Šta je novo?

Uhakovali mi bittrex nalog

Pa zar nisi naucio na sajberovim greskama. Znas da su njemu na oci ukrali LTC. Nakon sto je Cloudflare hakovan ja sam na svim mjenjacnicama promjenio lozinke i resetovao api za 2FA. Za trgovinu koristim samo linux i to sa jakom sifrom. Nije da ti stajem na muku al na mjenjacnici drzis samo onoliko koliko ti treba za trgovinu. Ostalo sve u cold wallet. Jel bar imas adresu na koju je povucen BTC? Javi ovima sa bittrexa nek vide moze li se sta uraditi.
 
Caka je u tome da nije povuceno nista nego unisteno kupovanjem na vecoj cijeni i prodavanjem na manjoj. Znaci nije izvukao nista nego jednostavno unistio. A drzao sam samo onoliko koliko mi je potrebno za trgovinu, u totalu 11BTC.
 
Iako nisam teoretičar zavere, naprotiv. Ovo ne deluje kao delo pojedinca.
 
nisam ja bas siguran da je unistio....uradio je najbolju stvar koju je mogao a da ostane anoniman....trgovao je sa coinima koje ima 100% postavio visoko sell...i kupio ih sa tvojimbtc-om ili sta si vec imao....trgovinom je zaradio...nije sebi prebacio 11btc-a ali uspeo je koliko je mogao...barem je po meni taj scenario nazalost.....
 
jeste upravo to, ono sto bittrex moze jeste da uprati na koji nalog je to otislo, i moze da uradi sljedece. Taj nalog je morao biti verifikovan da bi mogao da povuce vise od 1BTC, dakle imaju sve sto im je potrebno.
 
a zasto mislis da je on to uradio sa verifikovanim nalogom... ako je uspeo da "ucari" 5btc-a ...npr. povlacice 10 dana po 0.5 btc-a...nije verifikovan ali je povukao sve...
jedino sto mogu jeste da isprate IP adrese....naravno ako su voljni za tako nesto...da vide ako je trgovano sa 2 naloga(tvojim kao osteceno lice i njegovim kao profiter) sa iste adrese...ako se vidi da je tvoja IP adresa bila ista do tog momenta...ali opet sansa da bilo sta urade i ako utvrde isto su minimalne...
 
Adresa sa koje se logovao je amazon server, pa onda negdje iz Ukrajine valjda, ali ko to moze znati. Ovi ce valjda ispitati i blokirati naloge koji su to radili u pozadini.
 
Pa nisam jer nemam mobilni telefon, a nije mi se na kompu dalo nikad instalirati do jutros.
 
Pa nisam jer nemam mobilni telefon, a nije mi se na kompu dalo nikad instalirati do jutros.

E dovraga...Stvarno ne bismo smeli trgovati nikad nikad bez 2FA. I cudno je da se logovao na bittrex direktno a bio si ulogovan. Ali kako nemas telefon, majku mu...
 
Zato sto necu da me prate :) Imam blagi oblik paranoje, manije gonjenja. :p
Da, nije li logicno kad se neko uloguje na neki nalog da se onaj ko je bio ulogovan automatski odjavi.
 
e jeb ga bas maler, kupi neki drndavi tel samo za 2fa aplikacije pa neka ga kuci sa siframa??
 
Ja evo malopre aktivirao 2FA sa lumijom je malo teze aktivirati ali je moguce,krastavac lopurde svuda sto rece nesic1 kupi neki drndavi android za 30 eura za 2FA makar.
 
malo se edukovati o sigurnosti samih OS ali definitivno linux,prekopruka Qubes os i naravno 2fa obavezno na toliko novcica.Sto se tice pracenja nazaloat mislim da nemw tu pomoci...blenderi i sl servisi jako pomazu tome...

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk
 
stvarno paranoja, bez ljutnje ali nisi ti verovatno dovoljno bitan da bi te pratili :)
 
Malo sam platio koliko sam naucio. Idemo dalje... Izvjesticu sta je na kraju bilo.
@d.darko ma to je bila sala, jednostavno nemam moderni telefon jer sam protiv toga iz drugih razloga.
 
Poslednja izmena:
svi smo mi bitni...kao i njegovih 11btc sto je isparilo...nazaloat

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk
 
Za osnovne stvari običan mob radi odlično :)....Ni ja nisam imao smart fon do pre mesec dana kad mi se (na žalost) upokojila nokia n95...doduše na berzama nisam ništa ni držao (samo iskopano ili ono što sam odmah prodavao) ali čim sam ga nabavio odmah svuda (pa i na mejlove) promene pass i 2FA...;)
 
Ajde de... gde je 11 tu je i 111. Stara si kajla a ne cukas 2fa. Nekome se trud isplatio. Pojela maca.
 
Ja sam imao sličan slučaj pre 2 godine, znači razbijena je bittrex baza lozinki, lik se logovao na moj account, pokušao da povuče mojih 0,7 btc, naravno da nije mogo zbog potvrde na mail, kad sam video, odmah sam se odlogovao, ponovo logovao, promenio password, i obavestio support o tome, međutim lik je i dalje bio tu na mom accountu, i sad je kupovao i prodavao neke leve Pyramid coine, i ja sam ostao sa njima, bez ikakve vrednosti.
Support ništa nije uradio, ili je to bilo namešteno, možda su to radili sa još nekim accountima, i ništa, kažu "pa hackovan vam je password", i nisu imali logično objašnjenje kako je taj lik trgovao sa tim coinima, iako sam ja prijavio da se disableuje nalog.
 
Pa dok support vidi poruku taj "hacker" je vec zavrsio igranku....

2FA je obavezan, neki sajtovi imaju slanje coda na email, pa barem to, ali najbolje 2FA + email protekcija
 
Pa zar nisi naucio na sajberovim greskama. Znas da su njemu na oci ukrali LTC. Nakon sto je Cloudflare hakovan ja sam na svim mjenjacnicama promjenio lozinke i resetovao api za 2FA. Za trgovinu koristim samo linux i to sa jakom sifrom. Nije da ti stajem na muku al na mjenjacnici drzis samo onoliko koliko ti treba za trgovinu. Ostalo sve u cold wallet. Jel bar imas adresu na koju je povucen BTC? Javi ovima sa bittrexa nek vide moze li se sta uraditi.

Druze, je l moze malo objasnjenje za cold walle? Posto ja sve sto imam drzim na poloniji.
 
Skines wallet na komp, udaris neku besnu sifru, dugacku pa prebacis novcice na njega, uradis backup wallet.dat fajla na neke SD kartice i cuvas offline u fijoci i na jos nekom mestu.
 
Je l' onda na taj wallet fajl deposituješ i vraćaš na menjačnicu određen broj coina po potrebi?
 
Po potrebi ako ti zatrebaju novcici vratis backup fajla i probacis novcica koliko hoces. Ostatak opet offline. To ti je moja preporuka. Mirnije ces da spavas a ne ko pola foruma sada sto ima novcice zarobljeno na btc-e. I ja medju njima ;)
Ja ti dam odlican savet ali se ja pridrzavam njih koliko bi trebalo :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno