Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Posto cekam optiku da mi se uvede, hteo sam malo da prosetam po forumu i vidim iskutva kako je to sve stoji, vidim da najveci problem pravi taj Q2 modem, problema na WIFI konekciji ali da je koliko sam razumeo na kablu sve uredu.
Imam neki prastari Tp link ruter koji je ok i pravi mi problem jednom do dva puta godisnje ali sve se resava restartom i moram da ga menjam vec vise puta sam hteo pa zaboravim.
Posto i ja mislim da cu dobiti taj Q2 onda mi se vise isplati da kupim lepo neki veoma dobar WIFi ruter sa 2.4 i 5Ghz malo skuplji tipa 40 do 50 e i lepo iskljucim Wifi na modemu od MTs-a resim taj problem u korenu. Jer vidim da od MTS sto se toga tice nema nikakve vajde :)

Prvo sacekaj da vidis da li ces uopste imati problema sa Q2. Nemaju svi problema sa tim ruterom. Meni se desilo samo par puta, za sada, pa nisam odmah prikljucio svoj ruter, jer nema potrebe. Videcemo. I mala opaska, bez negativnih konotacija, "malo skuplji ruter" kosta 100-150 evra, a ne 40-50 evra, jer ti ne mogu biti mnogo bolji od Q2.

Drugo, neces moci da koristis taj potencijalni novi ruter bez Q2, vec ces morati Q2 da bridzujes, i to samo internet, IPTV ces povlaciti sa Q2. Prvo saceka da vidis kako ce se Q2 ponasati kod tebe. Nema potrebe da zuris.
 
Poslednja izmena:
Evo da se upišem i ja kao novi korisnik MTS optike, BOX 3 sa netom 200/80.
Zahtev za uvođenje podneo 08.05. i rekli mi da je zbog situacije sa virusom gužva i da se čeka 20-30 dana.
Na moje prijatno izneneđenje prekjuče 21. me zovu da najave ekipu za juče, 22.05.
Dogovorimo se da dođu oko 14.00. Opet na moje veliko iznenađenje zovu juče oko 12.00 da pitaju da li mogu da dođu jer im je prethodna montaža otkazana, ja naravno oberučke prihvatim.
Nisam se prethodno raspitivao koju opremu donose ali sam se takođe prijatno iznenadio kada su mi prilikom podnošenja zahteva rekli da mi sleduju 3 STB-a!
Videćemo kada stigne račun dal će da ukalkulišu iznajmljivanje :D
Elem, momci dođoše, snimiše situaciju i prionuše na posao. Prva procena je bila da će im trebati 2-3 sata zato što je veliko rastojanje od spratne kutije do mog stana. Odmah da kažem da je monterska ekipa bila fenomenalna, profesionalna i spremna na svaki dogovor. Pre nego što su počeli sa radovima ja im više u šali a manje u zbilji rekoh da ništa nepotpisujem dok sve ne proradi kako treba našta mi oni odgovoriše da oni i nesmeju da napuste objekat dok sve nebude kako treba. Da dodam da je firma, podizvođač čini mi se Telesec iz Beograda. Od spratne kutije do mog stana svuda su postavili kanalice koje su utiplovali u zid, na uglovima, prevojima i delovima gde optički prolazi kroz zid stavili su one silikonske cevčice. Kabl su u stan ubacili kroz već postojeću rupu u štoku od ulaznih vrata gde je prolazio koaksijalac od SBB-a a potom oko ulaznih vrata su ga zalepili pištoljem sa onom plastikom. Kabl se spušta niz štok od vrata do poda gde ponovo ulazi u kanalicu i ide do one male kutijice koju kače na zid a ona se kod mene nalazi u predsoblju iza cipelarnika na kome je smešten ruter, Q2 i spliter za kablove za 3 STB-a. Momci su bez pogovora razvukli UTP kablove onako kako sam ja želeo, 2 u dnevnu sobu za STB i LAN, isto kod klinca u sobi i u spavaću 1 za STB. Krimpovali UTP-ove i splajsovali optiku postavili i povezali sve proverili laserom optičku nit i onda prvi i jedini problem!
Ekipa ima na službenom telefonu aplikaciju na kojoj imaju sve neophodne podatke i opciju da puste signa. Kažu da to negde prođe a negde nemože. Na žalost kod mene je bio ovaj drugi slučaj. Sledeća opcija je da se signal pusti iz centrale ali kako to obično biva u centrali posle podne nije bilo dežurnog. Da nedužim dalje, posle mnogo telefonskih poziva i natezanja i izgubljenih sat, sat i po našli su čoveka koji ima mogućnost da to odradi od kuće kao što je bio slučaj za vreme vanrednog stanja. Žao mi je bilo momaka koji su to vreme izgubili a čekala ih je još jedna montaža. Sve u svemu kada je signal pušten sve je proradilo u fulu. TV, Net i na LAN-u i na WI FI-ju u punoj brzini.
Moji utisci posle prva 24 sata su sledeći, NET je odliča i što se tiče brzine i što se tiče stabilnosti. Ni jedan uređaj koji je nakačen na WiFi se ni jednom nije raskačio, ni mobilni a ni Smart TV što je u prethodnom periodu dok sam koristio SBB bio čest slučaj posebno u poslepodnevnim časovim. Nadam se da će tako i da ostane.
Ono oko čega se lome koplja je kvalitet slike, posebno u poređenju sa SBB-om. Iskreno meni se više sviđa doživljaj HD kanala kod MTS-a. Namerno kažem da mi se više sviđa a ne da je to činjenica jer smatram da su to ipak sve naše subjektivne impresije. Evo i dva razloga na osnovu kojih iznosim svoje impresije. Prvo na istim podešavanjima slike kod SBB-a mi je bela boja mnogo blještala a lica kod voditelja iz studijskih emisija su mnogo gorela. Pošto je TV nov plašio sam se da je problem do njega međutim od juče na MTS-u situacija se promenila i sve izgleda bolje, prirodnije. Druga stvar je da mi se čini da je sada slika oštrija nego kod SBB-a, ponavljam na istim podešavanjima TV-a. Nisam naveo da su STB-ovi oni mali, crni, čini mi se da im je oznaka Q11 i onako minijaturni baš lepo deluju i estetski.
Jedinu i najveću zamerku imam na čuveni raspored kanala koji je stvarno smoran, nepraktičan i meni lično nelogičan. Iskreno se nadam da će odgovorni u dogledno vreme rešiti i to pitanje na veliko oduševljenje i zadovoljstvo korisnika.
Na kraju još jednom da pohvalim montersku ekipu i da pomenem da je u pitanju Kraljevo a da sam ja jedini korisnik MTS optike u mojoj zgradi!
Eto to su za sada moja iskustva pa možda nekome budu i od koristi.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pozdrav svima,

Planiram da se obećam jednom od zulumćara na tržištu za uslugu NET + TV, pa me zanima da li i zašto je MTS optika najbolji izbor? (u zgradi imam i SBB optiku razvučenu)

U pitanju je NBG, pa molim i komšije da podele svoja iskustva i savete prilikom izbora operatera i opreme.

Pre svega mi je bitan stabilan wifi protok, pokrivenost celog stana, a onda TV i lan.

TV je smart sa Netflix i Amazon kompatibilnošću koje bih voleo da koristim, pa me zanima kako se ovi MTS ruteri ponašaju u tom smislu?

Unapred hvala :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ok će ti raditi sve sto ti treba na optici. Sve jedno koga ćeš.
Vidi od tv kanala šta ti je bitnije. Ako te ne interesuje informativni program, zaista je svejedno. Ako hoćeš da čuješ i nešto normalno od informativnih kanala, onda SBB.
Ja sam na mts optici samo zato sto SBB /orion nemaju optiku kod mene u zgradi, da ne pomisliš da sam njihov.
Blago tebi pa imaš izbor.. kad updnes na mts(sns) kablovsku, dok premotaš HD kanale ispovraćaš se od boleština od vesti (rts-pink-o2-prva-Pančevo-ko zna još šta—)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pozdrav svima,

Planiram da se obećam jednom od zulumćara na tržištu za uslugu NET + TV, pa me zanima da li i zašto je MTS optika najbolji izbor? (u zgradi imam i SBB optiku razvučenu)

U pitanju je NBG, pa molim i komšije da podele svoja iskustva i savete prilikom izbora operatera i opreme.

Pre svega mi je bitan stabilan wifi protok, pokrivenost celog stana, a onda TV i lan.

TV je smart sa Netflix i Amazon kompatibilnošću koje bih voleo da koristim, pa me zanima kako se ovi MTS ruteri ponašaju u tom smislu?

Unapred hvala :)
Mislim da sa Sbb u tom slucaju ne mozes da pogresis.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Meni je mrska i pomisao na stb u bilo kom obliku za gledanje tv.
Dobar tv ima mnogo bolji daljinski nego stb koje dele svi operateri.
Kad bude moguce birati vrstu (nacin) povezivanja tv na izvor signala, pa da se koristi daljinski od tv, e onda ce taj operater sa optikom imati prednost kod mene u odnosu na sve ostale AKO nije skuplji (znatno/osetno).
 
  • Like
Reagovanja: M J
Daljinski koji SBB daje uz EON je sasvim dobar, bolji od daljinaca koji idu uz jeftinije TV-e. Da li koristim daljinski od STB ili TV, nema neke razlike osim u slučaju kvara. Ako crkne ovaj od STB-a, operater će mi dati drugi besplatno. Ako crkne ovaj od TV-a, ostaću kraći za par desetina €.
Dakle, STB wins :)
Pozdrav
 
Pozdrav svima,

Planiram da se obećam jednom od zulumćara na tržištu za uslugu NET + TV, pa me zanima da li i zašto je MTS optika najbolji izbor? (u zgradi imam i SBB optiku razvučenu)

U pitanju je NBG, pa molim i komšije da podele svoja iskustva i savete prilikom izbora operatera i opreme.

Pre svega mi je bitan stabilan wifi protok, pokrivenost celog stana, a onda TV i lan.

TV je smart sa Netflix i Amazon kompatibilnošću koje bih voleo da koristim, pa me zanima kako se ovi MTS ruteri ponašaju u tom smislu?

Unapred hvala :)

Ja sam na NBG i imam smart LG sa Netflixom, SmartIPTV itd itd. Sve od toga koristim preko MTS optike od prvog dana kada su krenuli. Dobio sam skoro od njih i IPTV za 200 dinara vise od onoga sto sam placao, sada je TV + NET 400/160. U svakom slucaju posto zivim od racunara i radim za strance, po ceo dan sam na internetu po video pozivima, deca cepaju netflix, yt, dakle maksimalno se sve koristi, i 0% problema. Kolege na SBB-u su se cesto zalile tokom proteklg perioda i dovijale se sa 4G internetom da bi ispostovali sastanke.
Od mene svaka preporuka za MTS Optiku. Ako nesto ne radi, onda si nadrljao kod svih operatera sa podrskom :).
 
  • Like
Reagovanja: M J
MTS je u svakom pogledu bolji izbor.
Šta ovo znači?
Bolji je internet? Slika na HD kanalima? Sadržaj kanala? Informativni program? Sportski program?
Hardware koji daju, dodatne usluge?
Sve je to bolje na mts?

Prosto. Nije.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Sto se tiče kanala, jedina (BITNA) razlika je u kanalima "United media group" sport klub+ nova+ n1.
Ostalo ja ne vidim razliku.
Neka me neko ispravi.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Jedini plus SBB-a je Sport Klub, a Telekom ima Arene, koje ipak imaju bitnija takmičenja, Superstar tv, i još neki manji kanali koji nisu loši, bolji net i izrazito bolju tehničku podršku. Ne kažem da nemaju propuste, ali u odnosu na SBB su mnogo bolji.
 
Bitnija takmičenja? Jedino bitno što arena ima a SK nema je LS u fudbalu.

Što se tiče podrške, iskustveno tvrdim da nijedna tehnička podrška bilo kog provajdera bilo koje telekomunikacione kompanije u Srbiji nije na nivou ni da se kaže pristojnom.

Informativni program ne može da se poredi kad mts nema "drugu stranu".

Net, gde je optika, može da se poredi. Gde nema optike, sbb je u prednosti.

Da ne idemo u sve ono što poslednjih godinu dve (i da ne sirimo priču na targo) sputava razvoj svih provajdera koji nisu mts ili pod mts kapom.

Igrani sadržaj je sličan kad oba imaju slične ili iste strane programe u ponudi.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Sto se tiče kanala, jedina (BITNA) razlika je u kanalima "United media group" sport klub+ nova+ n1.
Ostalo ja ne vidim razliku.
Neka me neko ispravi.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
Uglavnom je to to. Ja kažem da mts nije u svemu bolji.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Sto se tiče kanala, jedina (BITNA) razlika je u kanalima "United media group" sport klub+ nova+ n1.
Ostalo ja ne vidim razliku.
Neka me neko ispravi.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk

Kanali se daju i uporediti i može se reći da nema veće razlike,ali onda stupaju bitne razlike u kojima je SBB još uvek u prednosti bar po pitanju tv paketa.
1 Svi kanali imaju 7 dana unazad.
2 Svaki korisnik shodno svom paketu ima odgovarajući broj HD kanala.
3 Bogatiji video klub.
4 Aplikaciju koja radi na svim platformama.
5 Dosta bolji boks.

E sad što se tiče interneta to sve zavisi od lokacije i gde šta ima velika je razlika da li može optika/adsl/vdsl gde ima optike tu je mts u većoj prednosti.
E sad gde većini tas može da prevagne na stranu mts pri oduci to je cena zavisno od paketa na ukupnu cenu mts je 10000-20000 din jeftiniji.
 
Kanali se daju i uporediti i može se reći da nema veće razlike,ali onda stupaju bitne razlike u kojima je SBB još uvek u prednosti bar po pitanju tv paketa.
1 Svi kanali imaju 7 dana unazad.
2 Svaki korisnik shodno svom paketu ima odgovarajući broj HD kanala.
3 Bogatiji video klub.
4 Aplikaciju koja radi na svim platformama.
5 Dosta bolji boks.

E sad što se tiče interneta to sve zavisi od lokacije i gde šta ima velika je razlika da li može optika/adsl/vdsl gde ima optike tu je mts u većoj prednosti.
E sad gde većini tas može da prevagne na stranu mts pri oduci to je cena zavisno od paketa na ukupnu cenu mts je 10000-20000 din jeftiniji.
Apsolutno se sa svim slažem.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Koliko je bagovita d3 platforma a i eon boxovi, toliko mi je nejasno da mts i dalje gura one svoje risivere sa još gorim softverom. Jedna stvar kod vraćanja unazad na mts je zgodna a to je live program možeš bukvalno odmah vratiti unazad dok kod sbb mora da se ide od početka emisije pa ako hoćeš da vidiš ponovo nešto od pre minut, na sbb je to malo komplikovanije. To je jedina prednost mts platforme. Ostalo što se tiče tv-a je neozbiljno, po meni.
Druga dobra stvar, za one kojima to igra, je integracija mobilnih brojeva i 100GB neta u box paketima. Doduše samo onim skupljim.
Ono što mi se jako ne sviđa na tržištu generalno je što praktično nemaš dobar paket bez skoro 40eur, što je po meni mnogo.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Na SBB-ovom EON boxu live program možeš odmah da premotavaš unazad, ne moraš da krećeš sa početka emisije.
Ne znam kako je kod drugih, kod mene EON box radi sasvim OK, bez nekih uočenih bagova i ne mogu da kažem da je platforma bagovita.
Pozdrav
 
