Šta je novo?

Pomoc oko prvog riga

znaci ekstender 6pin/sata je losiji od molex/sata ?
 
6 pin i molex usb riseri su ok, sata treba izbegavati.
Najbolje je sve to zakaciti bez adaptera, vec direktno na kablove od napajanja, jer svaki dodatni konektor je dodatna mogucnost za probleme.
Ja cak idem do te tacke da razmisljam da skinem sve risere i da im skinem sve konektore pa direktno nalemim na kablove od napajanja. :d
 
ovo me zbunjuje.. kada kazes sata, mislis na ekstender koji na oba kraja ima sata ?
Je li svi oni na jednom kraju imaju sata, a na drugom (koji ide u ekstender) kraju se razlikuju (sata, molex, 6pin..)..?
Procitah da neki imaju i regulator voltaze koji sprecava da se sprzi graficka.. kako to proveriti pri kupovini?
 
Kad kazem Usb riser sa sata konektorom mislim na ovo
SataRiser.jpg
takodje mislim da treba izbegavati svaki vid adaptera.
Ako si kupio risere sa molexom najbolje je da molex uguras u njega.
Sa 6pin je to dosta teze jer ces tesko naci napajanje sa toliko 6pinaca da imas dovoljno i za kartice i za risere.
Video sam previse puta kako se tope zice na napajanjima, i to nevezano za mining vec ovako u servisu, da bi rizikovao bilo sta, narocito uzimajuci u obzir da vecina nas drzi rigove na remote lokaciji.

Imam utisak da ti mesas extender i adapter pa ti zato nije jasno.
Extender i riser je isto, ranije smo ih zvali extenderi dok su bili trakasti, danas su to usb riseri.
Prelazi sa sata->molex, sata->6pin, molex->6pin su adapteri.
 
Poslednja izmena:
znaci treba izbegavati samo onaj koji ima sata na oba kraja? tj sata koji ide u ekstender i koji se kaci na napajanje

edit: ili sam razumeo da treba izbegavati ovo
KGWZMPMKPF128201612132_0-3M-PCI-Express-PCIE-PCI-E-1X-to-16X-Riser-Card-E.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li ima neke bitne razlike u tome da li je ploca na riseru popunjena komponentama, gledao sam na YT neki klip i kaze da je bolji onaj sto ima diodu za regulisanje napona ( onaj sto su mu skoro sva mesta za komponente na ploci popunjena), ovi modeli sa vasih slika osakaceni pa me zanima razlika u performansama ako neko zna? hvala :)

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
@Difermo
Treba izbegavati onaj sa moje slike a ovaj tvoj je ok ali gledaj da ne koristis onaj prvi adapter vec da u molex konektor na riseru direktno ubodes molex sa napajanja.
 
Aha sad kontam.. Vidim da neka napajanja imaju 3 molexa na jednom 6pinu.. koliko ekstendera je bezbedno staviti na jedan 6pin kabal od napajanja?
 
Tu sad postoji matematika.
PCI-e 3.0 mislim da moze da povuce do 75w ako stavis 2 kom to je 150w.
Za 150w (ako je molex udaljen 60cm) da ne bi imao pad napona veci od 2-3% ti treba presek provodnika od minimum 0.75mm2.
Vecina napajanja nema ni 0.75 presek a ja nisam video nijedno koje ima veci.
Prema ovome ja ne bi preporucivao vise od 2 molexa po jednom kablu, e sad, to ti je najgori moguci scenario ali ja ipak ne bi rizikovao.
Ako sam negde pogresio neka me neko od kolega ispravi.

Ovih dana, kad budem imao vreme, izmericu kolko tacno karta vuce kroz molex.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno