Šta je novo?

Assassin's Creed Origins

Ja sam naleteo i na neku pricu u Kini, za vreme dinastije Ming. Kako god i Japan i Kina su mi super, da samo malo olade za Evropom (izuzev antike).
 
Bayekov glas original Dragan Nikolic Prle, english varijanta[emoji16]

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Mislim da sam igricu presao 100%,samo nigde to ne mogu proveriti,na sinaju max 93% ,mislim da je neki bug?
 
Zanimiljivo da igra na FX-u uspe da dođe do 100% CPU usage, drago mi je da barem koristi CPU iako optimizacija nije neka.

Inače korektno radi u kombinaciji sa GTX 1060 6GB ali ima osetnih framedropova.

Problem je što mi je igra posle 7-8h vrlo dosadna i sve mi ima osećaj već viđenog.
Sam open world mi je u ovom slučaju jako dosadan iako generalno obožavam open world igre.
Hteo sam da pređem neki AC posle dvojke da vidim kako sada izgleda serijal ali ne verujem da ću završiti igru.
 
Zanimiljivo da igra na FX-u uspe da dođe do 100% CPU usage, drago mi je da barem koristi CPU iako optimizacija nije neka.

Inače korektno radi u kombinaciji sa GTX 1060 6GB ali ima osetnih framedropova.

Problem je što mi je igra posle 7-8h vrlo dosadna i sve mi ima osećaj već viđenog.
Sam open world mi je u ovom slučaju jako dosadan iako generalno obožavam open world igre.
Hteo sam da pređem neki AC posle dvojke da vidim kako sada izgleda serijal ali ne verujem da ću završiti igru.

sve igre su danas, vec vidjene, prosto sta smisliti :D
 
Znaci veranje po Meteorima? Stara Grcka. This is Sparta!
 
Uff bilo bi sjajno.
Mozda u doba Peloponeskog rata ili grcko-persijskih ratova.. brutalno.
 
Sve je bolje od Kine i Japana, jer su mi te vec zemlje vec dosadile sa svojim izgledom. Ovo za Grcku je pravo osvezenje.
 
Ali su ipak Egipat i Japan, generalno, vec godinama najiscekivanije lokacije sto se tice AC-a.
 
ako pričamo o ac serijalu, verujem da bi bolje bilo smisliti inovativan a kvalitetan gameplay, jer dobrih priča (a i loših, naravno) smo se nagledali.
 
Upravo tako.

U pocetku meni je ovo bilo prijatno iznenadjenje, jer u globalu i nisam neki ljubitelj AC serijala, Black Flag i Rogue su mi super, ostalo, cak i oni prvi, poprilicno repetitivno za moj ukus. Ovde imamo situaciju slicnu kao u Black Flagu, igra je najmanje AC, ali vremenom sve to dodje na isto. Tipa 60% story-a sam presao i usput radio sve, svaki side quest i point of interest i onda je sve prakticno postalo na isti kalup, pa sam lepo resio do kraja samo main story i cao zdravo. Da je eto odigram, toliko zasluzuje, izdvaja se (za mene) od gomile drugih, dosadnih AC naslova.

Nazalost jedan je Witcher 3 sto se open world rpg igara tice. Uz Witcher 3, za mene ipak omiljeni open world, ili kind of, doduse dosta kraci je Stalker serijal, lagano nijedna igra mi ni u jednom trenutku nije dosadila, igram dok ne umrem od umora:d To mi se ne desava cesto u poslednjih 4,5 godina.
 
hehehe, vidi se da nisi igrao red dead redemption :)

sigurno je to dobrim delom stvar ukusa, ali to kreiranje (istina generičkih, ali vraški zabavnih) sporednih misija, plus sama atmosfera igre... nikako stvarno nemam utisak da igram gta na konjima. rockstar je*eno ume da napravi RAZLIČITE igre po istoj formuli. kapiram ja da marstona gurkam kroz priču kao svojevremeno tomi versetija, ali to su različite igre, i radim različite stvari... u assassin creed igrama su nas prošetali kroz zilion i jedan grad prelepih eksterijera u kojima sve vreme radimo jedno te isto.

potrebno je da ozbiljno porade na novim gameplay mehanikama ili da odustanu od serijala, ali ni od jednog ni od drugog, REALNO, nema ništa.
 
Pošto je AC u stvari polu otvoreni Princ sa lošim-nekreativnim Hitmen misijama, ja mislim da je za njih najbolje da se vrate Princu, i da naprave po mogućnosti potpuno otvoren PoP svet. Sands of Time serijal je bio odličan(kad je bio igriv zbog bagova). Još ako je moguće da naprave atmosferu iz Warrior Within-a.
 
Ipak je bilo gotovo tipa 80% main story-a ili vise. Predjoh upravo osnovu, nemam iskreno neku zelju da cepam Hidden Ones ekspanziju. Fino iskustvo za 40h, ali nista vise od toga. Dosta toga vec vidjenog, ali opet eto jedan od retkih AC naslova koji zavrsih :d Slazem se sa ovim da nam AC donosi lepe predele iz igre u igru, ovde je to sjajno, posebno nocu gde grafika i lepota igre potpuno dolaze do izrazaja, kad nije toliko izrazen blur koji je nemogu redukovati, meni je to bezveze ali dobro. Ali pored tih lepih predele, sve ostalo je manje vise isto, negde je story dobar (Rogue npr, negde krs, meni je trojka bila kriminalna, prekinuo na trecini ili cetvrtini igre...).

Nazalost nisam nikad igrao Red Dead Redemption, prosto nisam uzimao ni PS3 ni XBOX 360. Gledacu nekad, ako prica sa PS Now postane ok i sire dostupna, da to odigram. Iskreno 100e mi se ne puca za cipovan Xbox 360 Lite.
Kad vec pominjemo atmosferu, to mi je iskreno postala najvaznija stvaka u igrama i ono sto me drzi prikovano uz igru, nije lako ali eto uspe i to neka igra, *mjau**mjau**mjau* omatorilo se, punih 26 :) Tu mi je, sto se atmosfere tice, Stalker broj 1. Verujem da bi me i RDR odusevio, obozavam vesterne, ali sve igre (Call of Juarez mi je vrhunski serijal, ne racunajuci Cartel (modern djubre), Gunslinger sam presao za dan:d, filmove, serije, ali da pucam 100e za Xbox 360, zbog jedne igre ne bih. Bar ne sad.


Sto se Princa tice, i dalje mi je totalno bezveze sto su tu pricu batalili ili makar stavili na cekanje (malo duze). Dosta zanimljiviji serijal meni od AC-a. No dobro, subjektivno misljenje. Iskreno zanimljviji su mi bili poslednja dva nego bilo koji AC (osim Black Flaga, ajde i Rogue je bio ok). Poredjenje sa Warrior Within, ne zelim da povlacim:d

No dobro, u poslednje vreme sam prelazio i dosta gore igre, npr. novi Wolfestein koji je sramota po meni za serijal, koji u sebi ima meni i dalje najbolji SP FPS a da nije open world, naravno to je Return to Caslte Wolfenstein. Sreca pa moze da se predje za 10-12h, sto sam i uradio.... Okami HD je sledeci naslov na red za gustiranje malo po malo:d
 
Poslednja izmena:
Očekivao sam mnogo više od Origins. Prosećna igra, bez mnogo želje da je ostavim na hardu i igram ponovo. Prva dva dela su me terala da ih igram nekoliko puta.
 
The Hidden Ones DLC je bezveze, ali ovaj Curse of the Pharaohs je najbolji DLC neke igre koji sam igrao.
 
Poslednja izmena:
Pored trazenja onog kamenja koje se poravnava sa zvezdama. Quest je valjda Bayeks promise... da li ima jos questova koji su non violent? Pitam da znam sta da ganjam ako igram dok su klinci budni.
 
Pa tesko :) Sad onako razmisljam, jedino da ides po mapi da otkrivas upitnike i da nalazis treasures, da li ispod vode ili ovako. Ako ganjas 100% moraces i to pre ili kasnije :)
 
Pored trazenja onog kamenja koje se poravnava sa zvezdama. Quest je valjda Bayeks promise... da li ima jos questova koji su non violent? Pitam da znam sta da ganjam ako igram dok su klinci budni.

Neka se celice :D
 
Nazad
Vrh Dno