»RSS Benchmark sajt

Strana 221 od 226 PrvaPrva ... 121171211217218219220221222223224225 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 3.301 do 3.315 od ukupno 3377

Tema: MTS optika za fizicka lica

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2018
        Poruka
        546
        Pa to, auto samo, isto i za b/g/n/ac - nema ac only. Kod SBB-a je to imalo, ali dobro.

Šta je preporučljivo staviti za kanal na 5GHz ?
        Na 2.4 su to 1, 6/7 i 13 kanali.

Menjao Stock : 17.10.2020. u 18:07

Member
        Na forumu od
        Aug 2003
        Poruka
        150
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 1600
        • MoBo: Asrock AB350-PRO4
        • RAM: 2x 4GB DDR4
        • VGA: MSI RADEON 3850
        • MON: DELL U2311H
        • HDD: Hitachi Deskstar 640GB
        • OPT: LITE-ON DVD-RW SATA
        • Case: MS BLACK WIDOW
        • LAP: HP MINI 210
        • INET: Powerline
      4. Kod mene u zgradi MTS nije uveo optiku, ali jeste EXE-NET koji je sada deo njihove grupacije i polovinom novembra postaje Supernova. Da li je moguće da preko te optike uvedem BOX paket ili mora posebna optika za MTS?

Moderated
        Na forumu od
        Oct 2020
        Poruka
        1
        Meni su juče na Novom Beogradu uveli optiku 100/20, ali brzina koju dobijam na wi fi

24.4

Mbps download

0.08

Mbps upload

Member Avatar korisnika zexoni70
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        1.158
      7. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-2600K
        • MoBo: GIGABYTE GA-Z68XP-UD5
        • RAM: 4 x KINGSTON KVR1333D3S8N9/2G
        • VGA: GIGABYTE GV-N66TOC-2GD
        • MON: DELL U2412M
        • HDD: Samsung SSD 850 PRO 256GB / WD Caviar Black WD1002FAEX 1TB
        • OPT: Lite-On iHAS124 E
        • Case: FRACTAL DESIGN Define R3 USB3.0 Black Pearl
        • SND: REALTEK ALC889 / ALTEC LANSING 5100
        • TV: Panasonic TX-P50G30E
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: GIGABYTE FORCE K83 - Cherry MX Red, Logitech G5 Laser Mouse
      8. Citat Citiram korisnika: saigic Pogledaj poruku
        Kod mene u zgradi MTS nije uveo optiku, ali jeste EXE-NET koji je sada deo njihove grupacije i polovinom novembra postaje Supernova. Da li je moguće da preko te optike uvedem BOX paket ili mora posebna optika za MTS?
        Za sada još uvek nije moguće da se preko bilo koje infrastrukture Supernova ili Exe-Net uvedu/dobiju mts-ove usluge!
        Menjao zexoni70 : 18.10.2020. u 00:20
        TRUST NO ONE, THE TRUTH IS OUT THERE!

Moderator Avatar korisnika PJ
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        7.737
        Citat Citiram korisnika: gile24nbg Pogledaj poruku
        Meni su juče na Novom Beogradu uveli optiku 100/20, ali brzina koju dobijam na wi fi

24.4

Mbps download

0.08

Mbps upload
        Da li si probao preko kabla?
        Kada si merio brzinu preko WiFi gde si se nalazio u odnosu na ruter?
        Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2018
        Poruka
        89
      11. Moja mašina
      12. Citat Citiram korisnika: Stock Pogledaj poruku
        Pa to, auto samo, isto i za b/g/n/ac - nema ac only. Kod SBB-a je to imalo, ali dobro.

Šta je preporučljivo staviti za kanal na 5GHz ?
        Na 2.4 su to 1, 6/7 i 13 kanali.

Kanali na 2.4 GHz koje teba izabrati su 1, 6 i 11. Na bilo kojem drugom kanalu doci ce do preklapanja (uostalom tako je i na slici koju si postavio).

