Šta je novo?

Kupovina bežičnog miša

Sc8eR

Poštovan
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruke
257
Poena
95
Pozdrav, :wave:
Koristio sam do skoro a4tech x710bk ali sam u međuvremenu kupio bežični komplet logitech MK270 (trebala mi nova tastatura) i malo po malo totalno prestao da koristim X7 i prešao na bezični logitech. Miš je solidan, radi na svim površinama, fabrička baterija traje evo skoro godinu dana ali je premali i jako neugodno leži u ruci do te mere da se javlja bol posle dužeg korišćenja.
X7 sa druge strane mi savršeno leži ali je žični. Ja bih najradije nekako nabudžio X7 da radi bez kabla :D

Elem, treba mi preporuka za miš. Uslovi:
-Bežični
-da radi na različitim površinama (iz kreveta)
-da lepo leži u ruci (palm grip)
-dva dodatna dugmića poželjna ali nisu obavezna
-baterija takođe poželjno da traje što duže
-Da ne košta boga oca :)

Mislio sam da jedan od uslova bude da je logitech pa da ne moram da koristim još jedan risiver, ali se ispostavilo da ovaj od MK270 nije unifying nego nano risiver tako da to više nije bitno.

I da, namena nisu igrice već surf i redovno korišćenje računara (često iz kreveta :D)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, :wave:
Koristio sam do skoro a4tech x710bk ali sam u međuvremenu kupio bežični komplet logitech MK270 (trebala mi nova tastatura) i malo po malo totalno prestao da koristim X7 i prešao na bezični logitech. Miš je solidan, radi na svim površinama, fabrička baterija traje evo skoro godinu dana ali je premali i jako neugodno leži u ruci do te mere da se javlja bol posle dužeg korišćenja.
X7 sa druge strane mi savršeno leži ali je žični. Ja bih najradije nekako nabudžio X7 da radi bez kabla :D

Elem, treba mi preporuka za miš. Uslovi:
-Bežični
-da radi na različitim površinama (iz kreveta)
-da lepo leži u ruci (palm grip)
-dva dodatna dugmića poželjna ali nisu obavezna
-baterija takođe poželjno da traje što duže
-Da ne košta boga oca :)

Mislio sam da jedan od uslova bude da je logitech pa da ne moram da koristim još jedan risiver, ali se ispostavilo da ovaj od MK270 nije unifying nego nano risiver tako da to više nije bitno.

I da, namena nisu igrice već surf i redovno korišćenje računara (često iz kreveta :D)

S obzirom da ne znam tacno koji ti je budzet, a uzimajuci u obzir da misevi rade normalno na posteljinama jedino ako nemas svilenu moze biti problem. Ja bih ti u tom slucaju preporucio neki mis sa trackballom i zavrsio si posao.

Imas Logitech M470 za nekih 50, 60e a nasao sam i oglas na KP za 4300 ga covek prodaje i izgleda odlicno - http://www.kupujemprodajem.com/Logitech-M570-Trackball-44428570-oglas.htm?filter_id=117586299

Ima i jeftinija varijanta Trackman ali je zican.

Razmisli o trackball opciji, plus ovaj ima unify risiver. :)
 
Hvala na informaciji. Trackball opcija mi nije ni pala na pamet, ali si me zaintrigirao. Deluje čudno, ali mislim da bih se navikao.

BTW, onaj oglas je izgleda u medjuvremenu obnovljen sa cenom od 3300din, tako da mi sad to deluje sumnjivo.
Novi kod nas koštaju oko 9k, dok na svim review-ima kažu da je ispod 30$
 
Hvala na informaciji. Trackball opcija mi nije ni pala na pamet, ali si me zaintrigirao. Deluje čudno, ali mislim da bih se navikao.

BTW, onaj oglas je izgleda u medjuvremenu obnovljen sa cenom od 3300din, tako da mi sad to deluje sumnjivo.
Novi kod nas koštaju oko 9k, dok na svim review-ima kažu da je ispod 30$

Pa rekao je da moze licno preuzimanje u BG-u, zato sam i predlozio. Iscimaj ga da se nadjete, pa isprobaj. Da li je prevarant ili ne, to ces saznati ako zeli da se nadje sa tobom licno.

Spustanje cene jeste sumnjivo ali iskreno, kod nas trackball nije toliko aktuelan i sama traznja slabo ide tako da verujem da zeli da ga se otarasi. Probaj, vidi, zovi pa javi kako si prosao.
 
Mislim da ću da poručim sa amazona. Cena je oko 30$ tako da ću za malo više para dobiti nov miš.
I kad dodam na cenu PDV i poštarinu opet me izađe upola jeftinije nego 9k koliko je kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno