Šta je novo?

Kupovina sekundarnog internog 2,5" HDD-a za laptop

Yojinbo

Znamenit
Učlanjen(a)
18.12.2013
Poruke
4,727
Poena
1,115
Pozdrav kolege!

Treba mi mali savet prilikom kupovine novog 2,5" internog HDD-a za laptop.

Trenutni WD Black od 750gb koji koristim za podatke mi rikava (backup sam vec odradio) pa mu trazim zamenu jer je nazalost skoro otisao van garancije.

Kao primarni OS drajv koristim msata SSD Crucial mx200 tako da mi je HDD iskljucivo potreban za skladistenje podatke koje slepam sa sobom (filmove, muziku, igre). Dok za neki "ozbiljniji" backup (da mi bude mirna glava) koristim par externih i cloud storage - tako mi dodatni externi nije potreban.

Dvoumim se izmedju Hitachija HGST 7k1000 i WD Black Mobile 1tb (3v5 godina garancije,oba su 7200rpm a i Hitachi je prakticno WD. Hitachi vaze da su im 2,5" izuzetno pouzdani HDD-ovi ali nisam do sada imao iskustva sa njima, uglavnom sam bio na WD-u sto se tice 2,5" - i ovo je "tek" drugi da rikava u poslednjih 10 godina, prvi je bio iz blue serije).

Takodje me izuzetno cenovno mami i Seagate Firecuda 2tb SSHD (~100e,8gb Nand, 5200rpm, 5godina garancije) ali sam se poprilicno horor prica nacitao o Seagate-u tako da mi sam u nedoumici. Plus doticni model je SMP sto dodatno moze da stvara probleme.

Ima li nekih drugih alternativa od 1-2tb u internim 2,5" verzijama ili je bolje ostati na 1tb - sto zbog "pouzdanosti" i "dugotrajnosti"?
 
Šta si na kraju kupio? U sličnoj sam nedoumici kao što si i ti bio, WD Blue i Seagate su najpovoljniji, ali nisam načisto šta uzeti?
 
Nazad
Vrh Dno