Šta je novo?

Windows 10 i visok DPI

NjegovaWisost

Slavan
Učlanjen(a)
08.06.2008
Poruke
1,164
Poena
395
Kako ste rešili problem visokog DPI na Windowsu 10? Probao sam sa DPI fix, pa na kraju sa ručnim menjanjem registri baze.

Imam 15.6 1080p ekran na laptopu, i slika je kadkad užasno zamrljana ako stavim 150 scaling -_- Sad držim na 132% to mi se čini OK.
 
Poslednja izmena:
Razumem te potpuno.. Imam Dell XPS 15, 3840x2160 i scaling mi je trenutno na 150. UI elementi su jos OK, ali text je mutan u nekim situacijama.
 
Добро је да се неко јави. Стварно идитоски од М$, понашају се ко пропала државна фирма са монополом.
 
Imam i ja isti problem a i desava se da se sporo iscrtava UI jer Intel integrusa ne moze da sazvace ovo.
 
Meni je ovo pomoglo, sinoc sam uzeo drugi laptop i zbunio sam se kad sam video koliko je sve mutno, sva sreca pa sam citao vec ovo oko DPI problema. 15.6" i 1920x1080 i ovo registry prepravljanje rade super.

[YOUTUBE]3w6SaeuCJ_o[/YOUTUBE]
 
@Lanikor
Hvala za link. Ubacio ovu izmenu u registry, deluje mnogo bolje sad. Kad sam uzimao 1080p laptop ovo mi je bila najveća briga, na kraju sam zadovoljan, nije sve idealno sa 125% skaliranjem, ali sasvim zadovoljavajuće.
 
@Lanikor
Hvala za link. Ubacio ovu izmenu u registry, deluje mnogo bolje sad. Kad sam uzimao 1080p laptop ovo mi je bila najveća briga, na kraju sam zadovoljan, nije sve idealno sa 125% skaliranjem, ali sasvim zadovoljavajuće.

U medjuvremenu sam morao da radim clean install jer sam dodao jos jedan RAM modul od 8 GB pa sam tad stavljao i SSD i onda nisam uopste koristio ovaj registry fix vec sam iskoristio Windows 10 DPI Fix aplikaciju (originalno ime nema sta) i tu se samo stiklira "Use Windows 8.1 DPI scalling (our fix)) i ako se ne podesi samo od sebe izaberes 125% za DPI scale. Naravno mozes da eksperimentises jer imas i custom opciju ali oni kao preporucuju 125%, meni ovo daje ostar prikaz preko celog displeja na 15,6" u FHD rezoluciji.

Probaj i taj ako te ne mrzi da se petljas s tim, mene krene da drma taj selektivni OCD i bode mi oci kad je nesto mutno pa sam gledao da resim to odmah.

Mada navodno je to sredjeno sa poslednjim Creators Update za desetku ali nesto nisam primetio, skinuo sam svez ISO sa Microsoftovog sajta. Doduse bilo je dodatnih azuriranja necega, mozda je fix bio tu.

Ovo je link, originalni sajt im je ocajan pa sam odavde redirektovan na isti, direktno nisam smeo da se igram zbog svog ovog Ransomware ludila koje vlada.

http://www.majorgeeks.com/files/details/windows_10_dpi_fix.html
 
Poslednja izmena:
Ja od izlaska W10 koristim taj Windows 10 DPI Fix i vise sam nego zadovoljan.
 
Mada navodno je to sredjeno sa poslednjim Creators Update za desetku ali nesto nisam primetio, skinuo sam svez ISO sa Microsoftovog sajta. Doduse bilo je dodatnih azuriranja necega, mozda je fix bio tu.

Ja nisam primetio da je nešto rešeno sa CU, sve je izgledalo isto posle update. Mislim da ovaj DPI fix radi istu izmenu u Registry kao na ovom snimku, uključi Win8 DPI skaliranje i menja vredost LogPixels. LogPixels je već postojao kod mene, samo sam izmenio vrednost na preporučenu, nisam imao vremena da proveravam različite vrednosti, vrlo sam zadovoljan i ovim početnim rezultatom.
 
Ja nisam primetio da je nešto rešeno sa CU, sve je izgledalo isto posle update. Mislim da ovaj DPI fix radi istu izmenu u Registry kao na ovom snimku, uključi Win8 DPI skaliranje i menja vredost LogPixels. LogPixels je već postojao kod mene, samo sam izmenio vrednost na preporučenu, nisam imao vremena da proveravam različite vrednosti, vrlo sam zadovoljan i ovim početnim rezultatom.

Verovatno radi na tom principu. Doduse smesno je da mora da se koristi dodatni softver za jednu tako esencijalnu stvar.
 
Meni je CU update resio problem - samo stavite na 150% rescale i to je to. Sve je ostro.
 
Previše je 150% za 15,6" laptop, računam da bi mi to odgovaralo na 14" što ih forsiraju u poslednje vreme.
 
Poslednja izmena:
Dočekali ih nespremne high-res monitori u >2015 periodu. Potpuna nebuloza je da je sa svim mogućim rezolucijama i dimenzijama ekrana skaliranje ovako rešeno u Win10.
 
Mnogo je šta nebulozno u w10.
 
Odradio ono sa registrijem iz 5-og posta i progledao, 15,6'' - 1080p. Hvala na temi i rešenju ovog problema. Meni je najmutnije bilo u mikro torrentu a sad da se posečeš na slova :p.
 
Hmm da li taj "hack" vredi za nas sa 4k ? Posto na 100% scaling moram lupu da koristim, kada povecam na 175% gde mi je sve potaman fontovi u nekim programima su ostri kako treba, dok su u nekim mutni ko da sam mazao burekom ekran :)
 
Tome i sluzi "hack".
 
Nazad
Vrh Dno