Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Fast.com gotovo uvek daje vece brzine.
Moj predlog je Ratel net test na telefonu samo na 5Ghz radi test i dobices realan rezultat.
Recimo evo mog rezultata imam 200/40
Mada mozes i speedtest app za windows isto daje realne rezultate.
642418daedaee73671f0e7e1f0df8599.jpg
 
preko wifi zna da bude manje od realnog. zavisi i od telefona, zagusenja etra itd. najbolje meriti iskljucivo preko kabla, i to dok su svi drugi uredjaji diskonektovani sa mreze

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Ma naravno zato i kazem ipak 5 Ghz nije jos uvek zagusen i ovo je rezultat preko wifi 5Ghz a razlika je u odnosu na lan u pingu preko lana je od 1-2 ms a na wifi do 5ms brzina ista u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.
Naravno najbolje na kablu zato mu i rekoh za win aplikaciju ali i alternativu koja je 99.9% tacna u odnosu na lan.
 
Untitled.jpg

Imam Box 3 paket sa internet brzinom 400/160 Mbps
Merio sam 10 puta i uvek ovakav rezultat dobijem kod Ratel-a.
U praksi sam probao da uploadujem fajlove 1-2 GB na mega.nz i mail.ru i upload nikad nije presao 12MBps(krece se izmedju 9 i 12) tj oko 100Mbps max.
Sa download je bolja situacija jer mi dostize do 40MBps tj oko 320 Mbps
 
Pardon moja greška, uploadovao sam stari screenshot... :)

Evo ga trenutni:

speedtest.png
 
Menjao sam ja, treba ti admin pristup da bi mogao da promeniš DNS. Pod LAN tabom ti je DHCP Static IP configuration tu je opcija da promeniš DNS server!
admin/20HWont17. su za admin pristup
Jel ovo polje, tu da stavim Google DNS?
 

Prilozi

  • dns.jpg
    dns.jpg
    115.5 KB · Pregleda: 215
Pre par dana sam se zalio na brzinu optickog neta. Treba da imam 400/160, speed test kaze da imam 280/149, to je najbolji rezultat koji sam izmerio. Zove me danas tehnicar i kaze da speed test nije merodavan za optiku, da on ne moze da izmeri tako velike brzine jer je kratak? Kaze da oni nemaju cime da izmere brzinu, da je to ta brzina, naravno zatvorio je nalog posle naseg razgovora. Ko je u pravu, sta da uradim dalje? Smesno je sve ovo.....

Zato task manager ocitava savrseno. Pustis speedtest i pratis protok u task manageru.
 
Zato task manager ocitava savrseno. Pustis speedtest i pratis protok u task manageru.
Upravo pratio task manager, indenticno pokazuje kao i speed test 273/150. Danas me zvao tehnicar posto sam opet zvao, kaze da nema sa cime da izmeri, da ce mi se javiti ovih dana, da vidi sta da radi, svima u Smederevu radi, jedino sam se ja zalio na brzinu. Sve je ovo presmesno koliko su neobuceni za svoj posao.
 
Gledam raspolozive komande na telnetu za HG8245Q2 i nije neki izbor osim da je vecina za display, ne vidim nacin za nekim konfigurisanjem.
Zanima me da li se neko igrao sa promenom wifi regulatornog tela da se skloni Srbija odnosno RS i da se nasteluje veca snaga. Na 2.4ghz je zakljucana Srbija gde je max u izboru 100mw medjutim u telnetu se vidi da je setovano jezivih 50mw. Najbolje bi bilo postaviti Panamu posto su sve snage otkljucane i svi kanali.

SSID Index :1
SSID :TS-9E5q
BSSID :98:35:ED:FD:83:90
Enable :Enabled
Status :Up
Authentication Mode :WPA/WPA2-PSK
Encryption Mode :TKIPandAESEncryption
Channel :8
Channel bandwidth :Auto 20/40 MHz
Standard :11bgn
Supported Max Rate :450 M
Maximum Tx-Power :17 dBm (50 mW)
Current Tx-Power Level :100%

Jeziv je 2.4gHz
 
Kakvi su podizvodjaci za uvođenje TS optike na NBG, zovu se "Komerc ... " (pa nesto, zaboravih).
Vole da guraju opticki kabl kroz metalna creva, "kao creva za klimu" umesto plasticnih kanalica...

Kod mene dolaze i montiraju po ulazu, konačno.
 
Kodeks konsalting doo?
 
Vrlo moguće.
Kakvi su?
 
Kod mene su u zgradi uradili instalacije... Kabl jos nije usao u zgradu, samo su razvukli vertikale. Koristili su rupe izmedju spratova koje je busio radius vektor, skinuli su njihove ormarice i postavili svoje one bele boxeve. Zakrpili su sve rupe koje su ostale od ormarica radijus vektora. izmedju vertikala su stavljali ono rebrasto crevo i zakrpili/popunili su rupe izmedju vertikala, jer su bile mnogo sire nego sto treba (busili ih majstori iz radijus vektora)... Po zidu su stavili one mts limove preko kablova (vertikalne vodjice). Mogu uslikati sutra kako izgleda sve... Mislim, ok su uradili koliko sam mogao da primetim, bar za sada nemam neku primedbu... Sad, kako ce raditi horizontale do stanova, ostaje da se vidi...

ovo su postavljali:
 
