Šta je novo?

Bios ne pokrece .exe program: "This program cannot be run in DOS mode."

Aleksandar9005

Poštovan
Učlanjen(a)
09.05.2017
Poruke
10
Poena
54
Pozdrav! Imam problem sa pokretanjem programa iz biosa za re-flash-ovanje biosa graficke (brick-ovao sam je pogresnim flash-om biosa, btw, znam da povratak gpu-a nije zagarantovan)

Windows 7 Ultimate x64 SP1
4GB Ram
Powercolor 6770 1GB
Phenom II x4 945 3GHz

1. Aktivirao integralnu graficku (jer brick-ovana ne daje sliku, ali okrece se kuler)
2. Napravio butabilan usb preko rufusa (Free-Dos, Fat32, ubacio pravi fajl programa.exe za flash-ovanje koji MORA raditi u DOS-u), ubacio potrebne fajlove za flash gpu-a (pratio uputsva na videu sa linka https://www.youtube.com/watch?v=mTqNP-N38BY - lik je uspeo).
3. Restartovao komp, butovao sa usb-a, sve fajlove nasao na njemu komandom " dir ", ali nakon komande za pokretanje programa " atiflash.exe " dobijem " This program cannot be run in DOS mode."

Da li neko zna o cemu je ovde rec? Znam da ima veze s kompatibilnoscu programa sa DOS-om, ali resenje nikako da nadjem, kopao sam svuda po netu. Hvala unapred! :)
 
Poslednja izmena:
Imao sam isti slucaj i morao sam napraviti butabilnu win98boot flesku.
Jednostavno, ne radi sa freedos sistemom.
 
Hvala na munjevitom odgovoru! :D Kako da napravim win98 boot usb? :)

UPDATE Uspeo sam da napravim win98 boot usb instrukcijama, fajlovima i programom sa sajta http://www.howtonetworking.com/Windows/bootableusb.htm

Sve super, restartujem, pojavi se drugaciji DOS : "Windows 98..." komanda "dir", sve naso. Komanda atiflash.exe ili atiflash -i (kao sa klipa) i opet ista poruka "Cannot be run in DOS mode". :(( Sta da radim?! Lik sa klipa je uspeo kao i jos neki u komentarima. Pomagajte! :(
 
Poslednja izmena:
krastavac. meni je uspelo ovako kako je opisano na tom linku.
 
Ne kapiram, a vidim stariji DOS nakon restarta i sve, al opet isto. Lik sa klipa uspeo istim fajlovima koje sam i ja napravio, uvrnuto. :( Ako neko nesto zna, neka pise, hvala.
 
Sto prosto ne probas sa drugom verzijom atiflash-a?
 
Dobra ideja, ali na zvanicnom sajtu nisam nasao drugu verziju, sad cu probati da nadjem negde stariju. Ako neko vec ima link drugacije verzije, neka salje, hvalaa.
 
imas ovde na techpowerup, samo sa leve strane klikni na show more versions...
 
Pun pogodak! Hvala ti puno!!! Kako se samo nisam setio toga :D Uradio sam reflash grafe po onom videu i vratio je u zivot, ne mogu biti srecniji, 3 dana bez grafe bio. Hvala svima puno. :D :D
 
Tu sam i nasao istu verziju kao sa klipa, hvala puno! Problem resen, graficka ponovo radi! :)
 
Odlicno, bitno da si resio problem. Znatizelje radi, kako si je ubio prvi put, tj sta si pokusavao da joj uradis obzirom da je 6770 rebrand 5770 i vec je napanjena do daske?
 
Pokusao sam da povecam core voltage u biosu da bih digao core na stabilnih 1GHz, ali nisam preimenovao rom fajl u "bios.rom" nego mi bilo nesto bas dugacko, valjda zbog toga pukao bios. Voltage sam digao sa 1200mv na 1220 I klok na 1GHz I onda flasovao bios, moze biti da je i zbog toga izgubila sliku.
 
A da li si testirao pre toga da li moze da izdrzi taj klok na tom naponu?
Ako ces ponovo da se okusas, probaj da editujes BIOS i podignes SAMO NAPON sa 1200mV na 1220/1250mV, NE DIRAJ klokove za sad. Flesuj taj BIOS, pa onda iz windowsa testiraj dokle ide na tom naponu. Tek kad nadjes granicu dokle stabilno ide na tom naponu edituj BIOS i postavi i novi klok (oduzmi recimo -25MHz za svaki slucaj).
 
Probao, ne izdrzava ni 960MHz na 1200mV, zakuca u gta V posle minut, dva. Inace, da napomenem, pre nego sto sam u biosu promenio na 1220mV, probao sam i 1210mV, zatim nakon restarta u msi afterburner-u mi bilo cudno sto opet slajd za voltage nije hteo ici preko 1200mV (u podesavanjima AB sam ukljucio prosireni nezvanicni klok i sve ono ostalo, voltage unlocked), a bios uspesno izmenjen. o_O Pokusavao bih jos, samo mi to nije jasno, da ne bude se nista ne menja izmenom biosa.
 
Poslednja izmena:
Moja greska, core clock stabilan na 960 sa 1200mV, a memory clock nije preko 1235.
 
A da li si testirao pre toga da li moze da izdrzi taj klok na tom naponu?
Ako ces ponovo da se okusas, probaj da editujes BIOS i podignes SAMO NAPON sa 1200mV na 1220/1250mV, NE DIRAJ klokove za sad. Flesuj taj BIOS, pa onda iz windowsa testiraj dokle ide na tom naponu. Tek kad nadjes granicu dokle stabilno ide na tom naponu edituj BIOS i postavi i novi klok (oduzmi recimo -25MHz za svaki slucaj).

Izgleda da izmena voltaze izaziva nestanak slike, izmenio mV sa 1.2 na 1.22 a sve ostalo ostavio fabricki, nakon restarta nema slike. Za sad stabilnih 960 core i 1235 mem, bas me cudi da mem klok moze samo 35MHz preko fabricke vrednosti.. o_O
 
Nazad
Vrh Dno