Šta je novo?

Gde naci delove iz starih stampaca

sasavranes

Poštovan
Učlanjen(a)
05.05.2017
Poruke
3
Poena
51
Zelim da zapocnem projekat gradnje 3D stampaca, sa ciljem da to bude sa sto manjim budzetom. Citao sam da pojedine komponente mogu da se nadju u starim stampacima (najvise matricnim) i kopir aparatima. Naime, potrebni su mi koracni (stepper) motori i glatke sipke sa klizacima. Postoji kao neki standard u gradnji 3D stampaca da se koriste NEMA17 motori koji su cetvrtastog oblika. Da li neko zna gde bih ovakve delove mogao naci, mozda neko ko se nekad bavio servisom ili sl. a ostalo mu je puno delova?

Hvala unapred!
33600-img_3209.JPG
 
Zelim da zapocnem projekat gradnje 3D stampaca, sa ciljem da to bude sa sto manjim budzetom. Citao sam da pojedine komponente mogu da se nadju u starim stampacima (najvise matricnim) i kopir aparatima. Naime, potrebni su mi koracni (stepper) motori i glatke sipke sa klizacima. Postoji kao neki standard u gradnji 3D stampaca da se koriste NEMA17 motori koji su cetvrtastog oblika. Da li neko zna gde bih ovakve delove mogao naci, mozda neko ko se nekad bavio servisom ili sl. a ostalo mu je puno delova?

Hvala unapred!
Pogledajte prilog 228352

setovi motora su ti jeftini i na aliju tako da ne moras da ih juris po stampacima, a ostale delove je najlakse povaditi iz pokvarenih mfu.
pun je KP pokvarenih stampaca za po 300 din.
 
Hvala na odgovoru. Na aliju sam gledao, set bi me izasao oko 50e, sto na ostale neophodne delove bi povecalo neophodan budzet a obzirom da je ovo studentski projekat, izbegavam to :D

Na kp gledam povremeno, bio je jedan mini kopir, steta sto ga nisam tad uzeo.
 
kolega je nalazio takve servo motore za po 9 ili 11$ po setu od 4kom. Nisam ni ja mogao da verujem i pretpostavljam da su losi, ali ako rade...
 
Trenutna cena za nema 17 je oko 10-12$ po komadu na aliju i ostalim slicnim sajtovima, a meni treba 4 komada. I ovo su koracni a ne servo motori. Servo motori su jeftiniji, a ima i jeftinijih koracnih, samo nisu ni blizu dovoljno jaki za ovo sto je potrebno (mnogo su manji, kao oni u starim floppy citacima). A 4 komada ovih konkretno motora za 9-11$ je verujem nemoguca misija :D
 
Nazad
Vrh Dno