Šta je novo?

Obratite paznju ako kupujete sa ASOS-a

Dakle opet profesionalnost ASOS-a. Poručio duks veličinu XL. Stigao duks sa etiketom da je XL, ali u stvari je 3XL. ASOS vratio pare na račun (jer su ostali bez XL da mi zamene) uz izvinjenje i poruku da duks mogu da zadržim.
Ti ga skrati po zelji i ljepota. Svaka im cast!

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Da li zna neko kad moze biti na asosu snjzenje. Ima jedan sat,ostavio sam ga u korpu kad bih mogao ocekivati da ce se njegova cijena sniziti?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Samo za crni petak su imali popust 20% na ceo asortiman. Svi ostali popusti, a imaju ih svake nedelje, su samo na jedan deo asortimana po njihovom izboru.. Tako da ti na to tvoje pitanje niko nemože dati odgovor. Ako taj sat budu imali na lageru 23.11.2019. biće sigurno na popustu.
 
Ja tipujem na 01.01.2019 i za bozic. Ako oni to praktikuju.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Praktikuju, ali ne na ceo asortiman. Bili su popusti prošle nove godine do 70% na neke delove zimske odeće. Dakle, opet ti kažem, jedino kad daju popust NA CEO ASORTIMAN (bar zadnjih 2 godine koliko ja kupujem kod njih), je na crni petak. Svi ostali popusti su na određenu grupu proizvoda i tu nema pravila šta će i kada će biti na popustu.
 
Poslednja izmena:
Hoce brat da uzme nesto preko Asos-a.
Napravio sam nalog i kad hocu da dodam adresu ima opcija 'County' i 'Town/City'.
Nisam siguran sta treba da upisem pod ovo prvo dok je za drugo Beograd (jel pisete Beograd ili Belgrade)? Pretpostavljam da treba opstina, u njegovom slucaju Obr?
 
Poslednja izmena:
County je okrug, bitno je za Amere i Britance, kod nas stavi šta oćeš :)
 
Country : Serbia

Street Address: tu napisite i ulicu i broj i PAK

City : broj poste i mesto ( za Beograd i deo grada u kom zivite )

Nemojte pisati samo Beograd !!! , pa se posle cudite sto posiljke par dana lutaju
 
Jel ovako?
2fc84d507c712f42b04de1e935f5aef0.jpg
 
Ne stidim se, otkud to? Koliko znam svi paketi idu u Bg postu pa se posle razvrstavaju. Ispravi me ako gresim.
 
Idu, ali nema razloga da pises Beograd realno.

Da li si na Ali-u pisao Beograd negde?
 
@Bobajakuda

Evo ti samo 1 primer

Pogledaj koliko adresa na teritoriji Beograda postoji ako ukucas npr. Radnička 20

pak.jpg

Zato treba napisati POSTANSKI BROJ I NAZIV DOSTAVNE POSTE ( a pozeljno je i PAK )
 
Jel moze nekako da se prati paket sa asos-a?
Ima neki track, ali pise samo neki tekst da je napustilo magacin.
Poruceno 12.02 samo ne znam za koliko stize.

@Zanemarite pitanje. Sad vidim u ranijim postovima da ne moze.
Sacekacu kraj meseca pa cu im pisati.
 
Poslednja izmena:
Jel moze nekako da se prati paket sa asos-a?
Ima neki track, ali pise samo neki tekst da je napustilo magacin.
Poruceno 12.02 samo ne znam za koliko stize.

@Zanemarite pitanje. Sad vidim u ranijim postovima da ne moze.
Sacekacu kraj meseca pa cu im pisati.

Roba ti stiže 7-10 dana nakon datuma dospeća koji ti pšie u porudžbini koju si napravio. Možda i koji dan kasnije ako ti dođe na carinu onda kad bude stizala gomila paketa koja stiže sa AE nakon kineske Nove Godine.
 
Hvala za info.
Datum dospeca je 22.02.
Cudi me da ne daju TN...nije toi nesto skupo. Ovako je malo bezveze ako se izgubi paket.
 
Poslednja izmena:
Sad mi cale javio da su stigli (2 kom.) paketi.

Brat je uzeo dve jakne i ja jedan duks pa smo to rasporedili u dva paketa da ne bih platili carinu.
Medjutim naplacena je carina jer bogat smo narod pa onda daj da sto vise skinemo kozu s'ledja. [emoji1]

Prvi paket 37€ ; Drugi paket 36€

Naplaceno 2200din, 1100din po paketu.

Napisacu ovde nesto o tim jaknama kad dodjem kuci jer po onome sto sam video stvarno dobro izgledaju. Bile su na snizenju i jedna je bila sa 100€ na 33€, a druga sa 190€ na 41€.
 
Sad mi cale javio da su stigli (2 kom.) paketi.

Brat je uzeo dve jakne i ja jedan duks pa smo to rasporedili u dva paketa da ne bih platili carinu.
Medjutim naplacena je carina jer bogat smo narod pa onda daj da sto vise skinemo kozu s'ledja. [emoji1]

Prvi paket 37€ ; Drugi paket 36€

Naplaceno 2200din, 1100din po paketu.

Napisacu ovde nesto o tim jaknama kad dodjem kuci jer po onome sto sam video stvarno dobro izgledaju. Bile su na snizenju i jedna je bila sa 100€ na 33€, a druga sa 190€ na 41€.


Koliko puta mora da se napise da to nije carina nego PDV koji carina naplacuje.

Obracunali su ti korektno PDV+150 dinara otvaranje i zatvaranje paketa(postina zuta traka) i to ti je to.
 
Znam ja o cemu ti pricas, ali na listicu pise ocarinjeno... sad o cemu se radi ne znam.

Uostalom nije ni bitno. Necu ostati bez krova nad glavom zbog par stotina dinara.
 
Poslednja izmena:
Znam ja o cemu ti pricas, ali na listicu pise ocarinjeno... sad o cemu se radi ne znam.

Uostalom nije ni bitno. Necu ostati bez krova nad glavom zbog par stotina dinara.

Pa paket ti ne ide u poresku upravu nego na carinu, tako da si dobio carinsku deklaraciju, ali u njoj ti ništa nije napisano pod stavkom carina, nego pod stavkom porez, tj. PDV. Znači platio si 20% PDV + otvaranje. Što se tiče TN, za razliku od kineza, ove sa ASOSA niko ne dotira za poštanske troškove, tako da nije fer od njih očekivati i besplatnu isporuku i TN. A, ako se slučajno i zagubi paket tu si 100% siguran kod njih, sve ti refundiraju. ASOS je strahovito profesionalna firma, bar po mom iskustvu.
 
Brat je uzeo dve jakne sa ASOS-a i jedna mu je mala. Nosio je samo jednom. L velicina pa ako nekog zanima neka se javi. Prodaje je za manje novca (da ne kacim javno, ne znam da li sme) nego sto je platio ne racunajuci pdv i ostale troskove.
Slike u spojleru.
09ef5bf46fb23aa60f903a07c506b0ee.jpg
393992f9aff001ece49a373f6f6d1ab8.jpg
aae6bbd85bba84e07db8e1496f1992a7.jpg
2d6e42ee0d2e1aaebe26fc6238fb0ca5.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel neko vracao/menjao robu sa ASOS-a? Interesuje me koliko vas je izasao transport?

Brat ce svakako otici do poste samo da mu kazem otprilike da zna.
 
ASOS podigao minimalni limit za besplatnu isporuku. Umesto minimalne kupovine od 30 EUR, sada je minimalno 55 EUR za besplatnu isporuku.
 
Stvarno bezobrazno od strane njih sa obzirom da su samo za Srbiju podigli.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Verovatno ih je DHL pritisao da ne bi preko njih porucivali, ili da naplacuju spediciju.
 
Ma nije to, nego je pre par meseci usvojen zakon/direktiva gde je web prodavnicama zabranjeno da diskriminišu nove članice EU u odnosu na stare. Bilo je mnogo primera da kad poručuješ iz Nemačke naprimer, cene su niže nego kad poručuje iz Hrvatske, Estonije, Litvanije .... ili je poštarina za Nemce besplatna, a za ove nove se plaće. Pa sad je naprimer za Hrvatsku limit ostao 30 EUR, ali je za Srbiju i Bosnu 55 EUR, za Crnu Goru 69 EUR, Makedoniju 55 EUR. Digli su limit ostalima jer za njih ne vrede direktive EU. *mjau**mjau**mjau*, ja sam sa ASOS-om završio za sva vremena, a bio sam im solidan kupac, bar 6-7 porudžbina godišnje.
 
Nece se oni prodajom kod nas resiti onoga sto su izgubili na clanicama EU :)
 
Ako se placa funtom minimum za besplatan shipping je 40 funti sto je skoro 46 evra, plus su sve stvari jeftinije ako se placa funtom, npr. ova majca je 41.48 evra sto je po kursu narodne banke 4877,43 RSD, a u funtima je 30 sto je po kursu nb 4027,35 RSD. Takodje, ovi nasi cenu napisanu u funtima gledaju kao da je u evrima tako da se placa manji pdv :)
 
ja juce porucio neke stvari, vrednost 70eur i reko daj onaj shipping od 14eur da stigne prekosutra, i malopre stize tracking i vidim DHL.....nisam znao.... sta da ocekujem sad?
 
Nazad
Vrh Dno