Šta je novo?

Laptop za programiranje?

BuNnY_nIsH

Slavan
Učlanjen(a)
05.10.2005
Poruke
543
Poena
320
Pozdrav, ucim programiranje i sada mi je neophodan laptop da bih mogao da idem kod drugara koji mi pomaze u ucenju. Budzet je tanak i najbitnije pitanje je da li mi je za ucenje programiranja i kasnije neko pocetno bavljenje programiranjem nephodan bolji laptop tipa i3 ili jaci ili zavrsavaju posao slabije varijante sa eventualno ssd hard diskom koji bi svakako kupio ako vec nema. Najvise bi koristio Visual Studio program i vec pratece sta ide obzirom da ucim c# i asp.net, ne bi igrao igrice i to...Voleo bih da se uklopim do nekih 40ak hiljada. Jako mi je bitno to ucenje tako da ako mora jace, boze moj...skupice se ali nekako bi mi lakse palo da recimo za godinu dana kupim jedan kvalitetan ok 70-80k od programiranja :)

Jos jedna od dilema mi je koliko je bitno za celu tu pricu da je graficka posebna a ne integrisana, i ako je integrisana koliko ona realno jede ovu sistemsku memoriju pri radu sa Visual Studiom posto uglavnom laptopovi koje gledam imaju po 4gb ram-a.

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
evo javljam se posle godinu dana na ovoj temi, uzeo sam I3 laptop sa 4 gb rama i 500 gb hdd, visual studio katastrofa radi pa sada pokusavam da napravim od babe devojku i ako je laptop star manje od 1 godinu. Pitanje je da li bi ssd resio problem i znacajno ubrzao rad racunara, mozda eventualno i neki ram ako bas mora ili nema svrhe truditi se???

Hvala unapred!
 
Na laptopu iz potpisa, 2/4 i5, 8GB i 256GB Visual Studio odlicno radi.
 
Dodaj ram i SSD, bice bolje :)
 
Vredi i SSD i RAM, da ne kažem da je obavezno i jedno i drugo, kakvih 4GB danas za bilo kakav rad. Neće raditi kao sa i5 normalno ali će biti značajno bolje.
 
S obzirom da su isti chipovi, a prednost i5-ice je 500-600MHz, nece biti velike razlike u radu.
 
Moja poruka se odnosila na pejinu. Vec sam napisao da dodas ram i SSD.
 
kod mene je i3 sa u oznakom, 8 giga rama i 256 gb ssd, prosto leti. doduše koristim jedinu pravu religiju linux, ali ponekad i windows i nisam imao nijedan problem

najzahtjevniji programi koje koristim su npr. photoshop i kdenlive
 
da sad ne otvaram temu za hard diskove, bio sam u petak u Emmi-ju oni tamo ne znaju gde biju, nista nisu umeli da mi objasne...ja hocu da izbacim cd-rom i ubacim ssd i da mi ostane ovaj od 500gb kao storage...uglavnom tu smo se lomili duze vreme moze li ili ne moze, koja fijokica pasuje, dal se gubi garancija itd...ali ono sto je ostalo meni to je sta se gleda tu kod ssd-a koja brzina je bitna da je sto veca? tamo ima neki povoljni sa nekom 550 brzinom upisa i citanja, ovaj sto radi ladno kaze ma pitanje dal to tolko radi...ludi ljudi...tako da ako neko moze samo da kaze neki od 240 gb najbolji odnos cena kvalitet (ovo sve iznad sam pisao da docaram kakvi indijanci rade po radnjama, na kraju sam moram da merim i guglam kuci dal ce da mi se uklopi ili nece hdd, a kod njih sam kupio laptop i sad ocu ssd)....hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno