Šta je novo?

Assassin's Creed Origins

jos jedna igra koja ne moze bez sse 4.2 instrukcija.... :S:
 
Ja imam vrlo pozitivne utiske u vezi igre, ali pošto moja kanta ovo baš i ne može lepo da vrti igram na PS4 Pro. HDR u nekim momentima razvaljuje, dok je u Memfisu vrlo čudan, sve boje vuku na plavu :D

Inače jedini pad FPS-a koji sam primetio je kad jurim Phylake-a po nekom gradu i krenu oni njegovi pomoćnici da mi bacaju neke stun/dimne bombe. Tu se pretvori u slideshow. Da li se slično i na PC-u dešava?
 
Vrlo mi se svidela igra, prvi Assassin's posle dosta godina :) Ali upravo sam naišao na bug... checking for aditional content traje nekoliko minuta a kad to nekako prođe onda ostaje na loading ekranu. Evo već 10 minuta ne može da nastavi. Kažu da je rešenje da se krene ispočetka, jer je čest problem koliko vidim po forumima.

Edit: Učitala se igra napokon, ali sad ima problema sa učitavanjem tekstura i frejmovi su se prepolovili, gde je bilo 50 sad je jedva 25.

Edit 2: Fps limit na 30 rešava probleme
 
Poslednja izmena:
Vrlo mi se svidela igra, prvi Assassin's posle dosta godina :) Ali upravo sam naišao na bug... checking for aditional content traje nekoliko minuta a kad to nekako prođe onda ostaje na loading ekranu. Evo već 10 minuta ne može da nastavi. Kažu da je rešenje da se krene ispočetka, jer je čest problem koliko vidim po forumima.

Edit: Učitala se igra napokon, ali sad ima problema sa učitavanjem tekstura i frejmovi su se prepolovili, gde je bilo 50 sad je jedva 25.

Edit 2: Fps limit na 30 rešava probleme
Koju si verziju kupio? Igram vec par dana po nekoliko sati i radi bez greske.
FPS limit mi 60, mada ne moze da ga dostigne al sumnjam da ti u tome resenje.
Cepni update driver-a za graficku. Mozda su nesto zabagovali.
Ja imam 1050 a ti 1050Ti.
 
Koju si verziju kupio? Igram vec par dana po nekoliko sati i radi bez greske.
FPS limit mi 60, mada ne moze da ga dostigne al sumnjam da ti u tome resenje.
Cepni update driver-a za graficku. Mozda su nesto zabagovali.
Ja imam 1050 a ti 1050Ti.
Imam i ja 1050 u kombinaciji sa i3 8100, nisam apdejtovao profil :) Najnoviji drajver, sinoć sam se igrao sa podešavanjima i u Nvidia panelu, po preporukama sa foruma. Radi ok sad. Cpy verzija igre.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Igra je fenomenalna samo to imam da kazem.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Samo kontrole su nikakve

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Moze bilo koji BT adapter? Posto imam i DS3 kontroler, pa bi ga koristio za FIFU sa drustvom?

Verovatno može, ja sam kupio neki najjeftiniji. Samo moraš da uradiš update drajvera, trebaju motiojoy drajveri. Nakon toga bt se koristi samo za DS3. Posle toga kada stisneš dugme ps DS i BT će se upariti i videćeš u Better DS 3 bluetooth dualshock 3 kontroler. Nakon toga izabereš svoj profil i igraš.
 
toga nema ni na kontroleru. mozes samo sporije ako je analogni. inace si full speed

Pronasao,kada stisnem Z onda mi ide brze i normalno,u sustini ima dva moda sporo i brze sa Z...takodje imam problem sa preskakanjem custscena i sa silaskom sa konja,otvaranjem sanduka,tj kada stisnem space ili E i treba da drzim dok se krug napuni ono mi pukne na pola,pa moram po desetak puta da bi otvorio neki sandulk ili slicno...?
 
Poceo i ja, deluje interesantno. Samo brzo cu i zavrsiti, koliko odmah:d Prosto ovaj moj ivy i5 ozbiljno bottleneckuje GTX 1060 6GB (koja je dovoljna za medium preset za 1080p 60fps lock ili uz neke kombinacije tipa AO off i texture i aa high), gpu usage 70-75%, retko preko. Jasno za ovo potreban upgrade. Eto prva SP igra gde imam ovakav bottleneck. Graficki deluje dobro, ali ni na low ne mogu da teram ko covek u 60fps zbog gorepomenutog problema. Sta znam, ima tu delom i do ozbiljnije neoptimizacije, vidjao sam i lepse igre (Rise of Tomb Raider i Withcer 3, npr.) gde je sve radilo kako treba. Steta, prvi AC koji mi se dopao (prakticno i jedini) uz AC Black Flag, mozda zato sto su najmanje AC.

Da ne psujem sad ovaj sugavi DRM.:d
 
Poslednja izmena:
Ma nema veze zastita sa zahtevnoscu, jednostavno engine je takav (kada sam u gradu sva cetri jezgra 90-100%, odem u pustinju 60-70%) ...sto vise core/thread-ova, manje opterecenje za svaki ponaosob i naravno grafika mi je OC prilicno
 
Ne znam kako bi se to ponasalo kad bih uzeo i7 2600 ili i7 3770?

Posto sam hteo prvo da uzmem neki haswell i7 non k model uz b85 plocu, ali kad sam video koliko slepci traze za polovne i7 4770 (non k), nije mi bilo dobro. Ali stvarsno smesni ljudi, 200e?!:trust:

To sam naravno hteo da ne bih morao da kupujem ddr4 ram, krastavac frka sa kesom. Jer 16gb je 140-150e... A da uzimam sad 8gb, ne radi mi posao zbog drugih stvari, niti objektvno imam prostora za takvu egzibiciju.A i taj i7 4770 je u ovakvim cpu bound naslovima ispred Ryzena 5 1500x sto je super.

Avaj, na kraju lockovati na 30fps i odvrnuti sva podesavanja do kraja. Kao pravi konzolas :smoke:
 
Poslednja izmena:
Na kraju sam posle 30 minuta testiranja, lepo stavio refresh rate na 50hz i na medium to drzi manje vise, 2-3 frejma padne tu i tamo ali u globalu moze. Sve ispod toga mi je stvarno neigrivo. Cak i 45fps lock plus dobijam tearing. O 30fps da ne govorim, slide show.
 
Ne, u ovoj (gaming) konfi. I nije do toga sigurno. Igra jede CPU, sto opet kazem i ne vidim preterano zasto, graficki jeste lepa, ali nije na nivou witcher 3 ili tomb raidera (msm da su te igre najbolje za poredjenje sa ovom), bar ne u svim stvarima, posebno ne u kvalitetu tekstura.

Kako god, red je svakako a i polako vreme da se pravi upgrade, i5 8400 ili Ryzen 5 su opcije, samo sa ovakvim stanjem na trzistu i cenama, to ce malo pricekati.
 
Ako si u mogucnosti, probaj obavezno, bice poboljsanja sigurno
 
Provericu sa ortakom, slicne su nam konfe.
 
Obavljen test kod ortaka.

Konfa i5 3470 i GTX 970 (fino klokana, core boost 1520-1530mhz, tu je prakticno on par sa mojom nesto blaze klokanom GTX 1060). U zahtevnijim scenama sa brdo NPC-ova, tipa Siwa village/town sta god, bottleneck identican bukvalno 25-30%, odnosno gpu usage ne prelazi 75%. Dakle identicna situacija.
Instalirali posle igru na njegov SSD, 2-3fps-a vise nego na HDD-u, tipa tamo gde pada na 45fps, sada je 48fps...Dakle u ovoj prici nebitna razlika, vidim po netu na visim setovanjima (very high/ultra high) sa jacim konfama tipa gtx 1070ti/1080, moze se dobiti sa SSD-om 5-10 frejmova, ovde nazalost prakticno nista.

Dalje, malo sam gledao po netu, stock hasweill ili ivy i7 su tek nesto bolji, i dalje dobrih 20% bottlenecka. Klokovanje na tipa 4.5ghz+, donosi tek neki procenat, prakticno nista. Ryzen 5 1500x je nesto bolji, ali i tu gpu usage ume da padne na 85%...I7 4770 vec uspeva uglavnom da drzi na oko 90%+. Ovo sve govorim uz GTX 1060 kartu. Dakle bukvalno za 1080p 60fps medium settings sa GTX 1060 ti treba i5 8400 ili R5 1600(X), kao sto sam i mislio. Sta znam, dosta je to CPU snage za ipak jedan SP naslov, koji cak i nije i full open world, bez obzira sto stvarno igra lepo izgleda.

No dobro, lock na 50hz na monitoru i uzivam :d

Jos kad bi nekako uspeo da sredim onaj sugavi tripple buffering na AC Black Flag i da lepo zavrsim igru, a ne da mi na svakih pola minuta, naglo prepolovi fps sa 60 na 30....
 
