Šta je novo?

Kako dodati drugi ruter, a zadrzati IPTV i hoce li to resiti zakljucanost portova?

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,690
Poena
485
Imam box paket tako da na ruteru imam 2 porta posvecena IPTV-u, dok su 2 porta za internet. Pored toga u igrama uvek imam "Strict NAT", ranije sam to resavao tako sto sam postavljao DMZ na moju ip adresu, ali kada to podesim na ovom ruteru ne dobijam zeljeni efekat, postoje portovi koji su i dalje zakljucani.

Da li bi mi ubacivanje drugog rutera sa DD-WRT koji bi sluzio kao novi DNS server omogucilo otvaranje zeljenih portova ili su oni zakljucani sa telekomove strane? Da li je moguce uopste dodati drugi ruter da bude striktno DNS server, a da mi ostanu IPTV portovi na glavnom ruteru? Ako to nije moguce, da li se IPTV portovi mogu proslediti da budu na novom ruteru?
 
Moguće da si uskraćen za javnu ip os strane telekoma, što rade u poslednje vreme. Ako je tako, ništa ti ne možeš da uradiš dok ti ne vrate javni ip, proveri prvo to
 
Nisi naveo koji router je u pitanju. Ja router od provajdera koristim kao modem a moj router radi sve potrebno.
Raspitaj se kod tvog provajedera da li moze tvoj router da se postavi u bridge mode tj. da izigrava samo modem i propusta sav promet na odredjenim portovima.
Npr. 1,2 port su za iptv, dok druga 2 su za internet. Onda tvoj router prikacis na jedan od 2 porta koja su u bridge modu.
Tek onda je smisleno da koristis drugi router kao router.
 
Nisam cuo do sad da ruter moze da se postavi u bridge mode samo za neke portove. Na ovom ruteru koji imam ne mogu da vidim uopste bridge opciju u klasicnom smislu, mada mozda moze da se podesi nesto preko MAC filtering-a. Razmisljam se da skroz zaobidjem ovaj ruter i ubacim DD-WRT ruter sa RJ11 prikljuckom, samo moram pre toga da vidim da li DD-WRT uopste podrzava interfejs za video. Inace model rugera je HG630.
 
Nisam cuo do sad da ruter moze da se postavi u bridge mode samo za neke portove. Na ovom ruteru koji imam ne mogu da vidim uopste bridge opciju u klasicnom smislu, mada mozda moze da se podesi nesto preko MAC filtering-a. Razmisljam se da skroz zaobidjem ovaj ruter i ubacim DD-WRT ruter sa RJ11 prikljuckom, samo moram pre toga da vidim da li DD-WRT uopste podrzava interfejs za video. Inace model rugera je HG630.

Ovde sam dobio za tvoj router (bridge mode) ako je router huawei HG630.

Link:
http://forums.whirlpool.net.au/archive/2316401

Onda na tom portu koji si stavio u bridge mode povezi tvoj router.
Jedino ako tvoj provajder nije bas sve opcije zakljucao na routeru.
 
Poslednja izmena:
Ovde sam dobio za tvoj router (bridge mode) ako je router huawei HG630.

Link:
http://forums.whirlpool.net.au/archive/2316401

Onda na tom portu koji si stavio u bridge mode povezi tvoj router.
Jedino ako tvoj provajder nije bas sve opcije zakljucao na routeru.

Na zalost od svih BASIC opcija ima samo WLAN, dosta je zakljucan ruter. Ne moze ni drugi firmware da se ubaci. Jedino resenje je ubacivanje drugog uredjaja.

EDIT: Potrebni su drugi podaci za logovanje u ruter kako bi se otkljucalo vise opcija. Ovo vec znacajno menja stvari.

Podaci za login koji otkljucavaju dodatne opcije su
Username: admin
Password: tzlkisonpk
 
Poslednja izmena:
Ajde, da ne otvaram novu temu.
Od danas sam korisnik Radijus Vektora.
Od njih sam dobio thomson ruter, na njega sam povezao moj yenda ruter, posto sam od radnika koji su povezali, zahtevao da thomson radi samo kao modem.
Moj Tenda ruter sam povezao na tohmson, i od Tende sam lan kablom povezao racunar.
Kada hocu da pristupim Tendi, on me povezuje na thomson.
Svi u kuci vide tendu, i povezani su na nju, ali ne mogu nikako da joj pridjem.
U cemu je problem?
 
Pa verovatno Tenda ruter ti nema vise istu adresu vec je pomerena za 1 ili 2 broja. Isto tako moze da se desi da se desava neki konflikt i da ti 2 uredjaja imaju istu ip adresu pa ako bas nikako ne mozes da mu pristupis, uzmi prikljuci se samo na taj tenda ruter, a njega odkaci od svega ostalog i tada mu podesi neku ip adresu koja je udaljena od ostalih, npr 192.168.1.222
 
Pa verovatno Tenda ruter ti nema vise istu adresu vec je pomerena za 1 ili 2 broja. Isto tako moze da se desi da se desava neki konflikt i da ti 2 uredjaja imaju istu ip adresu pa ako bas nikako ne mozes da mu pristupis, uzmi prikljuci se samo na taj tenda ruter, a njega odkaci od svega ostalog i tada mu podesi neku ip adresu koja je udaljena od ostalih, npr 192.168.1.222

Da,promenjena je ip adresa, sada sve radi kako treba.
Hvala
 
Nazad
Vrh Dno