Šta je novo?

LAN PROBLEM

Milos162

Poštovan
Učlanjen(a)
02.02.2017
Poruke
8
Poena
51
Dobar dan,imam lan problem,imam ruter CISCO EPC3925,i na njemu su povezana dva racunara,oba preko UTP kabla.Problem je u tome sto ovaj prvi racunar vidi ovog drugog,a ovaj drugi ne vidi prvog.To sam saznao kada sam koristio D-LAN i Lanshark programe.Takodje sam probao i sa igricama Minecraft i Counter-Strike,ista situacija,jedan vidi a drugi ne.Da li neko zna u cemu je problem? Nemam antivirus ni na jedan ni na drugi kompjuter,probao sam da iskljucim firewall,ali rezultati su isti.
 
Da li radi ping sa prvog ka drugom i obratno? U koje si portove routera povezao računare? Neki routeri imaju odvojeni uplink port koji nije u vezi sa ostalim portovima.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da li radi ping sa prvog ka drugom i obratno? U koje si portove routera povezao računare? Neki routeri imaju odvojeni uplink port koji nije u vezi sa ostalim portovima.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Da,ping radi,ovaj router cini mi se nema odvojen uplink port.
 
Objasni prvo šta misliš pod "ovaj drugi ne vidi prvog".

Kažeš da ping radi, da li pinguješ po IP adresi ili imenu računara?
Da li oba računara dobijaju adrese od rutera (DHCP) ili su ručno podešene adrese?
Kod nekih rutera postoji problem da ako su ručno podešene IP adrese na računarima, da se ti isti računari ne registruju na DNS serveru i samim tim ne radi za početak ni ping po imenu računara...
 
Objasni prvo šta misliš pod "ovaj drugi ne vidi prvog".

Kažeš da ping radi, da li pinguješ po IP adresi ili imenu računara?
Da li oba računara dobijaju adrese od rutera (DHCP) ili su ručno podešene adrese?
Kod nekih rutera postoji problem da ako su ručno podešene IP adrese na računarima, da se ti isti računari ne registruju na DNS serveru i samim tim ne radi za početak ni ping po imenu računara...

Ping radi i po imenu i po IP adresi,oba racunara dobijaju adrese od rutera.Stvar je u tome da kada zelim da igram igricu preko LAN-a,prvi racunar moze da se konektuje na host od ovog drugog,a kada taj drugi racunar hoce da se konektuje na host od ovog prvog,uopste ni ne vidi da host postoji...Ako me razumes sta pokusavam da kazem.
 
Koji OS imaš na računarima?

Za igranje u LAN-u, prepreka može da bude firewall, proveri još jednom da li si potpuno isključio firewall na oba ili si možda isključio samo za Private mreže. Takođe, proveri da li ti je mreža na oba postavljena kao Private (a ne Public). Proveri i da li je prvi računar "Discoverable" u mreži.
 
Koji OS imaš na računarima?

Za igranje u LAN-u, prepreka može da bude firewall, proveri još jednom da li si potpuno isključio firewall na oba ili si možda isključio samo za Private mreže. Takođe, proveri da li ti je mreža na oba postavljena kao Private (a ne Public). Proveri i da li je prvi računar "Discoverable" u mreži.


Windows 10 imam,e sad znao sam da podesim Private i Public na Win 7,ali na Windows 10 to bas i ne znam.Uglavnom probacu i to,ne predstavlja ovo toliki problem jer koristim i Hamachi.
 
Nazad
Vrh Dno