Šta je novo?

Ping na LTE modemu

Nišlija_1992

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
706
Poena
30
Evo da podelim nesto interesantno sa vama,verovatno ima onih koji igraju neke igre online pa im je latencija bitna. Radi se konkretno o Doti 2,EU East serveru. Normalan ping mi je 38-40ms,ali ako samo izvucem i vratim modem iz usb porta pre nego sto pokrenem Steam i igru,ping ce biti 32-35ms. Ako ne radi iz prve,ponovi proces! Ovo me je zbunilo pre nedelju dana,dok nisam otkrio o cemu se zapravo radi. Nisam zapazio da li ima razlike u pingovanju ka Srbiji,ali ovo je taj Dota 2 server,gde se oseca razlika.Dakle Bec,Austrija: 146.66.155.1
Posto u "idle" stanju konekcije ne moze normalno da se izmeri ping putem CMD komandi u Windowsu,jer je takva LTE mreza iz nekog razloga,pa ping jako varira kao da je rec o 2G konekciji takoreci,mora mu se dati neko opterecenje,da ima nekog barem malog protoka. Najbolje je testirati tako sto odete u igru,pokrenete Dotu 2,napravite svoj lobi sa lokacijom servera Austria,pokrenete match,zatim se vratite na desktop i pingate gore spomenutu adresu sa 10 bajta podataka. E,onda ce da vam meri pravi ping,u realnim uslovima. Ako imate ping 40,postoji sansa da ga smanjite resetovanjem modema,ali fizickim putem,znaci vadjenje i vracanje.
Ne znam o cemu se tu radi,modem inace ne vadim iz racunara nikad,ali eto koliko to pomaze. Mozda pomaze i u brzini,ali to nisam testirao. I recite mi koliki ping vama meri ka spomenutoj adresi,da vidimo koliko to zavisi od kvaliteta signala? U mom slucaju je 98dBm. Da bi izmerilo pravi ping,mozda je dobra ideja da se pinga sa vecom kolicinom podataka,znaci vise od 10kb. Nadam se da ce nekom pomoci ovo,poz.
 
Nazad
Vrh Dno