Poslednja izmena:
@djokosrb

kod mene na i72600K, 1060 MSI gaming X, 16gb RAM-a 2133 retko kada padne ispod 55fps, sve na very high, jedino sam modele podigao na ultra. GPU usage 99%, CPU usage 99%. Ajd slikam kad dodjem kuci. (1080p)

a kad igram na 3 monitora, 5760 x 1080, onda je framerate zakucan na 30 (ok, varijacija je od 29-31, pa ono kao da se igra na konzoli.. ) ali ipak preferiram 60fps i 1080p
 
Poslednja izmena:
6700k 4.6Ghz, drzi tu svih 8 threadova na do 95%, dok na 4.4 Gjz ide i na 100%. Elem, ok je kada bottleneckuje, ali pola igre mi koristi fazon 80% cpu, a 70% gpu i daje 45 fps. Nije pola igre, ali se previse cesto desava. U vecini igre mi sve na ultra gura na 70-90 fpsa.
Jednostavno se ponovilo isto sto i sa Watch Dogs 2, losa optimizacija.
Sada vidjam slicno i sa Kingdom Come Deliverance, osim sto je tamo i grafika zahtevnija.
Nikada vise para ne ulazu u razvoj igara i nikada vece profite nisu imali, a nikada aljkavije nisu radili nego sada.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@djokosrb

kod mene na i72600K, 1060 MSI gaming X, 16gb RAM-a 2133 retko kada padne ispod 55fps, sve na very high, jedino sam modele podigao na ultra. GPU usage 99%, CPU usage 99%. Ajd slikam kad dodjem kuci. (1080p)

a kad igram na 3 monitora, 5760 x 1080, onda je framerate zakucan na 30 (ok, varijacija je od 29-31, pa ono kao da se igra na konzoli.. ) ali ipak preferiram 60fps i 1080p

Ne znam druze, to je nemoguce jer sam video igru na tri konfe sa GTX 1060, GTX 1070 i GTX 970 OC. Znaci onaj stress test, nazovi Siwa na pocetku kad si na kamili/konju i pratis onog lika i prolazis pored npc-ova tu sa tim setovanjima sa GTX 1060 nema leba da prebacis 45 frejmova. Ovako van gradova sigurno da. Primer: https://www.youtube.com/watch?v=hIdsI4ZvPSM
Ja uvek gledam worst case scenario, sto je posebno ovde jako bitno, gomila questova i desavanja po gradovima, palatama itd...

Ovo sto je heroj gore napisao je sustina. Eto covek ima noviji i7 fino klokan i ima onakve gluposti, smesno. Kao da su namerno radili optimizaciju samo za novije cpu-ove, znaci bukvalno 7700k/i5 8400 u odnosu na 6700k pa to je nebo i zemlja, gledam sad live gameplay po youtube. Kad malo bolje i pogledam, ovo nije nikakav bottleneck od strane mog cpu-a, nego ovo sto je lepo covek gore napisao. Mada opet ovo kao da je prica od konfe do konfe, brdo nekih problema kod jednih, dok kod drugih nista. Msm nije im ovo prvi put, secamo se fijaska zvani Unity.....Dobro je ako nista sto nekako mogu da odigram igru u (skoro) lock 50fps, sve ispod toga mi je nekako bezveze, proslo bi mozda 45fps da imam gsync monitor ovako uz tearing neka hvala.
Sa druge strane 30fps:d, pa ne znam meni je to slide show bukvalno, kad povuce luk i strelu kao da se sam seo za top u nekoj BF igri :)
 
Poslednja izmena:
Znaci onaj stress test, nazovi Siwa na pocetku kad si na kamili/konju i pratis onog lika i prolazis pored npc-ova tu sa tim setovanjima sa GTX 1060 nema leba da prebacis 45 frejmova. Ovako van gradova sigurno da.

Mislis na benchmark test iz igre? ... ako je to, daj screenshoot koji deo tacno ?
 
Ne benchmark, kakav benchmark, po njemu sve je ok:d Sam pocetak igre kad izadjes iz one grobnice/rusevine sta god. Ili ako je lakse, bilo koji grad ili palata u igri gde ima vise npc-ova.
 
Benchmark test je skroz ok ;) (okaci screen sa ultra podesavanjima), evo jedna nocna iz Siwe, tu je bio najmanji FPS

4RYRfDi.jpg
 
Nazad
Vrh Dno