Šta je novo?

Obratite paznju ako kupujete sa ASOS-a

alfaunits

Znamenit
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poruke
44,734
Poena
1,365
Napomena za one koji narucuju ili nameravaju poruciti sa ASOS-a:
ASOS je promenio isporucioca, i sada koriste DExpress u Srbiji.

Nekoliko clanova je vec prijavilo da im za porudzbine manje od 50e naplacuju PDV+carinu, iako po zakonu treba samo PDV.

Zalite se ako porucite!

Ako zelite da porucite, imajte ovo gore na umu, nemojte reci da forum nije koristan :D
 
Evo ja sam u procesu isporuke. Javljam detalje kad sve prodje, zalio sam se na njihove uslove.
Stvarno su cigani ovi iz DExpressa. Traze mi 2000 dinara za paket vredan 26 evra.
 
Poslednja izmena:
Da li se nekom desavalo da mu paket sa Asosa ne stize vise od mesec dana, poslat je standardnom postom?
 
Bolje je da se požalite sajtu direktno.
 
Evo da javim detalje. Na porudzbinu vrednu 26 evra naplacena mi je carina+pdv u vrednosti od 1500 din. Nije nista naplaceno od DExpress-a vec je sve uzela drzava. Izgleda se drugacije carine stvari koje dolaze drumskim pute. Nemam drugog objasnjenja.
 
Javite ASOSu stvarno, mozda izmeni shipping. Jer ce ljudi i vracati i zaliti se i nece opet porucivati.
 
Nema veze ASOS sa naplatom carine.
Prvo treba videti kako je moguće da se za pošiljke manje od 50 eura naplaćuje carina. Po kom osnovu (ako uopše postoji).
 
Ne naplaćuje se carina na pošiljke manje vrednosti od 50eur.
 
nije istina, ja sam jedina dva puta u zivotu platio carinu na stvari jeftinije od 50e

zakoni su nikakvi i nedefinisani, zato svako radi sta i kako hoce... posle se cudimo sto nemamo pola svetskih servisa u srbiji
 
uvek ista prica :) ..nisi platio carinu ako je iznos manji, nego su ti naplatili PDV i eventualno otvaranje paketa...a da je preko 50e procenjeno onda bi platio PDV, carinu i eventualno otvaranje paketa
 
ps.ako su naplatili zaista stavku carina na to sigurno moze zalba -ako je u pitanju manji iznos
 
status posiljke - podnosenje na carinski pregled
papir od carine uz paket stigao

ali bilo je to pre dve godine, bacio sam te papire

zanimljivo mi je da je to bio slucaj samo za tv box uredjaje...
a generalno otvaranje i spedicija i pdv je bila u mom slucaju za sve vezano za gledanje televizije
 
Poslednja izmena:
Zakon kaže da "ukoliko kupujete nešto do 50,00 eur od pravnog inostranog lica, odnosno do 70,00 eur od fizičkog inostranog lica, onda ne plaćate carinu".

A zbog čega je vama naplaćena carina za manje iznosi od ovoga, da li je greška ili nešto drugo, treba utvrditi.
 
Svi koji su porucili sa ASOSa u zadnjih mesec i nesto su imali taj problem (otprilike tajming, nisam tacno siguran), i svima je islo preko DExpressa.

Mozemo mi da se cimamo dzaba ovde, ali bolje je cimati ASOS da menja shipping jer ako im vise njih javi da nece kupovati, nesto ce uraditi.

Ko ce ovde da se cima za 500din? TREBA, ali niko nece!
 
Da li se nekom desavalo da mu paket sa Asosa ne stize vise od mesec dana, poslat je standardnom postom?
Dva paketa - nikad stigli, refundirani nakon primedbi. Najcrnje što je drugi poslat kao zamena za prvi (jer je nestao). Krajem prošle godine.
 
