Šta je novo?

Problem sa high power usb adapterom

DjoleMC

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2005
Poruke
2,508
Poena
445
Kupio sam preko ebaya neki wless adapter (ovaj konkretno: http://www.ebay.com/itm/3000mW-Wire...762456?hash=item5d6a342b98:g:N3YAAOSwB09YDwid )

u nameri da zamenim tendin nano adapter sa kojim imam prilicno slab signal.

Problem sa ovim adapterom je sto je signal ok (4 crte u odnosu na tendinu jednu ili dve) medjutim protok je nikakav ili ga nema na speedtest-u pokazuje dl 0.2mb/s, isto tako i ul, dok tenda postize 6-8mb/s download.

Ping ka googlu je ili ogroman ili uopste ne uspeva da zavrsi test.


Windows ga prepoznaje kao ralink adapter, njegovi drajveri kazu da je mediatek high power usb adapter... Isto se ponasa i sa jednim i sa drugim drajverima.
Kaci se na telekomov jatspeed ruter.

Neka ideja sta jos da probam?
 
Probacu veceras, mada mi se cini da nisam video takvu opciju. Znam da ruter ima podesavanje snage, probacu i njemu da smanjim, mozda pomogne
 
Bilo bi dobro da instaliraš Ralinkov utility i izbaciš sliku- Link quality Signal strenght.
Može biti da je i do adaptera..koliko je adapter udaljen od rutera i koliko zidova..
 
Evo sad bas testiram na drugom kompu, koji ima win 10 i radi ok, bez prekida. Jes da je na metar od rutera, pa i nije bas relevantno...

Sto se tice onog prvog, adapter je udaljen od rutera nekih 10-12m, dele ih dva deblja zida. Napominjem da tenda radi solidno u tim uslovima (nano adapter), dok ovaj ne radi nikako. Ocekivao sam da radi bolje od tende, ima 2 antene od 6dBi, medjutim nista od toga.

Bitno da su kinezi poslali beini linux uz njega i uputstvo za krekovanje wep/wpa kljuceva.. :D
 
Taj adapter sigurno nema 3000mW, vec najverovatnije 500, mozda 1000mW. Da bi tu snagu iskoristio treba Y USB kabl, ili USB hub sa napajanjem. Mediatek/Ralink nema opciju promene snage u driveru, probaj da nadjes modifikovani driver. Ovde https://wikidevi.com/wiki/Ralink, pod rt 3070 imas puno uredjaja (151) raznih proizvodjaca, mozda je neko od njih prilagodio mediatek-ov driver svojim proizvodima.

Pogledaj da li adapter bolje radi ako vezu uspostavlja Mediatek a ne win, kod ucitavanja driver-a i utility izaberes opciju da to radi Mediatek, zaboravih da li treba restart sistema posle toga.
 
Mislim da je pre do adaptera..za prijem signala je bitan čip(u ovom slučaju Ralink 3070) dok za slanje prosleđivanje signala je bitna snaga 1W-2W-3W..
mada tamo gde ima puno korisnika ona automatski pada na 100mw...neki ljudi kazu da mogu sami da pojačaju snagu pomoću nekog programa..ali proizvođač ne savetuje da se to radi jer se skraćuje radni vek adaptera!
 
Taj adapter bi trebao da ima barem isti protok kao i Tenda..i malo bolji
 
Pogledaj da li adapter bolje radi ako vezu uspostavlja Mediatek a ne win, kod ucitavanja driver-a i utility izaberes opciju da to radi Mediatek, zaboravih da li treba restart sistema posle toga.

Sa Mediatekom nisam ni uspeo da se nakacim na udaljeni ruter, tek kad sam doneo kuci na win 10 je proradio.

Izgleda da je adapter ipak krs, cak ni na 1m od rutera nema pun signal, mada je protok stabilan. Laptop vidi 10-ak komsijsih mreza, ovo cudo jedva 3-4.
 
Adapter krs, chip krs, drajveri jos veci krs. Sa kinezima je tako.
Uzmi provjernog proizvodjaca (tp link, dlink, asus, netgear, linksys...) sa dobrom podrskom (drajverima) za windows koji ti treba, pozeljno noviji realtek chip i mimo antene i nema greske


Bilo je preko ebay DLink DWA182 c1 revizija, 19$ nisam uzeo (bestbuy za te pare, dual band je) jer imam vec dva adaptera, dlink dwa171 i tp link wn821n. Naravno za bolji prijem 'veci' adapter, sa tp linkom hvatam mreze jedno 100m oko mene, jos nema externe antene. Ovaj mali dlink uhvati mreze od komsije i ove po kucu, prednost manji i dual band je. Meni i treba da je stabilan signal ovaj moj kucni, jer je laptop wireless raspad sistema, nisam kupio da hvatam na daljinu. [emoji106]

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno