Šta je novo?

Assassin's Creed Origins

Ne znam druze, to je nemoguce jer sam video igru na tri konfe sa GTX 1060, GTX 1070 i GTX 970 OC. Znaci onaj stress test, nazovi Siwa na pocetku kad si na kamili/konju i pratis onog lika i prolazis pored npc-ova tu sa tim setovanjima sa GTX 1060 nema leba da prebacis 45 frejmova. Ovako van gradova sigurno da. Primer: https://www.youtube.com/watch?v=hIdsI4ZvPSM
Ja uvek gledam worst case scenario, sto je posebno ovde jako bitno, gomila questova i desavanja po gradovima, palatama itd...

Ovo sto je heroj gore napisao je sustina. Eto covek ima noviji i7 fino klokan i ima onakve gluposti, smesno. Kao da su namerno radili optimizaciju samo za novije cpu-ove, znaci bukvalno 7700k/i5 8400 u odnosu na 6700k pa to je nebo i zemlja, gledam sad live gameplay po youtube.
Ne kapiram sta oces da kazes da na 7700k i i5 8400 bolje radi u odnosu na 6700k. 7700k i 6700k su ti isti procesori samo sto ovaj ima veci klok ja koliko sam video neke klipove cak i i5 8600k udari u 100%. Inace ogra lepo radi jos bolje bi radila da imam neku 1080 gtx :D



Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kazem da sam se nacitao sinoc i danas svega i svacega, a i nagledao. Ono gore covek sa tvojim CPU-om na 4.6ghz isto neke totalno nerealne (ili pak realne za ubisoft) probleme...Sad ima mozda i do verzije igre, sta znam, izaslo je nekih patcheva. Kako god.

@2SaiNt4U
Super, stvarno si car :). Ne znam, ovo deluje odlicno koja je verzija igre?
 
Ok, to je super, sve na high recimo, osim glupog AO off i senke medium, to bi sigurno bilo 60fps lock. Nista za ovaj naslov moj i5 je proslost:d
 
Baš me je prijatno iznenadila igra, uopšte nemam osećaj da igram AC, što je odlično jer je dvojka poslednja dobra AC igra, izuzetak mi je donekle Black Flag, mada ni nju nisam završio. Grafika prelepa, borba zanimljiva, totalno neočekivano, skinuo sam je samo da malo istražim Egipat.
 
Evo i kod mene, obratiti paznju na GPU usage:
 
Ma da nije CPU bottleneck sve preko 70% cpu usage? :D
Nema ovo veze sa cpu bottleneckom.
Kao sto sam rekao, na 4.4 Ghz mi ide i do 100%, kada ukljucim da mi gleda samo ukupan cpu usage, a na 4.6Ghz nikada ne prelazi 95%.
Imao sam primere 70% cpu i 70% gpu usage, a fps 50.

AC1.PNGAC2.PNG
 
Poslednja izmena:
krastavac, kad igras lepo i onda odjednom stutter bez ikakvog razloga, onda moras da brojis frejmove ;)
 
Assassin's Creed  Origins Screenshot 2018.02.15 - 14.24.44.74.jpg

Evo kod mene kako je, i7 2600k na 4.2, 8 gb rama na 2133 i 1060 6 gb xtreme gaming klokovana na 50 core clock i 200 za memory clock i na ssd instalirana 1.21 verzija igre.

Primetio sam da dosta boli rezultatt dobijem kada mi je ukljucen dinamic resolution nego kada mi je iskljucen.

Inace sve je na ultra podeseno, naravno nisam igrao igru ovo je samo benchmark, a ne igram jer jos nisam predhodne delove zavrsio.
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 246532

...nisam igrao igru ovo je samo benchmark, a ne igram jer jos nisam predhodne delove zavrsio.

Prvih nekoliko delova igre je bilo logično povezano sa tendencijom da se razviju karakteri, međutim zadnjih nekoliko su praktično priča za sebe tako bez problema možeš igrati odmah ovaj deo cenim... Cela koncepcija Assassins Creed serijala je svedena na ono što se dešava u Animusu, znači konstrukt... sve ostalo je tu čisto da se kaže da ima još kao nešto, a suštinski gledano je potpuno nebitno. Nažalost... :smoke:
 
Poslednja izmena:

Ma problem je taj sto se meni ovaj deo neverovatno dopada, pogotovo sto je u Egiptu kojeg obozavam u igrama... ono sto je veci problem je to sto ako sada sednem i odigram ovaj deo bog otac me posle ne natera da odigram predhodne delove jer vizuelno to je to ali sistem budzenja koji je ovde uveden i menjanje oruzija i opreme mi je super kojeg nema u predhodnim delovima.

Zbog toga jos odlazem da odigram ovaj deo.
 
Poslednja izmena:
Probaj da iskljucis physx, znam da je to bagovalo i da cak i na 1080ti prosto padne bez razloga na 30, 40fps.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kao braci najrodjenijoj:d Namesteno konacno, opet neverovatno koliko MSAA ume ovde da povuce, gtx 1060 6gb klokovana skoro na 2000mhz 40fps ne prelazi sa MSAA x8. Kako je to tek izgledalo kad je izaslo ne smem ni da zamisli.... Sreca pa MSAA radi super i meni licno najlepse izgleda. Physix naravno off.

Tu itamo 2-3fps drop kad udjem u novu zonu, onako bez razloga gpu usage sa vsyncom ne prelazi 65%, ali dobro, makar nema vise onog stuttera.
Hvala jos jednom.
 
Baš me interesuje kako će ovo da mi radi na FX-u, ja sam inače od onih kojima je 30 FPS dovoljno za većinu igara.
 
Ako imas iole noviju grafu, lagano u 30fps.
 
Brate uz CPU koji ima vise od 4 threada, medium sa nekim stvarima na high tipa texture i AA sto mislim da je najbitnije za vizuelni utisak, glupi AO na off, imaces 60fps.
 
Ne znam zasto potenciras na dalju preprodaju i "pravima" koje polazes... Kao da planiras da ostavis u nasledje za naredne 3-4 generacije ili sta?

Mozes da das ortaku sifru i UN za Steam i moze da odigra offline...

Ako ti je skupo da se igras ne bacaj novce na igre i na gaming masine... Ako hoces za dzabaka onda bolje skini pirata nego da bacas novce na kradene kljuceve i time smatras kao da podrzavas dev studio cija je igra...

Kao sto je kolega rAMA napravio poredjenje sa kradenim autom - sigurno da nisi toliki "tuta" da ne znas zasto je autu niska cena ako je sve "legalno" oko istog i da li bi prelazio granicu sa njim... Ako je neko gamer sigurno je da je cuo makar jednom glasine kako G2a i Kinguin funkcionisu - tako da nema potrebe da se pravimo naivni i "igramo recima" ovde.

De de, nema potrebe sada za moralisanje.

Kao da ce da propadnu firme koje stvarno su napravile igru i prodaju je jer jedan Kingun i G2A prodaju njihove kradene kljuceve. Ako cemo tako onda gledaj da i onaj sto na pijaci prodaje Milka cokolade da je i on njih negde dripio pa nisi otisao u radnju da je kupis nego si je kupio tu na pijaci jer ti je jeftinije.

Sve u zivotu se okrece pa na neki nacin neko uvek mora da bude j*bena stranka.
 
Iz nekog razloga mi ne radi afterburner u samo u ovoj igri, hoću malo bolje da vidim kako se FX nosi sa igrom...

Vidim da je FPS generalno pristojan ali ima čestih padova.
 
Iz nekog razloga mi ne radi afterburner u samo u ovoj igri, hoću malo bolje da vidim kako se FX nosi sa igrom...

Vidim da je FPS generalno pristojan ali ima čestih padova.
Koji afterburner imas? Skini zadnju verziju. Kod mene je zadnja I radi normalno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sto vise igram, igra mi je deluje sve bolje i bolje, prijatno iznenadjenje. Iskreno, uzeo sam da je probam samo zbog anticke pozadine, jer bas i ne volim AC igre, osim Black Flag-a i evo mogu reci ove.
Takodje sasvim fino i izgleda, osim onog blura koji je kroz settings nemoguce izbeci, kad iskljucim depth of field deluje to dosta bolje. Sto se same grafike tice, vrh deluje tokom noci, mozda on par sa Witcherom, lightning efekti odlicni...Posebno su vrhunski odradili svetionik Faros u Aleksandriji.
Sad u globalu, dal je sve vredno dodatnih threadova na CPU-u koje igra jede, ne znam ne bih rekao. Ima brdo NPC-eva i u Witcheru i svet je generalno bogatiji. No dobro, dropovi ne smetaju u ovakvoj igri, cak je i u stutter pod vsync-om skoro pa neprimetan, stavise ne smeta mi nimalo.

Eh, kad bi sledeci deo bio u antickoj Grckoj:d
 
Poslednja izmena:
Negde sam procitao da je vrlo moguce da ce sledeci biti u feudalnom Japanu. Veoma zanimljiva epoha je i to.
 
Nazad
Vrh Dno