Da li Asos šale preko DExpressa samo Express Delivery ili i Standard delivery. Prvi put sam poručio 01.09. i trebalo je najkasnije da mi bude isporučeno 14.09. U pitanju je Standard delivery (besplatno). Iz Asosa su mi javili da je po njihovoj proveri pošiljka u lokalnoj pošti. E, sad, da li pod lokalnom poštom smatraju centralni magacin pošte Srbije ili lokalnu poštu u mom bloku, da li pod poštom smatraju baš poštu Srbije ili DExpress?
 
Ne mogu oni da znaju na koju nasu postu se odnosi trenutni tracking, sem ako neko sa Bencha ne radi u ASOSu pa zna :)
Verovatno ti je na carini trenutno. Pogledaj u temi za Carinu koliko je trenutno zadrzavanje na tvojoj carini (BG, NS, NI i KG valjda postoje samo kao vece carine, na njih se odnosi), pa po tome pretpostavi koliko najduze treba dok stigne do tebe.
 
U zadnjih mesec dana su mi došle 3 pošiljke od Asos-a. Dve su bile sa porezom, jedna bez poreza. U ovoj zadnjoj mi je među ostalim stvarima stigla majica koja je umesto od 85% pamuka kao što piše na njihovom sajtu bila od 85% poliestera. Nakon 2 maila, od čega je drugi bio sa fotografijom etikete na kojoj se vidi da piše 85% poliester dobijam njihovo izvinjenje, majicu mogu da zadržim, a pare mi se refundiraju na račun. To se zove poslovnost.
 
Ima li nekih skorijih iskustava sa Express Delivery? I dalje nije DHL? Ja sam probao da saznam od asosa kako šalju ali ništa. Kaže zavisi od veličine i vrednosti pošiljke, ne mogu ništa da garantuju kako će da pošalju.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da li je neko skoro naručivao?
Preko koje kurirske službe šalju i da li ima špedicije?
Iz koje zemlje šalju?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pozdrav sta mislite o lvome satu i uopste o satovima sa Asosa?
d29697fc313001106f55b394bf426f25.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Satove poručuješ sa ova 2 sajta:

https://www.creationwatches.com/products/
https://www.jomashop.com/

Prvi je iz Singapura i imaš besplatnu poštarinu običnom poštom ili oko 35 EUR sa DHL Express, a drugi je mislim iz USA i plaćaš oko 35 USD poštarinu DHL Express.
Na oba sajta prodaju original satove po mnogo nižim cenama nego kod nas. Ja sam u zadnjih godinu dana nabavio 2 Seiko sata sa Creationwatches, jedan 135 eur, a drugi 155 eur jeftinije nego kod Vitanova koji je zvanični distributer u Srbiji. I to sa carinom i porezom koji su normalno plaćeni na stvarnu vrednost.

Imaš domaći forum Svet satova

http://www.svetsatova.com/forum/forum.php

Tu se može informisati o svemu.
 
Hvala puno. Mene konkretni zanima Daniel Klein brend, nema nigde da ga nadjem. Postoji sajt za njega?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
To je kineski krš koji pokušava da se proda kao nešto kvalitetno. Inače ako si baš zapeo za taj "brend" možeš da ih kupiš i kod nas u Bomaru.
 
To je kineski krš koji pokušava da se proda kao nešto kvalitetno. Inače ako si baš zapeo za taj "brend" možeš da ih kupiš i kod nas u Bomaru.
Htio bih preko neta,da bih jefftinije prosa ,a iz CG sam.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Onda preko creatona uzmi do 150€(toliko je valjda limit kod vas) imas milion boljih satova.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hvala puno. Mene konkretni zanima Daniel Klein brend, nema nigde da ga nadjem. Postoji sajt za njega?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Traži na Aliexpress-u, ima za deset putaanju cenu, identični modeli samo bez naziva, koji su ovi DK preprodavci nalepili na ove kineske satove. Baš skoro gledao za MVMT pa su i njih pomenuli.
 
Dakle opet profesionalnost ASOS-a. Poručio duks veličinu XL. Stigao duks sa etiketom da je XL, ali u stvari je 3XL. ASOS vratio pare na račun (jer su ostali bez XL da mi zamene) uz izvinjenje i poruku da duks mogu da zadržim.
 
Nazad
Vrh Dno