Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Apsolutno je nebitno u kakvom je stanju zgrada sa tim da li telekom treba da placa jer koristi nesto sto je zajednicki deo skupstine stanara... Upravo je taj stav da ne treba da placa pogresan a svuda u svetu operateri placaju za postavanje svoje opreme, placaju i ovde gde moraju ali se ide na to ako prodje prodje jer ljudi ne znaju da cene ono sto imaju...

Moze se dobiti neka nadoknada u zavisnosti od toga koliko im je stalo da udju u tu zgradu i koliki je broj stanova a ogleda se u visini 20ak eura ili se dogovori da telekom placa zajednicku elektricnu energiju itd...
 
Ne placa nekom kao pojedincu nego zgradi cije resurse koristi... show je tvoj nacin razmisljanja ali da ne idemo u off, informacija koju sam dao je iz prve ruke i moze se dobiti i od telekoma neka nadoknada, kao sto placaju i sbb i orion i ptt...
 
jeste, baš plaćaju 20k evra, sve trče
 
20ak eura, ne 20k... ne citas ali volis da budes ironican, veoma kvalitetan nivo diskusije na benchmarku u koji se ja svakako necu dalje upustati... imate proveren info o tome da placaju i koja je otrpilike cifra a ko ne zeli nadoknadu nece se svakako telekom buniti da ne plati... :d
 
I to sto kazes, idem onda na taj srednji Box 3.

Uspeo je neko ovde da izboksuje tih 8 meseci za 1 din umesto 6 koliko je standard ? :D
Dobio ja pre desetak dana! 8 meseci po 1 din za box 3 od promotera ovih što idu po zgradama i to iz trećeg pokušaja [emoji28]
 
@akki
Niko ne placa da se uvede optika, onda bi i mi koji smo u kucama trebali isto da trazimo sto nema logike. Placaju mobilni operateri da se postavi bazna stanica na vrh zgrade i ponekad uvedu i free wifi za stanare. Za optiku nisam cuo da Telekom placa. Potrosnja struje je ko jedna sijalica.
 
Ако се користи струја, ту већ има логике да нешто плате јер зграда плаћа и додатне трошкове за струјомер и ону ангажовану снагу (ваљда) и шта све али само бушење, постављање разводног ормарића или каблова се нигде не плаћа. Мислим, онда би требало да се траже паре и од електродистрибуције што је провукла жице кроз наше зидове и од водовода што користи наше зидове да провуче цеви. ;) А тек за канализацију ...
 
Pa ja znam slucajeve gde Telekom ili neki drugi operater nekome u kuci da free net ili kablovsku pod uslovom da tu postave pojacivace signala ili se placa pola racuna za struju. Znam i da su po novom neki upravnici zgrade trazili od pojedinih operatera da stave nove kanalice i srede raspad od kablova i mreze u zgradama kao i da je Orion prihvatio da jednoj zgradi placa zajedničku struju pod uslovom da imaju 10+ prikljucaka (tj da pola zgrade pređe sa Telekoma kod njih na optiku). Tako da tražite slobodno, pitanje je da li ćete dobiti ili ostati i bez te mogućnosti da imate neki normalan net u zgradi. Njihovi uređaji (pričam sada za kbc net npr kada stavi grid antenu na zgradu i poveže je na zajedničku struju ali je sve to isto) troše oko 20-30 dinara struje mesečno.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Vrlo sam jasno i decidno napisao za postavljanje opreme, ne za provlacenje kablova, odnosno zamenu bakarnih sa optickim... Za postavaljnaje opreme telekom placa kao sto sam napisao, naravno, probace da ne plati svakako po principu ako prodje prodje ali da imaju budzet za to i da placaju placaju... isto kao i sbb i ostali kao sto sam i napisao... ranije je to bilo reseno najcesce tako sto je predsednik ss dobijao za dz net ili neku beneficiji i potpisivao saglasnost sada kad su dosli upravnici to vise ne ide...
 
To mozda negde gde je Upravnik/PSS neko bitan, ili gde su ovi drugi imali konkretan beenfit da bas ta zgrada bude ukljucena.
Sada se recimo Dorcol uveliko radi, da neko trazi da im se i plati, otkacili bi nas kao zvecku, i dobili bi jos i otkacivanje VDSLa i ADSLa ;)
 
@akki
Niko ne placa da se uvede optika, onda bi i mi koji smo u kucama trebali isto da trazimo sto nema logike.

Pa i plaćaju ali ne nama korisnicima plaćaju najam bandera preko kojih su razvukli kablove.Zato ih i neće biti svuda gde nevide da vredi uložiti i da će im se uloženo kad tad vratiti.Sad sve finasiraju o svom trošku da nas i dalje deru ko nekad kad su naši roditelji uvodili fiksni našli bi računicu da provuku optiku i za potencijalno jednog korisnika.
 
To mozda negde gde je Upravnik/PSS neko bitan, ili gde su ovi drugi imali konkretan beenfit da bas ta zgrada bude ukljucena.
Sada se recimo Dorcol uveliko radi, da neko trazi da im se i plati, otkacili bi nas kao zvecku, i dobili bi jos i otkacivanje VDSLa i ADSLa ;)

Apsolutno je nebitno ko je upravnik, kod mene je upravnik neki stanar pa nam placaju, a da je bitno da imaju benefit to je normalno, nece dati iste uslove za zgradu od 150 i 10 stanova svakako, ali ce dati zgradi od 10 stanova ako ce se tu nalaziti cvoriste za taj skup zgrada u okolini kao sto je slucaj sa dosta malih zgrada u Zemunu npr. Ako postavljaju opremu, odnosno bitno im je da sama oprema bude u bas toj zgradi onda su vrlo otvoreni za placanje, naravno opet ce pokusati da ne plate, zbog toga sam i dao ovu info.

Otkacili bi vas da neko trazi za provlacenje kablova, mada bi se nakdandno svakako javili jer im je svaki korisnik bitan u ovom ratu... Sa vdsl-a ce vas skinuti u jednom trenutku sigurno jer se sele ploce na perifieriju i sela, a svakako ne zbog odmazde sto niste dali da se provedu kablovi ili sto ste trazili placanje...
 
A i optika ima "cvorista" u zgradama toliko cesto?
Ne kazem da ce biti odmazde, ali debelog odugovlacenja za provlacenje optike posle, i izgubljenog vremena, da.
Ovde nema VDSL portova, pitao sam ljude o 15ak zgrada :( Ima VDSL u svim, nego prosto nema portova (mozda negde na Dorcolu ima, ovo je ipak 99% sto sam pitao Donji Dorcol). U takvoj situaciji da neko trazi da im se plati za to... sebi puca u nogu, ili mu ne treba net.
 
Jel si dogovorio 6 meseci za 1 din BOX 3? Čuo sam da neki promoteri daju 8 meseci za 1 din...
Btw promocija za zaposlene u MUP-u za BOX 3 i BOX 4 je 8 meseci po 1 dinar.
Specijalna ponuda MTS usluga za zaposlene u MUP-u

Uspeo sam da dogovorim 6 meseci za 1 dinar, a nisam znao za promociju zaposlenih u MUP-u, nazalost :) Btw, promoter je bio u ponedeljak, ljudi su dosli u cetvrtak, provukli kabl, postavili kutiju, povezali, sve je odmah proradilo. Za sada bez problema u radu.
 
Uspeo sam da dogovorim 6 meseci za 1 dinar, a nisam znao za promociju zaposlenih u MUP-u, nazalost :) Btw, promoter je bio u ponedeljak, ljudi su dosli u cetvrtak, provukli kabl, postavili kutiju, povezali, sve je odmah proradilo. Za sada bez problema u radu.
Lokacija ??
 
Koji kabl ulazi u stan za optiku, i da li on samo ide do ruter/ONT-a?
Pre 2-3 meseca sam taman sredio da mi se ne vide kablovi za telefon (ubacio u zid/vrata), ne menja mi se to opet, a pogotovu sto ne bi uzimao veci paket skoro. Eventualno, ako je tanak kabl i sme da se savija, pa da prodje kroz iste rupe.
 
Koliko sam video kod nas u zgradi kad su montirali, tanak je i savija se. Ja sam uzeo paket optika 400/160 Mb/s sa TV Max, kad se odbije prvih 6m besplatno ispadne na to da je 1 mesec 2900 din sto je smesno za full kanale i taj net :)
 
Koji kabl ulazi u stan za optiku, i da li on samo ide do ruter/ONT-a?
Pre 2-3 meseca sam taman sredio da mi se ne vide kablovi za telefon (ubacio u zid/vrata), ne menja mi se to opet, a pogotovu sto ne bi uzimao veci paket skoro. Eventualno, ako je tanak kabl i sme da se savija, pa da prodje kroz iste rupe.
Meni su provukli ovaj
715a69e50b0f45029f1541de4254272f.jpg
 
Koji kabl ulazi u stan za optiku, i da li on samo ide do ruter/ONT-a?
Pre 2-3 meseca sam taman sredio da mi se ne vide kablovi za telefon (ubacio u zid/vrata), ne menja mi se to opet, a pogotovu sto ne bi uzimao veci paket skoro. Eventualno, ako je tanak kabl i sme da se savija, pa da prodje kroz iste rupe.

Sme da se savija do neke mere i u luk (barem neki mali od 2-3cm, recimo) ali ne pod ostrih 90 stepeni.
 
Koji kabl ulazi u stan za optiku, i da li on samo ide do ruter/ONT-a?
Pre 2-3 meseca sam taman sredio da mi se ne vide kablovi za telefon (ubacio u zid/vrata), ne menja mi se to opet, a pogotovu sto ne bi uzimao veci paket skoro. Eventualno, ako je tanak kabl i sme da se savija, pa da prodje kroz iste rupe.
Si preso sa sbb ili daju i starim korisnicima 6 meseci ako trazim?
 
Na MTSu sam od kako postoji VDSL kod nas; samo net i fixni, nego da znam da li da menjam samo na optiku - necu nista od ugovora da potpisujem novo, niti da menjam brzinu. Ako ti ne daju 6m, cimnuce te vec neko sa foruma, samo javi da ne daju :)
Meni licno TV bukvalno nista ne znaci. Odavno gledam samo comedy shows i poneeeku seriju, kojih nema kod nas ni pod razno (sem na HBO dve-tri sto sam gledao skoro).

@Zeha, e to je vec problem, mora pod skoro 90 stepeni da bi prosao kroz zid, zar ne? Ako mu treba 2-3cm da napravi luk, to moze da se sredi, ali tu je negde bas max. :(
 
Ma može, vidi sliku. Kabl je tanak i lako se savija. Meni su višak kabla iz kanalice savili u puža i vezali vezicom
 
Jel trazio neko media konverter umesto njihovog rutera? Daju li tako nesto ili barem mogucnost da se koristi sopstvena oprema?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
...

@Zeha, e to je vec problem, mora pod skoro 90 stepeni da bi prosao kroz zid, zar ne? Ako mu treba 2-3cm da napravi luk, to moze da se sredi, ali tu je negde bas max. :(

Zamisli da si u sam cosak na mestu gde se savija opt. vlakno stavio recimo dinar, sa sredinom istog u samo ćoše, pa sad oko tog dinara da se savija, mozda moze i na manje ali ne sme skoro pod 90 stepeni, ne sme da se lomi ali dok god moze slobodno (bez sile) da se savija u redu je, ako se previse savije puca. Ako vidis nekog na ulici da splajsuju ili ih vidis u komsiluku, ti im pridji i pitaj da ti pokazu koliko moze da se savije ili da ti daju parce vlakna (10-20cm) pa probaj kuci da li moze da se savije u kanalice koje imas. Mozes i da ih zamolis da svrat da "bace pogled" pa da ti kazu moze li se uvuci kroz postojece kanalice...
 
Moze to na mnogo manje od dinara, ne treba toliki luk, a samo vlakno je poprilicno izdrzljivo... bitno je da ne pukne a koliko moze da se savija je neverovatno...

https://www.youtube.com/watch?v=7QXye-uUoTY

Pri tome je ovaj koji je na snimku znacajno deblji od onog koji se postavlja za krajnjeg korisnika...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno