Šta je novo?

Assassin's Creed Origins

Ako je neko igrao malo duze,imate li omiljeni grad :D

Na mene je Alexandria ostavila ****no dobar utisak. Mnogo mi se svidja
 
Vizuelno prelepa igra, ali da se razumemo prvi delovi Assassin's Creeda su bili fenomenalni.

 
Ja sam pri kraju. Kad podvucem crtu sa drugim delom koji je meni licno najbolji nije to to i dalje. Kad je prica u pitanju naravno.

Ali mi je igra uz HZD recimo,jedna od boljih u poslednje 2 3 godine.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Skinuo sinoc, sat i dva'es minuta downloada, taman dok sam odigrao nekoliko partija siege-a.

Odlicno optimizovano, na very high radi fluid ~60, a na ultra takodje radi glatko ali su primetni blagi stutteri kao kad dolazi nesto novo na load iako trosi svega 7GB RAM-a i ~4GB na video RAM-a.

Sad sto se tice gameplaya, nisam puno igrao ali deluje mnogo interesantnije nego prethodne igre jer su napravili taj neki twist na RPG.
A kad cujem akcenat glavnog aktera suzdrzavam se da ne mislim na onaj fail meme do ya know da wae
 
Poslednja izmena:
Kako igrati ovo sa logitech rumblepad 2?
Kad ubodem gamepad assassin moze da se pomera ali komande ne rade. Sve je nekako usporeno.
 
Meni je trebalo 15 sati gameplaya da bih dosao do Alexandrie, gde sam dosao kada sam bio 14. lvl. Za sada je igra prelepa, ali opet malo prelaka. Bas je glupo sto mogu njih 3 da me primete, a vojnici u istom garnizonu 20m pored, nista ne izvaljuju dok se ja borim sa ovima :)
U Black Flagu je to bilo super odradjeno, znao si da ako te je neko primetio, svi ce da te traze.
Svidja mi se borba i sto ima vise razlicitih tipova prema kojima moras da prilagodis taktiku, nije samo hack and slash.

Na mojoj konfiguraciji, ultra 1080p ide i ispod 40 fps nekada u gradovima, ali je to zbog ocajne optimizacije igre, jer mi je tada zauzetost gpua i procesora na fazon 60%...dakle, nije zahtevna, vec je lose optimizovana.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Meni mnogo lose radi very low na i5 3350p 3.1,8gb rama,nvidia gtx 750 1gb,nije neka konfiguracija ali vecina igara mi ide lepo na medium-high,jel ima neki program ili bilo sta to bi moglo da pomogne da radi malo bolje.
 
Graficka ti je preslaba.

A jos su 1GB karte prakticno neupotrebljive u 2018. za igre.
 
meni je ovo AC: Witcher :D sto je dobro naravno. imao sam problem sa stutterom ali cim sam prebacio igru na ssd mogao sam cak i detalje da dignem i da bude skroz ok.
 
Gde nadjoste da "kupite" igru kad vam tako brzo skida, kod mene se vuce kao prebijen. Ako moze info na pm :D
 
Meni na HDD radi sasvim ok... al ako pocne da me nervira ide na SSD :D
 
Da li je neko probao na 2K max podesavanja? Zanima me kako stoje fps posto jos nisam stigao da instaliram.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Da li je neko probao na 2K max podesavanja? Zanima me kako stoje fps posto jos nisam stigao da instaliram.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ja igram na 2560x1440p sve max na ovoj masini sto vidis, fps preko 60 u 95 % slucaja :D
 
^ hvala na informacijama, predpostavljam da ce i kod mene tako raditi.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ovde je vise opterecenje na procesoru nego na grafi!Cini mi se da je i5 svoje otpevao,barem kod Ubisoft-a!Grafika mi radi na 70%,a procesor zakucan na 100%!
 
Hm..Meni je isto sve fluid dok nisam u gradu,tamo mi je izmedju 40 i 45 fps sve na high!Sta god da uradim to mi je sto mi je!
 
Ova igra bas trazi SSD ...kod mene sve na max ne pada ispod 60, ali zato procesor zakucan 100% sva 4 jezgra i grafa isto 100%
Sam gameplay je drugaciji nekako i nije lose :)

df.PNG
 
Poslednja izmena:
CPU na 100% je zbog VMProtect-a, zaštite od pirata. Još kada je igra izašla pričalo se o tome da igra kontantno poziva određene instrukcije da bi čuvala integritet fajlova od krekovanja, što povlači i veće opterećenje cpu-a (pričali su oko 20-30% više).
 
CPU na 100% je zbog VMProtect-a, zaštite od pirata. Još kada je igra izašla pričalo se o tome da igra kontantno poziva određene instrukcije da bi čuvala integritet fajlova od krekovanja, što povlači i veće opterećenje cpu-a (pričali su oko 20-30% više).

Mislim da to nema veze, nije takva zastita ,,,evo pogledaj, ovaj ima original sigurno (okacio je kad je igra izasla oktobar 2017) pa je opet 100% CPU usage

 
Ima veze, potvrđeno je još od samog izlaska.

Krekovana verzija ima istu zaštitu (uz Denuvo i uPlay koji isto vuku malo cpu-a), samo emuliranu.
 
Ovo je clanak iz OCTOBER 30, 2017 !!! ...i dalje mislim da je igra neoptimizovana i da nema veze sa zastitom :) da ne ulazimo u raspravu bzvz, popicemo poene ;)
 
Pa ništa se nije promenilo, još uvek su tu iste te zaštite. Igra jeste nedovoljno optimizovana, ali je jedan od glavnih problema taj oko zaštite koji vuče više nego što treba.
 
Mene igra smirila posle prvih 10 minuta :d Igraću je još, pa da vidim kako će biti kasnije, A usput mi fps pao na 40ak čim sam ušao u seoce ono I ostaje isti koliko god da smanjujem podešavanja.
 
Igra je definitivno neoptimizovana. Podesavanja su na 2K sve na max detaljima. Opterecenje gpu je od 70-99% sa temp 66c. Dok cpu je od 60-90% sa 68c. Igra izgleda prelepo ali sam vec na samom pocetku naleteo na bag. U gradu kada dobijete luk i treba da gadjate mete kod mene kada se stisne i drzi desno dugme misa nece da nategne nego samo stoji. Probao sam restartovati igru ali isto. Probacu danas da krenem iz pocetka mozda ce proci taj deo. Igra je sa core pack 37gb.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ma neoptimizovano, rekoh vec da kada je na 90+% gpu, igra leti, a onda padne na 60-70% gpu i cpu i igra radi na 45-50fps bez ikakvog razloga.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Bas me zanima zasto treba toliko meseci za neke naslove,dok neki drugi denuvo zasticeni naslovi budu "leceni" za par dana.

Ja verujem da mozda i postoji neka vrsta dogovora izmedju izdavaca igre i "lekara" pa za neke naslove treba da prodje vise vremena (dok se igra rasproda) pa je onda lece.I zasto su odjednom nestali svi stari lekari (ponovonapunjeni npr.)?Sigurno ima neke veze.Cisto me "tehicki interesuje":d

Inace vec sam napravio 4 sata u igri,lepa je i neoptimizovana.Treba tu jos neki patch da bi proradila kako treba.Mnogo FPS varira,cak i kad nema vidljivog razloga.Kod mene na medium-high igra radi na 30-50 FPS,ali sa obzirom da je SP,ni ne oseca se da je tako mali frejm.
 
Poslednja izmena:
^ bas tako... Javna je tajna recimo za Football Manager fransizu da imaju dogovor sa "lekarima" godinama unazad da ne "lece" odmah vec u prolece. Pre je bukvalno za dan bilo probijeno i online.

Ne sumnjam da je i ovde bio slucaj, samo sto su jos dodatno sakatili performanse onima koji su kupili za PC.


@DeLarge

zato sto im je W3 i bio inspiracija ;) Samo sto nisu mogli sustinu kvestova iz W3 da ubodu (citaj prenesu u AC:O) tako da su kvestovi neinspirativni u odnosu na one iz W3.

btw. svet je brutala. Ja igram (igrao malo zbog nedostatka vremena) na PS4 pro i mogu reci da mi je reakcija bila:

tumblr_luu2d94ZYR1qhansmo1_400.gif
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno