Šta je novo?

Problem sa grafom

ilijasty

Cenjen
Učlanjen(a)
15.02.2011
Poruke
3
Poena
151
Graficka ne daje sliku i kada skinem kulere i tako je ukljucim opet ne radi i onda kad vratim kulere i opet tako ukljcuim radi ali ne bas dugo,znate li mozda kako da resim ovaj problem?
 
Zašto si skidao kulere?

Premalo podataka si dao da bi se pomoglo, ako je pomoć i moguća. Napiši sta imaš od konfiguracije, sa naglaskom na grafičku kartu. Zatim, značile bi temperature grafičke, vrte li se kuleri, izbacuje li neke anomalije u slici pre gašenja, nestane li samo slika na monitoru ili se ugasi komp...

Liči na pregrevanje grafičke na prvu loptu.
 
Imao sam grafu neko vreme i onda je odjednom izbacilo na ekranu braon strafte i od tad nije radila i nisam znao sta da radim i onda sam je ubacio bez kulera cisto da probam i nije radila onda sam je ukljucio sa kulerima i radila ali ne za dugo i to sam radio 2-3 puta posto svaki put kad bi radila,radila bi jako kratko....graficka je xfx 7950,jedan kuler se vrti a ovaj drugi se valjda pokrece tek na 125 stepeni,merio sam temperaturu dok radi i ide od 50-60 stepeni.
 
Moguće neki kontakt, kad ubaciš bez kulera, pregreje se, i moguće da na kratko ispravi neki kontakt, ili možda šarafi od kulera prave/prekidaju kontakt.

jedan kuler se vrti a ovaj drugi se valjda pokrece tek na 125 stepeni

A i kuleri verovatno ne valjaju, obično se ventilatori isto okreću jer koriste isti kontektor. Zbog te 125C je i riknula.

Možda se može popraviti, ako su kontakti, ali treba i zamena ventilatora.
 
hmmm...sad se samo vrti jedan kuler i zapisti onako kao kad se pali inace i ne daje sliku
 
Hmmm.... Veoma komplicirana situacija

Evo mogu da ti ponudim nekoliko opcija:

- Da li imas pastu na kulere

- Da li ulazni kablovi monitora su stabilni

- Pogledaj da li si lepo postavio graficku na slot

- Proveri da ti pravi veliko zagrevanje nad procesorom

Pitanje:

- Da li si cistio prasicu na graficku karticu ili procesor sa metalnom zicom?

- Da li je doso do kontakta sa vodom?

- Da li ima neka odlemljena dioda ili buksnica?


Nadam se da sam ti pomogao ali tesko je reci ovako iz daljine dok se to zapravo ne pogleda. Probaj da slikas ili da snimis situaciju.


Pozdrav
 
Klasican primer pucanja kalaja ispod GPU-a, moze da se proba sa Reflow ali pitanje je koliko ce to da traje. U svakom slucaju posle Reflow-a nekim alatom tipa MSI Afterburner podesiti ventilatore da se vrte non-stop na 50% ako nije mnogo bucno, tako moze da potraje duze. I graficka, racunari, laptopovi i sve sa aktivnim hladjenjem koje uvlaci prasinu se cisti redovno a ne kada crkne, tada je vec obicno kasno.
 
Nazad
Vrh Dno