Šta je novo?

Quake champions

mala pomoc, danas skinuh ovo sa steama, i pokrenuo.....
na ovom kompu sto imam sad ovde, mi sama igra podesi na 1080p i sve na low:
cpu i5 750 4 jezgra
4gb ddr3
grafa gt 630/4gb rama.

e sad, sta bi trebalo ovde jos dodati izmeniti, da iole bolje proradi, jer dali ostavio na 1080p ili stavio na 720p, kad ucita mapu, 10tak sekundi nesto melje, stuca i secka, ali posle proradi tecno, ali, ipak, da bude jos malo bolje.. pa sta bi se moglo izmeniti?
planiram da ubacim jos 4gb rama pa da bude 8gb, ali koju bi grafu mogao staviti da iole propisnije radi, a da ne treba dodatno napajanje za grafu? ovo je neki HP elite 8100 komp, gde ima neko svoje napajanje i konekotre na ploci, pa ubacivanje klasicnog napajanja, a samim tim i dodatne grane za grafu, ne dolazi u obzir...

hvala
 
@oogabooga

Uf, sve je to slabo.. Mada ga tu najvise kolje graficka i RAM.. Eventualno mozda polovna GTX 750Ti ili GTX 1050Ti i bar jos 4GB RAM-a ako imas novca. Nisi napisao koje napajanje je u pitanju i kapacitet..
 
Tu je ram najmanji problem.

Gpu je preslab, cpu je slab takodje.
 
ubacicu jos 4gb rama, nego me interesuje koja graficka koja ne zahteva dodatno napajanje bi mogla da prodje, jer je neko cudno HP napajanje koje nema ni klasicno 24pin za plocu, nego neke "svoje" konektore, HP elite 8100 je komp.....
 
al sto ubrljase ovako igru sa matchmakingom izmedju mapa, umesto da ide jedna za drugom kad se jednom konektujes..... :(
 
ne palih QC 2-3 nedelje, malopre usao u igru, nemam uopste vise XP poena od pre, bio sam 20 i neki rank, sad sam lvl1, i igra kad krene da ucita mapu, crashuje na desktop...... jos nekom slicno tako?
 
Ista stvar, pao reset.
 
znaci stvarno dolazim u situaciju da cu da razlupam komp koliko mi ovo ide na nerve..... kad ucitava mapu, crashuje na desktop i nesto od ovih gresaka izbacuje..... low memory? pa koliko da stavim, 32gb , o cemu se tu radi????

q1.JPGq2.JPGq3.JPGq4.JPG
 
Koliko mogu da primjetim, manje-više imas problema sa svim igrama. Zasto jednostavno ne predjes na win10. Win7 je izasao prije deset godina. Poslije njega jos 3 windowsa. A i win10 bi do sada bio zamjenjen sa win11 da nisu odlucili da stanu i da rade samo na obnavljanju, windows kao servis.
 
nemam ni sa jednom igrom problem, nisam imao ni sa QC do ovog apdejta ili cega vec. ono sto mi je izbacivao za aero, sam resio tako sto sam raskacio LED TV sa kompa, i vise nijednom nije izbacio. neznam na koje to jos igre mislis da imam problem? FIFA 19 i gamepad ne racunam kao problem, ostavio sam FIFA 18 gde gamepad radi normalno, a za 19-icu, pola sveta trubi da im gamepad brljavi, znaci nisam jedini, BF1, 4 i 5, mortal kombat XL, biohazard, COD MW remastred i obican, star wars BF2, soul calibur 6, tomb raider, crysys 3, wolfenstein new colossus, sve savrseno radi......
a smece w10 necu staviti pa makar ne ukljucio vise PC
 
Od decembarskog updata su svima resetovali levele, ja sam bio 63, sve su vratili, ukinuli su rune, ukinuli flavore. Sada su uveli dnevne i nedeljne zadatke koji moraju da se obavljaju
 
lako je obavljati zadatke kad bi igra radila, hahahahaha....
sinoc probam, normalno je radila, igrao oko sat vremena...... malopre probam, opet crashuje na desktop u trenutku kad ucita mapu i kad treba da udjem u server....... iste greske ko i pre neki dan prijavljuje na desku......
 
Nemam takvih problema.
 
resio sam..... smanjio texture sa ultra na high, i sad radi normalno, jos par likova na redditu su imali iste probleme, kad su uradili sto i ja, i njima proradila.......
 
resio sam..... smanjio texture sa ultra na high, i sad radi normalno, jos par likova na redditu su imali iste probleme, kad su uradili sto i ja, i njima proradila.......

Ako imas graficku koja ti stoji u "Moja masina" moguce je da prepunjava VRAM.
 
Nazad
Vrh Dno