Kod mene bogami jeste.
Na Samsung Smart TV-u koristim i "eon" app i mts-ov set-top box.
Iskreno mnogo je lepša slika na "eon-u" ali i mnogo mi se učitava kada menjam kanale na "eon-u"
Ja inače imam box4, ali mi je brat dao "eon TV app" pošto on nema smart TV. Utisak je d je "eon"app mnogo bolji i lepši, ali u praksi to i ne deluje baš tako. Kao što reče neko u postu iznad cena ima veliki faktor u odabiru. Što se tiče kanala tu je manje više isto, što se tiče kvaliteta tu je SBB, a što se tiče cene MTS je znatno jevtiniji.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iskreno, tesko je dati odgovor na pitanje koja ponuda kod operatera je bolja jer tesko je biti sasvim objektivan. Inace, mislim da ovde nije mesto za politicke stavove o kanalima, za to imate drugo mesto na drugom forumu.
Posto sam ja bivsi SBB a sadasnj MTS, ovako ja vidim razlike:

Internet

Kod SBBa je 95% mreze kabal i nemaju nameru da to menjaju, od optike nema nista u skorije vreme jer gazda za par godina prodaje SBB (insider info); nisam siguran kod MTS o postotku optike, ali se mreza rapidno siri; bilo sta van kabla i optike izlisno je komentarisati;
Kvalitet kablovske mreze kod SBBa je vrlo los, narocito otkad su prebudzili mrezu sa DOCISa 3.0 na 3.1 (da bi omogucili GIGA uslugu), na optici je druga prica; MTS optika funkcionise za sada odlicno: ping konstanto 1, brzina u svakom delu dana maksimalna, nema prekida, pojedinci se zale na funkcionisanje WiFija na ruterima, ali to je sporadicno;
Odnos dowloada i uploada kod SBBa je kriminalan 1/30, na primer 500/15, drugi paketi imaju jos jadniji upload; kod MTSa je 1/2.5, na primer 400/160
Ni SSBovci ni MTSovci nisu srecni sa dobijenim ruterima, sto je i normalo... pa, nece ti provajder dati ruter vrednosti 150 evra ili vise!

Televizija

Pogledas spisak kanala kod oba provajdera i vidis sta ti vise odgovara - prakticno, razlika je u UM kanalima i to je to;
SBB ima 75 HD kanala; MTS ima 84 HD kanala; SBB ima jedan 4K kanal, MTS nema ponudu 4K kanala
Kod SBB, dok sam bio, nisam imao EON box pa ne mogu da uporedm, EON je smart box na androidu ali ako imate smart tv to je nebitno; MTS box daje odlicnu sliku HD kanala (imam Full HD tv i 4k tv i slika na oba je odlicna) Ne znam sta to znaci da je slika "lepsa" negde, prosto ili je dobra ili nije; inace MTSov box ima procesor u sebi i kodek koji podrzava 4K rezoluciju; MTS boxovi su na linuksu, ali procesor podrzava i android;
Kod SBB se svi kanali premotavaju 7 dana unazad; kod MTSa ne;
SBB ima aplikaciju za sve platforme, MTSova aplikacija je samo za neke platforme;

Sto se tice podrske, SBB ima bolje organizovanu podrsku, prakticno nije potrebno zvati telefonom i muciti se sa menijem, sve se radi preko Facebook i Twitter naloga; MTS preko telefona (problematicno) ili imejla;

I sto se tice cena, MTS je daleko jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa mts optikom.

Naime, prva "tura" kablova za optiku je prošla pored moje zgrade u oktobru 2018 ; druga tura je prošla sada u novembru 2019 i još uvek nisu uveli optiku u moju zgradu.
Optika je bukvalno prošla na 5 do maksimalno 10 metara od zgrade a nisu je sproveli u zgradu ili makar do zgrade.
Zvao sam danas call centar, pitao za moju adresu i broj, kažu za vaš broj nema još uvek mogućnosti uvođenja optike.

Ko je ovde lud ?
Prošle godine u julu sam uzeo broj od majstora koji su mi menjali kablove za fiksni telefonski priključak, ne znam da li njih da pozovem da provere da li se može sprovesti optika u zgradu ?
 
Iskreno, tesko je dati odgovor na pitanje koja ponuda kod operatera je bolja jer tesko je biti sasvim objektivan. Inace, mislim da ovde nije mesto za politicke stavove o kanalima, za to imate drugo mesto na drugom forumu.
Posto sam ja bivsi SBB a sadasnj MTS, ovako ja vidim razlike:

Internet

Kod SBBa je 95% mreze kabal i nemaju nameru da to menjaju, od optike nema nista u skorije vreme jer gazda za par godina prodaje SBB (insider info); nisam siguran kod MTS o postotku optike, ali se mreza rapidno siri; bilo sta van kabla i optike izlisno je komentarisati;
Kvalitet kablovske mreze kod SBBa je vrlo los, narocito otkad su prebudzili mrezu sa DOCISa 3.0 na 3.1 (da bi omogucili GIGA uslugu), na optici je druga prica; MTS optika funkcionise za sada odlicno: ping konstanto 1, brzina u svakom delu dana maksimalna, nema prekida, pojedinci se zale na funkcionisanje WiFija na ruterima, ali to je sporadicno;
Odnos dowloada i uploada kod SBBa je kriminalan 1/30, na primer 500/15, drugi paketi imaju jos jadniji upload; kod MTSa je 1/2.5, na primer 400/160
Ni SSBovci ni MTSovci nisu srecni sa dobijenim ruterima, sto je i normalo... pa, nece ti provajder dati ruter vrednosti 150 evra ili vise!

Televizija

Pogledas spisak kanala kod oba provajdera i vidis sta ti vise odgovara - prakticno, razlika je u UM kanalima i to je to;
SBB ima 75 HD kanala; MTS ima 84 HD kanala; SBB ima jedan 4K kanal, MTS nema ponudu 4K kanala
Kod SBB, dok sam bio, nisam imao EON box pa ne mogu da uporedm, EON je smart box na androidu ali ako imate smart tv to je nebitno; MTS box daje odlicnu sliku HD kanala (imam Full HD tv i 4k tv i slika na oba je odlicna) Ne znam sta to znaci da je slika "lepsa" negde, prosto ili je dobra ili nije; inace MTSov box ima procesor u sebi i kodek koji podrzava 4K rezoluciju; MTS boxovi su na linuksu, ali procesor podrzava i android;
Kod SBB se svi kanali premotavaju 7 dana unazad; kod MTSa ne;
SBB ima aplikaciju za sve platforme, MTSova aplikacija je samo za neke platforme;

Sto se tice podrske, SBB ima bolje organizovanu podrsku, prakticno nije potrebno zvati telefonom i muciti se sa menijem, sve se radi preko Facebook i Twitter naloga; MTS preko telefona (problematicno) ili imejla;

I sto se tice cena, MTS je daleko jeftiniji.
SBB je 500/50

SBB koristim kući, MTS kad odem kod sestre.
Meni je onaj njihov STB i ceo meni frustirajući.

Po meni dobitna (i skuplja) varijanta je MTS optika i EON van mreže.

Idealna Orion + EON, samo što Oriona baš slabo ima.



Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
SBB je 500/50

SBB koristim kući, MTS kad odem kod sestre.
Meni je onaj njihov STB i ceo meni frustirajući.

Po meni dobitna (i skuplja) varijanta je MTS optika i EON van mreže.

Idealna Orion + EON, samo što Oriona baš slabo ima.

OK. Izvinjavam se, 500/50. I to je jos uvek 1/10. I to im je najjaci paket, to jest GIGA paket 1000/100, i opet 1/10. Kod MTSa najjaci paket je 1000/400, sto je jos uvek 1/2.5
Slazem se interfejs MTS STBa je zastareo i konfuzan, ali sam boksic radi dobro. Ali, ko ima univerzalni daljinski gde moze da memorise sve kanale koji mu trebaju, to prestaje da bude bitno.
Za Eon van mreze je, cini mi se, dovoljan pripejd "porodicni" paket, 499 din. mesecno. Ima najbitnije kanale UM grupe.
Na primer, MTS BOX 3 MAX na optici (84 HD, 400/160) 3899 din + Porodicni Eon 499 = 4398 din ***** tome bi najblizi po ceni bio kod SBBa EON FULL (na kablu) (62 HD, 250/xx) 3999.

Racunica je sledeca:
Ako sa SBBa predjes na MTS, u proseku dobijes 8 meseci po 1 din, pa na dvogodisnjem nivo mesecno placas ukupno u proseku 3098 din ili bez EONa 2599 din. Ako ne prelazis sa SBBa vec si samo nov korisnik MTSa, onda izadje 3424 din, ili bez EONa 2925 din.
Ako si kod SBBa novi korisnik i uzmes EON FULL dobijes sest meseci po 1 din, pa na kraju na dvogodisnjem nivo mesecno placas ukupno u proseku 2999 din.
 
Poslednja izmena:
To ne znaju ni u Mts a ne ovde na forumu

Послато са OnePlus 7T Pro помоћу Тапатока
 
Imam problem sa mts optikom.

Naime, prva "tura" kablova za optiku je prošla pored moje zgrade u oktobru 2018 ; druga tura je prošla sada u novembru 2019 i još uvek nisu uveli optiku u moju zgradu.
Optika je bukvalno prošla na 5 do maksimalno 10 metara od zgrade a nisu je sproveli u zgradu ili makar do zgrade.
Zvao sam danas call centar, pitao za moju adresu i broj, kažu za vaš broj nema još uvek mogućnosti uvođenja optike.

Ko je ovde lud ?
Prošle godine u julu sam uzeo broj od majstora koji su mi menjali kablove za fiksni telefonski priključak, ne znam da li njih da pozovem da provere da li se može sprovesti optika u zgradu ?

UPDATE:
Saznao sam da ukoliko vam je prošla optika pored zgrade a nisu vas ovi iz mts-a pitali da vam uvedu unutar zgrade, onda MORA SKUPŠTINA STANARA ZGRADE da pošalje
zahtev mts-u tj Telekomu da im se uvede optička infrastruktura u zgradu. Potrebno je 50% + 1 potpis i zahtev se šalje na email adresu [email protected]
 
One email address to rule them all :d
Prosto je neverovatno da jedna firma te veličine koristi jednu jedinu mail adresu (ok dve, ako računamo i [email protected]) za sve moguće razloge kontaktiranja.
 
Zato što ih dodatne mail adrese ništa ne koštaju. A da imaju poseban mail za prodaju, poseban za tehničku podršku, poseban za "dajte popuste ili raskidam ugovor" veće bi bilo pre-sortirano za "tikete".
Ali ono, to je firma koja je evidentirala kao "smetnju" moj zahtev za raskid ugovora. Zamisli da "komplikuju" sistem tako što će imati kategoriju "zahtevi" pa podkategorije "smetnje", ovo ono.
 
Njima sav mail stiže na jedan računar i ima onaj mali što čita mail a ako on ima slobodan dan onda se mail i ne čita.
Pa zar nije tako u svakoj velikoj državnoj firmi da ima samo jedan mail [emoji16]

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno