Šta je novo?

Assassin's Creed Origins

DeRadicci

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
04.08.2011
Poruke
7,654
Poena
525
Ponovo procurilo:





eurogamer.net je napisao(la):

Ipak oni leak-ovi (za Assassin's Creed Empire) od pre par meseci nisu bili fake:

61NfpRw.jpg


http://www.thecodex.network/?p=29860

Q6VO222.jpg

Super je sto Black Flag tim radi na ovome i sto konacno dobijamo Egipat. :Klanjanje

Moguce da ce izbaciti neki teaser/trailer pre E3, odnosno vec u naredne 2-3 nedelje.
 
Stari-novi info:


The 4chan leak, as per Reddit's summary:

  • The leaks aren't "accidents". Controlled. Both pictures are real. The first one (where the MC stood in front of something) is very old. The second one is a picture from the Demo we'll see at E3.
  • New scouting mechanic, the eagle. The eagle's placeholder name for now is "Akhom".
  • There are NO towers in the game. You will be using your eagle for side-activities and points of interest. There's a limit to how far you can go away from the protagonist. EDIT: Since many people are taking this the wrong way: With this the leaker probably meant that you won't be using towers in order to unlock parts of the map since it's been replaced by the eagle mechanic. Towers themselves aren't removed from the game.
  • The characters all speak English like in Unity. That is because of the Animus 5.0, which has perfected any translation issues of the older versions. You will be sitting in it, not moving around like in the movie.
  • We have a new Modern Day protagonist, he's male and mixed race. Already a trained Assassin and has a new team that helps him achieve his task, given by William himself. William, Rebecca, Shaun all make appearances.
  • MD is more like AC3's MD with bigger areas and more character interaction. The MD does more to highlight the fact that Assassins and Templars still exist and are having a big impact on the world.
  • "Without giving too much away, a piece of Eden is used during the Exodus and the crossing of the Red Sea, playing into the whole overarching mission of the modern-day protagonist." Not main focus of the story though.
  • He doesn't exactly know when it's set, but last he heard it was set between 1400 and 1200 BCE. It's set during the Dynasties.
  • NO naval combat. It really is only just a sailing boat used for travel purposes. It's like in The Witcher 3, just a tad more customizable. That's it.
  • He states numerous times that the world is breathtakingly beautiful and that there is ambient stuff going on in the open seas. Better to sail than miss this stuff by fast-travelling.
  • You will be travelling the Eastern Mediterranean with your boat.
  • Ambient music is in the game. Hooray!
  • Devs have focused on story 100%. There is no multiplayer whatsoever, however, there are micro-transactions like in BF and Rogue. Multiplayer is still on the cards, might return at some point to the franchise.
  • A lot of work went into the immersion aspect.
  • Plenty of tropical areas. Mirages, oasis areas and various islands dotted around the sea are beautiful.
  • The main protag (in the past) is a quieter version of Altair, basically. Looks like him, slightly darker. Not black like Adé. Trilogy with him planned. Greece comes next and he's in there. No idea about the third entry at all.
  • Main protag (past) is apparently Israelite.
  • Combat has been reworked. Enemies have different attack patterns and will actively try to flank you. Kinda like Witcher 3, but easier to get into.
  • Stealth is much more integrated into the world. You can hide on corners, in crowds, in buildings and in bushes/haystacks. Imagine Syndicate and Unity's stealth, but much more well thought out and implemented. Social stealth is emphasized a lot in the game. You'll be blending into crowds and with groups of slaves an awful lot.
  • Free running is the same as Syndicate/Unity, though it adds in some of the flair from Watch Dogs 2. It's a lot smoother and more fluid.
  • Reason why AC doesn't make its way to Japan is because the higher ups don't see it being successful. They made China for Chronicles to "please the fans". Whoop-de-doo.
  • Same thing for WW1 and WW2.
  • Engine is a reworked version of Syndicate's. But looks drastically different to Syndicate/Unity.
  • They took Unity's backlash very, very badly. They've been working on Origins so much to avoid another buggy situation. "Syndicate was about 60% complete when the backlash came to light, so Ubi shoved that one out of the door before we had the break."
  • No Switch version, releases on PS4, Xbawks One and PC.
  • Coming out later this year.
  • Hidden Blade used in the game is a very early version. Requires losing a finger. There's also a bow, a shield, various swords, spears and throwing knives.
  • Our protagonist (paaast) doesn't have a name at the beginning. Later, other characters start calling him "Shed", after the deity that represents salvation. A big part of the story revolves around saving your people from slavery.
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Shed_(deity)
  • The idea of an Ancient Rome game was floating around the office. Ceasar wasn't a Templar, but shared a lot of their ideologies. Senators that killed him were part of the Brotherhood. Status of this idea is unknown.
  • Skills are done in a talent tree. However, the differences between the skill trees are drastically different and you can only ever have a certain amount of skills active at one point. One tree is Combat, another Stealth and the final one is Movement.
  • Outfit-wise, there's a few pre-determined outfits (as there has been in every AC game). However, there are different piece of equipment that you can buy that will go over the top of your 'base' appearance. Imagine Unity's equipment variation/customization, but with less pointless fluff.
  • Character customization is more like Unity than Syndicate.
  • EDIT: I forgot to add this, sorry people: You can put your hood on and off whenever you want!
 
Blago receno, ocaj. Aj sto je ocej, navikao sam da bude svaka AC igra posle zavrsene trilogije Ezia losa (eventualno Black Flag je bio ok), ali sto su pauzirali godinu dana sa ciljem da naprave revoluciju AC serijala i digli toliko hajpa i na kraju izbace ovo. Realno ovakav (koliko mogu zakljuciti iz prezentacija) ocajan glavni lik, u toliko sarenolikom Egiptu sa svojim Orlovskim dronom koji skenira neprijatelje i automatskom strelom koja prati metu ne moze da bude dobro a potovo ne revolucionarno svakom normalnom sa imalo ljudske inteligencije (eventualno Amerikancima moze). Pri tome i kombat je bezveze koliko se moze videti. Sve u svemu dosta lose, bar sto se vidi iz prezentacija a ne verujem da ce bolje ista biti kad izadje.
Ne znam sta je Ubisoftu ali krstenu igru nije izbacio od Far Cry 3, svaka igra im je monotona i dosadna. Sve se svodi na "popni se na toranj, ucitaj mapu, skeniraj neprijatelje pomocu raznih dronova (pa i orlova hahahahahah), markiraj ih, budzi glupe acivmente koliko god mozes i tako u krug".
Nigde dobre i interesante price koja drzi paznju i na kraju ti zao sto predjes igru koliko je dobra, nego sve nesto tralala i da se nakupimo para sto vise mozemo.
Sto se mene tice Ubisoft je odavno propao, samo mi nije jasno kako tako jaka i ogromna kompanija moze da dozvoli sebi ovaj put kojim ide.
Nek se ugledaju malo na kolege iz CD Project RED, da vide kako se sa manje kapitala i resursa pravi remek delo, za sta su ovi ocigledno i pored tolikih para i resursa nesposobni.
 
Poslednja izmena:
Veceras konferencija u 10, ocekuj jos po neku igru iz njihovih drugih glavnih fransiza sa tom tom istom Ubisoft mehanikom igre. :) Egipat grafikom i atmosferom deluje sjajno i prava je steta sto ce to sve ti "producenti" i "kreativni direktori" to sve protraciti.

Tipujem da ce veceras da prezentuju novi Splinter Cell koji verovatno nece biti daleko od idealne Ubi igre sa sve open world mapom, tornjevima/checkpointima, besmislenim grindom i verovatno umetnutim "edgy" karakterom i pricom, tj. kako oni to sami vide.

Da ne ispadne da samo hejtujem imaju oni i dobrih i originalnih igara ali ove udarne su nazalost i dalje ogranicene ovim sablonom gore.
 
@Frozen

Meni odlicno. :D Na prvi pogled dobar mix Brotherhood-a i Black Flag-a.
A9JjJBR.gif

Jedva cekam da vidim piramide i grobnice. Mada bi bio red da KONACNO nastave Present Day pricu...

Strela koja prati metu je u rangu dzinovske zmije sa kraja trailera, nije ni za komentarisanje. A svakako sumnjam da kvari utisak.
 
Poslednja izmena:
Kao sto rece Frozen, totalno razocaranje, a ocekivao sam vatromet.
Ovo mu je neki Watch Dogs 2 u anticko doba.
Sarena grafika, dosadan lik, dron... katastrofa.
Jos sa borbom pokusavaju da iskopiraju Witchera, a ustvari neprijatelji i dalje glupi ko tocila. Ubijas na metar od njih, njima opusteno..
Jedino sto me zanima je prica, koja mi u AC oduvek bila kul.. a ovo je Origins, dakle objasnice valjda nastanak odreda.
 
Klasicno cu preskociti ShitSoft sto se tice kupovine, skinucu i probacu, prvih 3 minuta ce odluciti da li ce biti obrisano ili odigrano.
 
Ja sam i vise nego zaintrigiran jer je u pitanju drevni Egipat. Ovo ce biti prvi AC koji cu igrati nakon dvojke.
 
Pomislio sam da ce novi AC posle te pauze liciti na nesto novo ali ovo sto gledam je meni opet jako slicno i trapavo kao kod prethodnih igara iz serijala. Gledam neki gameplay gde se penje po planini, ruke i noge mu propadaju kroz istu, pa na sve to stoji u vazduhu lik a ne na zemlji :D ajd kao alpha je jos uvek ali opet
 
ne razumem šta ste očekivali? novi battlefront? elite dangerous na morima? snake u fazonu super marija?

šta god da ste očekivali, dobićete još jedan ac - dakle gomila sinematika (koji uglavnom ne mogu da se prekidaju), open world načičkan jednim te istim npc-ovima koji se ponavljaju i rade jedno te isto, klimava borbena mehanika (iks, iks, ipsilon, a, iks) kvalitetna grafika, dobra animacija, nova mapa koja "intrigira" i to je to.

ta da ta daaaaaaaaaa... assassin creed ponovo :)

i naravno - rasprave u odeljenju mog sinca, da l je bolji novi gta ili novi ac.
 
Poslednja izmena:
Tacno tako. AC kao i svaki drugi, samo ovaj u dugo ocekivanom okruzenju - drevnom Egiptu.

Ma samo da konacno bude pomaka sto se tice price u serijalu koja se nije pomerila od trojke (i delimicno Black Flag-a). :D A posto su sve ovo vreme tajnoviti sto se tice Present Day, vrlo je moguce da nas ocekuje prijatno iznenadjenje. Licno verujem da ce vratiti Present Day gameplay, kao onomad sa Desmondom.
 
kome se smučio taj gejmplej teško da može da proguta i drevni egipat, kamoli novog dezmonda
 
kome se smučio taj gejmplej teško da može da proguta i drevni egipat, kamoli novog dezmonda

Nadam se da takvih ljudi nece biti u ovoj temi. ;)

Meni licno prica (First Civ, Present Day) uvek bila ubedljivo ispred svega u ovom serijalu. Mada ni ono putovanje kroz Eziov zivot nije bilo lose.
 
Poslednja izmena:
iskreno, sve nade sam polagao u black flag, očekivao mešavinu pirates-a i sea dogs-a i naravno, dobio novi assassin creed :)

nisam normalan :)
 
Gledao Clueless Gamera sad, pa ova igra je glitch fu*k fest jbt. A Ubi još pokušava da je opravda time da je Conan navodno ušao u God Mod. A glitchevi identični onima u AC Unity ...
 
Prekrcato sa bugovima. Ovako mi je prva AC igra koja mi lezi jos od originala.
 
Gledao Clueless Gamera sad, pa ova igra je glitch fu*k fest jbt. A Ubi još pokušava da je opravda time da je Conan navodno ušao u God Mod. A glitchevi identični onima u AC Unity ...

LOL, i ja malopre pogledao. xD

Sa druge strane, na forumima, recenzijama i po youtube-u se nesto i ne zale oko toga. A sto se optimizacije tice, igra radi dobro kao Syndicate ili bolje.


Poslednja slika jel to Nathan Drake? :D

Avatar lika koji je stream-ovao tada.
 
Poslednja izmena:
lol kakav je to combat mechanics izgleda kao da je telefonska igra a ne AAA trebalo im je 1 dana pauze za ovo smece :d
 
Ajde ne pricaj gluposti. U odnosu na ono sto su prikazali pre par meseci dosta je popravljeno. Generalni utisak opet nije nesto,ali nikad sistem borbe nije ni bio preterano dobar u Asasin igrama.

Sto je vise igram,sve vise mi se svidja igra. Deluje da ce biti bas dugacka. Imam mozda oko 20 sati igranja,a sumnjam da sam vise od 20 posto presao.
Dosta sam istrazivao,igram polagacki, verujem da ce sama igra da mi izbije na 100h igranja sa mojim pristupom.
 
Ajde ne pricaj gluposti. U odnosu na ono sto su prikazali pre par meseci dosta je popravljeno. Generalni utisak opet nije nesto,ali nikad sistem borbe nije ni bio preterano dobar u Asasin igrama.

Sto je vise igram,sve vise mi se svidja igra. Deluje da ce biti bas dugacka. Imam mozda oko 20 sati igranja,a sumnjam da sam vise od 20 posto presao.
Dosta sam istrazivao,igram polagacki, verujem da ce sama igra da mi izbije na 100h igranja sa mojim pristupom.

Imas ljudi koji se drze nekog svog pravila a to je da sto pre i da u sto kracem roku predju igru da samo kazu da su je presli, tacnijedrze se samo glavne price i to kada zavrse ne zanima ih nista drugo. Dok ja igram verovatno kao i ti, a to je da se zavucem u svaku rupu i da odem u svaki deo mape da vidim sta se tamo nalazi.
 
Nazad
Vrh Dno