Poslednja izmena:
Pre par dana sam se zalio na brzinu optickog neta. Treba da imam 400/160, speed test kaze da imam 280/149, to je najbolji rezultat koji sam izmerio. Zove me danas tehnicar i kaze da speed test nije merodavan za optiku, da on ne moze da izmeri tako velike brzine jer je kratak? Kaze da oni nemaju cime da izmere brzinu, da je to ta brzina, naravno zatvorio je nalog posle naseg razgovora. Ko je u pravu, sta da uradim dalje? Smesno je sve ovo.....
Lupaju gluposti, tako su i meni pricali kad su mi dali onaj non Q2 modem, kao to je ta brzina samo ne moze da se ocita preko speed testa, ja onda nashao ss ovde na benchu i pokazao im. I naravno kad sam dobio Q2 na 5Ghz je uvek zakucano na 400, dal sa moba ili laptopa svejedno, stoji 400...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Sva sreća pa ne merite paket od 1000Mbps preko wirelessa.
 
Kod mene su u zgradi uradili instalacije... Kabl jos nije usao u zgradu, samo su razvukli vertikale. Koristili su rupe izmedju spratova koje je busio radius vektor, skinuli su njihove ormarice i postavili svoje one bele boxeve. Zakrpili su sve rupe koje su ostale od ormarica radijus vektora. izmedju vertikala su stavljali ono rebrasto crevo i zakrpili/popunili su rupe izmedju vertikala, jer su bile mnogo sire nego sto treba (busili ih majstori iz radijus vektora)... Po zidu su stavili one mts limove preko kablova (vertikalne vodjice). Mogu uslikati sutra kako izgleda sve... Mislim, ok su uradili koliko sam mogao da primetim, bar za sada nemam neku primedbu... Sad, kako ce raditi horizontale do stanova, ostaje da se vidi...

U tebe je bio RV usao ali nije pustio uslugu ili su rasturili RV, ostavili korisnike bez usluge i na njihovo mesto stavili TS optiku?
Mozes li slikati to rebrasto crevo? Jel ono metalno?


---------

Je li optika TS-ova ili ide pod MTS-om?
 
Radijus vektor je postavio ormarice i vertikalne vodjice, ali nisam siguran da li su provukli i koaksijalni kabl, a uslugu nisu pustili sigurno. U tom trenutku ih je kupio telekom. Pa je predsednica kucnog saveta molila ove iz telekoma tj to je bio uslov da udju u zgradu, da iskoriste postojece rupe od radijus vektora a ne da buse dodatne rupe.

a to rebrasto crevo cu proveriti... mislim da nije bilo metalno... ali javljam kad bolje pogledam

EDIT:
svetlo sive boje, deluje mi kao da je plastika...
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje posto mi prolazi niz ulicu optika mts-a, sta je prednost mana mts/sbb, da li je bolje preći na optiku mts-a ili ostati na sbb-u?
 
Imam jedno pitanje posto mi prolazi niz ulicu optika mts-a, sta je prednost mana mts/sbb, da li je bolje preći na optiku mts-a ili ostati na sbb-u?
Internet je bolja prica kod mts-a, ali njihova TV platforma je subjektivno djubre, u smislu da ne postoji smart tv aplikcija, a STB je nikakav, u odnosu na TV kod sbb-a.
 
Uzmes net kod mts-a a tv kod sbb-a ... mada hmmm...

----

Ajde opet da pitam...
Ko je vlasnik opticke mreze i ko nam u stvar pruza uslugu optickog interneta?
Da li je to MTS ili TS?
Kako se zvanicno zove usluga optickog interneta od njih?
 
Poslednja izmena:
Internet je bolja prica kod mts-a, ali njihova TV platforma je subjektivno djubre, u smislu da ne postoji smart tv aplikcija, a STB je nikakav, u odnosu na TV kod sbb-a.

STB je sasvim ok. Ne baguje, radi ono za šta je namenjen
 
Uzmes net kod mts-a a tv kod sbb-a ... mada hmmm...

----

Ajde opet da pitam...
Ko je vlasnik opticke mreze i ko nam u stvar pruza uslugu optickog interneta?
Da li je to MTS ili TS?
Kako se zvanicno zove usluga optickog interneta od njih?

Kod mene u ugovoru pise da je ugovor zakljucen izmedju "Telekoma" i mene.
Podizvodjac radova do zgrade i u zgradi po spratovima je bila firma "Kabel Net"
Podizvodjac radova od kutije na spratu do stana je "Teledirekt"
Sve u svemu j... lud zbunjenog. :)
 
STB je sasvim ok. Ne baguje, radi ono za šta je namenjen

Kod mene STB zna da zamrzne sliku na 1-2 sekunde 20-30 puta u toku dana.
I to na svim kanalima koje gledam (FOX, TRAVEL, TLC, svi Pinkovi filmski kanali, FILMBOX, HBO)
Povremeno se javlja i pixelizacija (kockice), ali redje u odnosu na kocenje. 1-2 puta dnevno na 5-10 sekundi.
 
Poslednja izmena:
Nijedan problem sa STB radi savrseno i brz je.
Ti imas neki problem dal do neta ili ti je stb pri kraju, kad je sve u redu radi savrseno i brzo.
Prijavi TS problem @wvladimir
 
Ja potpisao danas 200/80 optiku uz plavi BOX 4.
Rekoše od ponedeljka će me zvati za montažu
 
Nazad
Vrh Dno