Šta je novo?

Pitanje

madmax95

Poštovan
Učlanjen(a)
11.05.2017
Poruke
6
Poena
51
Crkla mi je matična ploča pa me interesuje da li kada mi je zamene u servisu automatski gubim i operativni sistem koji mi je bio na kompu pre nego sto se desio problem?
 
Nebi trebalo ako bude ista ploča.
 
Pa ako hdd/ssd nije otisao zajedno sa plocom, mogu komplet podaci i os da se spase bez vecih problema.
Edit: Ako je OS bio windows 7 ili noviji, ne mora cak da bude ni ista zamenska maticna ploca i mozes isti hdd da povezes na novu maticnu i i ucitace stari sistem posle kraceg prilagodjavnja OS-a. Ja sam sa jednim SSD-om na kome je bio sistem sa Win 10 izmenjao 10 maticnih ploca sa dva razlicita cipseta, tako da bi trebalo da radi bez problema :D
 
Poslednja izmena:
Nije preporucljivo u servis slati neizbrisane (cestito neizbrisane) diskove.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Ne gubiš OS, ali gubiš aktivaciju, pa moraš zvati Call centar, ili ...
 
Sta znace ove temperature, jel su visoke?
TMPIN0 67°
TMPIN1 80°
TMPIN2 36°
Ovo su temperature dok radi cpu burner.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Koji proc, koja ploca?

3 stvari mogu da budu, cpu,vrm i socket.
Ako je sve ok, bice da je tmpin0 socket, a tmpin1 vrm.
 
Msi 760 gm p23 fx
Amd athlon x3 450
Mislim da je ovo prvo maticna ploca (tmpin0). Malo mi 80° deluju mnogo, osim ako hw monitor nesto ne brljavi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Sta znace ove temperature, jel su visoke?
TMPIN0 67°
TMPIN1 80°
TMPIN2 36°
Ovo su temperature dok radi cpu burner.





Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

TMPIN0 - procesor koji je ok i ok je temp.
TMPIN2 - ploca i to je ok
TMPIN1 - ignorisati neki je bug u pitanju sa AMD-om.
 
čipset. standardno pregrevanje kod amd-a .

skini hladnjak, stavi novu pastu i pričvrsti ventilator da duva preko čipseta. kompjuter će da radi i tako, ali bolje sprečiti...
 
Imam pitanje vezano za gigabyte 970a UD3P maticnu plocu, da li se ovih dana prodaje iskljucivo revision 2.0 ili ima i 1.0? Koliko vidim na sajtu razlika je sto 2.0 ima realtek audio cip, par pozlacenih kondenzatora i dolazi u crnoj kutiji (valjda je tako). Koliko je rev 2.0 bolja od 1.0? Hteo bih da kupim rev 2.0 kod madjara, neke sam kontaktirao da mi provere reviziju ali oni uglavnom rade po porudzbini i ne drze na stanju... Ima li neko ovu 2.0 da potvrdi jel dolazi u crnoj kutiji ili to nema veze..?
 
Poslednja izmena:
Imao sam rev 2.0 i bila je crna kutija sa plavim slovima.
Rev 1 moze biti neki bas stariji lager.

Iskreno ja bih na tvom mestu rasprodao to sto imam i presao na polovan Haswell i5 ili Ryzen 3, ulaganje u AM3(+) platformu nije pametno danas.
 
Necu da prodajem nista jos uvek me sluzi :), planiram da malo overklokujem procesor, pa trazim neku dobro plocu. Koje su sanse da dobijem rev 2.0 ako porucim kod madjara?
 
Necu da prodajem nista jos uvek me sluzi :), planiram da malo overklokujem procesor, pa trazim neku dobro plocu. Koje su sanse da dobijem rev 2.0 ako porucim kod madjara?

Pa prilično dobra šansa, kod njih ima dosta prometa a stara ploča.
 
Nazad
Vrh Dno