Na 5 GHz je malo kompleksnije, a i zavisi od gustine mreza. Ali, kanali 36, 40, 44, 48 (UNII-1 channels) su, kazu, najbolji za kucni 5 GHz.

Siroki kanali (40 MHz ili 80 MHz) su bolji, laske se ukaci signal i postojaniji je, ali samo u sobi u kojoj je ruter; ali zato penetracija sirokih kanala kroz zid je losija.
        Menjao bane_tech : 18.10.2020. u 22:37
        Stop Dave... I'm afraid, Dave... Dave, my mind is going...

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2018
        Poruka
        546
        Kod:
        WiFi koristi deljeni RF spektar, što praktično znači da svi ruteri u Vašem okruženju dele određeni protok. WiFi 802.11n na 2.4GHz ima 13 kanala koje možete koristiti za Vašu mrežu, međutim, ti kanali se preklapaju.

Širina kanala kod 802.11n mreža može biti 20 MHz ili 40 MHz (označen i kao “HT”). Međutim, “razmak” između kanala na 2.4GHz je 5 MHz, što znači da je ukupan propusni opseg celokupnog frekventnog opsega za 2.4GHz zapravo samo 65 MHz.

Ovo u praksi znači da možete imati 3 mreže na 20 MHz koje se ne preklapaju (kanali 1, 6/7 i 13) ili 2 mreže koje se ne preklapaju ako je jedna mreža na 40 MHz (kanali 1 i 13).

Kako su u modernom društvu retke lokacije sa samo 3 mreže na različitim kanalima, dolazi do preklapanja mreža. WiFi standard ima metode koje koristi kako bi mogao da radi i u situacijama kada se više mreža nalazi na istom kanalu (tj. opsegu kanala).

Member
        Na forumu od
        Apr 2013
        Poruka
        122
        Imamo u zgradi Telekomovu optiku pa me interesuje ko sve od operatera ima dozvolu da koristi njihovu infrastrukturu kako bih imao jos neki izbor usluga?

Member Avatar korisnika renne
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        2.335
        Niko. samo MTS koristi MTS infrastrukturu

Member
        Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        573
        Telekom optika udje u stan i smotaju kabl u kutiju. Od te kutije ide optički kabl do ONT uređaja.

Da li mogu taj optički kabl da ubacim u Gigabitni Media konvertor, provučem signal kroz bakar Cat6  do dela stana gde mi odgovara, na kraju još jedan media konvertor da signal vratim na optiku i onda tek optiku ubodem u Telekomov ONT? Sve ovo da bi ONT bio u centru stana, a imam razvedenu bakarnu instalaciju od ranije.

Da li bi mi tako pouzdano radili svi servisi, 200MBit Internet, TV(3 komada tj. 3 TV Boxa) i fiksni telefon? To ne bi posebno uticalo na latenciju ili bilo šta slično zbog čega bi TV seckao i smrzavao se?

Ako bi radilo, imate li neku preporuku za GBitni Media konvertor, a da je pouzdan i dobar odnos cena/kvalitet? Još ako je neko probao i zadovoljan je, ne blokira se često ili uopšte :-)

Telekom sam zvao, tehničku podršku, komercijaliste, inženjere... i ne znaju da li bi radilo, prosto nisu probali.

Hvala na pomoći.

Member Avatar korisnika renne
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        2.335
        Neće moći to tako
        Ne dozvoljavaju takav vid instalacije, tj monteri to neće tako izvesti

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2018
        Poruka
        546
        5GHz kanali

Menjao Stock : 19.10.2020. u 14:47

Member Avatar korisnika daxyco
        Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        1.804
        Citat Citiram korisnika: Nerast Pogledaj poruku
        Telekom optika udje u stan i smotaju kabl u kutiju. Od te kutije ide optički kabl do ONT uređaja.

Da li mogu taj optički kabl da ubacim u Gigabitni Media konvertor, provučem signal kroz bakar Cat6  do dela stana gde mi odgovara, na kraju još jedan media konvertor da signal vratim na optiku i onda tek optiku ubodem u Telekomov ONT? Sve ovo da bi ONT bio u centru stana, a imam razvedenu bakarnu instalaciju od ranije.

