Šta je novo?

Laptop za programiranje?

BuNnY_nIsH

Slavan
Učlanjen(a)
05.10.2005
Poruke
543
Poena
320
Pozdrav, ucim programiranje i sada mi je neophodan laptop da bih mogao da idem kod drugara koji mi pomaze u ucenju. Budzet je tanak i najbitnije pitanje je da li mi je za ucenje programiranja i kasnije neko pocetno bavljenje programiranjem nephodan bolji laptop tipa i3 ili jaci ili zavrsavaju posao slabije varijante sa eventualno ssd hard diskom koji bi svakako kupio ako vec nema. Najvise bi koristio Visual Studio program i vec pratece sta ide obzirom da ucim c# i asp.net, ne bi igrao igrice i to...Voleo bih da se uklopim do nekih 40ak hiljada. Jako mi je bitno to ucenje tako da ako mora jace, boze moj...skupice se ali nekako bi mi lakse palo da recimo za godinu dana kupim jedan kvalitetan ok 70-80k od programiranja :)

Jos jedna od dilema mi je koliko je bitno za celu tu pricu da je graficka posebna a ne integrisana, i ako je integrisana koliko ona realno jede ovu sistemsku memoriju pri radu sa Visual Studiom posto uglavnom laptopovi koje gledam imaju po 4gb ram-a.

Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Pa imaš više prostora na ekranu. Nekada je potrebno da držiš uporedo browser i code pa da tražiš gde je bug. Jako je bitno da ekran ne izvrće boje ako ga gledaš pod uglom. Pogledaj neki IPS ekran i uporedi sa ovom konfekcijom od 30-40k din. Gledaj iz različitih uglova i biće ti jasno.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk


Hahah trazio sam da mi pokazu u Tehnomediji ali "politika firme" je da ne smeju da se pale laptopovi :)
 
To nije nikakav izuzetak, neće ti upaliti LT ni u Tehnomaniji, Gigatronu, WinWinu, to je generalno politika naših IT prodavnica.

Znam da si se maksimalno protegao sa budžetom do 45k, ali razmisli malo i o onom Aceru koji sam ja naručio za 55k, i3 6006U, 8GB Rama, nVidia 940MX 2GB GDDR, 128GB SSD, 1920*1080 ekran - treba samo još ubaciti HDD za skladište i to je sasvim solidna mašina za ne mnogo para.

Eventualno proveri onaj HP za 45000 din. sa FHD ekranom čiji si link kačio iz Emmija da li možda ipak ima još jedan slot za RAM pa ga postepeno pojačavaj, prvo SSD a onda i RAM.
 
Hahah trazio sam da mi pokazu u Tehnomediji ali "politika firme" je da ne smeju da se pale laptopovi :)
Pa imaju negde valjda izložene modele? Video sam gomilu laptopova u Ušću, Emmezeti, WinWinu... Nisu valjda svi ugašeni?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne znam u Beogradu kakva je situacija, u Subotici je sve ugaseno. Pitao sam u onim prodavnicama koje sam naveo i u jednoj lokalnoj i nisu hteli da upale. Sad kad malo razmislim o tome secam se da sam u Segedinu i Budimpesti video gomilu upaljenih modela po prodavnicama, a oni koji su ostali poslednji komad bili su na popustu.

Послато са SM-T310 уз помоћ Тапатока
 
Poslednji post i poslednja dilema obecavam!!!

Nekako sam se opredelio da u startu uzmem laptop sa standardnim hdd-om i naknadno dodam bar od 256gb SSD cim malo skupim kintu. Dvoumim se izmedju 2 ASUS modela slicne cene a razlika je sto prvi ima 1TB HDD i integrisanu graficku dok drugi ima 500GB HDD ali i graficku nVidia GeForce 920M sa 2GB DDR3 sopstvene memorije. Ostalo je sve manje vise isto...dakle samo je pitanje da li prepoloviti HDD zarad te neke bolje graficke koja cisto sumnjam da je neka kvalitetna, jedino sto ima svoju memoriju...???

https://www.tehnomanija.rs/laptopovi/asus-laptop-x540la-xx538d.html

ili

https://www.tehnomanija.rs/laptopovi/asus-notebook-x540lj-xx564d.html
 
Naravno nisi napisao namenu računara.
U svakom slučaju za svakodnevno korišćenje nema potrebe bacati novac na 920m, hd 5500 je sasvim dovoljna.
Ukoliko planiraš da igraš AAA igre novijeg datuma minimum 940m pa naviše.
 
ma igranje igrica me najmanje zanima, nego ima svoju memoriju i ne oduzima mi od ram memorije to me samo privlaci...a razlika u ceni je skoro 5000 jer sam nasao ovaj sa integrisanom dosta jeftinije...
 
Ja bih uzeo ovaj sa integrisanom, izvadio hard i stavio ga u prodaju. Koliko para uzmem od harda, dodao bih koliko jos treba i kupio minimum 256gb (ili jos bolje, ali treba vise love - 500gb) ssd i to je to.
 
Ja bih uzeo ovaj sa integrisanom, izvadio hard i stavio ga u prodaju. Koliko para uzmem od harda, dodao bih koliko jos treba i kupio minimum 256gb (ili jos bolje, ali treba vise love - 500gb) ssd i to je to.
Ne moze se ostvariti garancija bez harda koji je dosao sa laptopom, tako su meni rekli kad sam pre malo vise od pola godine uzimao laptop.
 
Nisam to znao...
Pricam iz mog ugla, jer meni recimo ne treba vise od 256gb memorije efektivno. Filmove i serije ne skidam vise, sve gledam online. Muziku imam nekih 4,5gb kao rezervu ako nekad nema neta, plus posluzi za kola. Mada i u kolima povezem na aux-in telefon i pustim tunein radio neku stanicu i sibaj, kad ne slusam obicne stanice.
Imam jedan hdd od 1tb od ranije, gde sam mu kupio fioku i sluzi mi kao eksterni za kompletan bekap.
Cim padnu malo cene, uzimam 500gb ssd.

Steta je samo sto nisi uspeo da nadjes negde full hd ekran, ali ne moze i jare i pare...
 
Poslednja izmena:
Dobar dan, upisala sam primenjeno softversko inz. sad potreban mi je laptop, ne razumem se, a ne zelim da uzmem nesto bzv. Ako bi mogao neko da mi napise sta mi je najvaznije, sta da gledam, ili da mi predlozite nesto konkretno, citala sam odgovore, ali se stvarno jako malo razumem, zato mi je potrebna pomoc, budzet mi je do 50 000. Hvala unapred. :)
 
Nesto ovako za 48K.
Ili
jos bolje, ako imaju na stanju za 48K.

Obrati paznju da su oba sa 128GB memorije, ali oba imaju DVD-RW umesto koga mozes da dodas 2.5" HDD ili da uzmes eksterni ako ti bude trebalo vise.

Ili, mozda i najbolje resenje.
Uzmes odmah 120/128GB SSD za sistem i programe, kod njih u servisu ti ubace njega na mesto HDD-a, HDD na mesto DVD-RW(pomocu HDD caddy-ja od 700din) i nadogradis ram odmah na 8GB, za 50K imas SSD+HDD+FullHD ekran+8GB ram [emoji4]

Samo pre kupovine se raspitaj da li su voljni da otvaraju i ugradjuju, posto danas moze da se izgubi garancija otvaranjem laptopa, *****izam..
 
Poslednja izmena:
Da li fullHD kod konfekcijskih laptopova obecava koliko toliko kvalitetan ekran za rad sto se tice boja, kontrasta itd?

Par puta sam gledao laptopove ~30-40.000rsd...Bilo je bledo, isprano, kontrast slab.. Mucenje.
 
Dodaj 2.000 i uzmi laptop koji je verovatno losiji izbor?

To su isti 2/4 chipovi, doduse nije toliko mala razlika u taktu.
Taj sa i5 ima integrusu koja ce dodatno smanjiti ionako malih 4GB, i ide bez SSD-a.

Ja sam vise za G5.
 
To je vec dobro, jos da na taj doda 4GB ram-a, to bi bila najbolja kupovina za 58-59K.
 
Jel može konf. iz potpisa da posluži za kurs PHP-a?
 
Nazad
Vrh Dno