Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

mikiPSY

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
24.09.2011
Poruke
4,109
Poena
290
Krenulo je pa je red i da se otvori tema.
Fine cene, sta vi mislite o ovom potezu MTS-a ?
Ja smatram da je ovo trebalo da se desi jos pre par godina, da kompletno preskoce vdsl korak, ali ipak bolje ikad nego nikad, jel ... ;)


2017-05-12%2B19-30-20.jpg
 
Poslednja izmena:
Skroz korektna cena za do 150/20, samo šta vredi meni što imam istureni stepen pored stana i max bitrate download 132 Mbps i upload 32 Mbps kada moram da čekam optiku od isturenog stepena do stana. Mogli su za početak da puste preko vdsl-a ovaj paket ko je blizu isturenog stepena ako vdsl zaista može to i da podrži. Ali oni koji imaju optiku do kuće/stana, sada mogu da uživaju :)
 
Zbunjuje me zadnja ponuda za gigabit. Ako pogledam drugu kolonu do 100/100 mb/s da li su hteli da napisu 1000/100, ili mozda megaBIT. Ali opet mozda samo verujem da je 1000/100.
Sto ne udenu 1000/1000 i da zavrse kecanje sa tim uploadom pa neka kosta i 100 evra mesecno. Barem ima brdo poslova kao uploader, sam racun moze da se otplati kroz mesec.
 
1000/100 je paket, nazalost ;)
 
Uz optiku, da li je neophodno da plaćaš i fiksni?
Ima li neko mapu pokrivenosti za Niš?
 
Imas vec dva solidna provajdera optike u Nisu, Exe-Net i NetNet.
 
Kako Net100 (100/2) moze biti skuplji od Net150 Optika (150/20) ?!
Ovog sto je napisao 100/100 umesto 1000/100 bi otpustio, samo tako...
Cene i nisu bas narocito povoljne, da su hteli mogli su jos dosta skinuti cenu ali nisu hteli, barem nece dok optika ne zazivi mnogo vise.
 
Poslednja izmena:
Ja sam baš hteo da pitam u vezi optike, kod mene u zgradi su dolazili pre par dana i tražili ključeve od podruma, jer kroz podrum prolaze kablovi Telekoma. Kad sam pitao montere šta rade, rekoše uvode optiku.

Igrom slučaja mts poslovnica je u prizemlju, pa sam pomislio da samo zbog toga uvode, sad vidim da će biti i za fizička lica.

Mada moje mišljenje je da su trebali da stave i manje pakete, tipa 50/10 za 1500-1600 rsd, jer realno pakete preko 20 MB/s retko ko može da ima.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Mada moje mišljenje je da su trebali da stave i manje pakete, tipa 50/10 za 1500-1600 rsd, jer realno pakete preko 20 MB/s retko ko može da ima.

Pa ko bi onda uzeo "obican" paket 20/2 Mb/s za skromnih 1700 din !!! :D

Cene za optiku su ok, ali zato ove ostale cene su skroz bezveze
 
Kako Net100 (100/2) moze biti skuplji od Net150 Optika (150/20) ?!
Tako sto je VDSL vs. Optika. Isto je i vani bilo skoro uvek - optika je bila jeftinija, da li zbog promocije ili je prosto jeftinija za odrzavanje, whatever.

Ovog sto je napisao 100/100 umesto 1000/100 bi otpustio, samo tako...
Cene i nisu bas narocito povoljne, da su hteli mogli su jos dosta skinuti cenu ali nisu hteli, barem nece dok optika ne zazivi mnogo vise.
Da su dali nize cene, SBB bi mogao da zatvori sva vrata, a platio je da im se napravi put, ne da im se zatvore vrata :)
Polako oko pisanja, sajt im pola vremena nije radio sinoc :)

NEgo, @maki22, jesi video kod tebe optiku?:)
Ceo Dorcol i gornji i doci prokopavan zadnjih meseci, ali nisam video u zgradama ista.
 
Pa ko bi onda uzeo "obican" paket 20/2 Mb/s za skromnih 1700 din !!! :D

Cene za optiku su ok, ali zato ove ostale cene su skroz bezveze
Pa uzeo bi onaj ko nema uslova za optiku. Slažem se da su cene ok, odnos brzina/cena, samo su mogli i manje brzine stave po malo nižim cenama. Moje mišljenje :)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Cena nije ok, a i ponuda je tu i tamo (donekle prihvarljiv odnos 5:1 ima samo minimalna ponuda 100/20, ali 5:1 za optiku je sramota, nema nikakvog ogranicenja kao adsl2/pa cak i vdsl, ladno gura 1:1, tako da 2:1 bi bilo ok). Za Srbiju mozda ok, jer su vas navikli na dranje koze za krs pakete. Optika (a ovo je gpon izgleda) zna da bude MNOGO jeftinija i brza za upload. Tako da sam ja malo i razocaran sa ovim 5:1, mislio sam da ce optika doneti bolju ponudu. Sad sve zavisi od drugih provajdera.
 
Poslednja izmena:
Mada moje mišljenje je da su trebali da stave i manje pakete, tipa 50/10 za 1500-1600 rsd, jer realno pakete preko 20 MB/s retko ko može da ima.

Sa optikom ce svi moci da imaju brzine UL i DL preko 20MB/s ... samo cene uopste nisu "izbalansirane".
Mene kao korisnika bas briga da li je vdsl ili je optika ali za manje necu da placam vise, isto tako velike brzine bi mogle da budu osetno jeftinije isto kao poredjenje sa velikim stanovima gde je vise kvadrata manje para po m2...

Ajde barem je pocelo da se krece...
 
@alfaunits, gde si video da su radili optiku? Ja samo u knezu? Mada mogao bih da obidjem i donji Dorcol da vidim sta su uradili
 
Ima li neko mapu pokrivenosti za Niš?
Могао бих да се распитам, последњи пут (пре пар година) је била једна зграда са оптиком али је могуће да су наставили. Мада нисам чуо да су негде понудили.
 
Tako je bre, jos par meseci pa cemo ko braca rumuni, gigabit za 15e
Jedni druge guraju a nama korisnicima moze da bude samo bolje :D
 
Jel' za to mora FTTH?

U zgradi na Voždovcu imam optiku do zgrade i tu su postavili onaj orman pa pretpostavljam da može da se uvede ili VDSL ili sada sa ovim paketima optika tako što bi od ormana vodili optički kabl do stana ili neki mrežni kabl.
 
Poslednja izmena:
Ja planiram da podnesem molbu da mi ubace taj opticki kabl u stan, posto mi se u podrumu nalazi IPAN do koga ide optika. Jel zna neko kako ide procedura u tom slucaju ?
 
Znas li direktora, da ti je barem neki "visoki" politicar najblizi rod il' eventualno "Pomozi Bog!"?
 
Nope :d
 
Imas vec dva solidna provajdera optike u Nisu, Exe-Net i NetNet.
Nemaju svuda pokrivenost.

-

Konacno veci upload, iako su mogli da ga povecaju i preko VDSLa, ali.. :D

Kad razmislim, dobro se Telekom i otvorio za ovih 20Mbps. Moglo je da bude 2Mbps. :D

Svratio sam malopre do poslovnice, rekose mi da ne bi trebalo da bude problema od mini-IPANa iz hodnika (ili podruma) zgrade do nekog stana, ali potvrdicu u ponedeljak.



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
VDSL 20Mbps upload je vec prilicno tesko - moze, ali mnogo manje nego sto moze 50/2 (a da bude stabilno u praksi).
Nije UB od 15 bio slucajan, ali ni njega nisi mogao dobiti na svakom 50/2 VDSLu (zbog tehnickih mogucnosti parice, ne u smislu njihovog vestackog limitiranja)

Bas me zanima kako stoji u centru BG situacija, ali verovatno nece moci sa 50/2 sa UO24 da se menja na optiku :(
 
Izvinjavam se sto smetam ali vi srbi stvarno kasnite sa optikom i brzine za upload su smesne kod nas sve je vec simetricno

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Daj malo melena umesto soli na ranu :)

MKD nije tipicna uopste za telekomunikacije. Nesto cudno se dole desava.
 
Nemaju svuda pokrivenost.

-

Konacno veci upload, iako su mogli da ga povecaju i preko VDSLa, ali.. :D

Kad razmislim, dobro se Telekom i otvorio za ovih 20Mbps. Moglo je da bude 2Mbps. :D

Svratio sam malopre do poslovnice, rekose mi da ne bi trebalo da bude problema od mini-IPANa iz hodnika (ili podruma) zgrade do nekog stana, ali potvrdicu u ponedeljak.



Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
To bi onda znacilo da vdsl ipanove nije ni potebno menjati zarad ftth-a?
 
Nazad
Vrh Dno