Da li bi mi tako pouzdano radili svi servisi, 200MBit Internet, TV(3 komada tj. 3 TV Boxa) i fiksni telefon? To ne bi posebno uticalo na latenciju ili bilo šta slično zbog čega bi TV seckao i smrzavao se?

Ako bi radilo, imate li neku preporuku za GBitni Media konvertor, a da je pouzdan i dobar odnos cena/kvalitet? Još ako je neko probao i zadovoljan je, ne blokira se često ili uopšte :-)

Telekom sam zvao, tehničku podršku, komercijaliste, inženjere... i ne znaju da li bi radilo, prosto nisu probali.

Hvala na pomoći.
        A i svakako su ti konvertori solidno skupi, jeftinije je koristiti taj ont koji ti daju u bridge modu, a na tom mestu gde tj odgovara staviš svoj ruter. A verovatno će i biti bolji od njihovog.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
        Da volim crno-bele, ponosno kažem svima!

Member Avatar korisnika Zeha
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        10.694
      21. Moja mašina
        • CPU: i5-6600K i Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS Maximus VIII HERO
        • RAM: KINGSTON HyperX Savage 16GB (2x8GB) HX424C12SB2K216
        • VGA: ASUS GTX 960 4GB (STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5)
        • MON: HP ZR24w
        • HDD: Samsung 850EVO 250GB, SEAGATE IronWolf Guardian 8TB, SEAGATE Archive 8TB, WD2001FASS 2TB
        • OPT: ASUS DWR-24F1MT
        • Case: Fractal Design Define R5 sa 4 "FD" Dynamic GP-14 ventilatora i Cooler Master V850
        • SND: Creative Sound Blaster Z, Philips SHP9500, Logitech X-230
        • LAP: HP ProBook 470 G0 (H0V04EA) + Samsung SSD 840 EVO 250GB i Logitech Anywhere Mouse MX
        • TV: LG 43UM7600PLB LED i CONAX CAM modul :o)
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Kuschall Compact, Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, Logitech MX Master, ASUS RT-AC6
      22. Sada imam problem sa WiFi na Huawei Q2 ont-u.
        Opticka mreza, LAN kabl radi, WiFi ne moze da radi, telefoni vide 2.4GHz i 5GHz wifi mrezu ALI mi na telefonu kraj lepeze stoji uzvicnik "!".
        Sta nije u redu, sta se desava?
        Deca su igrala na telefonu igrice, zamenili su se, prilikom pokretanja druge igre nije mogla da se pokrene (valjda joj treba net) i onda uzmem telefon od njih i vidim uzvicnik kraj wifi lepeze.
        Majkin telefon isto nece na wifi.
        Moj telefon nece ni mobilne podatke da trosi, a nece ni majcin cini mi se...
        Sta je sad ovo?!

edit 1:
        Wifi ne radi, definitivno, mobilni podatci hmmm samo delimicno, recimo nece Viber a hoce Google pretraga, nece aplikacije za novine, ni mts aplikacija, play store nece, ma sve ostalo sto otvarane nece da radi...
        Ja sam totalno zbunjen.
        Da nije neki sajber napad?!

edit 2:
        Prijavio problem.
        Posle 20-30 minuta prvo proradio mobilni net a onda (moguce odma) i wifi na telefonima.
        Sad fercera sve normalno.
        Ovo je nesto do njih definitivno bilo, kako wifi na ont i mobilni podatci preko sim kartice mogu istovremeno da budu blokirani sem da je neko prckao po sistemu i onemogucio to...
        Menjao Zeha : 19.10.2020. u 20:14
        Budite dobro i zdravo...
        ************* Vozite kola...? **************
        ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2017
        Poruka
        1.129
        @Zeha dns.adguard.com

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Strana 221 od 226 PrvaPrva ... 121171211217218219220221222223224225 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •