5 Ghz.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pa kod mene bar etar nije zagusen, kuca van centra, ima par od komsija ali su svi daleko, ne mogu da se kacim iz kuce. Nemoguce da mu smeta kad stavim mobilni uz ruter. Do procesora nije jer isti CBN modem radi ok na 5GHz.
Itekako moze. Isti ruter sam probao na tri lokacije, telefon uz ruter, ima velike razlike.
Nezavisno od toga vazi i ovo sto bobster kaze. Mada Xiaomi ruteri od 20-30EUR rade bolje nego "ozbiljni" od preko 100eur (U stvari jos uvek nisam nasao neki do 100ak EUR da radi bolje od Somija)
 
Ja i dalje ne verujem da je ADSL mts-ov ruter preko wifi-ja izvlačio punu brzinu a ovaj sada gubi čitavih 100 Mbps

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
U veruj... jos ako si imao HG532e na ADSLu budi siguran da bolji ruter od operatera neces dobiti po pitanju WiFi-a.
Moze se desiti i da je falican primerak togo novog, ali oni su novi, nije ih neko koristio godinama (nije bilo korisnika toliko dugo :D).
 
Dok sam imao jeftini tp link ruter na 2.4Ghz brzina nije išla preko 35mbs. Kako sam stavio kvalitetan Asus ruter svi uređaji izvlače maksimalnu brzinu. Nema razlike između 2.4 i 5 Ghz.

Koji model?
 
Ne,imao sam ADSL 20Mbps i preko wifi-ja izvlačio skoro čitavih 20Mbps sa njihovim ruterom.

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
То сам и мислио, зар ти није логично да ће без проблема да извуче 20 а да је проблем због 150? Можда телефон не може толико? Да ли си негде успео да извучеш телефоном 150?
 
Uspevao sam telefonom lagano preko 100Mbps,da li je neko probao kablom da izvuče bar blizu 150Mbps ?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno